Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsikorgo

    csendes tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Hogyaszongyam: az irónia minősített esete forog a cikk első soraiban fenn.

  • remington2

    senior tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    " manapság tényleg van egy ilyen réteg, aki attól gondolja jó arcnak magát, hogy szidja a windowst."

    Ez nagyon igaz. Attól, hogy itt egy-két ember vérző szemmel, remegő kézzel szidja lényegében kritika nélkül, történelmi/vallási/etnikai/szakmai/erkölcsi/emberi okokból, ők csak elenyésző hányadát jelentik a felhasználóknak. A maradék csaknem 100%-nak meg megfelel, semmi gondja nincs vele.

    Megjegyzem, nekem sem. Pedig nagyon kritikusan néztem, hogy xp után milyen lesz.

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • tsikorgo

    csendes tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nos, köszönöm irónia-értelmezésedet, akkor induljunk ki abból.
    A lényeg ugyanis, h. az ellentétnek nem a mondat szószerinti jelentésében kell lennie, ahogy a definíció írja: "nem a valóságnak megfelelően nevez meg, hanem olyasmit állít, aminek a szituáció ellentmond". Ha a szituáción a cikket értjük (márpedig egy mondat szituációja [a közös háttérismereteken mellett] értelemszerűen maga a szöveg), akkor kiderül, h. a szerző egyáltalán nem ért ezekkel a véleményekkel egyet, pontosabban, irrelevánsnak tartja ezeket (mármint a vista-szidókat - hiszen nincs észérv mögötte, csak érzelmi véleménynyilvánítás).
    Ezért az egyik legproblematikusabb stíluseszköz az irónia, hiszen az ellentétnek a megszólalóban és a befogadóban kell megképződnie, nyilvánvaló jele nincs. (Pl. "Jó fej vagy!" mondat nyilván nem azt jelenti, hogy az illetőt jó fejnek tartjuk, ha előtte sikerült az illetőnek mondjuk a kölcsönkapott cd-t figyelmetlenségből tönkreb@sznia, és nem igyekszik megtéríteni a kárt.)

    A másik állításodat illetően: "[A]z értékvesztésben érintett maga az ironizáló személy is" mondat gondolom az öniróniára vonatkozik.

    Állításodban egyébként bizonyítandó elem volna még (de a vita kedvéért elfogadtam), hogy csak HMCS-k "szidják a vistát. (Mondjuk sztem is trollkodás egy hozzászólás keretében általános igazságok kijelentésére ragadtatni magunkat.)

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz bambano #50 üzenetére

    Jó, rövid i.

    Nagyon nagy tévedésben vagy. Senki nem kényszerít senkit gépvásárlásra. Ki mondta, hogy kötelező Vistát használni?

    Az összes többi amit leírtál csak azt támasztja alá, amit fentebb is írtam. Szóval, ha x szerint (csak, hogy ne legyen személyeskedés) a Vista tele van pakolva fölösleges, semmire se jó feature-ökkel, a játékok silányak, csak szépek (ami x szerint fölösleges, hiszen nem akarja a hősnő haja szálát is látni), akkor miért lenne rákényszerítve a gépvásárlásra. Akkor maradjon XP-nél és a régi játékoknál, a régi gépénél.

    Ez kb olyan, mintha azt mondtad volna, hogy a klíma vagy az ABS feltalálásával mindenkit arra kényszerítenek, hogy autót vegyen. Nem. Vagy kell az adott cucc és az egy bizonyos autóba benne van, vagy nem kell, és marad a régi autó. De senki nem kényszerít, hogy használd a termékét...

    Ha viszont a fenti dolgok érintik, és érdeklik, akkor annak pedig (pénzben is kifejezhető) ára van.

    Senkire nincs rákényszerítve semmi. A választás adott. Kellenek az új dolog, akkor veszel új gépet, ha nem kellenek, akkor marad minden a régiben. Értem én, hogy a lgetöbben azt vallják, hogy úgy lenne a legjobb, ha egy 486-oson is futna a Vista meg a Crysis, de ugye ezt senki sem gondolja komolyan. Úgy fejlődni technikailag, vagyis egyre szebb és élethűbb játékokat készíteni, hogy nem tudják átlépni a hw eszközök korlátait (vagyis a júzer ne fejlesszen) elég nehéz lenne.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • LordX

    veterán

    válasz bambano #54 üzenetére

    A játékos részre - ellentétben amit gondolsz - igen a válasz, nézz körül pl. a Blizzardnál.

  • tsikorgo

    csendes tag

    válasz bambano #48 üzenetére

    Nem idéztelek pontosan, elnézést. Az, hogy iróniának szánta-e a szerző, ő tudja, én úgy értelmeztem, szerintem megpróbál kívülről írni, ezért én az iróniát távolságtartásként fogtam fel. Te nem - ha jól értelek. Igazából persze mindegy is.
    Asszem. :))

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz bambano #54 üzenetére

    Végtelenségig lesz-e? Nem tudom. De megint visszakanyarodtunk a témához. Akkor miért nem a win95-ről beszélünk? Azért mert ma megfizethető áron lehet olyan gépet kapni, amin megy az XP. Mire végleg kivonják a köztudatból az XP-t, addigra legalább olyan olcsón, ha nem olcsóbban lehet majd olyan gépet kapni, amin gond nélkül megy a Vista.

    A második kérdésre remélem csak viccből írtál nemet. Újonnan boltba meg lehet vásárolni 4-5-6 éves játékokat. Akkor miről beszélünk? Ha meg szerinted akkor sem csináltak jó játékokat (meg ma se), akkor lehet vagy:
    -az ízléseddel van baj
    -vagy kiöregedtél

    Tehát nem fejlesztenek olyan játékot, ami érdekes és fut régi gépen, csak olyat, ami alá atomerőmű kell.

    Mostmár komolyan mondom nem akarlak megsérteni, de ez BAROMSÁG. Nálad hol kezdődik az atomerőmű? Csak, hogy tisztán lássak.

    A vevők jobb játékot akarnak a meglevő konfigjukra (amit meg lehetne csinálni), az eladók meg csilivili hulladékokat fejlesztenek, amihez új gép kell. A kereslet nem találkozik a kínálattal, mégiscsak kényszerítve vagy.

    Megintcask nem igaz. Csak, hogy maradjunk az autós példánál. Szerinted mennyivel drágább előállítani egy FULLOS AMG Mercit, mint egy Dacia Logant? Hááát. Nem sokkal. A vásárlók többsége persze, hogy 3.000.000 Ft-ért szeretne inkább AMG Mercit, de ez van. Meg lehetne csinálni, de nem csinálják. Vagy Te pl. komolyan elhiszed, hogy az autókba plusszba beszerelt tartozékok annyiba kerülnek, mint amennyit kérnek érük? Meg lehetne csinálni, sőt lehetne csinálni jobb, olcsóbb, szebb autókat is, de ez van.

    Szóval nem vagy kényszerítve. Te szeretnél valamit, ha van olyan akkor megveszed, ha nincs nem veszed meg, és Te döntesz, hogy veszel-e helyette mást. Senki nem kényszerít, hogy PC-n játsz. Ha nem akarsz gépet fejleszteni, és a Vistával bajlódni, akkor vegyél konzolt. Választás mindig van, senki nem kényszerít.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #35 üzenetére

    egy nyomozós filmbe erre mondják azt, h túl sok a véletlen.
    a vista max abból a szempontból bukott meg, h nem váltotta be a hozzá fűzött nagyon magas reményeket. ere ms is rájátszott, mert a véghezvitt technológiai újítások révén azt hangoztatta, h az informatika hőskorához mérhető forradalom lesz.
    példának okáért nem váltotta meg a stagnáló pc piacot sem. míg eddig minden korábbi win vas vásárlási hullámot indított el. ez máris ellentmond annak, h a vista mennyire gépigényes.
    az is mekkora ellentmondás már, h egyik pillanatban az a rinya tárgya, h vistába mennyire nincsenek újítások, a következő pillanatban meg azokat a gondokat sorolják, amit az újítások okoznak.

    ms-nek az xp-vel sok baja volt, ha jó alap lett volna és közben nem kellett volna az sp2-vel tüzet oltani, akkor a vista nem csúszott volna 3 évet és mondjuk senkinek nem jutna eszébe azt monda, h a többiektől lopott megoldásokkal próbál virítani, mivel évekkel előttük jött volna ki (lásd 2003-as longhorn bemutató).
    de nem a mi lett volna ha része érdekes, abszolút érdektelen vitaszempont. viszont érdekes megvilágításba helyezi a jelenlegi helyzetet. az ms nagy nehezen nagy ellenállások közepette kivonta az xp-t forgalomból. erre jönnek a hírek, h a vevők és így forgalmazók nem tágítanak, mekkora bukás a vista. holott csak arról van szó, h egy többszörösen meghaladott, saját életkorát többszörösen túlélő rendszernek _megkezdte_ a kivonását.
    itt megint a kényszerítéshez jutunk. ami abszolút nem állja meg a helyét, hiszen kiadták az sp3-at és elérhető a .net is, amik rakat vista fícsört (hálózat kezelés, WPF,WCF,WWF,WCS) elhoznak xp-re is. ám mindenki csak azon akad ki, h nincs DX10, szemét ms. holott, ebben a topikban is mindenki azt bizonygatja, h a játékok mennyire érdektelenek. milyen érdekes nem?
    tehát szimplán arról van szó, h az elmélethez igazítjátok a tényeket és nem a tények alapján alkotjátok meg a véleményeteket.
    ráadásul egyáltalán nem értem, h ez hol vet jobb fényt pl a linuxra. openszórszéknál már fél év után kinyírják az előző generációt. a 2 év még a nagy projekteknél is luxus, ami sehol sincs ahhoz, h ms még 2 generáció elteltével is támogatja a rendszereit (ügye xp kapcsán ez maradt ki, mivel sp2-vel 2 generáció olvadt egybe). nem kell a szokásos rinya, senki nem magyarázhatja be nekem, h az a párszáz $ nem térült meg az évek alatt. linux disztribútorok a supportból élnek meg. persze, h nem érdekük hosszútávon párhuzamosan több generációt támogatni. ezzel szemben, mint korábban olyan buzgalommal ki lett fejtve, ms-nek teljesen mindegy, h melyik generációt veszik. felmerül a kérdés, h akkor végül is melyik a felhasználó centrikusabb megoldás? ki kényszerít kit?

    tényleg nem értem, h az, h az xp milyen jó és a vista milyen rossz, az hogy hozza jobb helyzetbe a linuxot. már jóval a vista megjelenése előtt mindenki úgy vélte, h a legnagyobb ellenfele az xp lesz és így is lett. nemtom az elemzők mit vannak úgy elcsodálkozva.
    vistának driver gondjai voltak, sz*r ms, a linux mennyivel jobb! miért is? mert annak mindig is voltak és lesznek is?

    abszolút félrevezető, h nem vizsgáljátok az ok-okozati összefüggéseket. van valami (pl egy irányelv) ami hatással van egy adott dologra. egy kisebb vagy átmeneti kellemetlenséget beáldoznak a nagyobb jó érdekében. mert jön majd a win7, aminek már most mindenki előre örül, de vajon hogyan szerepelne, ha a vista nem tapossa ki előtte az utat? mert milye nem lesz neki? kompatibilitási gondja. miért nem? mert kompatibilis lesz a vistával. mi lenne, ha xp után egyből a w7 jönne? még nagyobb kompatibilitási gondok. mivel találják majd szembe magukat a bölcsen kivárók? ...
    miért volt szükség a váltásra? mert sz*rf*s win állandóan fagyogat, folyton újra kell indítani és mert biztonsági hibáktól lyukas mint a szita. mi van vistán? autoupdaten jön a vidikari meg a chipset driver frissítése és szó nélkül feltelepül (ha jóvá hagytuk...). mintha mi sem történt volna. mi kellett ehhez? új driver modell. mit okoz ez? kompatibilitási és kezdeti driver stabilitási gondokat. de még az utóbbinál is kisebb a gond, hiszen az új modell miatt sokkal hibatűrőbb a rendszer. mert mi történik, ha befagy az nvidia drivere? villog párat a képernyő és vista betölti a sajátját. mi van még vistán? biztonsági megszorítások, szigorúan elválasztott felhasználói és alkalmazás szintek. miért volt erre szükség? mert mindenki ezért rinyált. mit okoznak? kompatibilitási hibát.
    miért indulnak lassan a programok? mert be kell töltődniük. mit csinál a vista? előtölti őket, h kattra induljanak. mivel jár ez? folyamatosan tekergeti a vinyót és teli tartja a ramot. miért is gond ez? nem tudjuk, de valamibe bele kell kötni, hiszen még véletlenül sem azért adtuk ki azt a rengeteg pénzt a gépre, h hasznunkra legyen, hanem azért, h megnyugtatással töltse el a tudatunkat, h üresjáratban fogyassza az áramot.
    mi lesz win7-nél? ott lesznek a vistás driverek, az alkalmazások már hozzászoktak a megszorításokhoz és mindenki boldog lesz. mi kell(ett) ehhez?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz bambano #99 üzenetére

    Huhhh! Ha így folytatjuk ez lesz a "leghosszabb hsz-ek topic-a".

    A TIM-et én is imádtam! :C

    50K-60K-ért össze lehet már rakni gépeket. Akkor most az a baj, hogy drága (ezt nem mondanám, hiszen megnézném, hogy az említett P3-as időszakban mit tudtál volna összerakni 50-60K-ból újonnan, pedig akkor nem ennyit ért az 50K, hanem jóval többet) vagy nem gyenge. Szóval nem értelek. Neked miétr baj az, hogy ha arányaiban véve ugyan annyi pénzért, mint 10 évvel ezelőtt, arányaiban véve egy 5-ször erősebb géped van?

    Csak, hogy teljesen tiszta legyen a kép:
    Mondjuk 2000-ben 100K-ból össze tudtál rakni újonnan gy olyan gépet, ami alap dolgokra alkalmas volt, (csak gondolj bele, hogy mennyi volt akkor egy CD író!). De ebben az esetben elfelejthetted a játékokat. Mennyi volt abban az időben az a pénz? 2 havi kereset?

    Ma, egy olyan gépet, amin elmennek a kb. 1 éves játékok kb. 60-70K-ból össze lehet hozni. Mennyi most ez a 60-70K? Kevesebb, mint 1 havi kereset.

    Akkor miért fáj neked az, hogy kevesebb pénzért jobb gépet kapsz?

    Nagyon rossz a példa, mert nem csaj fullos gépet lehet kapni. Gépet boltban venni lehet kb 50-től 400K-ig. Akkor hol itt a kötelező M5-ös BMW feeling? Ez kb. olyan, mintha azt azidőszakot próbálnád a maihoz hasonlítani, amikro 2 éves fizetésért lehetett egy Trabantot venni. Azon kívül volt a Skoda, a Wartburg, a Dacia, meg a LADA. Ezkhez az autókhoz képest a mai (álatalad említett) Corsa is egy Highend autó.

    Igen, én szeretnék valamit. ÉN VAGYOK A VÁSÁRLÓ! én szeretnék most p3-as gépet venni 30 rugóért, amin megy a thunderbird meg a firefox. és akarok hozzá venni 3-4 kisfloppy méretű, érdekes játékokat is.

    Én meg szeretnék venni zsír új tarbantot 50K-ért, ami elvisz A-ból B-be, másra nem kell. Nekem ennyi elég. Akkor most rám van eröltetve a piac, mert a legolcsóbb autó is 1,6M magyar Forint. Miért eröltetik rám a szervókormányt, a légzsákot, meg a többi baromságot, amikro nekem ez nem kell.ÉN VAGYOK A VÁSÁRLÓ! Gyártsanak nekem olyan autót, amit én mondok. Neked meg adják el a 2-3-5 M Forintos Corsát, nekem jó az is.

    Megint csak megkérdezem: ezt ugye Te sem gondolod komolyan?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz bambano #105 üzenetére

    Szóval szerinted minden program csúcsgépet követel?

    Akkor nézd meg ezeket, mind friss, 1 hónapon belül megjelent játékok:

    Ez

    Ez

    Ez

    Ez

    Akkor erről megint ennyit.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz bambano #109 üzenetére

    Ezt most megint direkt kötekedésnek veszem,mert:

    -a CDGalaxis első oldalárl találomra kiválasztottam az első 4 játékot
    -mert aztán a TIM biztos 18+ katgóriás game volt. :W

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • shtml

    őstag

    válasz bambano #108 üzenetére

    Nem szükséges nagy kosár pénzt kiadnod, hogy elérd a 2002-es géped teljesítményét - valójában igen olcsón magkaphatod, olcsóbban, mint 2002-ben. PATA diszket még most is használhatod, DDR2-es RAM-ot bagóért vehetsz, sok lap integrált VGA-ja elég jól használható a 2002-es, vagy akár frissebb játékokra is, alaplapi hang szintúgy. Tápot szintén nem kell újat venned, a 4-es vagy 8-as csatlakozó minimális ügyességgel ráforrasztható a tápra, ha nem négymagos, agyonhúzott erőművet használsz, a 2002-es tápopk 12V-os ága simán elviszi a processzort is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #108 üzenetére

    Az a probléma, hogy azoknak akik már a fogyasztói társadalomban nőttek fel, sose fogod tudni igazán elmagyarázni, hogy miért is probléma az, hogy 2-3 max. 4 évente újra kell cserélni valamit. Ők nem voltak benne abban a világban, amikor családalapításkor vettél egy hűtőt meg egy mosógépet, s azt 30-40 évig nem kellett kicserélni.

    jer1cho:
    Azt mondod, hogy nem érted mi a gondja, hisz most 5x jobb gépet kap ugyanannyi pénzért, mint X évvel ezelőtt. Ez szép és jó, csak az a probléma, hogy neki teljesen jó lenne a régi is, de ötöd akkora áron. Erre viszont nincs lehetősége. (ez a probléma amúgy a net eléréssel is, de ez már off itt)

  • sztikac

    őstag

    válasz bambano #99 üzenetére

    Tud venni olyan gépet, ami az igényeinek megfelel? Nem tud. Kényszerítve van arra, hogy olyan gépet vegyen, amin:
    - nem csak a tim fut, hanem a halo4 meg a gta4, 2048x1560-ban 78 fps-sel
    - 17 csatornás hangrendszere van
    - csillió giga ram és diszk kell bele
    - fűt, mint állat, fogyasztja az áramot
    - stb.

    Senki sincs kényszerítve arra hogy négymagos procit, csúcsvideókártyát, 8 giga ramot vegyen. Lehet kapni olcsón integrált vgas, integrált hangkártyás alaplapokat amik egy olcsó kétmagos celeronnal (e1200) + 1 giga rammal bőven elegendőek az alap dolgokra (office, net, zenehallgatás). Az eeePC-t meg legtöbben csak azért veszik mer' az most milyen menő (a marketing jótékony hatása ugye), 1-2 hónap használat után a legtöbb usernél elmúlik az újdonság varázsa és kezdik észrevenni hogy mindennapos használtra bizony kevés. Azt meg ne akard már hogy még mindig lehessen kapni pIII-as procit, szerinted melyik gyártó bírna fenntartani annyi gyártósort hogy 8-10 évre visszamenőleg tudjanak gyártani mindenfajta procit?

    szerk.: - fűt, mint állat, fogyasztja az áramot
    ez melyik modern procira igaz?

    [ Szerkesztve ]

  • KTTech

    veterán

    válasz bambano #119 üzenetére

    Neked talán, de nem kéne általánosítani. Nekem pl. az aláírásban szereplő gép is csak éppen elég teljesítményben... pedig csak képekkel, és néha videókkal dolgozom...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • virkir

    veterán

    válasz bambano #119 üzenetére

    Sőt ha józanul gondolkodik valaki az irodai alkalmazásokhoz a mai napig bőven megfelel egy PIII, Xp combó.Gizikének minek is kéne C2D az Outlok meg a Passziánsz alá?
    Egy minőségi alkatrészekből épített gép irgalmatlanul hosszú ideig képes hibamentesen dolgozni csak az a baj, hogy ezt manapság már elfelejtették a HW gyártók. Midenki lelkendezik ha véletlenül elhúzzák a garancia végéig.
    Az meg, hogy a biztonság miatt kell az újabb rendszer, úgy ahogy van egy marhaság 3 hónapja használok egy gépet WinMe-vel mindenfajta vírusirtó tűzfal nélkül és lám még mindig nem halt meg gond nélkül szolgál amire feltétlenül kell.Hozzáteszem kényszerből.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz bambano #125 üzenetére

    Legalábbis akik megkérdeznek, még idén is raktam össze 4 gépes PIII-as hálózatot kisvállalkozásnak használt brand gépekből, meg is állt 100k környékén routerrel rambővítéssel együtt.

    jer1cho#102
    Talán emlékszel a Suzukira. A régi Swift egy kalap sz... volt de alapkivitelben olcsó volt érdekes módon toronymagasan vezette az eladásokat, viszont szerintem nem azért mert csak arra volt igénye az embereknek, hanem összesen annyi pénze volt.
    Szerinted miért virágzik vagy legalábbis jól megy azoknak a cégeknek akik márkás használt gépeket árulnak?

    Azt meg szerintem gyorsan felejtse el mindenki, hogy olcsó integrált alaplap és társaik, erre a régebbi időkben legalább voltak külön cégek mert a nagyok szégyellték a nevüket adni a dzsunka kategóriához.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • KTTech

    veterán

    válasz bambano #124 üzenetére

    Volt PIV-em is, munkahelyen meg A64-et használok éppen. Mindig csak nézőpont kérdése, hogy jobb lett volna-e vagy sem, ha kimarad a PIV-es... ha azt nézzük, a C2-k nem a PIII-as vonalat követik... de tény, nem a leghatékonyabbak voltak a PIV-ek, viszont még mindig gyorsabbak voltak, mint a PIII-ak, megfelelő órajel esetén (1200-as Tualatin PIII van a húgom gépében, vagy 4 éve adtam neki, 512MB RAM mellett, és baromira lassúnak érzem, pedig mellette csak egy 1.8-as mobil PIV-es laptopot szoktam használni, ha hazamegyek, de mindkettő lassú, ha a anyám 2800+-os gépéhez ülök oda). Egyébként nem érdekel, hogy egy adott processzor milyen órajelen teljesít, ha hozza azt a teljesítményt, amire szükség van..
    A szövegértéssel semmi gondom, amit írtál, azzal nem értek egyet.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • KTTech

    veterán

    válasz bambano #129 üzenetére

    ha nem szutykot gyártottak volna sw és hw szinten is, még mindig megfelelne a p3-as. a teljes p4-es korszakot egy az egyben ki lehetett volna hagyni. Minek?

    Én erre a hozzászólásra reagáltam, nem másra.A C2-k úgy tudtam a PIIM vonalat követik, az viszont jelentősen eltér a PIII-tól, de sok mindent vettek át a PII-Pro-tól is. Egyébként a mostani Core2-knél is igaz az ami régen: sok programnak nagyon kell az órajel, akármilyen hatékony is a CPU. A PIV-nél csak az alacsony órajel volt a gond, eleve magas órajelekre tervezték, de végül soha nem érték el a tervezett 5GHz-s határt, ha jól emlékszem 3.6GHz volt a vége. Sok program díjazta is ezt a sebességet...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • shtml

    őstag

    válasz bambano #119 üzenetére

    A műszaki fejlesztés nem szakadatlan sikertörténet, vannak kudarcok is, pl. a P4. Én kihagytam a P4-et, P3 után C2D-re váltottam.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #142 üzenetére

    Engem is megnevetett a srác... :DDD

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #141 üzenetére

    Nem tévesztetted össze az arányt? Nem a dual pIII került 4x annyiba? Ja, hogy köztük volt néhány év eltérés, és az akkor legújabbat (arany áron) hadonlítod össze a már akkor elavult (nevetséges áron kapható) cuccal. Már régóta (kb 10-15 éve) él az a szabály, hogy egy számítógép 1000 euróba (annak idején még 2000 Márka, csak hogy ne kötekedj) kerül. Ez most is így van, az, hogy a benne lévő dolgok cserélődnek, az más tészta. És igen 1,5 évente a számtechben duplázódik a teljesítmény. A régi gagyi gépeken fut a régi gagyi OP. Rendszer, a régi gagyi programokkal. Nem furcsa, hogy a PS1 tulajok nem hepciáskodnak, hogy a legújabb játék nem jelenik meg a gépükre. Csak itt megy a nagy harc, hogy az újat, jobbat szídni kell.
    És igen, a processzorok már nagyon régóta 64 bitesek, és a programozók még mindig ragaszkodnak a 32 bites programozáshoz, hogy egy ócska op. Rendszeren és ócska gépen is el lehessen indítani. Na ennek kellene már véget vetni. Remélem a Win7 már nem lesz elérhető 32 bites változatban. 4 giga ramhoz már kell a 64 bit, szerintem addigra már nem lesz olyan gép, amiben nem lenne annyi. Ha meg valaki nem óhajt fejleszteni, az op. Rendszert se fejlesszen!
    De! Most már nem lehet kapni olyan új gépet, amin a vista nem futna simán. És az emberek többsége elvárja, hogy új géphez új op. Rendszert kapjon. És az új géppel semmivel sem fogja lassabbnak ítélni a vistát, mint az xp-t a régivel. Ennyi.
    Jó hosszú lett. :)

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • sztikac

    őstag

    válasz bambano #148 üzenetére

    Teljesen felesleges 32 bites vistát csinálni, ha a 64 bites rendszermag képes futtatni a 32 bites appokat is. Ja, ez msnek bonyolult lehet...
    Miért ne tudná futtatni a 32 bites appokat? Ha csak 64 b verzió létezne azok mit telepítenének akiknek nincs 64 bites gépük?

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bambano #148 üzenetére

    Teljesen felesleges 32 bites vistát csinálni, ha a 64 bites rendszermag képes futtatni a 32 bites appokat is. Ja, ez msnek bonyolult lehet...

    És mióta nem tudja?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #152 üzenetére

    Sőt! Ugyanolyan illatosítót is vehetsz bele, mint egy újba, de attól még nem lesz jobb.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz bambano #148 üzenetére

    A fő problémám pedig még mindig az...
    ...hogy nem tudom mit keresek a fogyasztói társadalomban...
    komolyan, sokáig kell még olvasnom ezt a rinyát? sztem menj el tüntetni az intel meg az amd gyára/székháza/vátevör elé nagy transzparensekkel, vagy lődd ki magad a holdra, marsra és alapíts egy kolóniát (természetesen szigorúan linux alapokon, távol a rothadó kapitalizmustól). vagy ajánlom az amishokat. de ne fosd már tele mindenhol ezzel a szarral az ms és a többiek kapcsán a fórumot...

    [ Szerkesztve ]

  • ^Boss

    őstag

    válasz bambano #159 üzenetére

    nekem nem kell elmagyarazni a tua erosseget, most is itt pihen egy abit st6e-ben (igen, a feher nyakosban) egy 1.4-es peldany, es imadom. de a 2 procis rendszer csoppet dragabb volt, mint egy fullos a64 konfig, az, hogy megerte-e, mas kerdes. ha most vennel egy 4 magost, annak is hasonlo sorsa lenne, egy csucs geppel mindig ki lehet huzni sokaig, persze bizonyos kompromisszumokkal.

    a 64bit: a 64bites win-ek is siman lekezelik alapbol a 32 bites progikat, driverek eseteben vannak csak problemak, de ma mar ez sem akadaly.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #147 üzenetére

    A "lóláb és ló" kapcsolatának ábrázolásakor röhögtem :DDD

    Igen, való igaz, hogy a teljesítményigényt egyre inkább tolják felfelé, inkább megoldák hardverből a számításokat, ahelyett, hogy optimalizálnának. Az eee pc-vel azonban az a bajom, hogy nemhogy letörné a normális notebook-ok árát, de inkább majd feltolja azokat, amilyen áron adják - legalábbis itthon.

    avman: fullra nem kötelez senki, hogy olvasd e topicot...

    https://www.coreinfinity.tech

  • Khan13

    senior tag

    válasz bambano #141 üzenetére

    Akkoriban volt 2-300k-d gépre most meg nincs 50k? Te tudod... Amúgy azt az Intel is elismerte hogy a Netburst vakvágány volt, és váltott nem? Amúgy más cégek nem hibáztak még? Egy mostani E2xxx alulfeszelve (talán anélkül se többet) eszik annyit mint a p3-ad, és szvsz jobb a teljesítménye...
    Aki meg nem akar egyben sokat költeni a gépére annak is vannak megoldások. Hibrid alaplapok különböző memória és videókártya foglalatokkal olcsón.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz bambano #54 üzenetére

    "Szóval árulnak olyan játékokat, amiknek gyengébb a grafikája, de jobb a játékmenet?"
    meg elvetve lehet talalni starcraft-ot a boltokban ^^

  • csavar

    csendes tag

    válasz bambano #247 üzenetére

    Ez a swap dolog azért annyira nem egyértelmű, mondok egy példát. Tfh: 1gb memóriám van és 800mbig tele.

    Ha a rendszer kevésbé használja a swap-ot akkor eddig tök gyors, nem megy annyit a hdd. De mi van akkor ha indítunk egy olyan progit, ami 500mb-ot akar? A rendszer behal mert hirtelen ki kell ürítenie egy csomó memóriát. Én tapasztaltam anno uhu 1.2? alatt. Mplayer telezabálta a mamóriát és utánna csak darált, darált darált.

    Vista esetén pedig a memória alacsony prioritással swapbe íródik a memória (legalábbis ezt olvastam valahol) így hirtelen kell memória, fájdalom mentesebben kaphat egy memória igényes program szabad memóriát. Tapasztalatom alapján azért ez annyira még nem tökéletes, crysis néha beszaggatott pedig 1,6gbot használt és 400mb szabad volt a memória. Bár az is lehet h a superfetch zavart be.

    Bocs, többit majd késöbb most mennem kell.

  • csavar

    csendes tag

    válasz bambano #247 üzenetére

    Na, folytatom tovább. Most ítram próba képpen 2 programot. Egyik annyi memóriát foglalt, hogy összesen 650MB memóriát használt a rendszer mindennel együtt. (750MB a notim fizikai memóriája)
    Elindítottam a másik progit, amelyik plussz 400MB-ot evett. A korai swap-elésnek hála csupán azt láttam h néha néha felvillan a hdd-t jelző led. Semmi többet. MS-ék nyilván ezt találták jobbnak és bizonyos körülmények között igazuk van. Valamikor meg a kevésbé agresszív swap-elés a jó. (Ja, a notimon xp fut, ez a memória mennyiség kevés lenne a vistához.)
    Kíváncsi lennék valamilyen desktop linux alatt mi lenne ebben a szituációban, valaki megnézhetné...

    "A java itt-ott gyorsabb tud lenni, mint a fordított c++ kód. Miért is nő az étvágya az oprendszereknek? "

    Ott hogy ha az egész oprendszer (kernel, meg egy két dolgot kivéve) menedzselt kódban lenne írva, akkor több memóriát fogyasztana. Bár biztonságosabb lenne. De sztem ez a jövő.

    "A linux étvágya sem nő, erről legalább 20 alkalommal volt szó csak ebben a threadben. Tényleg mondanod se kéne, hogy mennyivel nő a programok étvágya, mert nem nő. Az, hogy egy nyomorult paraméter-hossz ellenőrzést megtegyen a t. programozó, nem növeli a programok étvágyát. Hogy strcpy helyett strncpy-t használjon, az se indokolja az 512M -> 2G ram bővítést."

    Valamelyest azért nő. Hardveres gyorsítás bekapcsolása 50-60MB-ot jelent pluszban. A beagle szintén megeszik 100MB-ot. Kb 250mb-nál tartanak most úgy, hogy a Vistához képest kevesebb szolgáltatást találok bennük.
    Vista kb 600mb-ot eszik, de több szolgáltatást is nyújt.

    Linuxos programok étvágya nem sokkal nő, viszont fejlődést sem látok. Attól hogy betesznek plussz 2 dialog ablakot egy programba, meg kicsit csicsáznak, azt még nem látom fejlődésnek. Mert 10 év alatt, amióta linuxozom kis túlzással csak ez történt.
    Ezzel szemben a .NET vagy a Java a maga 10000-es osztálykönyvtárával lehetővé teszi hogy egységes koncepcióval készítsenek programokat kenyérpirítótól a weblapokon keresztül a nagy adatközpontokig.

    Csak egy példa:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Presentation_Foundation

    Ha eleve úgy tervezik a rendszert hogy profitálni lehessen belőle még több év múlva, akkor igenis sokkal nagyobb méretű lehet. Pont ez miatt egyszerűbb windowst programozni mint linuxot. Gyorsan, hatékonyan lehet programokat készíteni (ráadásul biztonságosabban) ez azt eredményezi hogy több alkalmazás áll a felhasználók részére!
    Egy oprendszer sikeressége márpedig függ a driverek és az alkalmazások számától.

    Linux technológiák? Fordítót készíteni azért könnyebb mint 10000-res osztálykönyvtárat tervezni. Fájlrendszerek? A legtöbben még csak töredezettség mentesítő sincs.
    Gnumreic és az abiworld azért nincs egy súlycsoportban egy office csomaggal.

    "Nekem pl. nem fájna, ha nem lenne qt, más kérdés, hogy, mivel a gnome-ot a qt licenszelési technikája miatt kezdték fejleszteni, ha ma nem lenne qt, nem lenne gnome sem. Használnánk a jó öreg motifot. Na bumm"

    A motif nem igazán felhasználó barát. Egy jó desktop rendszer nem csak annyiból áll hogy ablakok, meg egy panel. Nem árt ha csomó szolgáltatást nyújt, pl fájl megnyitó dialógus ablakok, egységes menürendszer, rengeteg minden kell. A felhasználók többsége laikus, nekik az kell hogy egységes kinézetet nyújtson a rendszer stb. Ez az igény. Nem kényszeríthetjük hogy vi-al szerksszenek jpeg képet XD

    "Az kétségtelen, hogy egyes oprendszerek esetén nő a hw igény. De azért nő, mert most már nem lehet simán ..."
    Vagy mondjuk bevezeti az ms a virtualizált rendszerét ahol minden program saját virtualizált terében fut, ezáltal hiába törik meg, akkor sem lesz következménye.
    Memória igény megnövekszik, de a biztonság is.Megéri?

  • csavar

    csendes tag

    válasz bambano #257 üzenetére

    "Nem tudom, nálad mit jelent a menedzselt kód"

    http://en.wikipedia.org/wiki/Managed_code
    (Bocs, most hirtelen angolt találtam.)

    "Ha a java szerű, virtuális gépes megoldást gondolod menedzselt kódnak, akkor súgok: a java irtózatosan nem stabil és menedzselhetetlen. Isten őrizz attól, hogy ilyenben alap oprendszeri feladatokat oldjanak meg."

    Márpedig az ms a kisérleti oprendszerét teljesen .net-re építi.

    "Milyen hardveres gyorsítás bekapcsolása jelent a linuxban 50-60 mega ram fogyasztás növekedést? Megint egy pontatlan fogalmazás, azt írod, hogy az operációs rendszerek, közben windowsokra gondolsz, mert amennyiben a linuxot is beleérted, akkor nincs igazad. Beagle-t meg nem használ mindenki, nincs olyan, hogy kötelező beagle-t használni, emiatt linux upgrade esetén köteles vagy hw-t is upgradelni. Ez csak ms-nél divat."

    Kipróbáltam bekapcsolva és kikapcsolva, 1 évvel ezelőtt, ez az eredmény. A rendszer többet fogyaszt. Nem kötelező beagle-t használni, de windows desktop searchot sem. Simán le lehet butítani. Egy kiherélt Vista kb 300MB alatt fogyaszt memóriát. De az otthon felhasználó nem tudja ezt megtenni, ugyanúgy a linuxot sem tudja herélgetni.
    Tehát nézzük csak úgy ahogy alapértelmezetten kijön 1 oprendszer.

    "Ha már a jávát emlegetted, mitől egyszerűbb szabványosan, bővíthetően, időtállóan jávát programozni windows alatt, mint linux alatt?"

    Amúgy a javat mint menedzselt kód hoztam fel példának, azt gondolom hogy .net jobb nála. Miért időtálló? 4 évvel ezelőtt írtam egy szabász progit. Ha most felteszem akkor csont nélkül megy. Ha natív kódban linux alatt írtam volna már akkor nem tudta volna telepíteni a felhasználó, mert függne sok csomagtól. Hogy kaparja össze? Tegyem fel az ő linuxát és próbáljam ki alapértelmezetten milyen csomagok vannak fent?? Nonszensz. Ráadásul internet nélküli gépre telepítették. 4éves csomagokat hogyan tesz fel egy mostani linuxra??? Nem éppen felhasználó barát megoldás.
    Apám dolgozik egy nagyobb cégénél és linuxok vannak fent. Ha vásárolnak progit akkor jön egy fickó aki feltelepíti... :)

    Én simán megcsináltam amikor biztonsági rendszert fejlesztetünk hogy elküldtem a megrendelőnek 200km-re! és simán fel tudta telepíteni (windows alatt). Linux alatt? Rémálom lett volna.
    Persze, egy hozzáértőnek ezek nem gond. De a legtöbb felhasználó nem ilyen!

    "Gyorsan, egyszerűen lehet biztonságosan programozni... lol, jávában például nem lehet buffer overflow-t csinálni?"
    Nem. Kipróbáltam. Írtam egy telnet szervert 10 bájt bufferral :) Persze többet küldtem neki és a java automatikusan szétdarabolta.
    Persze a futtató környezet lehet hibás:

    http://www.google.com/search?q=java+buffer++overflow&rls=com.microsoft:en-us&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

    De még mindig könnyebb 1 futtató környezetet karbantartani, mint c++ban megírt program hibáira vadászgatni.

    "Várjuk meg azt az ms virtualizált rendszert, láttunk már olyat, amiből ki tudtak törni.
    Szóval, finoman fogalmazva, nem értek
    "

    Várjuk. :) Arra én is kíváncsi leszek, de ha bejön, akkor nagy durranás lesz és (sajnos) a linuxos világ lemarad. Mert azért drukkolok a linuxosoknak. Mindannyian tudjuk hogy linux nélkül olyan lenne mint amd nélküli világ.
    Csak egy kis power kellene linuxnak több.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz bambano #276 üzenetére

    És "Mert minden, adott hosszúságot túllépő threadbe belekeverednek a téves linuxos//+windowsos// mítoszok."

    Így még egyet is értek.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz bambano #264 üzenetére

    vonatkoztassunk el most kicsit torrent-tol (mert nem az volt a kerdes, hogy hulye-e a programozo*, hanem az, hogy hogyan lehet defrag-olni ext3-at - persze elobbire valaszolni _lenyegesen_ konnyebb), a mysql particioja is hasonlo (bar teny, nem akkora mertekben)
    29 non-contiguous inodes (8.3%)

    sh4d0w: azta a wiki oldalt lattam mar korabban is, azt hiszem akkor is az alabbi mondatok ragadtak meg:
    "There is no online ext3 defragmentation tool working on the filesystem level."
    "A true defragmentation tool does not exist for ext3."

    *: mellesleg picit bonyolultabb a problema

    [ Szerkesztve ]

  • csavar

    csendes tag

    válasz bambano #260 üzenetére

    "Ha a progidat megfelelő szabályokhoz igazodva írtad volna, mondjuk 1995-ben, akkor még most is futna egy friss debianon. Csak tartani kellene magad az interfész specifikációkhoz, pl. posix, és akkor nem lenne lib függőségi problémája."

    Azért ha kde1-et használt volna a programom, most is működne? Sztem nem mert a posix a doksi szerint csak "alap" szolgáltatást nyújt. Egyszerű otthoni felhasználó nem fogja a kde1-es libet felhekkelni ubuntu alá.

    "Normális helyen a windowsos progit is jön egy fickó és feltelepíti." Mármint desktopon is? Nyilván Gizike next next start-ja könnyebb megoldás mint a linux jajj nincs a repoban benne mit csináljak? lehetősége. A fordítgatás meg nem gizikének való.

    "Amit te virtualizációként nagy durranásnak hiszel az ms-ben, azt a linuxok, unixok 20-30 éve tudják. chroot, uml, jail, ezer éve vannak"

    Igazad van.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chroot

    "A fő probléma, ami miatt az ms most bevezeti ezt a virtuálerőlködést, linuxon soha nem létezett, ergo nem volt ilyenre szükség."

    Azért az internetes betörések ugyanúgy veszélyt jelentenek linuxra is. Majd ha firefoxot feltörik (és így elérik a home könyvtárát a felhasználónak), beraknak egy keyloggert kde startup programjai közé, akkor lesz gond. Persze a rendszert nem tudják megferőzni, "csak" a banki jelszavamat. de egyelőre ez nem gond mert nem elterjedt a linux annyira hogy foglalkozzanak vele. Ezért kell a virtualizáció.

    Igaz hogy a javában vagy .netben lehet hiba, de könnyebben karbantartható mint a kismillió c program kismillió hibáját karbantartani. Azért elég sok javítás érkezik az opensusehoz, ubuntuhoz.

    " linux alá eleve tisztességesen KELL megírni a programokat" mármint kellene. Azért elég sok gány progival talákoztam. Desktop progik persze. Krusader magyar fejlesztője (bocs, most nem ugrik be a neve) elég sokszor siránkozott a kde minőségéről.

  • Wolverine

    félisten

    válasz bambano #284 üzenetére

    Done :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • csavar

    csendes tag

    válasz bambano #285 üzenetére

    "nehogymár gizike bármit felrakjon, amit ő akar.."
    Nem a céges dolgozókról beszélgetünk. Otthoni felhasználókról. Ők fel akarnak rakni, számukra fontos dolgokat. És a világ computer felhasználóinak elég nagy részét az egyszerű felhasználók alkotják.

    "Mire mennek a feltört firefoxszal egy noexec, nosuid, nodev-re mountolt /home-mal meg /tmp-vel? Hint: semmire. Ráadásul debianon elég egyszerű újratelepíteni a binárisokat, mert rendes leltár van hozzá."

    Igaz. Már ha ért annyira az otthoni user hogy külön partícióba tegye home-t. Nem vagyok biztos ebben. (Tehát ismét csak ők vannak veszélyben.)

Új hozzászólás Aktív témák