Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Szerzői jogi szálba nem akarok belemenni, nem vagyok jogász. Egyszer volt 1 pici vitánk a használatbavételi engedély meglétével és lakás átadásával kapcsolatban, sokat kellett keresni és még többet olvasni, mire kiderült hogy igazunk van. Jogász ismerős szerint az ingatlanos részek egyszerűek és átláthatóak a szerzői joghoz képest, szóval nem mennék bele. Nem hiszem el maradéktalanul amit mondasz, mert tőled sem láttam idézetet arra nézve hogy miért sértek szerzői jogot egy utca lefényképezésével, mindenesetre nem tudom és nem is akarom bebizonyítani az ellenkezőjét. De ha linkelsz valamit, azért kíváncsi vagyok rá, csak jelen állás szerint kétlem hogy ezt bármi hivatalos is állítaná így.

    Az igazi kérdés úgyis az, hogy ez kinek miért lehet rossz. Mi károd lehet a Street View-ből, amit semmilyen módon nem követhetnének el nélküle? Van akit az is zavar, hogy a járókelők belátnak a házába / lakásába / kertjébe. Többek között pl. minket is. A probléma ellen sűrű kerítést és fákat alkalmaztunk. Ettől még egyáltalán nem zavarna, ha azt ami ezek után látszik, felraknák a Mapsre.

Új hozzászólás Aktív témák