Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz moonman #9 üzenetére

    Hagyd, ez ugyanaz a srac, aki a Pirate Bay-es topicban osztotta az iget. Vannak ilyenek.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #9 üzenetére

    igen, szerintem is gusztustalan, ahogy erőltetik a Chrome-ot.

    Egyetértek. A különbség, hogy a Chrome opensource, szabványkövető, 100%-os Acid3, és hamarosan hivatalosan is elérhető lesz OSX-en és Linuxon is.

    oké, mostantól nem használhatsz Google keresőt.

    Most hogy jön ez ide? Még felsőoktatásban is inkább a Wikipédiát favorizálják (ami szintén nyílt és szabad), a Google csak egy eszköz, ahogy a Yahoo, Live Search és a többi, de ezen dolgok közbeiktatása nélkül is eléred. De böngésző nélkül nehezen bármit is.

    hálistennek egyelőre minimális mértékben. az Androiddal már ebbe a buliba is beszálltak.

    Az Android is open source.

    mostantól nem használhatsz Google keresőt, Google Chrome-ot, Gmailt, Google Analytics-ot, és egyáltalán semmilyen Google szolgáltatást.

    Ezt már azt hiszem kitárgyaltuk, hogy mi a különbség azon kívül, hogy a Google nem láncol magához, minden lehetőség (ingyen) adott, hogy átállj egy a konkurencia hasonló szolgáltatására.
    Ellenben az IE6 szabványkövetési problémáit még most is nyögi rengeteg weboldal és a végfelhasználó szívja a webfejlesztők után a legjobban.

    miért nem használsz ingyenes OS-t? ja, hogy nem olyan jók?

    Te is nagyon jól tudod, hogy a kettő nem ugyanaz.

    az elsőt talán az Adobe-tól kérdezd - Pont ez a baj. Hogy mossák kezeiket és ujjal mutogatnak arra, aki semmivel sem jobb náluk.

    kb. másfél éve nyílt a specifikáció.

    Igen és kb 1995 (vagy nem tudom pontosan az évet) óta a nemzeti tanterv része az informatika. (Hozzáteszem, szintén EU-s nyomás hatására).

    lehet, hogy még nem esett le, de minden cég pénzből él. tudom, szemét multik.

    Ne kezdjük megint. Nem akarok vitába folyni a jelenlegi profitorientált rendszer hibáival kapcsolatban. Mivel most az érdekek és a profit a fő húzóerő, így nekem meg az az érdekem, hogy gondtalanul böngészhessek a kedvenc böngészőmmel és minden oldal normálisan jelenjen meg. Az MS-nek meg az, hogy benne maradjon az IE a Windowsban. Érdekellentétek. Én meg kifejtettem a kommentekben (mivel ezért van itt ez a kis szövegdoboz), hogy nekem ez nem tetszik. Te meg vagy egyetértesz a véleményemmel, vagy nem, de tiszteletben tartod azt, ahogy én is a tiédet, hogy az IE-t használod és érzelmileg kötődsz a Microsofthoz, nem hülyézlek le.

    Nem tartom az EU-t vagy a Google-t kevésbé multinak, mint a Microsoftot. Egyszerűen csak az nekem szimpatikusabbak a MOSTANI döntéseik. Például a Windows Messenger és a WMP nélküli Windows-t én is baromságnak tartottam és az MS-nek adtam benne igazat.

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz moonman #17 üzenetére

    "nálad az IE letiltja a többi böngészőt?"
    miert, nalad nem?

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz moonman #20 üzenetére

    szerintem nem is felsz, csak hazudsz
    akinek a microsoft veszi a bkv berletet, abbol barmit kinezek

  • T.Peter

    őstag

    válasz moonman #19 üzenetére

    Nem tudom megindokolni, de ha az EU-nak ez a terve, akkor majd ők megteszik. Ezt mondjuk nem tudom hogy lehetne kivitelezni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #17 üzenetére

    nálad az IE letiltja a többi böngészőt?

    Nem, csak éppen nem követi a szabványokat és nagy a piaci részesedése, aminek a következtében erre a nem szabványkövető böngészőre fejlesztenek az oldalak, ha azt akarják, hogy látogassák őket. Azért, mert a userek többsége megelégszik az IE featurekészletével, vagy nem is tudják sokan, hogy létezik más, azért mindenki szívjon, a világ böngésző embereinek 2-3%-a (mert már ennyi az asztali Opera részesedése!)? Vagy a Chrome vagy Konqueror userek? Tudom, ezek önző érdekek, de nem kevésbé azok, mint a mai világban sok más.

    de az IE nélküli Windows-zal semmi bajod. aha, értem. vagy nem.

    A zenei piacot az mp3 uralja. Nem örülök neki, de ez egy másik téma a Fraunhofer-nek nem sok köze van az MS-hez. Ilymódon tökmindegy, hogy a user WMP-t használ, vagy Winampot.
    A leggyakoribb videókonténer az avi, azon belül a DivX-el szemben kezd egyre nagyobb teret nyerni az XviD, ami legalább nyílt, még ha nem is a leghatékonyabb videótömörítési eljárás.
    Ilymódon tökmindegy, hogy a user WMP-t használ, vagy WinDVD-t, akár VLC-t, ezek közül mind lejátsza ezeket a formátumokat és ez ezek az audio-és videócodec-ek az MS-től szintén függetlenek, ellentétben a saját formátumukkal, ami szerencsére nem birtokol olyan nagy piacot.

    ez az opensource-kodás meg marhajó, csak ezzel nem lehet piacot nyerni.

    Igen, tudom, többek között ezért is utálom a jelenlegi monetáris rendszert. De ez már egy másik történet.

    "attól, hogy egy böngésző opensource, mitől másabb?"

    Nincs licenszdíj, szabadon használható, másolható, terjeszthető, tanulmányozható és módosítható...stb
    Biztosítja, hogy egy egész közösség (már akik tudnak programozni) továbbfejleszthessék, új ötleteket valósíthassanak meg, biztosítja a minőséget és a megbízhatóságot (nem érdekeken alapul, nem használják a piacot szabályzó eszközként, hogy el kell adni és majd a következő verzióba tesszük csak bele ezt...stb, nem érdek bizonyos hardvergyártókkal kötött megállapodás miatt nagyobb erőforrásigényű szoftvereket gyártani a cél, hogy a szoftver használható, megbízható legyen és kiszolgálja az adott felhasználói réteg igényeit). Nincs gyártófüggőség sem.
    Nagyobb réteg tudja használni, tesztelni, ez biztosítja, hogy a bugok és biztonsági résekre hamarabb fény derül ezáltal hamarabb javítják őket.

    a html és egyéb szabványokat ez befolyásolja? - Ezt komolyan kérdezed? Az OpenSource böngészőközösségek egyik legnagyobb szívügye a W3C szabványok támogatása, hogy ezzel is segítsék az internet semlegességét, vagyis a használt böngészőtől függetlenül egységesen jól jelenítse meg a weboldalakat, hogy ne a kényszer szabja meg a határt, hanem a felhasználó igénye.

  • Scalpel

    senior tag

    válasz moonman #28 üzenetére

    :K Ezt kérdezem már én is mióta, hogy Google-től senki sem ódzkodik???

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #28 üzenetére

    egyébként pont érdekelne, hogy melyek a Google azon "mostani" döntései, amik olyan szimpatikusak és a Microsoft azon "mostani" döntései, amik nem.

    Gmail-ben a Labs új feature-jei, a Chrome beszállása a böngészőpiacra, az új O3D technológia, a Google Updater megnyitása, a böngészőben történő szoftverfuttatás tervezése.

    Nem mondom, hogy nem örülök neki kicsit, hogy az MS kezd egyre nyíltabbá válni. DE egyrészt ehhez több EU-s perre volt szükség, hogy megváltozzon a "hozzáállása", másrészt a gőzerővel azért túlzás. Nekem 12 pontos Acid3 teszt nem tűnik annyira gőzerőnek az MS programozócsapatával. És ne ködösíts, mert ott az IE7 kompatibilitás nézet, tehát még +10 000 oldal az automatikusan frissülő listában szerintem nem lett volna olyan nagy érvágás és akkor már nem kéne az IE9-től tartani, hogy vajon annak kijövetele után majd mennyi IE8-ra optimalizált oldal nem fog megint menni.

    az új Windows is mindenkinek tetszik. - Akinek van cirka 100 000+ pénze gépre, annak biztos. Nekem sajnos nem támogatja a Vista élményindexében 5-re értékelt CPU-m a hardveres virtualizációt. Miért ilyen megoldást választottak azok után, hogy eredetileg a Win7 célja az volt, hogy egy csiszoltabb, kevésbé erőforrásigényes, optimalizált Vistát kapjunk. Erre pont az XP módot, ami pont olyan embereknek kéne, akik XP-t használnak, nagyrészt azért, mert:
    1: Vistával nem kompatibilis valamely szoftverük.
    2: Nincs olyan erős hardverük, amin jól futna a Vista.
    3: Nincs pénzük Vistára

    Pont az XP módot teszik 100 000-es gépkonfigtól függővé. Korábban az Aero-t tették 128MB-os VGA-tól függővé. Jó, az legalább nem (annyira) funkcionális (nem-e? Aero Shake, Aero Peek, Aero Thumbnail...stb? Müxik klasszikus felületen? Nem. Dehogynem funkcionális, az is az.)

    helyzetmeghatározó - Bezzeg amíg csak az autódban volt GPS, addig nem zavart, hogy a NavNGo, TomTom, vagy akármelyik cég pontosan tudta, hogy hol vagy.

    a legszemélyesebb, legintimebb adatainkra - Így működik a marketing. Pénz nélkül puszta jószándékból senki nem tud megélni. A Google a kisebbik rosszat választotta. Én így látom. Ha zsebből telne Windowsra és Office-ra, kereskedelmi szoftverekre, drága hardverre, minimum DX10-es VGA-ra (mert ugyebár csak abban használja normálisan az Aero a CPU helyett a GPU-t), és elég erősen hinnék abban, hogy a kereskedelmi oprendszer/szoftverek semmilyen adatot nem gyűjt rólam titokban, akkor biztos úgy látnám, ahogy te.

    Nem vagyok paranoiás, be van kapcsolva a Windows Update és a Windows szolgáltatások javítása névtelen adatgyűjtés is, de ettől még nem tenném tűzbe a kezem, hogy bizonyos marketingcélokat nem szolgál, illetve a jövőben majd nem fognak szolgálni ezek a dolgok.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #34 üzenetére

    akkor kérlek olvasd el a Linux-os Firefox GPL licencét és utána próbáld meg módosítva terjeszteni.

    Melyik részét nem érted? Szép is lenne, ha mindenki szabadon terjeszthetné az adott szoftver nevével és ikonjával, ami éppen az adott szoftvert (minőség, megbízhatóság...stb) jellemzi. Ha nem lenne ez a korlátozás, akkor bárki belerondíthatna a forráskódba és lejárathatná vele fejlesztők komoly munkájának eredményét.

    én amúgy arra gondoltam, pont abból a cikkből bogozta ki.

    Igen, abból "bogoztam ki". Próbáld meg akkor mégegyszer lassan elolvasni. Hol említettem meg benne az AMD-t (amit ezek után egy korrekt cégnek tartok)?
    Hol említettem meg benne, hogy a JELENLEG piacon lévő CPU-król beszélek?

    WonderCSabo: Az Opera Software bevételeit nem ismerem. -> Az is olyan 90% körül van.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #47 üzenetére

    elég sovány, ezeknek kb. 110%-a teljesen hidegen hagy, gondolom másokat is.

    Vagyis ha nem engedik el a tökeidet, amit eddig folyamatosan szorongattak, akkor nem veszed észre a lényegi különbséget. Ez is egy nézőpont. :U

    amúgy az acid3 mióta kötelező szabvány? - Már vártam mikor jön a "W3C nem is szabvány, csak ajánlás" védekezőszöveg. :D

    valóban nem kéne, ugyanis IE8-ra nem kell optimalizálni. IE7-et kell jelezni a forrásban

    Mégegy fekete pont az MS-nek, amiért továbbra is így favorizálják az IE7-re való optimalizációt.

    mér ellopták? - Nem, csak költeni kéne rá, hogy 100%-osan tudjam használni a Win7-et. Mondjuk a Vistát sem tudtam, de az XP mód jobban érdekel, mint a hibrid sleep.

    azon Windows 7 sem fog jól futni.

    Mé', eddig nem úgy volt, hogy a Win7-nek kisebb lesz az erőforrásigénye? :D

    "3: Nincs pénzük Vistára"
    egyéni szociális probléma.

    Lehet, de ezért a Win7-et sem fogják megvenni, amire eddig azért gyűjtöttek, hogy ez mekkora váltás lesz a Vistához képest, mert gyors lesz, meg nem lesz erőforrászabáló és még a bloggerek is ódákat zengtek róla. Inkább használják a legális XP-jüket 2014-ig, amíg van rá támogatás, ezzel is hátráltatva mint a Vista/Win7 szoftveroptimalizációt, mind a 64 bit terjedését.

    meg Business/Enterprise-függővé, tehát alapból amúgy sem találkoznál vele.

    Hogy kicsit kukacoskodjak, Win7-ben már nincs Business, csak Professional és egész pontosan Enterprise, Ultimate és Professional kiadásokban lesz elérhető. MVP-ként ezt azért tudhatnád. :P :D

    Egyébként honnan veszed, hogy én melyik változatot fogom megvenni? :)

    honnan a jó büdös francból tudná már? a Petőfi rádió is tudja, hányan és honnan hallgatják, mi?

    Onnan bazzeg, hogy 3 műholddal kommunikál egyidőben.

    mármint mik közül a kisebbet?

    A fizetős termékek (amik visszavetik a fejlődést) és a gyanú az adatgyűjtésre helyett az ingyenes termékek (amelyeknek érdekük a folyamatos fejlődés) és a bevallott, dokumentált adatgyűjtésre, amit telepítéskor/igénybevételkor elfogadsz.

    téves.

    Akkor nekem mi a jófrancért ugrándozik a DWM folyamatosan 1,5-3% között, amikor itt a DX9-es 7600GT, aminek használhatná a GPU-ját?
    Ha kikapcsolom az Aero-t, akkor miért nem ugrándozik a DWM, hanem folyamatosan 0,0%-on van?

    azzal a lényeges különbséggel, hogy a virtualizált környezet ugyanúgy fut, csak nem látod az OS-t. az egyes ablakok képe jön át, méghozzá remote desktop módszerrel.

    Igen, én is erről beszélek. Jobban integrálódik a rendszerbe, értsd: Nem tűnik fel, hogy külön OS-t használ a futáshoz, csak az ablakot látod, alatta meg a Win7 tálcája, és a Win7 szoftverei.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #53 üzenetére

    nem mondtam, hogy nincs köze a szabványokhoz (mert nem az), de miért is lenne kötelező 100%-ra teljesíteni? már azon kívül, hogy erre verjem a pöcsömet.

    Mert nagyon jól méri, hogy egy böngésző mennyire jól támogatja a szabványokat. Igaz, tényleg nem életszerűen van összerakva, de a szintetikus teszteknek nem is ez a lényege.

    meg is érdemlik. kitalálnak mindenféle fasságot, aztán csalódnak, mert mégsem úgy van.

    A MinWin és a WinFS is egy faszság volt azok közül, ami nem valósult meg. Nem inkább az van, hogy az MS beetet mindenféle marketingdumával, aztán amikor oda kerül a sor, hogy virítaniuk kéne, akkor megmagyarázzák, hogy miért nem valósult még és hogy mindez igazából alternatív módon megvalósult, csak mégse...

    aki 2014-ig képes XP-t használni, annak több baja is van.

    Az ilyen beszólásokkal te is belopod magad pár ember szívébe. :DDD

    64 bit terjedésének lassú mivoltáért főként a hardvergyártók tehetők felelőssé.

    Nem inkább a szoftvergyártók? Hiába vesz Pistike 64 bites gépet 64 bites Windows-zal, amikor az aktuális erőforrászabáló játék 32 bites nem fog különbséget észrevenni. Épp egy másik topicban írta valaki, hogy a 64 bites PS CSS4 is bugzik, mint állat.

    és szerinted a TomTom vagy a NavNGo azt nézegeti, hogy ki hol van épp?

    És szerinted a Google dolgozói ott Kaliforniában vagy Zürich-ben azt nézegetik, ahelyett, hogy ha éppen nem dolgoznak ahelyett, hogy mondjuk valami mással üssék el az időt egy olyan munkahelyen, ahol medencétől kezdve szaunáig minden van? ;]

    mert értesz hozzá. - Akkor mondd el, ha te értesz hozzá.

    nem biztos, de lehet, hogy azért, mert kikapcsolod. (mellesleg miféle dwm?)

    De itt még mindig a CPU-ról beszélünk, nem a GPU-ról (amit elvileg kéne neki használni). A dwm.exe. Desktop Windows Manager

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #53 üzenetére

    A szokásos mellett egy kérdés, ami nem csak flame:
    ""Onnan bazzeg, hogy 3 műholddal kommunikál egyidőben."
    és szerinted a TomTom vagy a NavNGo azt nézegeti, hogy ki hol van épp? nyilván van rá kapacitásuk meg érdekli is őket. ez nem a CIA."

    Szerinted a tmc információk honnan vannak? Nem állítom, hogy a cia nézi a helyed, de vannak erre szakosodott cégek és hivatalosan, üzletszerűen meg lehet vásárolni tőlük ilyen adatokat. Még Magyarországon is. És mivel a tmc-nek csak nagyából realtime esetben van értelme (mert nyilván a kutyát nem érdekli a tegnapi dugó), ezért lehet feltételezni, hogy majdnem realtime csinálják a dolgot.
    És nem ez az egyetlen módszer.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #69 üzenetére

    "TMC-ből is csak vevő van": igaz
    "te nem sugárzol semmilyen információt magadról": nem igaz
    A fővinform és az útinformmal az a baj, hogy irgalmatlan lassúúúúúak. Akkor jó, ha mondjuk kiadnak egy bontási engedélyt másfél hónapra előre és akkor már tudhatod, hogy ott zűr lesz. Az 5000 járműves flotta meg realtime, mert másképp nincs értelme.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Major Major

    őstag

    válasz moonman #68 üzenetére

    Annyira szeretem mikor ezen csámcsognak az emberek... Ennyi erővel fel lehetne hozni a BTK vagy akármelyik törvény/rendelet passzusait. Ez egy ételminőségi osztályozás egyik szempontja. Kiragadni, és mint valami udvari bolondként mutogatni, pláne az EU-val szemben cinikus hangvételű vélemények alapjaként kezelni egyszerű ostobaság :U

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #75 üzenetére

    nem a gps műhold az egyetlen lehetőség, sőt, az pont nem lehetőség, mert vevő nincs benne. az időszinkron pont nem sugárzott infó, azt megkapod a gps műholdról.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #62 üzenetére

    a MinWin-hez miközöd? az egy belső tanulmány

    Mondjuk annyi, hogy ott is az ment "Hú, így úgy benne lesz a következő Windowsba. Hű, így úgy benne lesz a Vista utódjába.

    a WinFS technológiát pedig beépítették az SQL Server-be

    Ez aztán sokat segít azokon, akik ettől várták, hogy kapnak az új Windows alá egy gyorsabb fájlrendszert az elavult NTFS helyett.

    ha szerinted a 64 bit a teljesítményről szól, akkor még most fejezzük be a vitát.

    Ha szerinted nincs olyan játék/szoftver, ami jobb teljesítményt ér el, ha a gépben több RAM van, mint 3.5GB, akkor most fejezzük be a vitát.

    attól még a Google ne félj, eltárol rólad mindent.

    Felőlem. Mint mondtam, nem vagyok annyira fontos ember, hogy megérje ez a Google-nak. Ők globálisan gondolkodnak, nem 1-1 személyben. Ellenben az nem éri meg, ha az MS azon túl, hogy lehúz még összejátszik különböző hardvergyártókkal és azzal is szivat, hogy vegyem meg a legújabb hardvereket, hogy ki tudjam használni 100%-ban az oprendszerben rejlő lehetőségeket.

    vagy azt gondoltad, attól, hogy hardvergyorsított grafikát nézel, a CPU közben a pöcsét veri unalmában?

    Legalábbis nem erre megy el a CPU idő, hanem a maradék közel 60 processzre és ha elindítok egy szoftvert, vagy egyéb erőforrásigényes folyamatot, például tömörítés vagy videókódolás. De semmiképp sem arra, hogy a CPU usage diagram olyan legyen, mint egy egészséges ember EKG-ja. :D

    Érdekes, Ubiban a Compiznál miért nem ugrált ez a sáv folyamatosan, még mikor forgattam a kockát, akkor sem, csak amikor elkezdtem forgatni?
    Nem értek hozzá, csak józan paraszti logikával kérdezem.

    amúgy ez nem is rossz ötlet - Tényleg nem lenne hülyeség, de még a process explorerben sincs.

    anem csak kockatémára váltasz.

    services.msc-ben lövöm ki a Themes szolgáltatást (Stop, majd Disabled). a dwm semmikor sem áll le, ha leállítom, akkor újraindul.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #63 üzenetére

    az meg, hogy a zindeksz meg a zorigo lassan jönnek be attól van, hogy 23 szerverről kell még megvárni a villogó-röfögő bannereket

    Hát, főleg ha blokkolva vannak. Ja, bocsi, az IE8-ban még olyan sincs, pedig azt is beharangozták, mielőtt kijött, hogy igen, az IE8-ban lesz majd ilyen. :DDD

  • Major Major

    őstag

    válasz moonman #82 üzenetére

    Az is egy fontos élelmiszerbiztonsági kérdés, de igazából semmi közük egymáshoz. Érdekes módon a burgonya vagy tojás osztályozásán még senkit nem láttam rugózni. Biztos mert ez az uborka olyan jól néz ki. Pedig elhihető, hogy a görbület szállítási/csomagolási szempontból figyelembe veendő tényező lehet.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz moonman #68 üzenetére

    Még a végén kiderül, hogy warezolod az uborkát. :D

  • janos1988

    addikt

    válasz moonman #100 üzenetére

    De ha arra kell majd kotelezni, akkor kenytelen lesz :)

    https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

  • Lenry

    félisten

    válasz moonman #102 üzenetére

    meg hát... főleg akkor, ha saját termesztésű uborka volt :K

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Major Major

    őstag

    válasz moonman #100 üzenetére

    Nehogymá a tescó küldjön át máshová, szépen hozzák át nekem a választott cuccokat az ósenből meg a pennyből.
    És aki akarja az veheti ezt metaforának is :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #87 üzenetére

    és csiribí-csiribá, benne van. - Mégsincs benne az ígért gyorsulás.

    szerintem kedvenc játékomnak a Halo-nak édesmindegy

    Terelsz, terelsz, mert nem akarod beismerni, hogy igazam van. Vannak erőforrásigényesebb játékok is, mint a Halo. (Mellesleg, ha jól tudom ezzel a játékkal (is) voltak kompatibilitási gondok kezdetben a Vistán).

    de pont abban van a veszély, hogy globálisan gondolkodnak.

    Vannak komolyabb globális problémák is.

    most őszintén, te mi a fasznak használsz egyáltalán Windows-t?

    Na látod, ezt a kérdést én is egy ideje folyamatosan felteszem magamnak. Néhány szoftverhez kötődöm, de ezen kívül már magam sem tudom. Egyébként megkaptam már azt is, hogy Linuxot se használjak, mert hülye vagyok hozzá. :DDD

    az "1,5-3%" neked olyan? - Jó, akkor a kedvedért, mint egy kómában lévő ember ekg-ja. :D De nekem akkor se ugráljon feleslegesen, mellesleg nem csak ez az, ami CPU usage-t okoz Vistán, de most éppen ez került szóba.

    "Érdekes, Ubiban a Compiznál miért nem ugrált ez a sáv folyamatosan"
    most őszintén, te mi a fasznak használsz egyáltalán Windows-t?
    - Erre viszont választ várok, nem terelést.

    nem indul, úgymarad Basic témán. - Akkor biztos az én rendszerem a szar. Nem baj, egyre gyűlnek a problémás rendszerek és mindenki hülye, mert neked nincs problémád a Windows-zal. :N

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #89 üzenetére

    nem harangozták be, az InPrivate Filter nem reklámszűrő.)

    Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy az egész sajtó összeesküdött az MS ellen. :DDD

    emvy (#99): De amíg csak én mondtam, addig hülyeségeket beszélek. Most, hogy egy másik tag is megerősítette, már egyből elképesztő mik vannak... :(

    Balika911 (#110): KMPlayer, dzsunka bluetooth-om drivere, Everest, MSOffice 2007

    [ Szerkesztve ]

  • janos1988

    addikt

    válasz moonman #108 üzenetére

    Mondjuk addig nincs gond (hisz az utobbi evekben sokat fejlodott az IE minden teren), meg ezzel nem a sajat malmara akarja hajtani a vizet. Azert mert gyakorlatilag nincs ellenefele a windowsnak, es igy tenyleg elonytelen ha a sokan csak a Live keresot ismerik amivel nem keves profitot termelnek az Ms-nek, vagyis ettol esne el valamelyest a ceg. Nem is ismerek mas ceget ami ennyire egyeduralkodo lenne. Bar most ujra a kezdeteknel kottottunk ki.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

  • janos1988

    addikt

    válasz moonman #143 üzenetére

    Hol flash allot, most feher pixel halom :)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #143 üzenetére

    Nekem akkor miért írja, hogy "No items to display" és manuálisan sem lehet hozzáadni?

  • janos1988

    addikt

    válasz moonman #151 üzenetére

    De ha egy uj oldalra tevedsz es van egy beagyazott flash video, azt nem is latod?

    https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #151 üzenetére

    Köszi, így már jó. Azért a manuális hozzáadhatóság hiányzik belőle, meg xml helyett az ini jobb lett volna, de legalább van benne.

    Arra tudsz valamit, hogy indításkor egyből a korábban megnyitott oldalakat töltse be, ne kelljen minden alkalommal a Reopen Last Browsing Session-re kattintani?

    szerk: Most nézem, nem szűri ki a YouTube videókat, a többit nem tudom, de nem hiszem, ha csak nincs valami gyanús /ad/ a címében.

    moonman: Nem tudom mi bajod az IE-s flash pluginnel, de jobb, mint az eredeti. Még FF-ben is ha rákattintok lejátszás közben a HQ/HD gombra kb 1-2 másodpercig bezöldül a videó, IE-ben egy pillanatra sem. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #164 üzenetére

    FF-ban is init használ a szintén online frissíthető AdblockPlus.

  • oO7

    őstag

    válasz moonman #184 üzenetére

    ez amúgy vajon egy vadiúj termék lesz vagy esetleg a ForeFront-nak valami Home verziója ? vagy esetleg a OneCare nevet élesztik újra ?

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz moonman #188 üzenetére

    abban nem is kételkedtem, hogy a tapasztalatokat felhasználják :) csakhogy vajon egy új névvel jeleníti meg vagy valamelyik termékvonalba illeszti bele az ms ? Forefront oldalán láttam feature plans résznél Home verziót ([link])
    lehet hogy ő lesz az ?

  • oO7

    őstag

    válasz moonman #191 üzenetére

    ennek van kliens része is... csak azt máshogy kell telepíteni

    simán el tudnám képzelni, hogy egy ilyen szervert igénylő szolgáltatásoktól megfosztott otthoni usereknek szánt verziót adnának esetleg a népnek mint ingyenes vírusírtó

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz moonman #47 üzenetére

    "elég sovány, ezeknek kb. 110%-a teljesen hidegen hagy, gondolom másokat is."

    Téged minden hidegen hagy, amit nem a MS csinált, ne tekintsd már magad reprezentatív mintának.

    Mi a francnak próbáltok meggyőzni másokat, hogy milyen böngészőt használjon? Mi közöd hozzá!?

    #11 VladimirR: "amugy azert nem lehetne banolni, mert:" Ha hülyeség miatt lehetne bannolni, akkor már rég ti sem lennétek itt a forumon.

    Böngésző háború: Pont a beépítettsége miatt terjedt el, és használatos még mindig az IE6. Az EU meg megbünteti emiatt.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • oO7

    őstag

    válasz moonman #195 üzenetére

    a virtuális gépemről (a Win7 alatt futtatott XP mode-s virtuális gépemről - csakhogy vagánykodjak már) :D úgy kell telepíteni hogy a DVD-n lévő Client könyvtárban lévő Clientsetup.exe -t parancssorbol indítod egy /NOMOM hozzáadásával
    "clientsetup.exe /NOMOM"

    csak a frissítés nem annyira akar menni... se program se definíció update... pedig progiból már volna SP1 is definícióból meg csak nem 2006-os a legfrissebb :N

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz moonman #194 üzenetére

    Nem barlangban vagyok, hanem a lelátóról röhögök rajtatok.
    Lehet tovább harcolni.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #186 üzenetére

    #9
    internet katonai célra... hmm, az az internet elődje volt: arpanet.
    az internet történe http://vimeo.com/2696386?pg=embed&sec=2696386&hd=1 :)

    igaz ő sem pontosan kérdezett :B minden ilyen témában meg szokták jegyezni, hogy abev már van, de a munkaadói járulék / áfa visszaigénylés / vám ? kapcsán valami win only megoldást emlegetnek. (sorry ha rosszul emlékszem, valamelyik munkaadót érintő kötelezettség teljesítésénél kell)

    office nyilt formátum: ez az amelyik tartalamz bináris, ms only elemeket is?

    #28: mi a közös pont az ms nyitottabbá váló formátumai/apijai/forráskódjai* és a google adatkezelési irányelvei közt? (*: azt sem szabad szépíteni, hogy hosszú éveken át tartó pereskedés és eu büntetések kísérték ezt a folyamatot)

    #34: gpl licensz... debinaban is van icewiesel, ami firefox származék... terjeszthetik, de mivel nem ez a hivatalos változat a nevet nem használhatják.

    #47: a felhasználókat minden technológia hidegen hagyja... a fejlesztőket viszont nem.. az ms féle törekvések nem hagynak hidegen (akkor sem ha már létező megoldásokra készítenek saját változatot [link])

    acid teszt: a css specifikáció szerinti működést tesztelik, mindegyik böngészőben vannak hiányosságok / hibás megvalósítások, viszont az ie kiemelkedően vacakul állt ebben.. szerencsére erőteljesen javult a 6os óta. Az ie számára kódba tett jelzést nem csoda hogy ellenezték, egyik böngésző számára sem kedveznek.

    A 7 xp módja vs virtual pc szerintem nem egy kategória. Csak egy indokot tudok elképzelni arra, hogy kötelezően szükséges hardveres virtualizáció támogatás hozzá: ha a hardvert közvetlenül is eléri (ezesetben valóban teljes értékű xp kompatibilitás lehet)

    a dx10-es gpu kapcsán: a 7esben jelenik meg egy nagyon jó újdonság az ablakkezelés kapcsán, ehhez dx10es vga kell (WDDM1.1), pongyolán fogalmaz, de azt hiszem erre célzott.

    #53: "van rá szabad kapacitásuk" dolog éppúgy igaz arra a cégre is amit erőteljesen fikázol.

    #62 winfs... ha jól értettem, akkor pont az lett volna a lényege, hogy a fájlrendszer adatbázis kérésekkel is kezelhető lett volna (az ntfs lett volna kibővítve sql réteggel, így nem értem mire gondolsz azzal, hogy a winfs technológiát beépítették az sql szerverbe - az sql technológiát akarták a fájlrendszerbe építeni)

    #129
    "Erre viszont választ várok, nem terelést."
    MER A LINUKSZ A KIRÁÁÁLY!!!!! azé.

    véletlenül sem azért, mert előfordul, hogy töketlenkedik az erőforráskezelés... nem véletlen optimalizáltak ilyen területen a 7esen.

    Lehet nem a legjobb példák... a párbeszéd folyamatában adja ki jobban magát... rendszeresen pontatlanul fogalmazol olyasmiben, amire már sok korábbi esetben felhívták a figyelmedet. Apróságok, de mégis apró lépésekkel félre viszik az irányt és segítenek a vitapartnered valósnál butábbként beállításában.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #198 üzenetére

    épp ezt akartam én is írni, hogy ugyanaz a gui mint a defendernél... végülis a keresőmotor nem kell hogy nagyon megváltozzon... a definiciós listát kell csak bővíteni.

    hmm, hogy a témához is írjak valamit:

    mi olyan meglepő azon, hogy a konkurens számára kedvez az olyan szabályozás, amely korlátozza a jelenlegi piacvezetőt?

    a hírt olvasva kisség groteszt az eu terve: sem a Mozilla, sem az Ms nem rajong a közös terjesztés gondolatáért :U a bürokrációt ismerve viszont lehet éppen ezért nyomják le a torkukon... nehogy már valaki elégedett legyen ;]

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #201 üzenetére

    "már létező megoldásokra készítenek saját változatot": active directory
    "natívan felismeri az adatrészek tartalmát": mime.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Depression

    veterán

    válasz moonman #201 üzenetére

    'a google ebből él'
    Bocs, de abból él, hogy az orrod elé rak egy kicsi reklámot, és ha rákattintasz, akkor kap egy kis pénzt. (prepaid módban). Nem árulja semmilyen módon a felhasználók adatait/szokásait, tehát NEM EBBŐL ÉL!

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • moonman

    titán

    válasz moonman #207 üzenetére

    egyébként nem is értem, ez miért vitatéma. azért, mert valaki egyszer valamit mecsinált, más már soha többé nem csinálhat még hasonlót sem? :F

  • Bici

    félisten

    válasz moonman #206 üzenetére

    Reklámelevelet egyáltalán nem küld a gugli - legalábbis én még sosem kaptam, pedig volt már pár gmail-es címem, és google apps-os is.
    A reklámokat nyilván a szöveg alapján teszi ki, bár "arcunkba tolás"-ról pont a gmail/gugli esetében lehet a legkevésbé beszélni.

    Egyébként, van rá valami bizonyíték, hogy a gugli eladja az adataimat?
    Mert ha nincs, akkor elvileg bármelyik cégre rá lehet mondani ugyanezt, nem? :U
    Vagy ha nem, akkor miért lehet ezt rámondani a guglira, és miért nem lehet a többire (yahoo, aim, hotmail, stb.)?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #207 üzenetére

    Az active directoryban az autentikációt tették tönkre annyira, hogy más ne tudja használni. És igen, ha valamire létezik internetes szabvány (rfc 1510), akkor azt úgy kell megcsinálni, másképp nem lehet.

    A jpg-be minek mime információ? Arról volt szó, hogy az adatrészek tartalmát ismeri fel. Ez a kijelentés, hogy adatrész, magában foglalja azt az állítást, hogy többféle adat van összecsomagolva, erre pedig a mime alkalmas.

    Egyébként érdemes lenne bookmarkolni ezt a hsz-t, hátha egyszer valamikor megint megkérdezed, hogy mikor csúsztattál.

    Szerk: kérdés: valójában mi tartja vissza az ms-t attól, hogy megvegye a ciscot, kitaláljon valami saját, nem publikus protokollt az ip helyett és onnan kezdve csak azzal szerelje fel a windowsait? A monopol helyzetével simán kiszoríthatna minden más gyártót a teljes piacról.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #201 üzenetére

    szövegértés: az arpa katonai hálózat volt, az internet =! arpanet

    ooxml: az első változat nagyon problémás [link], mivel sok esetben a régi ms office verziókra és más zárt formátumokra hivatkozik.
    A 2008-as változat biztosan továbblépést jelentett, bár erre is panaszkodnak [link]

    gpl: a kernel hivatalos változatát is kontrolálják... bárki fejleszthet rajta, ki is adhatják a termékükben... de a hivatalos vonalba csak az kerül bele, amit jóváhagytak. (Te sem adnád a nevedet egy olyan leszármazott programhoz, amibe más belenyúlt)

    java/.net : volt saját java implementációjuk is ;]
    Sokan fejlesztenek VB nyelven is (.netre is)... nem csak a nyelven múlik, hogy mennyire elterjedt. Azt kifejezetten furának találom, hogy bytekódra fordít a .net, miközben csak egy hardver platformon fut. (külön van a win.ce vonal is, nem teljesen kompatibilis az asztali .net-tel)

    ie html jelzés: ha elterjed, akkor nem fognak az új szabványosabb módra kényszerülni a fejlesztők és tovább él a régi compatibilityn futó gányolás. Egyébként sok esetben csodálkozom, mi a bánatnak trükköznek külön ie és ff kóddal, nagyon ritkán futottam bele olyan esetbe, hogy ugyanaz a css ne lett volna jó ie6/7/ff/opera alá is... igaz, alkalmazkodom kellett mindegyikhez, és olyan módon kellett megvalósítanom a célt, hogy mindegyiknek megfeleljen - ez talán több meló. Most is épp egy olyan rendszerrel foglalkozom, amihez külön ie css-t csináltak eredetileg és szanaszét hull nélküle gui.. pedig semmi sem indokolja a trükközést / egyszerűen sz@rul csinálták a css-t

    "szerinted a Virtual PC-ben futó XP nem teljes értékű XP környezet?"
    egy különálló gépként működik, nincs közvetlen kapcsolata a helyi hardverkörnyezettel (kivéve, hogy a cpu hw virtualizációját képes kihasználni), léteznek már olyan megoldások is amikor a hardver képességeihez is hozzáférni talán [link] (2008 hiper-v is ilyen?)

    a google valóban profilokat épít, de nem kifejezetten személyhez, hanem inkább böngészőhöz kötődően (tracking cookie-k)

    WDDM1.1: ha nem kell konvertálgatni a ram buffer és a video ram közt, az máris levesz egy feladatot a cpu-ról, a korábbi változatokhoz képest.

    winFs kapcsán off: a meta adatokat (egy részüket még biztosan) alternate data streamben tárolja a vista. egyébként azt hiszem nem mondunk ellent egymásnak ebben.

    van olyan szint?
    van egy mondás, hogy
    "Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
    ha te idiótának tartod a vitapartnederet, de vitatkozol vele, akkor rád is igaz a mondás? vagy rutinosabbá akarsz válni? ;] (bocs, ezt nem tudtam kihagyni :B )
    Sok hasznos infót ki lehet hámozni a kommentjeidből, de időnként nagyon alpári a stílusod... nem kell hülyézni, ha valaki más vélenyényen van, vagy esetleg tényleg téved.
    "Tiszteld az ellenséget!" :P

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #201 üzenetére

    tehát akkor a közösség fejleszti a Firefox-ot? és ez segít a "minőség, megbízhatóság, satöbbi blabla" fenntartásában? aha.

    Nem, de bárki felhasználhatja és továbbfejlesztheti más néven. Sőt, ezeket a továbbfejlesztéseket a Firefox is implementálhatja magába, ha látnak benne fantáziát.

    már ne haragudj, de a Silverlight kb. 30 fényév távolsára van a Flash-től technológiailag. ugyanezt a kört már lefutottuk a Java - .NET témában, Java-t azóta is szidják mint a bokrot, .NET meg érdekes módon terjed, mint a gomba.

    Flash plugin van Operához. Java plugin van Operához.
    Silverlight nincs Operához (10-eshez van egy workaround, ami nem 100%-os és sokszor ki is fagy, ha használod)
    .NET plugin nincs Operához.

    Na többek között az ilyenekért tartom szarszemétnek az MS-t.
    És nem kell a technológiai részével jönnöd, elhiszem, hogy a Flashtől jobb a SL és a Javatól pedig a .NET, de felőlem akár szivárványokat is f*shat, ha a böngészőmhöz nincs plugin, akkor baszhatom. :U

    azt kéne megérteni, hogy ez nem a böngészőnek kedvez, hanem a nyomorult felhasználónak

    Az IE felhasználóknak, meg a lusta webfejlesztőknek, akiknek így nem kell átírni az oldal forrását.

    szerinted a Virtual PC-ben futó XP nem teljes értékű XP környezet?

    Nem. Az virtuális környezet.

    elnézést, a Google ebből él. a navi cégek nem.

    És még én vagyok a naiv. De szép világ lenne, ha a jogi passzusok mindenkit megvédenének mindentől. Rendőrre, bíróságra sem lenne szükség. Attól, hogy hivatalosan nem ebből él, még nem jelenti azt, hogy mellékesként nem is él vele vissza. Továbbá nem tudom, hogy a célzott hirdetésektől (amit nem ember, hanem egy automata bot elemez és csak szótöredékeket figyel, ezért is olyan ratyi, hogy mindig hülyeséget reklámoz :D ), és az AdWords/AdSense-től hogyan jutunk el addig, hogy MINDEN Google szolgáltatás (ahol még azt sem pipálod be, hogy a szolgáltatás javítása érdekében névtelenül adatot küldesz) milyen jogi alapon lopná el és adná ki harmadik személynek a személyes adataidat? Ja, mert mivel marketingből él, így nagyobb a relevanciája, mint egy szoftverből élő cégnek? Logikus eszmefuttatás. :DDD

    nem pongyolán fogalmazott, hanem halvány lila segédfogalma sincs a dolgokról és összevissza kever mindent.

    De jó, hogy te így meg tudod állapítani, hogy nekem miről van fogalmam és miről nincs.

    a Vista/Win7 pedig kapott egy fasza kereső, indexelő és meta-tagelő rendszert. ennyi.

    Tartozom egy bocsánatkéréssel. A Vista keresője valóban előrelépés volt az XP kutyás keresőjéhez képest, de jobbra számítottam a WinFS-sel kapcsolatban, a Windows Search 4.0 javított rajta valamicskét, de a Google Desktop még így is sokkal gyorsabb.
    Ezt nem vitaindítónak szánom, egyszerűen csak többre számítottam, lévén: natív kereső vs third-party. Tévedni emberi dolog. :R

  • Bici

    félisten

    válasz moonman #210 üzenetére

    Van több gmailes címem is. Amelyiket nem adtam meg nyilvános helyen, és kb. egy éve van meg, oda nem kapok SPAM-et egyáltalán. Pedig használom napi 1-2 levélre.
    A másikat megadtam mindenhol, pár hónapos csak, és oda napi 2-3 SPAM jön.
    A harmadik meg kb. azóta van meg, amióta van gmail, azt is megadtam egy időben mindenkinek, és ki is írtam fórumokon (szal elég naív voltam), arra napi 10-12 SPAM jön.
    A yahoo-s email címeimre fél év után is jött napi 5-6, amikor sehol nem adtam meg. Meg is szüntettem egyből, mert még a webmail felület is béna volt - az új is.

    Oké, tegyük fel, hogy elhiszem, hogy a gugli eladja az adtaimat, de akkor miért gondoljam, hogy a MS, yahoo, és a többi nem adja el? :U

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #217 üzenetére

    majd egyszer meséld el, mi az a .net plugin.

    Bocs, a teljes neve: Microsoft .NET Framework Assistant
    FF-hoz automatikusan beépül addonként.

Új hozzászólás Aktív témák