Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Penge_4 #27 üzenetére

    ugye tisztában vagy vele, hogy az általad istenített Opera sem opensource?

    moonman: de hát a gúúgöl nem láncol magához, meg nem kényszerít a mocskoshulladékgonoszszar szoftverük használatára meg még ingyen is van, hát nem igaz, hogy nem érted meg...

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #27 üzenetére

    "attól, hogy egy böngésző opensource, mitől másabb?"

    "Nincs licenszdíj, szabadon használható, másolható, terjeszthető, tanulmányozható és módosítható...stb"
    jo latni, hogy az opensource fogalmaval sem vagy tisztaban

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #27 üzenetére

    "csak éppen nem követi a szabványokat és nagy a piaci részesedése"
    KÖVETI, BAZDMEG. csak épp azt kéne felfogni a csökött agyaddal, hogy nem lehet egy verzión belül teljesen átírni mindent, mert "nagy a piaci részesedése". de látom, ilyen messzire már nem terjed a gondolkodásod, csak odáig látsz, hogy "azienemzabványozzs".

    "tökmindegy, hogy a user WMP-t használ, vagy Winampot."
    tényleg? nem felháborító, hogy az MS kihasználva piaci fölényét tisztességtelen előnyhöz juttatja a saját médialejátszóját? nem? biztos? jól gondold meg! szemét multi ám az az MS. még mindig nem?

    "Nincs licenszdíj, szabadon használható, másolható, terjeszthető, tanulmányozható és módosítható...stb"
    akkor kérlek olvasd el a Linux-os Firefox GPL licencét és utána próbáld meg módosítva terjeszteni.

    "Biztosítja, hogy egy egész közösség továbbfejleszthessék, új ötleteket valósíthassanak meg"
    jé, én úgy tudtam, a Firefox-ot nem a közösség, hanem a Mozilla fejleszti. különben nem menne a nyígás, hogy ezmérnincs, azmérnemmegy.

    "biztosítja a minőséget és a megbízhatóságot"
    ide egy fetrengve röhögős smiley kéne.

    "nem érdekeken alapul, nem használják a piacot szabályzó eszközként, hogy el kell adni és majd a következő verzióba tesszük csak bele ezt...stb,"
    ide is.

    "nem érdek bizonyos hardvergyártókkal kötött megállapodás miatt nagyobb erőforrásigényű szoftvereket gyártani "
    na ilyen smiley van: :W
    (talán elolvashatnád a #22-t)

    "Ezt komolyan kérdezed?"
    komolyan kérdeztem, de választ nem kaptam. valami egész másról kezdtél el beszélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák