Új hozzászólás Aktív témák

  • szabifotos

    senior tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Kicsit le vagy maradva. :)

    Igen, 5Ghz-nél jóóóval kisebb a hatótáv. Viszont a sebesség többszöröse és a mai gigabites neteknél ez már elkél.
    "Elég ha rendesen megy a Youtube tableten" Ehhez elég 20Mbps is, akkor neked nincsenek nagy igényeid. Én meg amondó vagyok, ha fizetek valamiért, és megoldható, akkor mindenhol használni akarom maximális sebességen.
    Esténként ha beül egy család punnyadni: Youtube+ IPTV, vagy hálózatról fimezés, gyerek torrentről játékot húz le + a külföldi rokon is felhív videóval, akkor elkélhet wifin a sávszél. Manapság simán elképzelhető, ha gáz, ha nem.

    Panel rengetegben szinte csak 5Ghz használható, mert a 2.4-es sáv tele van zsúfolva a legtöbb helyen.

    Nálunk 2 szintes nagy kertes házat vidéken 3 AP-val sikerült full lefedni. Igaz, szinte nincs gyenge pont. A kert végében is fullos a jel.

    A cikkhez: Én továbbra is úgy vélem, hogy a mesh a hozzá nem értő, gazdagok játszótere, akik nem akarnak konfigolni, csak bekapcsolják, leteszik és működik. Még egy Ubiquiti is majdnem kijön olcsóbban, ami profi, enterprise megoldás. Persze konfigurálni nem egyszerű...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák