Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz bambano #24 üzenetére

    nem másolnád(vagy linkelnéd) be ide a törvény szerinted ide vonatkozó részét, ha úgy is megnézted most?(igen, lusta vagyok :DDD)
    egyrészt, a tervezőtől te megveszed a tervet. ez alapján én arra tippelnék, hogy akár építhetsz két házat is ugyan azon terv alapján. meglepne ha ezt nem tehetnéd(bár elvben nem kizárt). másrészt szerintem a ház látványa és az, hogy kinek az engedélyével sokszorosítható az nem ugyan az. autót sem gyárthatok, de attól még lefényképezhetem.

    maradjunk annyiban, hogy két szempont fut párhuzamosan egy jogi és egy általánosabb. ha csak a jogi lenne, akkor nem lenne mi alapján kifogásolni pl a rossz jogszabályokat, vagy akár jogrenddel rendelkező, de belül negatív tetteket végrehajtó politikai rendszerek sem lennének kifogásolhatók (mert saját jogrendjüknek megfelelnek.). (az persze egy roppant problematikus dolog, hogy mi ez az általánosabb szempont, ugyan akkor nyilván való, hogy használunk ilyet).

    a felszínen persze igen, de nekem sokszor az az érzésem, hogy a motivációk gazdaságiak(politikaiak). szerintem pl az, hogy az ms-t anno végül nem bántották(és azóta sem bántják) az USA-ban az nem csak azért volt, mert, hogy elvileg ne lehetett volna alapot találni rá. szerintem ott egyszerűen nem érdekük, hogy korlátozzák a hatalmát. ugyan így nem érdekük az sem, hogy a googlet ne engedjék korlátlanul terjeszkedni. nyilván nem ugyan olyan erejű itt az ország(állam) és vállalat kapcsolata, mint mondjuk az oroszoknál egyes cégek esetében, de azért szerintem ez ott van a háttérben. (persze nehéz helyzetbe kerülnék, ha ezt komolyan meg kellene védenem :DDD )
    svájc: direkt azért írtam oda zárójelbe, hogy "vagy sváci", mert svájc nem eu-s.

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • tomcs

    őstag

    válasz bambano #24 üzenetére

    Azért az igazi különbség valahol ott van, hogy valaki elkezdené-e rossz célra használni amit látott. Ha valaki be akar törni valahova, és ehhez megfelelő házat keres, a google nélkül is van épp elég eszköze ahhoz, hogy ezt megtegye. Nagyban dolgozó profiknak nem gond pl egy jellegtelen "költöztetés" feliratú magas ponyvás teherautóval végigmenni, úgyse tűnik fel senkinek, az alkalmi tolvaj meg azt viszi el amit élőben meglát, szóval erre neki sem kell a street view. Tudod, betörők voltak, betörők lesznek, nem a google csinálta. A medencés hírben is inkább az információ, hogy közösségi oldalakon szervezték. Azért egy kerti medencét sem csak műholdról lehet észrevenni..

    Az információmorzsákból meg a google tud pénzt csinálni, te nem. Az a bevétel amit konkrétan a te házadon realizál, arra szerintem leginkább az "epszilon" a helyes kifejezés. Kár érte pampogni, mert nem szól semmiről.

    Google maps/street view rengeteg jó dologra hasznos (pl rendszeresen szoktam műholdképek alapján saccolgatni hogy hova parkoljak, nyaralás programjának tervezéséhez is jól jött, stb). Ehhez képest szerintem elég csekélyek a hátrányok. Akinek ezekre az információkra rossz szándékból lenne szüksége, be tudja szerezni google nélkül is. A street view betiltása gyakorlatilag csak azokat akadályozza, akik úgy egyébként nem akarnának semmi rosszat, csak kíváncsiak arra, hogy hogy néz ki az utca. Meg már máskor is előkerült, ha a törvény valami hasznos dolog elé értelmetlen akadályokat tesz, lehet hogy igazából a törvénnyel van baj.

Új hozzászólás Aktív témák