Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Sikerült publikálni egy fullosan összevissza cikket...
    A tisztelt szerző azzal a kezdéssel, hogy az ms-t nem illik szeretni, merthogy a jóarc fórumozók se szeretik, besorolta magát a fórumon trollkodók közé.

    Ha már trollkodunk, a vista tényleg nem tud megbukni. Már rég megbukott.
    De ha már kötözködésre kapcsoltam:
    "a Microsoft árbevételét egyáltalán nem befolyásolja, hogy a megvásárolt Vista-licenccel mit kezdenek az ügyfelek": a microsoft árbevételét az se befolyásolja, hogy a meg nem vásárolt licenszekkel mi lesz :P (tudjátok, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten...

    Majd következik egy csontig, meg a szakértők pofánverése össznépi szinten...

    A hozzászólásokról:
    #3: majd pont a windows7 fog pontosan érkezni... van ez a szó, hogy is írják: de ja vu?

    #7: linux rulez, debian for ever. mondtam már, hogy még mindig trollkodós, közötködős üzemmódban vagyok?

    #17: nekem meg az a bajom, hogy nem tudok elfogadható áron olyan rendszert venni, amibe rendesen fér ram. Mondjuk legalább 16G...

    #19: engem azért zavarna, ha 0% lenne az üres ram, mert akkor nem lehetne elég gyorsan foglalni belőle. Jobb szeretem, ha a ram kb. 10%-a átlagosan üres marad. Kár, hogy igazán szép memóriakezelést a vms-ben láttam utoljára...

    #26: szerintem lehet venni olyan vasat, amin fut a linux. Valóban, nem árt tájékozódni előtte meg válogatni.

    Ps: Moonman, we miss you :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz pandor #30 üzenetére

    Se nem szép, se nem találó, se nem igaz. csak a helyi menő csávók szidják ész nélkül a windowst...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #34 üzenetére

    "vista annyira mind1 ms-nek, h megjelenése óta tízenx éves rekord bevétel felett teljesít minden negyedévben.": arról van szó a cikkben, hogy nem is biztos, hogy a vista teljesít jól.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tsikorgo #33 üzenetére

    Irónia: "Retoriai-stilisztikai fogalomként a meggyőzés eszköze. Domináns eleme a kettősség, az ellentét. Valamely dolgot, tárgyat, személyt, tulajdonságot, eseményt stb. nem a valóságnak megfelelően nevez meg, hanem olyasmit állít, aminek a szituáció ellentmond, s így azt tagadássá minősíti át." és "z iróniát az különbözteti meg a gúnytól, hogy nem kívülről ítél, hanem az értékvesztésben érintett maga az ironizáló személy is.".

    Wikipédia: "Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom."

    Pl: "aki jó arc, az szidja a Windowst": ebben semmi ellentét nincs, manapság tényleg van egy ilyen réteg, aki attól gondolja jó arcnak magát, hogy szidja a windowst. Úgyhogy én itt nem látom az iróniát.

    Viszont: ha az irónia fontos eleme, hogy az értékvesztésben érintett maga az ironizáló személy, akkor telitalálat az a mondatom, hogy a cikkszerző besorolta magát a helyi menő csávók közé.

    Szóval lehet választani: vagy nem nyert az irónia, vagy igen, akkor meg a cikkszerzőnek problémái lehetnek a megítélésével kapcsolatban.

    De mindegy, fenntartom: ilyen szintű lapban, mint ez, ilyet nem illik írni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tsikorgo #45 üzenetére

    Nem volt olyan állítás tőlem, hogy csak a hmcs-k szidják a windowst. Olyan állítás volt tőlem, hogy csak a hmcsk szidják ÉSZ NÉLKÜL a windowst. Mert időnként látni negatív kritikát a windowsról úgy, hogy korrekt szakmai érvelés van mellette.

    Azt hiszem, az én állításomat valamivel egyszerűbb elfogadni, mint azt, amit a számba adtál. Maradt még az a része a dolognak, hogyha valóban iróniának szánta a cikkíró a kezdést, akkor rá is vonatkozik az értékvesztés.

    Egyébként szeretnék szavahihető maradni, ha megígérem neked egy hsz-ben, hogy kötözködni meg trollkodni fogok, akkor fogok :))

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Első kérdés, mit jelent az a szó, hogy szídó?

    Második kérdés: ha valaki évekig elvolt a gépén, minden működött neki jól, akkor miért kell azzal gépvásárlásra kényszeríteni, hogy neki semmit nem jelentő feature-ket raknak a programokba? Most leszakadna az ég, ha az aktuális fps-ben nem látnád a hősnő minden haja szálát külön?

    Kezdenek a játékprogramok elmenni abba az irányba, hogy pár zseniális grafikus meg pár zseniális shader programozó gyönyörű képeket produkál, közben a játékmenet silány, a történet gagyi. Helyesebb lenne normális játékokat csinálni, amikben sokkal kevesebb az elektromos csellentyűcske, emiatt viszont futnak régebbi gépeken is. A windowsra ugyanez igaz. Az, hogy most még mindig téma, hogy nem akaródzik xp-ről vistára váltani, egyértelműen mutatja, hogy a pluszt, amit a vista hozott, kevesen igénylik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #52 üzenetére

    Szóval végtelenségig lesz xp support ms-től?
    Szóval árulnak olyan játékokat, amiknek gyengébb a grafikája, de jobb a játékmenet?

    tudtommal mindkét kérdésre nem a válasz. Tehát nem fejlesztenek olyan játékot, ami érdekes és fut régi gépen, csak olyat, ami alá atomerőmű kell. Ergo ha új játékot akarsz, kényszerülve vagy nagy gépet is venni, pedig alapvetően nem indokolja semmi.

    A vevők jobb játékot akarnak a meglevő konfigjukra (amit meg lehetne csinálni), az eladók meg csilivili hulladékokat fejlesztenek, amihez új gép kell. A kereslet nem találkozik a kínálattal, mégiscsak kényszerítve vagy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Cathfaern #55 üzenetére

    Nemnem. Játékra van igény. Eszi nem eszi nem kap mást.
    A játékfejlesztő cégnek olcsóbb olyan játékot fejleszteni, ami 3 millióval több háromszöget pakol fel másodpercenként, mint amiben jobban átgondolt játékmenet van, mert ahhoz ötlet kell.

    Nem derül ki, hogy mindenkinek erre van-e igénye, mert ellenpélda eladási statisztika nincs, nincs ellenpélda.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #60 üzenetére

    akkor részletezve:
    az userek legalább 70%-át nem érdekli, hogy mi fut a gépén. skypolni vagy msnni akar, néha megírna egy két oldalas levelet wordben, pötyögne 4-5 sort egy levelező programban a maminak meg megnézné a receptes weboldalát. Esetleg játszana kicsit.

    Ezeknek az usereknek annyira teljesen makkmindegy, hogy win3.11, 95,98,me, se, 2k, xp, vista, w7 fut a gépén, hogy valami hihetetlen, ahogy nem érdekli őket. A jó játék nekem pl. a the incredible machines, simcity, stb. Az userek igen jelentős részének ENNYI elég. Kap olyan gépet, ami csak ennyit tud és nem többet? Nem kap (majd fog, az eee pc le fogja tarolni ezt a piacot). Ezeknek az usereknek se dx10.1, se dx9, de még dx2 se nagyon kell, a 128 pixel shaderről nem is beszélve. Tud venni olyan gépet, ami az igényeinek megfelel? Nem tud. Kényszerítve van arra, hogy olyan gépet vegyen, amin:
    - nem csak a tim fut, hanem a halo4 meg a gta4, 2048x1560-ban 78 fps-sel
    - 17 csatornás hangrendszere van
    - csillió giga ram és diszk kell bele
    - fűt, mint állat, fogyasztja az áramot
    - stb.

    Mintha a hw gyártók, az ms és a játékgyártók karteleztek volna, hogy kiirtják az olcsó és elfogadható teljesítményű gépeket a piacról és csinálnak sokkal drágább, sokkal többet tudó gépeket. A low end pc piacot szándékosan bedózerolták hardver, oprendszer és alkalmazói szoftver szinten is. Az, hogy egyes windows verziókból van home szintűtől a datacenter editionig mindenféle, egy jó indítás lenne, csak rövid úton meg is hal a kezdeményezés.

    Hogy egy másik példát mondjak: mintha mindenkinek m5-ös bmw-vel meg 400 lóerőre tuningolt subaru impreza wrx sti-vel kellene boltba járni kenyérért. BAROMSÁG. Hogy mennyire az, jól mutatja, hogy mekkorát durrant az eee pc piac.

    Hogy a többi kérdést is alaposabban kifejtsem. Nem az a kérdés, hogy lehet-e vásárolni 4-5-6 éves játékokat. Hanem az, hogy miért nem lehet vásárolni most olyan frissen fejlesztett játékokat, amelyeknek a hw igénye egyezik a 4-5-6-8 évvel ezelőtti játékok igényével, és azzal tűnnek ki, hogy az alapötletbe fektettek sokat, nem a shader programozásba? Sok kicsi, ügyes, szórakoztató játékot szeretnék, ami 20-40 mega a diszken, trident vga-n is elfut és szellemes, leköti az embert. Nem kell minden játéknál a kreatív játékötletek hiányát 300 giga átvezető videóval meg olyan grafikai motorral eltakarni, ami csak 3-as slibe kötött elektromos kályhákon fut.

    Nem kell ráerőltetni mindenáron a haladást az emberekre, mert ez csak a pénz leszivattyúzása, nem haladás. Áruljanak a piacon opel corsát is, ne csak m5-ös bmw-t. De úgy látom, ezt a leckét kíméletlenül bele fogja verni a fejekbe az eee pc.

    A vasaimról:
    ithon is, a maszek melóimban is általában takarékosan bánok a vasakkal. egy vagy két procis p3-as szerverek, asztali gépek meg szoktak felelni mindenre. 1GHz-es via eden procis, 256 mega ramos gépen dolgozik a család. Én évekig 1.2GHz-es p3-as gépen dolgoztam. még most is megfelelne, ha előző vihar nem nyírja ki szegény alaplapot. 6 és fél év után.

    Igen, én szeretnék valamit. ÉN VAGYOK A VÁSÁRLÓ! én szeretnék most p3-as gépet venni 30 rugóért, amin megy a thunderbird meg a firefox. és akarok hozzá venni 3-4 kisfloppy méretű, érdekes játékokat is.

    Neked meg adják el a gta5-öt 6 dvd-n, nincs azzal semmi baj. Csak senki ne akarja azt mondani, hogy mert neked gta5-re van igényed, akkor nekem biztosan nem lehet másra igényem, csak gta5-re.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz leviske #67 üzenetére

    a vistával objektíve semmi baj, azokkal az emberekkel van baj, akik azt hiszik, mindenkinek vista kell és minden gondra a vista a gyógyír.

    szubjektíve is csak annyi baj van a vistával, hogy kifejlesztették. (meg árulják...)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #71 üzenetére

    Úgy látom, a stagnáló pc piacba egy jó nagyot rúgtak a konzolgyártók és az olcsó notebook gyártók is...

    "egy többszörösen meghaladott, saját életkorát többszörösen túlélő rendszernek": egyre inkább úgy látszik, hogy ezt csak az ms és senki más nem gondolja így. Az ms elkezdett kivonni egy olyan rendszert a piacról, amire konkrét vásárlói igény van. Ez normális helyen nem történhet meg.

    Az az érzésem, úgy járt az ms az xp-vel mint a vw a golf1-el meg a merci a w123-mal. Csináltak egy elnyűhetetlen, megbízható, tartós autót, a kutya nem akarta kidobni őket, beütött a pánik, hogy mi lesz a következő évi bevétellel. A golf3 már olyan is, egy szuttyadék. Nem akarom dicsérni az xp-t, ne ezt olvassátok ki ebből a paragrafusból :)

    nem kevertük bele a linuxot, én nem mondtam olyat, hogy ez jobb fényt vet a linuxra. De ha már itt tartunk, a 2.6.0-s kernel 2003. december 18-án jelent meg a német kernel mirror dirje szerint. 2004. februárjában még jött ki javítás a KETTŐVEL ezelőtti kernelhez, ez ms világra lefordítva azt jelenti, mintha a windows 2000-hez tavaly nyáron még lett volna rendes fullos támogatás mindenki számára. 2008. augusztus 6-án, tehát négy és fél évvel a leszerelése után még adtak ki új verziót a 2.4-es kernelből, mintha az ms 2011 végéig adna ki sp-ket az xp-hez. Hogy is van ez a dobjuk gyorsan az opensource cuccokat???

    Egyéb adalékok a linux jobb helyzetéhez: én simán lecserélhetem a kernelt a legújabbra egy linuxos gépen, nekem nem kell két giga ramot venni, meg dx817234734.348348-es videokártya után mászkálni. Új kernel, megy tovább. A debianomat is upgradelhetem, nincs vele gond. A linuxosok nem mondják, hogy csak 2.6 kernel capable meg certified meg mittomén vinyettával ellátott vason fog menni az upgradelt linux.

    végigkerestettem szókeresővel a topicot, azt, hogy mi milyen fényt vet a linuxra, te hoztad fel először.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #72 üzenetére

    csakhogy most úgy néz ki a helyzet, hogy vehetsz fél kilós, 75 dekás, 1 kilós és két kilós kenyeret a tescoban. De, programot kenyér példára visszavezetve, kizárólag 5 kilós programot vehetsz. fél kilós nincs, se kilós. vedd meg az 5 kilósat, 4 kiló 25 deka meg rád szárad minden héten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #102 üzenetére

    Én 2002 áprilisában irgalmatlan sok pénzből összeraktam egy, akkori szinten, nagyon jó gépet. Most is azt használnám sok mindenre, ha nem durrant volna el. A mostani választási lehetőségem az, hogy valahogy szerzek fillérekből egy ugyanolyan használt alaplapot és megpróbálom összehekkelni, vagy megint kiadok egy nagy kosár pénzt és veszek helyette valamit, ami megint kiszolgál 6-7 évig. Semmi okom nem lenne kihajítani a pata-s diszkeket, a ddr1-es ramot, az 4xagp-s videokarit, a pci-os creative hangkártyát, a rendes tápot, de muszáj, mert agp már rég nincs, diszkben sata divat, ramban félúton vagyunk a ddr2-3 között, stb. Tápot újat kéne vennem, mert az atx szabvány aktuális verziója szerint kell 8-as meg 4-es tápcsati is az alaplapra.

    Minek?

    Kinéztem én jó alaplapot magamnak, amibe tudnék rakni elég ramot, de 120 ezer forintért akarták adni... kösz, nem kell.

    de ha adsz nekem egy msi k7d master lr alaplapot, akkor visszavonom :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #107 üzenetére

    3+-os korhatárú játék... köszi ;)

    pokoli szomszédok rulz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sztikac #118 üzenetére

    ha nem szutykot gyártottak volna sw és hw szinten is, még mindig megfelelne a p3-as. a teljes p4-es korszakot egy az egyben ki lehetett volna hagyni. Minek?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz KTTech #122 üzenetére

    Méregettem videofeldolgozásban a p4-eseket, meg az amd64-es procikat, sokkal rosszabb hatékonyságúak voltak, mint a p3-asok. A mostani core2 széria meg a földbe döngöli mindkettőt video terén. Úgyhogy te is jobban jártál volna, ha fullosan kimarad a p4.

    A hatékonyság nekem azt jelenti, hogy az órajel arányában mérve. Egyébként pedig a postom nem arról szólt, hogy neked ne legyen vas, arról szólt, hogy olyan is legyen, ami azoknak is jó, akiknek nem kell ezerrel túlhajtott 4 magos proc. De nem várom el senkitől a szövegértést, hiszen az általános iskolai feladat, nem prohardveres posztolós szint.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz virkir #123 üzenetére

    Úgy tűnik, elég sok vállalat gondolkodik józanul az általad leírtak szerint...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sztikac #118 üzenetére

    "szerk.: - fűt, mint állat, fogyasztja az áramot
    ez melyik modern procira igaz?": ez nézőpont kérdése.
    Ha azt nézem, hogy nem is olyan nagyon régen a prescottokat használták táp tesztre, mert valami 190 watt körül volt a csúcsfogyasztás, akkor elég sok proci fogyaszt sokat.

    Ha azt nézem, hogy ez mérséklődött, 60-80 watt környékén már találni erősebb procikat is, akár örülhetnék is. Örülök is mindaddig, amíg meg nem látom a via epia-s gépemet, ami (figyelem!) tokkal vonóval padlógázon fogyaszt 13 wattot. Chipsettel, vga-val, mindennel együtt eszik ennyit.

    Nekem tetszeni fog az atom, az utóbbi idők első normális fejlesztésének tartom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz KTTech #128 üzenetére

    a c2-k tudtommal pont a p3-as vonalat követik. A mobil pentiumok is, azok is jobbak. Engem sem az órajel érdekelt, alkalmazásokkal teszteltem.
    A dual p3-as 1266-os gépem hangyányival, de gyorsabb volt, mint a 3200+-os a64 és sokkal gyorsabb volt, mint 2.8G-től lefelé bármilyen p4-es asztali proci.
    Egyes, matematikai műveleteket használó, programokban volt, hogy 20-22x gyorsabb volt a p3 mint a p4.

    A szövegértéssel gond van, mert én azt írtam, hogy semmi gondom azzal, ha más megkapja a gta4-ét, de nekem is kellene normális sw. Ehhez képest te azt rtad: "Neked talán, de nem kéne általánosítani. " hol itt az általánosítás?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Vladi #139 üzenetére

    nem értem ezt a 32/64 bit raplit. a linux simán elgurul vegyesen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Khan13 #138 üzenetére

    De van, aki nem akar lestrapált gépet venni, széthajtogatott érintkezőkkel, lemerült cmos elemmel, koszlott hűtéssel.

    A fogyasztás/teljesítmény szépen halad. rotfl. Az 1266-os p3-as procim 21-23 wattos volt és megfelelő teljesítményt nyújtott, legalábbis leverte a 3200+-os amd64-et. Mennyi is volt az amd64? 4x-5x ennyi? Úgy értem, a dual p3-hoz képest 4x ennyi?. Most, 6-7 év után visszajutott az Intel fogyasztás/teljesítmény szintben oda, ahol 2002-ben járt. Lehet mondani, hogy javul az arány, gratula, meg lehet mondani, hogy jééé, tartunk ott, mint 6 éve?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Depression #136 üzenetére

    Mert a 98 is windows ;)

    Egyébként lehet írni olyan oprendszert, aminek bővülnek a szolgáltatásai és mégis gyorsabb ugyanazon a vason. Ja, akik ezeket írják, nincsenek árkartellben a hw gyártókkal...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sh4d0w #144 üzenetére

    Az a baj ezzel az egész miskulanciával, hogy évek óta tolják felfelé a teljesítményt, a teljesítmény igényt, és szándékosan kergetik a vásárlót az újabb felé. Azután, amikor az asus meg az eee pc nagyon beleköp ebbe az egész levesbe, hirtelen jön a pálfordulás. Lett hirtelen atom, lett hirtelen olcsó pc másoknak is, meg mikor kiderült, hogy esetleg egy generáció felnő olpc-n vagy eee pc-n linuxos környezetben, akkor hirtelen mégiscsak visszatolták az xp-t ebbe a piaci szegmensbe, hogy legyen eee pc-re xp.

    Szóval itt lehet, nem csak a lóláb, de az egész ló kilóg és jogosan merülhet fel az árkartell lehetősége.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Depression #145 üzenetére

    Olvasni tudsz-e? Egy szó sem esett az árról, az elektromos energia fogyasztásról volt szó és azt írtam, hogy a dual p3 picivel jobb számítási teljesítményt nyújtott, mint a 3200+-os amd64 és negyedannyit fogyasztott, mint az amd.

    A debianban például úgy van megoldva, hogy ha felrakod a 64 bites debiant, felrakhatsz mellé 32 bit kompatibilitási libeket és akkor minden 32 bites program csont nélkül megy rajta. Teljesen felesleges 32 bites vistát csinálni, ha a 64 bites rendszermag képes futtatni a 32 bites appokat is. Ja, ez msnek bonyolult lehet...

    A régi gagyi gépeken fut a régi gagyi windows, itt oprendszert ne emlegess, mert az túlzó téves általánosítás. A régi gagyi gépeken fut a legutolsó linux kernel is. A linuxosok meg tudják oldani, hogyha egyébként elégedett vagy adott feladatra a régi gagyi gép teljesítményével, akkor ne kelljen vasat cserélni csak azért, mert valamilyen okból (pl. security patch) a legújabb linuxot vagy freebsd-t akarod rárakni.

    Egyébként pedig rendes oprendszer esetén (és pentium pro utáni prociknál) nem kell 4G ramhoz 64 bit. PAE kiterjesztéssel 64G-ig tud memóriát kezelni, noha a processzenkénti limit marad 4G.

    A fő problémám pedig még mindig az, hogy vettem anno egy rendes vasat, sajnos kipusztult az alaplapja, most megint vehetek egy fullos gépet. Ha nem lenne ez a hw hajkurászás, amit az sw gyártók kartelezve kényszerítenek ránk, most vehetnék normális, új alaplapot és költséghatékonyan megjavíthatnám a gépem. De az eladási oldalon érdekeltek tojnak a költséghatékonyságomra.

    Miért is ne fejleszthetne valaki oprendszert vas csere nélkül?

    Tényleg jó hosszú lett, sok sületlenséget írtál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Ladakiller #146 üzenetére

    Annyira örülök annak, hogy pl. Kínában is elkezdték pörgetni a világgazdaságot, hülye fóccvágen meg a többi autógyár már pörgeti a kínai piacot, emiatt nekem már 340 forint egy liter benzin, ha autópályán kényszerülök tankolni... Azzal, hogy pörgetjük a világgazdaságot, sikerült a lehetőségeken, erőforrásokon túl pörgetni, száll el az egész az egekbe. Szépen felmentek a nyersanyagárak, stb. majd ezek megfogják a nagy pörgést, jön a murva arccal hárítása.

    És ez nem csak Kínára igaz, de őket volt a legegyszerűbb elővenni. Mert pl. ha Kína megengedi a lakosainak, hogy autózzanak, úgy fel fog menni az üzemanyag ára, hogy nem fogja tudni normális költségek mellett átszállítani a nagy pocsolyán a saját termékeit, a saját gazdaságát fogja megfojtani. Vagy még nagyobb lesz a kizsákmányolás.

    Hofi is mondta, a kapitalizmus a szakadék szélén áll. Mi meg megelőztük...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Depression #151 üzenetére

    ócska kocsiba is vehetek 100+ oktános benzint...

    egyébként pedig a dolog lényege, hogy a (vélhetően) nem kartelező fejlesztők meg tudták oldani, a (vélhetően) kartelezők meg nem. Tehát nem műszaki oka van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz ^Boss #154 üzenetére

    A dolog nem úgy történt, hogy egy időpontban vettem dual p3-mat meg a64-et és csak a fogyasztások közötti különbségnek kellett volna indokolnia a vételár különbséget. A p3-at vagy két évvel hamarabb vettem, ez alatt a két év alatt egy jobb géppel dolgozhattam, mintha vacakabbat veszek, ez is lényeges része kell legyen akkor, amikor azt számolom, hogy megérte-e.

    Egyébként hogy megérte-e a p3? szerintem meg. Azelőtt évekig csavarhúzóval jártam, ha kicsit jobb cuccot lehetett venni, megvettem, cseréltem, upgradeltem, stb. Azután rájöttem, hogy én nem gép szereléssel keresem a pénzt, nekem ez felesleges meló. Egyszer összeraktam a p3-at, egy házcserét leszámítva 6 és fél évig ment. Már azon spóroltam egy kalap pénzt, hogy nem cseréltem 3 havonta alaplapot benne. Úgy munkaidő, mint a lapcserekor szokásos anyagi bukta terén. Most is vonzónak találom azt a lehetőséget, hogy vegyek egy csúcs közeli cuccot, amit sokáig nem kell többet piszkálni.

    Az a64-emtől szerencsére rövid úton sikerült megszabadulni.
    Nem az a lényeg, hogy engem foglalkoztat-e a 64 bit, hanem az, hogy korábban mondta itt egy hozzászóló, hogy nem nagyon lehet már olyan új vasat venni, amin elvileg futhatna a vista és nem tud 64 bitet. Csak nehéz úgy vitázni, hogy időnként egy hsz-emre reagálnak, nem pedig arra a beszélgetés-threadre összességében, amiben ez a hsz megjelent.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz TazLeacher #165 üzenetére

    Te is jobban járnál, ha jobban optimalizált szoftvereket gyártanának. A te szádból se hangzana furcsán ugyanaz a nyavajgás, amit a mi szemünkre vetsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #241 üzenetére

    A swap, rendes helyen, diszken van. Kevésbé használni a rendszer gyorsítását jelenti (az más kérdés, hogy ha rendes neveket használnánk, akkor linuxban nincs swap).

    Mint rendszergazda, azt mondom, a mai programozók jelentős hányada nem alkalmas biztonságos programok készítésére. Csak okleveles kettősvizuálozók vannak. Ennek ellenére a linuxos alapprogramokkal kevés baj szokott lenni. Most tekintsünk el attól, amikor két süket nem bír egymással szóba állni és ettől lyukas lesz az ssh...

    A java itt-ott gyorsabb tud lenni, mint a fordított c++ kód. Miért is nő az étvágya az oprendszereknek? A linux étvágya sem nő, erről legalább 20 alkalommal volt szó csak ebben a threadben. Tényleg mondanod se kéne, hogy mennyivel nő a programok étvágya, mert nem nő. Az, hogy egy nyomorult paraméter-hossz ellenőrzést megtegyen a t. programozó, nem növeli a programok étvágyát. Hogy strcpy helyett strncpy-t használjon, az se indokolja az 512M -> 2G ram bővítést.

    Lássuk, milyen technológiákat adtak a nagy cégek a linuxnak? Itt most nem tekintve azokat a nagy cégeket, mint pl. RedHat, akik kizárólag ebből élnek.

    - a fordítókat a gnu keretein belül faragták
    - a grafikus alrendszer MIT irányból jön
    - a kiegészítők jelentős része szintén GNU
    - a filerendszerek egy része sem nagy cégektől, jön, ami meg onnan jön, az nekem nem kedvenc
    - irodai csomag van nem nagy céges is, gnumeric, abiword, stb.
    - a két leggyakoribb adatbáziskezelője meg saját erőből épült ki, bár az egyikben van Berkeley felmenő is...
    - az egész kócerájnak a hálózati rendszerét (ide most beleértve a windowsokat is), egyetemen fejlesztették ki.
    - hogy a kernelt ki ne felejtsem, a linuxot sokáig nem nagy cégek fejlesztették, semmi közük nem volt hozzá. Most sincs közvetlenül nagy cég a kernel fejlesztésben, okosan kirakták egy független fejlesztői vállalatba, amit támogatnak nagy cégek.

    Nekem pl. nem fájna, ha nem lenne qt, más kérdés, hogy, mivel a gnome-ot a qt licenszelési technikája miatt kezdték fejleszteni, ha ma nem lenne qt, nem lenne gnome sem. Használnánk a jó öreg motifot. Na bumm.

    Linuxos világnak lehet, hogy több fejlesztője van, mint az a csapat, akik az xp telepítő cd-n levő dolgokat összehozták. Érdemes elolvasni a sloc-ról szóló cikkeket, kiderül, hogy az akkori redhatban több munka van, mint az akkori windowsokban.

    Az kétségtelen, hogy egyes oprendszerek esetén nő a hw igény. De azért nő, mert most már nem lehet simán virtuális desktopot váltani, hanem kockára kell ráfeszegetni és meg kell pörgetni 3d-ben. Akinek ez kell, az vegyen csillagháborús gépet. Ez, szerintem, fotonoknak földművelő szemébe juttatása.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #251 üzenetére

    nem értem, most vettetek pár ezerért 2g ramot a gépetekbe... ;)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #256 üzenetére

    Az a fajta swappelési mód, amiről írsz, nem ms találmány, hanem a vms örökség nyoma a windowsokban.

    Az a baj az egész hsz-eddel, hogy irgalmatlanul kevered a fogalmakat, hasonlítgatod gizikét a gőzekével. Hol erőforrást írsz, amikor erre példának hozom a processzort, akkor memóriáról kezdessz beszélni, hol kevered a grafkius toolkitet, az ablakkezelőt meg a desktop rendszert, stb. Úgy nem lehet vitatkozni, ha a fogalmakat nem pontosan használod.

    Nem tudom, nálad mit jelent a menedzselt kód, ha valamiféle forráskód menedzsmentet, akkor minden progit úgy csinálnak mostmár. Ha meg a virtualizációt, akkor a virtualizációtól miért is nőne érdemben a memória felhasználás? Attól, hogy valamiféle virtualizáció van, még nem zabál annyival több ramot, hogy rögtön két gigára kellene bővíteni.

    Ha a java szerű, virtuális gépes megoldást gondolod menedzselt kódnak, akkor súgok: a java irtózatosan nem stabil és menedzselhetetlen. Isten őrizz attól, hogy ilyenben alap oprendszeri feladatokat oldjanak meg.

    Milyen hardveres gyorsítás bekapcsolása jelent a linuxban 50-60 mega ram fogyasztás növekedést? Megint egy pontatlan fogalmazás, azt írod, hogy az operációs rendszerek, közben windowsokra gondolsz, mert amennyiben a linuxot is beleérted, akkor nincs igazad. Beagle-t meg nem használ mindenki, nincs olyan, hogy kötelező beagle-t használni, emiatt linux upgrade esetén köteles vagy hw-t is upgradelni. Ez csak ms-nél divat.

    Nem állítom, hogy nem lehet olyan linuxos alkalmazásokat találni, amelyek nagy vagy nagyobb vasat igényelnek. Azt állítottam többször és ismét azt állítom, hogyha egy vason egy felhasználó által szokásosan használt cuccokkal elfogadható módon fut a linux, akkor újabb verzióra való átállás után ugyanazon vason ugyanazok a feladatok ugyanúgy fognak futni. Amennyiben az user az újabb verzióra való átállást nem köti össze azzal, hogy az igényeit is megemeli.

    Ha neked 10 év alatt annyi változott a linuxban, hogy betettek két dialog boxot, akkor te ne linuxozz.

    Ha nekem még egyszer azt mondja valaki, hogy java alatt egységes koncepcióval lehet programokat készíteni, visítva röhögni fogok. Egyszer látni szeretnék egy egységes webkonténert, egy egységes ajp konnektort, egy egységes rowset implementációt, és még sorolhatnám kb. ezer évig. Még a windowssal se volt annyi bajom, mint a jávával.

    Ha már a jávát emlegetted, mitől egyszerűbb szabványosan, bővíthetően, időtállóan jávát programozni windows alatt, mint linux alatt?

    Gyorsan, egyszerűen lehet biztonságosan programozni... lol, jávában például nem lehet buffer overflow-t csinálni?

    Gnumeric és az abiword valóban nincs egy súlycsoportban az ms officevel. Például vírusokat is rosszabbul futtat.

    Szerintem motifban van fájlmegnyitó dialógus. Szerintem is egységes felületet érdemes adni a felhasználóknak, kezdjük rögtön az office 2k3-mal és a keresés shortcuttal.

    Várjuk meg azt az ms virtualizált rendszert, láttunk már olyat, amiből ki tudtak törni.

    Szóval, finoman fogalmazva, nem értek egyet a véleményednek azon részével, amit a linuxszal kapcsolatban megfogalmaztál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #258 üzenetére

    Az ms .net-re épülő kísérleti oprendszere eddig se volt kedvenc nálam...

    Még mindig nem írtad meg, hogy milyen hw gyorsításról beszélsz. Bár így ránézésre a videokari 3d gyorsításáról lehet szó. A linuxban, helyesebben a debianban alapértelmezettként nem szokott 3d gyorsítás lenni. Külön kell belehekkelni.

    Ha a progidat megfelelő szabályokhoz igazodva írtad volna, mondjuk 1995-ben, akkor még most is futna egy friss debianon. Csak tartani kellene magad az interfész specifikációkhoz, pl. posix, és akkor nem lenne lib függőségi problémája.

    Normális helyen a windowsos progit is jön egy fickó és feltelepíti. Az, hogy bárki rendszergazdának hiheti magát, különösen egy munkahelyen, ahol a felelősség kicsit több annál, minthogy Pistike tud-e éjjel kvékelni, ugyanúgy mítosz a linuxban mint a windowsban.

    Lehet, hogy a jáva specifikáció alapján elvileg nem kellene buffer overflow-ra számítani, de egyes jáva komponensek trehány elkészítése miatt a való életben sajnos van ilyen. És a programozó azt hiszi, hogy nem kell ilyennel foglalkozni, mert a környezet ettől megvédi, a környezet meg nem védi meg, és kész a baj. .Net sose volt a kezemben, de ezek után én már azt se nagyon hiszem el a managed kódokról, amit kérdeznek vele kapcsolatban, Ha most azt mondod, ugyanolyan ordas általánosítást csináltam, mint amilyeneket te szoktál, elfogadom.

    A linuxos világ miért is marad le? Amit te virtualizációként nagy durranásnak hiszel az ms-ben, azt a linuxok, unixok 20-30 éve tudják. chroot, uml, jail, ezer éve vannak. Más kérdés, hogy linux alá eleve tisztességesen KELL megírni a programokat, mert ott már az eljén se hagyta a rendszer, hogy egy alkalmazói program belerondítson a rendszer cuccokba. A fő probléma, ami miatt az ms most bevezeti ezt a virtuálerőlködést, linuxon soha nem létezett, ergo nem volt ilyenre szükség.

    Jó lenne, ha a linuxszal kapcsolatos mítoszaiddal nem kellene vitatkozni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz VladimirR #261 üzenetére

    szerintem a torrent tipikusan az az alkalmazás, ahol lehet előre tudni a file méretét, tehát nem lenne nagy dolog lefoglalni egyben, egy fragmentben az egésznek a helyet, majd utána teleirogatni... Persze ehhez kell kis gondolkodás a torrent program írójától...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tob!as #265 üzenetére

    Szinte csak jobbat csinálnak, mint a windows. Akár a qnx-re, opensolarisra, vmsre, linuxra, freebsd-re, aix-re gondolok, nem nagyon találok olyat, amitől a windows jobb lenne.

    A jelenleg netező társadalom, mármint az első internetezők, nagy gépes környezetben és unixokon nőttek fel, mivel először unixokon volt rendes tcp/ip, ami már nem kísérleti jelleggel működött.

    "Egyetlen olyan Linuxról sem hallottam még": ezt a problémát a füll-orr-gégén tudják orvosolni...

    Szóval tényleg van itt némi flame, de ennek kb. az 1/3-át te okoztad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #275 üzenetére

    Mert minden, adott hosszúságot túllépő threadbe belekeverednek a téves linuxos mítoszok...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Cathfaern #283 üzenetére

    ez aláírás gyanús hsz volt :R

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #279 üzenetére

    kde1-et nem tudom, sose volt kde-m, de qt-ből most simán fent lehetne a 3-as és a 4-es egyszerre. Tehát esély van rá.

    imho: desktopon senki nem telepít semmit, van ris meg network install, nehogymár gizike bármit felrakjon, amit ő akar... Ez a ris dolog meg a hálózati unattended setup azon kevés dolgok közé tartozik, amit rendesen megcsináltak ms-ék. Ismétlem: SZERINTEM.

    Gizikének azért sem kellene fordítgatással foglalkoznia, mert ha ő fordít magának, akkor az a program nem megy át minőségellenőrzésen. A programhoz, mint termékhez, tartoznia kell egy qa-nak is. Ebbe nem fér bele gizike vírusos pc-je a fordítgatással.

    Mire mennek a feltört firefoxszal egy noexec, nosuid, nodev-re mountolt /home-mal meg /tmp-vel? Hint: semmire. Ráadásul debianon elég egyszerű újratelepíteni a binárisokat, mert rendes leltár van hozzá.

    Nem kell a virtualizáció ilyen célra, rendesen megírt szoftver kell. Szerintem érkezik annyi javítás jávához, mint amennyi összesen egy debian alaprendszerhez...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák