Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #6 üzenetére

    Értem én ezt, logikus is, de mégsem értem:

    Nem látom a közvetlen összefüggést a Linuxot futtatni akaró Azure-os ügyfélkör bizalma és fizetési hajlandósága illetve a Linuxot célzó szabadalmaik között (Android gyártók fejése illetve a Windowst a Linuxszal szemben bebetonozó/versenyelőnybe hozó szabadalmak).

    A MS nem szed közvetlenül az Azure ügyfelektől szabadalmi jogdíjakat, ezek a szabadalmak sem versenyelőnyt sem versenyhátrányt nem jelentenek az Azure-nak mint szolgáltatásnak a konkurens felhőszolgáltatásokkal szemben.

    Azt hogy a MS komolyan gondolja az Azure-t illetve azon belül a Linux guesteket, azt a legjobban nem holmi szabadalmak mutatják, hanem, hogy mennyi pénzt invesztálnak bele, illetve, hogy milyen nagy bevételük van belőle. Addig amíg szalad a szekér és a szekéren a fele fizetős szállítmányt a Linux adja, addig nem kell attól tartani, hogy le akarnák borítani a szakadékba.

    Ellenben a MS termékeinek illetve bankszámláinak jelentenek/jelentettek versenyelőnyt Linuxra épülő konkurens termékekkel szemben.

    Tehát nem értem, hogy miért jó az MS-nek mérhető ellenszolgáltatás nélkül konkurens termékeket gyártó szereplők számára rendelkezésre bocsájtani ezeket a szabadalmakat. Mi értelme van legalább az Android fejő szabadalmakat nem megtartani?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák