Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #45 üzenetére

    Hát most mért ne :D Az idő nem számít. :)

    "Nyilván egy bizonyos szinten már akadályozó lehet, de nem feltétlenül. "

    Erről van szó. Persze, lehet hinni hogy sikerül megvalósítani céljainkat. Ahogy hihetnek a meglévő - és egyszer már bizonyított - tudásanyag helyességében, sikerességében is.
    De spagettiszörnyben meg hasonlóban nem kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • ArchElf

    addikt

    válasz Vladi #51 üzenetére

    A tudás rrendelkezésre áll (az elindulás pillanatában), de az eszközök, illetve a tartalékok végesek.
    Amúgy (1) tudás+restart, vagy (2) tudás+posztapokaliptika a a scennárió?

    1.a aka, időutazás a múltba (legfeljebb "minimális" menyiségű cucc)
    A tudás elveszik néhány generáció alatt, hacsak nincs valami olyan a cuccok között, ami ezt megakadályozza (pl. szerver + "hordozható" beavatkozás nélkül működő nukleáris erőmű). Ha orvosi, mechanikai, oktatási eszözök és fegyverek beférnek, akkor nincs különösebb gond. A legnagyobb probléma az alacsony létszám és a megfelelő társadalmi berendezkedés.

    1.b aka, időutazás a múltba cuccok nélkül.
    Degeneráció (társadalmi, egszségügyi és ismereti) 50-100 éven belül. Törzsi társadalom kialakulása, túlélés a természettel szemben.

    2.a posztapokaliptikus - természet rendje nagyjából megmarad, vannak eszközök. Aka globális vírusfertőzés miatti kihalás.
    Nincs gond a környezettel, csak rendbe kell állítani. Gépek, élelmiszerek, gyógyszerek nagy menyiségben elérhetők, csak fel kell kutatni. Nagyjából az 1.a-nak megfelelő újrakezdés. Leginkább társadalmi problémák vannak, gyors szaporodás lehetséges.

    2.b posztapokaliptikus - természet felbomlik és/vagy az eszközök nem használhatók. Pl nukleáris világégés.
    A környezet abszolút ellenséges: nincs ivóvíz, nincsenek haszonnövények, az ipari létesítmények elpusztultak, vagy sugárfertőzöttek.. Gépek, élelmiszerek, gyógyszerek nem igazán érhetők el. Szerintem még a 2.b-nnél is rosszabb, hiszen nem lehet békésen újrakezdeni. Nagy mértékű biológiai degeneráció, fertőzések, magas halandósági ráta (láthatatlan fenyegetések). A csoport túlélési esélye nagyon alacsony.

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #53 üzenetére

    "Az alap ismeretek minden tudományban könnyen továbbíthatóak."

    Ennek pontosabb módjára azért kíváncsi lennék :)

    Amúgy Elf kollega szerintem is kicsit túl pesszimista. Persze ez is egy jó nézőpont, hiszen felkészült a legrosszabbakra. Ennél csak jobb jöhet :)
    De ha a tudás tárolását és pontos továbbadását nem sikerül megoldani, akkor szerintem is 1-2 generáción belül leállna a gyors ütemű fejlődés és minden végülis az adott kornak megfelelő szinten fejlődne csak tovább.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Vladi #45 üzenetére

    Nem akartam valláskritikába menni, egyszerűen tény, hogy a katolikus egyház visszafogta a fejlődést Európában, mi több, az antik korhoz képest nagy volt a visszaesés a puritanizmus miatt. Egyedüli lényegi fejlődés a haditechnológiában volt a középkor sötétebbik felében - valamint az építészetben, amennyiben erődítményről vagy templomról olt szó -, majd a humanizmus, az egyháztól való részleges elszakadás idejében, a reneszánsz városokban, stb. Tehát Európáról van szó, a világ többi régiója egészen máshogy fejlődött, pl. a Távol-Kelet kb. egy fejlett ókorból ugrott rögtön az újkorba európai hatalmak hatására. De ha egy ilyen esetben a történelmi tudás megmaradna, valószínűleg nem alakulna ki újra egy ilyen visszafogó erejű vallás.

    Dany007: A készülő regényemben a főhős egy 2100 körüli világvége előtt utazik vissza az időben i.sz. 400 körülre, és rengeteg mindent meg kell tanulnia a túléléshez, alkalmazkodnia kell a környezethez. Irgalmatlan gyűjtőmunkát végzek folyamatosan, hogy az akkori technológiákat hitelesen ábrázoljam. És meglepődnél, néha milyen egyszerű, néha milyen fáradságos melóval csináltak ezt-azt. Például, ami nekünk ma tök természetes: fadeszka. Bizony, fejszével és vájószekercével meg lehet csinálni, primitív eszközök, de hatalmas munka. Olvasgass, érdekes :)

    ArchElf: Mai ismeretekkel lehet tudni, hogy milyen növényekből lehet antibiotikumot készíteni (szurokfű, teafa), ezek fertőtlenítésre is jók, és lehet forrázni is. Nem kell úgy félni a mocsoktól, én itthon állatok közt folyton abban élek, az edzett szervezet nem olyan, mint egy városié. :) Hipóval csak a padlót szoktuk fölmosni. Sebfertőtlenítésre az említett növényi olajok egyike megfelel. Amúgy régen azért is volt necces, mert az ilyen tudást az egyház büntette (a füvesasszonyokat rendre megégették), pedig az ókorban már kapiskálták, ha ne is tudták, mi miért hatásos.

    Ami a papírt illeti, pépesített fából szinte gyerekjáték. Ti nem jártok majálisokra? :D (Én nem, csak régen.)

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Vladi #86 üzenetére

    Rohadtúl nem mindegy, hogyan szocializálódott népeket fogsz be ilyesmire. Ebben az esetben az emberek egymásra vannak utalva. Azaz nem mindegy, hogy ha valaki bajban van, akkor elfordítják a fejüket a többiek(ala BP.), vagy reflexszerűen segítenek(ala puszta), 8 óra letelte a munkaidő vége(BP sóhivatal), vagy amikor készen vagyunk vagy teljesen lemegy a nap(pusztában a földeken) rögzül valakiben. Régebben is szinte csak falun regutáltak a hadseregek, mert ugye "nehezebb eltörni a faragatlan fát"...

    Különben meg katonákra lesz leginkább szükség: azt mondtad civilizáció nem volt: tehát mindenütt farkas, barnamedve, meg talán balkáni oroszlán(nem vagyok benne biztos, hogy nem élt belőle néhány errefelé is, mielőtt a római szórakoztatóipar(Colosseum) áldozatául nem estek...

    [ Szerkesztve ]

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák