Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz bambano #22 üzenetére

    "mikor akarod végre megérteni, hogy a ránézés meg a civil célra történő lefényképezés nem ugyanaz a kategória, mint szisztematikusan üzleti céllal összeszedni az utolsó pixelig minden információt?"

    ezeket csak azért akartam felhozni, mert abból az irányból érveltél, hogy azért baj amit a google is csinál, mert valamelyen módon a te adatod a házad látványa amit az a járókelők felé mutat. ha ez így lenne akkor nem lenne különbség a kettő között, mert mind a két esetben te dönthetnél, hogy kinek engeded és kinek nem. ha van különbség az valami más okból kell, hogy legyen. legalábbis nekem most, úgy tűnik.

    amúgy szerintem az sem teljesen OK itt, hogy ha egy esetleg létező jogszabályból kisakkozható, hogy ez tilos. mert itt a kérdés inkább az, hogyan kellene ennek működnie(már csak azért is mert a jelent örvények ezzel a lehetősséggel nem igen számolhattak). hogy lenne ez jó. ezt alátámasztandó: ha épp a jelen törvényi szabályozás szerint ebbe nem is lehet(ne) belekötni, gondolom akkor sem ismernéd el ezt helyesnek. akkor azt mondanád, hogy rossz a jelen szabályozás.

    tiltó törv:konkrétan?

    egyébként szerintem a google-lel és hasonló méretű cégekkel kapcsolatban a gond az (is) lehet, hogy a tevékenységük globáis, de az ebből adódó haszon csak valahol lokálisan csapódik le. szerintem ezek a harcok az EU részéről azért is vannak, mert egy amerikai cég csinálja ezt. ha egy EU-s(vagy egy svájci) cég lenne és ő fényképezné körbe amerikát, akkor lehet a tiltakozás fordított irányból lenne, akkor ott találnának valami ürügyet, hogy akadályozzák. szerintem MS nél is ilyesmi van. amerika nem gördít akadályt bármennyire monopilizál is egy területet, az EU meg azért kapálózik kicsit.

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák