Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz Dili006 #12 üzenetére

    Lehet ezt még nyújtani.:D Kivágtad a fát, rendben, akkor csinálj a nagy törzsből egy vagy több megmunkált nyelet. Szeld fel a törzset, munkáld meg a nyelet méretre és csiszold meg. Természetesen ugye eszközök nélkül. Az se mindegy ugye milyen fa, mivel nincs konkrét éghajlat. Így lehet az puha afrikai balsa fa, ami tök alkalmatlan nyélnek, meg lehet kőkemény dió is. Na azt vagdossad "maszek" szerszámmal. :DDD

    Oké, van mellettem egy mérnök, aki ért a generátorokhoz, mert gyártott. Okés, tegyük fel kiszedted valahogy a fémet. De abból is ugye nehezen csinálsz kész alkatrészt, mert azt is egy gép csinálja meg a gyárban. De gyár nincs, gép sincs, a mérnök meg csak azzal tudná legyártani. Sakk matt. Tegyük fel van egy ember, aki a gyár minden porcikáját ismeri. (ilyen nincs) De akkor is fel kell húzni a gyárat a semmiből. Áram nincs, építészmérnök nincs(?), nincs daru, nincs targonca.

    Ez sakk matt.

    Én amondó vagyok, hogy mire eljutnánk a gyárig már rég kihalna az első bagázs, ahol a generátoros mérnök volt. Kezdhetnénk az elejéről, ahogy őseink.

    adam014: Persze hogy nem. De egy mérnök is szerszámokkal és különböző mérőeszközökkel dolgozik. Meg nem egyedül. Az se mindegy kivel dolgozol, milyen emberekkel. Azok vajon ott lennének? Mert egyébként ugye eszközök nem lennének, amivel a mérnök tud dolgozni. A tudás megvan a fejében, csak megfelelő eszközök nélkül, vagy emberek nélkül kivitelezni nem tudja. Még egyelőre egy baltát nem tudnánk csinálni, szóval előbb oldjuk meg azt, a csatornától messze vagyunk addig úgyis. :D

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák