Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Dany007 #21 üzenetére

    valahogy csak megtalálták az első kovácsok az első vasdarabokat, de még 200 évvel ezelőtt se volt fémdetektor, mégse random kezdtek az emberek bányászni, gondolom ugyanígy megtalálná a mi csapatunk is, tekintve, hogy van köztük olyan, aki tudja, hogy mit kell keresnie.

    (#15) Keldor papa nem rögtön a generátorral kell kezdeni :)
    az meg nem gond, hogy meghal az első gárda, mert a tudásukat továbbadják.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • keIdor

    titán

    válasz Dany007 #21 üzenetére

    Először is találjuk ki hova pottyantunk, mert tényleg nem mindegy az éghajlat. Fák illetve bányászat, földművelés, állattenyésztés szempontjából sem mindegy. Ha sivatagba találjuk magunkat, akkor először is édes vizet kell találni és vándorolni egy termékenyebb vidék felé. Meg itt számolni kellene elhalálozással is. A Nap állásából a féltekét meg tudom határozni, K-NY megint menne. A minimális növényzet és állatvilág alapján talán a sivatagot is megismerném, ezzel probléma nem lenne. A pontosabb helymeghatározással viszont már igen, mert pl. a Szahara elég nagy, nem mindegy melyik oldalán vagy, mert akkor nem mindegy merre indulsz.

    De ugye megint más a dzsungel, a szavanna, a tundra, a tajga, a kontinentális, mediterrán... előbbi kettő esetében a vadállat támadásokra is készülni kellene, illetve a kígyóméreg is probléma lenne. Szinte biztos.

    Tehát először is ki kéne találni hol kezdjük. Tőlem maradhatunk a Kárpát medencénél is. Ha bányászat akkor vagy az Alpok vagy a Kárpátok felé kéne indulni először is. Meg szerintem halászat szempontjából jobb lenne az Adriát is megcélozni. Nem tudom, de kell egy elsődleges Mission.

    Lenry: Ne felejtsd a tudás torzul, generációról generációra.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák