Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz WonderCSabo #38 üzenetére

    Már eleinte gyakrabban frissített, mint bármelyik böngésző gyártó. A modell akkor is megvolt: stabil, béta, dev és az alapot mindig is az svn revíziók adták, nem a hasraütés. A többi csak marketing szám, mindenki tudja. A google annyiban változtatott, még gyakoribbá tették a frissítéseket kisebb funkcionális lépésekkel, a változások pedig még specifikáltabbak. Ha egyszer bekerül valami, azon max hibajavítás történik, ezért van az, ha bekerül a kiegészítőknek egy új API vagy valami, akkor arra lehet alapozni, verzióváltásnál nem kell stringeket módosítgatni feleslegesen. Igen, lehet vesszőparipának hangzik, de az FF modellváltásának a kiegészítők a legnagyobb elszenvedői, mikor eddig ez volt a böngésző egyik nagy ütőkártyája.
    És még valami ami átgondolatlan: a frissítés kényszerítésének hiánya. Ok, hogy nem támogatjuk a régit és meghagyjuk a felhasználóknak a döntést, de pont a támogatás megvonása miatt kell kényszeríteni alapértelmezetten a verzióváltást. Tehát aki nem akarja, hogy frissüljön, az külön tegyen érte, ahogy a chromenál is. Lehet ezért fújolni, de böngészők esetében asszem ez egy jó stratégia. A váltásokat pedig jól specifikált és betartott implementálású funkciókkal a felhasználó észre sem fogja venni, max hogy egyre többet tud a böngészője. A chrome szintén ebben a szellemben indult anno. És akárhogy nézzük, a verziómigráció statisztikái a google-t igazolják.
    Nekem tetszik, hogy a mozillánál is kezdenek erre átállni, de egy-két ponton jobban át kellett volna gondolni.

    Jó böngésző az FF, mindig is az volt, de úgy érzem a masírozó chrome, a felzárkózó ie9 és az ő részesedésük megtorpanása (esése?) mellett a mozilla egy kicsit elkezdett kapkodni.

    Velem is lehet vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák