Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    " manapság tényleg van egy ilyen réteg, aki attól gondolja jó arcnak magát, hogy szidja a windowst."

    Ez nagyon igaz. Attól, hogy itt egy-két ember vérző szemmel, remegő kézzel szidja lényegében kritika nélkül, történelmi/vallási/etnikai/szakmai/erkölcsi/emberi okokból, ők csak elenyésző hányadát jelentik a felhasználóknak. A maradék csaknem 100%-nak meg megfelel, semmi gondja nincs vele.

    Megjegyzem, nekem sem. Pedig nagyon kritikusan néztem, hogy xp után milyen lesz.

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tsikorgo

    csendes tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nos, köszönöm irónia-értelmezésedet, akkor induljunk ki abból.
    A lényeg ugyanis, h. az ellentétnek nem a mondat szószerinti jelentésében kell lennie, ahogy a definíció írja: "nem a valóságnak megfelelően nevez meg, hanem olyasmit állít, aminek a szituáció ellentmond". Ha a szituáción a cikket értjük (márpedig egy mondat szituációja [a közös háttérismereteken mellett] értelemszerűen maga a szöveg), akkor kiderül, h. a szerző egyáltalán nem ért ezekkel a véleményekkel egyet, pontosabban, irrelevánsnak tartja ezeket (mármint a vista-szidókat - hiszen nincs észérv mögötte, csak érzelmi véleménynyilvánítás).
    Ezért az egyik legproblematikusabb stíluseszköz az irónia, hiszen az ellentétnek a megszólalóban és a befogadóban kell megképződnie, nyilvánvaló jele nincs. (Pl. "Jó fej vagy!" mondat nyilván nem azt jelenti, hogy az illetőt jó fejnek tartjuk, ha előtte sikerült az illetőnek mondjuk a kölcsönkapott cd-t figyelmetlenségből tönkreb@sznia, és nem igyekszik megtéríteni a kárt.)

    A másik állításodat illetően: "[A]z értékvesztésben érintett maga az ironizáló személy is" mondat gondolom az öniróniára vonatkozik.

    Állításodban egyébként bizonyítandó elem volna még (de a vita kedvéért elfogadtam), hogy csak HMCS-k "szidják a vistát. (Mondjuk sztem is trollkodás egy hozzászólás keretében általános igazságok kijelentésére ragadtatni magunkat.)

Új hozzászólás Aktív témák