Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz .tnm #449 üzenetére

    idézet a #432-ből: "egyébként a linux-ra sokkal jobban jellemző a széttördezettség, mint windows-ra, akármit is mondasz."

    ha te úgy gondolod, hogy amit mondok, tévedés, akkor én dicsérni fogom a w7-et. egy ilyen egyszerű logikai fordulatot nem sikerült megérteni? kár...

    "Nem fogom számszerűsíteni, de sztem közel ugyanannyi beépített programmal érkezik mindkettő.": nem fogod, mert ez nem igaz. A debianban pl. több, mint 20 ezer csomag van. Mi van egy w7-ben? (még ha elfogadjuk, hogy nem minden .deb önálló alkalmazás, ez akkor is sokkal több).

    csak néhány kérdés: van beépített pdf viewer windowson? tudtommal nincs. Van beépített flash windowson? tudtommal nincs. Debianon van mind a kettő. Van beépített java windowson? gyári adatbáziskezelő? web szerver? html szerkesztő? paintnál komolyabb rajzoló program? pixeles és vektoros is? codec pack? irodai programcsomag? ezek mind hiányoznak az alap windows installból, debianon pl. meg mind benne van a gyári telepítőben.

    az sql-lel pedig az a bajom, hogy úgy sikerült beárazni az ms office-t, hogy ha sql-t is akarsz tanulni, az rohadt sokba kerül. egy home/student verziót ki lehetne éppen köhögni, huszonezer forint körül van a bó'tban, de abban nincs access. Úgyhogy ha sql-ből is akar érettségizni a kölök, akkor az egy majd' 200k-s beruházás. mutass rá ellenpéldát, én fogok legjobban örülni neki.

    mit jelent a széttöredezettség? hogy egyik windowson acroread van, a másikon meg másfajta pdf olvasó. hogy egyik windowson van totalcommander (lopott), másikon meg nincs. hogy egyik windowson sp x van, a másikon meg sp y. hogy egyik játéknak a.b.c verziójú videokártya driver kell, másiknak meg p.q.r, de az se baj, ha whql-es, vagy legalább törekednek rá, hogy megszerezzék. Hogy egyik windows ilyen smb protokollt beszél, a másik olyat, a harmadik amolyat.

    a többire nem is igen lehet reagálni. meg akarok sértődni? rotfl kire/mire? hagy jelezzem már, hogy a ph! nem a világ közepe, nem ez határozza meg az életemet. megsértődni még olyan véleményre, olyan emberekre se szoktam, akik számítanak... de köszönöm ezt a hsz-t, made my day ahogy a művelt francia mondaná...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák