Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz keIdor #8 üzenetére

    az első generátort is legyártották már valahogy. tehát nem mondhatod, hogy elakadna, hisz' a valóságban, a valódi történelemben sem akadt el.

    a létszámot pont azért mondtam relatívnak, hogy ne kezdjünk ezzel számolgatni. egyszerűen minden munkához van elég ember és minden munkánál van, aki ért az adott területhez.

    a kérdés lényege most elsősorban az, hogy mekkora előnyt jelent az, hogy pontosan tudjuk, hogy hová szeretnénk eljutni és a tudásunk is megvan hozzá, "csak" el kell jutni oda.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz keIdor #10 üzenetére

    ne is mondd. a mai és a tegnapi fejtörés nagyrésze abból állt, hogy hárman agyaltunk azon, hogy hogyan is vágnánk ki egy fát pusztán kézzel készített eszközökkel

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Alexios

    veterán

    válasz keIdor #10 üzenetére

    Szerintem emg nem. Persze ha azt feltételezzük hogy alapból mindenki a gyári szalagmelós szintjén áll akkor igen, de ha mienk minden mai tudás, akkor nyílván tudjuk hogyan kell megművelni a dolgokat, és egy építőmérnöknek azért mondjuk csatornát tervezni se lehetetlen, stb.

  • Alexios

    veterán

    válasz keIdor #15 üzenetére

    de akkor nyílván ahhoz is ott van a tudás, hiszen ma azt is tudjuk hogy régen hogyan csinálták. de a kikötött pontok közt van az is, hogy nem az az akadály hogy nem tudják hogyan kell, szóval akkor a szerszámkészítéshez is megvan a tudás gondolom.

  • Dany007

    veterán

    válasz keIdor #17 üzenetére

    Oké, kezdjük az alapoknál :D

    Mivel más nincs - feltételezzük, hogy élelemet tudunk szerezni és nem halunk ki idő előtt, és mondjuk barlangokban tudunk lakni, meg persze tüzet is tudunk rakni.
    Szóval keresel egy élesebb kődarabot és elkezded vele ütni a fát :D Sokan, hogy legyen eredménye is. Addig ütöd a kérgét amíg ki nem dől.
    De erősebb ágakat azért könnyebb lenne szerezni, ami már nyélnek elmegy. Aztán erre ráerősítesz egy élesebb kődarabot, mondjuk indákkal, gyökerekkel rákötözve.
    Aztán ezzel már talán kicsit precízebben lehetne dolgozni. Van egy kezdetleges baltád. Amivel próbálsz hegyes, éles kődarabot pattintani.
    Ha ez megvan, ezt erősíted egy erősebb ág, kisebb fatörzs végére. Ezzel már fogsz tudni valami nyél féleséget darabolni nagyobb, vastagabb faágból.
    Aztán ha megvan a nyél, nem kell henger forma, akkor azzal meg éles kődarabbal megpróbálsz kivágni egy fát.

    Aztán v.hogy tovább. De jó lenne a sorrendet előre meghatározni, hogy lehetőleg a leggyorsabb tempóban haladjunk. De mint írtam is, ezt mocskosul nehéz lenne kitalálni.

    @Dili006:

    oké, de ott állsz mondjuk a dzsungel közepén, akkor honnan fogod tudni, hogy hol kezdj el bányászni érzek után? Vagy az mondjuk adott, hogy van a közelben vasérc csak le kell bányászni utána? Mert amúgy gondolom nem jelzik táblákkal, hogy itt van 300 tonna vas 150 méter lefelé.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz keIdor #8 üzenetére

    "Egyébként azt se tudom hogy jutnánk el az áramig."
    Mert nem nézel mekgájvert. :DDD Gyümölcsökkel is lehet. Az ércekből meg minimális fémet azért kőkorszaki eszközzel is kinyerhetünk. Feltéve persze, hogy van bányamérnökünk meg érc szakértőnk, akkor miért ne.

    (#12) Dili006:

    Ezeken? Ezek a legegyszerűbb dolgok. :P Kis fa száraz ága. Egy hegyes kővel széthasítod a végét. Fogsz erős növényi indát. 2 kő: Egyikkel ütöd a másikat, amíg értelmes formája nem lesz. A megformált követ az ág végére erősíted az indával. Kész. Lehet ütni először kis fát. Egy pár óra alatt megvan. De ha elsszüttyügsz vele 2 hetet, akkor már bazi nagy fákat is kivágsz.

    (#15) Keldor papa:

    Eszközök? A fenti alapján egy mérnöknek is fél vasárnap délután összehozni az alap mérő eszközöket. Egy kötél, egy kavics, kész a mérőón. Egy fát kiegyenesít csiszolással, bele kicsi vájat, pici víz, ha ügyes már vízmértéke van. Fogja a mérnök haverokat, csinálnak pár mérőbotot és megegyeznek a mértékegységekben. kész az si alapja. :K

    (#16) Dany007:

    Csináljunk kísérletet! :DD

    Aki erdő közelben él, és ráér, menjen ki és gyújtson tüzet. Fa csiszolgatás, száraz moha ugyebár... szerintem ha kitartó és nem vézna, 3-4 óra alatt megvan.

    (#43) Crystalheart:

    Ne menjünk egyházkritika felé, mert nem arról van szó. De egy primitív túlélésért küzdő embercsoportnak elengedhetetlen a hit és a kitartás. Ez nem egyház, hanem vallás és hit kérdése. Nyilván egy bizonyos szinten már akadályozó lehet, de nem feltétlenül. A görögöknek is volt vallása, mégis szépen haladtak. Igaz ez a kínaiakra, japánokra meg úgy az ókorban mindenkire.

    (#44) Dany007:

    A kérdés az, hogy mennyi tudásra lesz szükség belátható időn belül? (1-2 évszázad)
    Ami felesleges, azt el lehet dobni. Ez van, megéri a veszteséget a gpu tervrajza, ha az étkezés a cél. De egy minimális szintet meg lehet őrizni, ahonnan is elindult a technológiai fejlődés. Pl: abakusz. Tök egyszerűen összehozható. Vagy: papír. Minimális befektetéssel már nyomtatást is lehet csinálni. stb. A tudás beli visszaesés csak pár évszázad lenne. Ha okosan és bölcsen építik a társadalmat 1000 év alatt jobb helyzetben lennének mint mi most.

    Pl: fenntartahtó fejlődés komolyan vevése.

    A vallást meg ne tiltsd be, az első katasztrófa után mindenki vallásos lesz. De nem mindegy, hogy milyen formában. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák