Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz moonman #215 üzenetére

    THX, már idejemúlt volt az aláírásom.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #215 üzenetére

    hasonlat:

    a te elődöd a faterod
    ebből nem következik az hogy te = faterod.

    ha jól tudom az arpanet (mint gerinchálózat) '90 előtt szűnt meg, előtte leválasztották róla '83-ban katonai hálózatot... az internet több hálózat együttesen, melynek egy ideig része volt az arpanet is. A fejlesztések sem csak az arpanethez köthetők, hanem az európai hálózatok újdonságai is beleolvadtak az Internetbe. Vagy valami ilyesmi.

    "Google továbbra is belenéz a segglyukadba": amíg ki is törli cserébe, addig nem csoda ha elnézőbbek vagyunk vele szemben :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz moonman #167 üzenetére

    Én úgy tudom, h. egyszerre több forrásból is, és a listát kiegészítve lehet frissíteni...

  • bambano

    titán

    válasz moonman #212 üzenetére

    No itt van tőled egy rendes ordas nagy csúsztatás, amikor szándékosan kevered a szabvány alkotási folyamatot a termékfejlesztési folyamattal.
    Az interneten a szabványok úgy készülnek (de gyakorlatilag a távközlési ipar más területein is), hogy valaki előáll egy ötlettel (újabban előállnak igényekkel vagy megoldandó problémákkal), születik rá megoldási javaslat, azt szabványosítási testületek többször felülvizsgálják, véleményezik, majd lesz belőle idővel szabvány. A pontosabb részletekbe most ne menjünk bele.

    Amikor valamiből szabvány lett, a vonatkozó termékeknek az interneten kötelességük megfelelni a szabványnak.

    Ha a microsoftnak nem felel meg az x.500, pontosabban a kerberos, akkor nem az a megoldás, hogy faragunk magunknak házi szabálygyűjteményt meg nem publikus protokollokat, hanem az, hogy a szabványt készítő testület munkájában részt vállalva újabb szabványverziót csináltatnak és később az jelenik meg termékként. Ezért ordas nagy csúsztatás összekeverni a szabvány"fejlesztést" a termékfejlesztéssel. Kb. olyan hiba, mint összekeverni a specifikációt az implementációval.

    Az active directoryba gyógyított kerberos nem kompatibilis a rendes, szabványos megvalósításokkal, ez is egy olyan húzás az ms-től, amivel a desktop monopóliumát át akarja vinni szerveroldali monopóliummá.

    Szerinted a wordot nem az ms találta ki? Szerinted a nyomasztó ms desktop monopólium nem jutott el odáig, hogy ma már szöveges formátumnak mindenkinél automatikus a word? Nem doc, nem más, hanem WORD. Ezt mondják, ha valamit kérnek tőled, ilyen szinten beásta magát az ms a köztudatba. Nem szorult ki minden más? Ma egy átlagos hr picsának nem felel meg a pdf sem, csak WORD.

    Lehet, hogy rögeszmés vagyok, de aki azt mondja, alaptalanul, arról nem nagyon lehet objektív véleményt alkotni.

    Tedd el a #212-t is a csúsztatások bookmarkodba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz moonman #243 üzenetére

    Az szép húzás lenne :D

    Amúgy viccen kívül, őszintén kiváncsi vagyok, hogy az Opera meg az EU mit akar, vagy hogy gondolja ezt az egészet.
    Ha csak annyira kötelezi az MS-t, hogy az IE-t szedje ki, valamit akkor is bent kell hagynia, mivel böngésző nélkül nem adhat oprendszert manapság senki. Opcionalitás már megvan, hisz el lehet az IE-t távolítani. Az, hogy az MS ugyanazokat a kódokat használja más dolgokra is, mint weblapok megjelenítése, ahhoz már senkinek semmi köze, hisz az már nem böngésző téma, tehát ezt a fajta "belegyógyítást" nem lehet kivetetni. Azt nem mondhatja, hogy ezentúl köteles lesz az MS a telepítőbe FF-t meg Operát rakni, mert ezzel hátrányos helyzetbe hoz minden más böngészőt, márpedig az egész célja az lenne, hogy mindenki legyen egyenlő. Ha csak letöltési lehetőséget, vagy reklámot rakat bele a telepítőben, akkor is ez a helyzet. Telepítéskor IE opcionálissá tétele elvileg lehetséges megoldás, de ha nem települ IE, akkor mivel tölti le az ember a böngészőt, tehát aki egységsugarú az ígyis úgyis felrakja (mert ő nem fog külön CD-n tartogatni egy FF-t), ekkor meg már ugyanott vagyunk ahol elindultunk. Szóval innentől kezdve mégis mit akarnak elérni? :F

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz moonman #247 üzenetére

    "ez az ember tényleg nem teljesen komplett."

    pedig o annyira igyekezett, minden aron komp akart lenni...

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #252 üzenetére

    Azt elfelejtették közölni (de a Bizottság majd nem felejti el), hogy
    1: Ugyanannyiért adták a WMP nélküli változatot is. Ha csak egy ezressel lett volna olcsóbb, már akkor vettek volna belőle többen.
    2: Mivel a WMP egy fontos beépülő az internetes videók terén, így a user nehezen tudná mással kiváltani.

    Eddig hülyeségnek tartottam, de így belegondolva kicsit tényleg torzította a versenyt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #256 üzenetére

    ugyanolyan kettébaszottul nem tudatosan használnának semmit, ergo nem nyernek vele semmit.

    Visszautalnék a katalizátoros példámra. :)

    nem fekszik, cseszed, mert az IE8 már szabványkövető. fogjad már fel.

    De van benne IE7 mód és még a piacon van az IE6-nak, IE7-nek is "némi" részesedése, úgyhogy a fejlesztők 90%-a magasról tesz rá.

    akkor talán rinyálj az Operánál, hogy lám meg lehet ezt mégis oldani valahogy.

    1: Plusz erőforrás. Erre lehet, hogy egy nyílt forráskódú, Google által pénzelt alapítványnak van ideje/erőforrása/pénze, de az Operának nincs.
    2: Minek menjen hátrafelé? Ha holnap kitalálják, hogy ezentúl a plafonon fogunk élni és mindenki tapadókorongos cipőben fog járni, akkor te is ezt fogod tenni, azon túl, hogy már alapból illogikus a dolog? Van, akinek van mersze az MS-szel szembe menni.

    biznisz, kisfiam. biztos nem hallottál még róla, de ezek mindegyike

    Tökmindegy, az eredmény a lényeg, amit ezzel elérnek. Ha profitálnak belőle, egészségükre, közös az érdek.

    vagyis Windows 8, mert 7-en már nem fognak változtatni.

    Lehet, hogy mégis. :D Egyébként ez jóval nagyobb, mint a WMP-s balhé volt, nem IE nélküli Windows lesz, hanem minden Windows IE nélküli lesz, ha az EU megnyeri a pert.

    egyébként szerinted biztos? szerintem ugyanúgy leszarta volna mindenki.

    Hát, ha eleve ki sem rakják a boltok polcaira, akkor biztos, ugyanis nem mindenki olvas ITCafé-t, hogy tájékozódjon ezekről a hírekről. Ha megkérdezel az utcán 100-ból 90 ember nem fogja tudni mi az a Windows N.

    na marhák leszünk egy csonkított szart a gépeinkre tenni, hogy aztán három műszakban túlórázzon a supportunk.

    Mivel függ az internetes videólejátszás a WMV-től. Továbbá az addig drm-es wmv-ket is érdekesen tudta volna lejátszani. Ezért.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #266 üzenetére

    az átlagbutának tök mindegy, hogy a 23 szabványos böngésző közül épp IE-vel tolja.

    Neki igen, az alt. böngészők usereinek nem.

    és jé, alapból nem úgy fut. - Kivéve, hogy az első nem hivatalos patch volt hozzá, hogy úgy fusson, mert páran panaszkodtak, hogy nem megy jól a kedvenc oldaluk.

    egyébként mi az, hogy "2: Minek menjen hátrafelé?" te tudod, mi okozza?

    Ha nem érted, őszintén sajnálom. Mégegyszer megismétlem: Nem fognak felesleges erőforrást ölni egy eleve halott dologba, ami ellen mellesleg harcolnak, hogy egységes és szabványos legyen az internet.

    ha megkérdezel az utcán 100-ból 90 ember nem fogja tudni mi az az Internet Explorer. (jó ha a Windows-t fogják tudni.)

    Dehogynem. Azt fogják mondani, hogy AZ AZ INTERNET. Ez a baj, nem tudják, hogy csak egy böngésző.

    nahát úgy tudtam, hogy a wmv is nyílt formátum.

    Azért van Ubuntu-n Restricted Areas-ba sorolva a hozzávaló codec. Lehet nyílt, de hülye licensze van.

    ugyanez igaz a DRM-re is.

    Aha. Azért kódolta magától DRM-esre a WMP9 az audioCD-imet, aztán lestem, hogy mé nem játsza le, aztán sem a Winamp, sem a MPC nem játszotta le, mert nem tudta, egyedül a WMP ajánlotta fel, hogy letölti a hozzávaló licenszt a netről. Utána már a többi is lejátszotta, de a licensz letöltése csak WMP-vel ment.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #278 üzenetére

    addig nem nyugszol, amíg mindenki operát fog használni, vagy mi?

    Addig nem, amíg nem lesz minden weboldal szabványos. Tökmindegy, hogy Operát, Firefoxot, Chrome-ot, Konquerort, vagy mit használ a user. A lényeg, hogy minden oldal szabványos legyen és MINDEN böngésző egyféle kódot kapjon, amivel rendesen jelenik meg az oldal.

    mivan? klikk - Gondolom egyszerűbb ezt beleszerkeszteni (ezzel megőrizni az IE6-os és IE7-es piacot), mint átírni egy egész oldalt validra, hogy aztán IE6-tal és IE7-tel ne jelenjen meg normálisan. Ezt te sem gondolhatod komolyan.

    ha már rippelsz, miért nem nézed meg előbb a beállításokat?

    Utána megnéztem. De mivel ez volt az alapértelmezett beállítás, így kicsit bepipultam.

    nem implementálták a funkciót, evvan.

    Ha mindenféle apró megkötés nélkül megtehették volna. Persze...

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #282 üzenetére

    A QUIRKS MODE EGY IDEIEGLENES MEGOLDÁS

    Megint csúsztatsz. A Quirks mód kizárólag akkor lép érvénybe, amikor hiányzik az oldal doctype-ja. Ha az oldal doctype-ja helyes, akkor lehet bármilyen rossz a kód, standards vagy FF esetében almost standards módban fogja megjeleníteni. ;)

    amúgy hol is az a hivatalos patch, amit emlegettél?

    Mondom NEM hivatalos. Ezzel arra céloztam, hogy ez volt az első kérdés, hogyan lehet folyamatosan aktiválni, mert IE8 módban több, mint 2000 oldal nem ment helyesen és ezek csak a nagyobb oldalak listái voltak.

    Windows 7-ben már alapból mp3-ba rippel (Vista WMA-ba, de DRM nélkül).

    Az jó. A Vistában már valóban DRM nélkül, de alapértelmezésben még WMA-ban.

    Winamp.com

    Korrekt idézet, csak én XP-ről és WMP9-ről beszéltem, akkor hol volt még a Winamp 5? :U

    Bici: Minek használjak third-party-t, amikor ott a beépített, amiért elvileg fizettem?
    Amúgy neked is mondom, WinXP-ről volt szó WMP9-el, akkor még netem se volt, azt sem tudtam mi az a wma és mi a különbség közte és az mp3 között, mindkettőt lejátszotta a gép, aszt jó'van. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #288 üzenetére

    megint csúsztatsz. akkor is életbe lép, ha megnyomod a compatibility view gombot.

    Az kompatibilitás nézet, nem quirks mód. Nézz utána. Nem ugyanaz a kettő!

    de van lehetőség kompatibilitási nézetre, ami ráadásul automatikusan is működik. mi kell még?

    Szabványkövetés, amit az MS b.szott el, és nem tudja egy csapásra semmissé tenni az eddigi mocsokságait, még akkor sem, ha az EU-s perek, vagy egy spontán megvilágosodás hatására ezentúl átment Teréz anyába és csakis jót cselekszik (ami természetesen megint csúsztatás, én inkább taktikának látom). :D

    Rengeteg intranetes hálózat függ még az IE6-tól. Amikor ki kéne nyitni a száját, akkor nem erőködik túlzottan (IE8-ra való átszoktatás), amikor meg csendben kéne maradni, akkor pattog. Késő bánat. Kb mint amikor június elején mondod a tanárnak, hogy bocsi az eddigi egyesekért, de most tanultál és lécci engedjen át. Nem fog menni. Az EU már nem fogja visszavonni a pert, maguknak keresték, ebből nekik kell kimászni.

    nem tudom, mitől "jobb", mint a wma, de biztos jó.

    Támogatottabb, de egyébként az mp3-at is utálom. Nem a hangzása miatt, nekem a 128kbps-es mp3 is bőven jó, de egy nyílt formátum (ogg) jobb lenne.

    pedig a WMA licence nem változott. eddig tartott, hogy rájöjjenek, kell az.

    És az sem változott, hogy akkor is és most is a végfelhasználók szívtak.

  • max-pain

    senior tag

    válasz moonman #294 üzenetére

    Hat pedig eleg lenyeges kulonbseg van a Quirks Mode es a Compatibility View kozott.
    A Quirks Mode az IE 5.x rendereles (ezt igy-ugy gyakorlatilag minden lenyeges bongi tamogatja), a Compatibility View pedig az IE7 mod (az IE8-ban).

  • MichaelSD

    őstag

    válasz moonman #210 üzenetére

    naponta hány spam-et kapsz?

    Egyet se. A Gmail filtere kiszűri mindet. :) Bocs, nem tudtam kihagyni...

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Új hozzászólás Aktív témák