Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz bambano #20 üzenetére

    teljesen megértem az indokaidat. de attól még szerintem nem lesz a te adatod a házad látványa. ha ez így lenne, akkor engedélyt kellene kérnem tőled, hogy lefényképezhessem a házad(ne adj isten, hogy egyáltalán ránézzek :DDD). tudtommal ezt nem kell. szerintem a kifelé nyújtott látvány publikus. már csak azért is mert egy nyilvános térben élünk. szerintem a kérdés itt az, hogy hol kezdődik a privát szféránk. nekem természetesebbnek tűnik, hogy ha a ház, lakás belterületénél és nem annál, hogy az kifelé a publikus tér felé milyen látványt nyújt. és szerintem ezt mások is így gondolhatják, mert a tiltakozások olyasmik miatt voltak, hogy pl belát a kamera a kerítésen. azaz már nem csak a kifelé amúgy mutatni szándékozott részt fényképezi(magyarul építs akkora kerítést, hogy ne látszon amit nem akarsz láttatni). ha amiatt tiltakozol, hogy ne írják rá a neved a házad képére az persze más.

    egyébként szerintem ez az egész valahol döntés kérdése. lehetett volna úgy is dönteni a fényképezés kezdetén, hogy bármit csak engedéllyel lehet fényképezni (és akkor most lenne egy nagyon hasonló szervezet, mint ami a file másolókat üldözi).

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák