Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    nagyon érdekes felvetés, szerintem vannak erre tudományos iratok is. Ha nem, akkor legalább dicovery sorozat. :DDD

    Pár kérdésbe és problémába azért beleütköztem:

    "tehát nem akad el a dolog ott, hogy valamit nem tudnak hogyan kell, vagy nincsenek hozzá elegen."
    na jó, de hányan? :F 1000? tízezer? Egymillió?

    "* Az emberek tudják, hogy a Földön vannak, de ennél pontosabbat nem."
    Azt azért nem árt tudni, hogy azt tudják -e, hogy csak ők vannak? Mert ha nem, akkor kb 4-5 évet azzal töltenek, hogy a megmentést várják. :DDD ala: Lost

    "* Az ember ellenállóbb az adott környezetre mint jelenleg (tehát nem kapnak első héten hasmenést a forrásvíztől, meg tüdőgyulladást az első vihar után)"

    Ez szerintem még gondolat kísérlet szintjén is marhaság, mert tutil, hogy az első idők ilyen problémákkal telnek. Hiába ellenállók, a civilizáció (egészségügy elsősorban) védelme nélkül nem tud elég ellenálló lenni ahhoz, hogy ne küzdjenek ilyen problémákkal.

    "A kérdés, hogy mennyi idő alatt és milyen úton épülne ki a mai civilizáció?"

    Jó kérdés. Szerintem nem egyhamar. Tehát 1-2 ezer év. Akkor meg lehet a modern tudás elenyészik, újra fel kell fedezni. Pl: hiába van rakétamérnök, meg processzor tervező, a tudása ilyen környezetben kb nulla értékű. Jó mondjuk jól tudnak tervezni, de inkább szükség van víztározó tervezésre, tehát erre specializálódik. A tudás átadása meg túl nagy energiaigényű feladat ahhoz, hogy beleférjen a szűkös erőforrásokba. Inkább hagyják a felesleget (memóriavezérlők működési elve :P ) feledés homályába veszni, és a túlélésre összpontosítani.
    Szerintem pár generáció alatt max egy ókori szintű civilizáció jöhet csak létre, de az is elképzelhető, hogy nagy visszaesés lesz 4-5 generáción belül az értelmi és tudományos téren.

    "Milyen problémákkal kerülnének szembe az emberek?"
    A túléléssel. A minimum feltételek szintjén: élelemszerzés, biztonság, betegségek.

    "Milyen sorrendben mennénk végig a fejlődés útján úgy, hogy tudjuk, hogy pontosan hová szeretnénk kilyukadni?"
    Ehhez azért történésznek vagy kultúrantropológusnak kell lenni, hogy megválaszoljuk, szerintem a történelemben ismert periódusokon, max gyorsabban.

    "Alakulna-e ki vallás"
    Biztosan. Sőt valamelyik létező emelkedne ki és maradna meg. Monoteista előnyben.
    Vagy ha ez a tudás el is veszik a generációk alatt, valamilyen sámánisztikus jellegű 1000%

    "Lennének-e kihagyható, átugorható lépések a fejlődésben?"
    Ez passz, talán.

    "Sorsszerűen ugyanilyenre fejlődne-e a világ?"
    Talán nem, ha a túlélők tanulnak a hibákból és ezt következetesen továbbadják az utódoknak. Ezt egyénként csak vallási köntösben megoldható a jelenlegi civilizáció konkrét, naprakész tapasztalatai nélkül.

    Na mi van? Outcastsot vagy terra novát nézel? :P

    (#3) X3B6O0X:

    Nem mondasz ökörséget, erre a genetikusok már konkrét számadattal tudnak becslést adni.
    Nem, nem 42 :DD . De az biztos, hogy több férfi mint nő.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz keIdor #8 üzenetére

    "Egyébként azt se tudom hogy jutnánk el az áramig."
    Mert nem nézel mekgájvert. :DDD Gyümölcsökkel is lehet. Az ércekből meg minimális fémet azért kőkorszaki eszközzel is kinyerhetünk. Feltéve persze, hogy van bányamérnökünk meg érc szakértőnk, akkor miért ne.

    (#12) Dili006:

    Ezeken? Ezek a legegyszerűbb dolgok. :P Kis fa száraz ága. Egy hegyes kővel széthasítod a végét. Fogsz erős növényi indát. 2 kő: Egyikkel ütöd a másikat, amíg értelmes formája nem lesz. A megformált követ az ág végére erősíted az indával. Kész. Lehet ütni először kis fát. Egy pár óra alatt megvan. De ha elsszüttyügsz vele 2 hetet, akkor már bazi nagy fákat is kivágsz.

    (#15) Keldor papa:

    Eszközök? A fenti alapján egy mérnöknek is fél vasárnap délután összehozni az alap mérő eszközöket. Egy kötél, egy kavics, kész a mérőón. Egy fát kiegyenesít csiszolással, bele kicsi vájat, pici víz, ha ügyes már vízmértéke van. Fogja a mérnök haverokat, csinálnak pár mérőbotot és megegyeznek a mértékegységekben. kész az si alapja. :K

    (#16) Dany007:

    Csináljunk kísérletet! :DD

    Aki erdő közelben él, és ráér, menjen ki és gyújtson tüzet. Fa csiszolgatás, száraz moha ugyebár... szerintem ha kitartó és nem vézna, 3-4 óra alatt megvan.

    (#43) Crystalheart:

    Ne menjünk egyházkritika felé, mert nem arról van szó. De egy primitív túlélésért küzdő embercsoportnak elengedhetetlen a hit és a kitartás. Ez nem egyház, hanem vallás és hit kérdése. Nyilván egy bizonyos szinten már akadályozó lehet, de nem feltétlenül. A görögöknek is volt vallása, mégis szépen haladtak. Igaz ez a kínaiakra, japánokra meg úgy az ókorban mindenkire.

    (#44) Dany007:

    A kérdés az, hogy mennyi tudásra lesz szükség belátható időn belül? (1-2 évszázad)
    Ami felesleges, azt el lehet dobni. Ez van, megéri a veszteséget a gpu tervrajza, ha az étkezés a cél. De egy minimális szintet meg lehet őrizni, ahonnan is elindult a technológiai fejlődés. Pl: abakusz. Tök egyszerűen összehozható. Vagy: papír. Minimális befektetéssel már nyomtatást is lehet csinálni. stb. A tudás beli visszaesés csak pár évszázad lenne. Ha okosan és bölcsen építik a társadalmat 1000 év alatt jobb helyzetben lennének mint mi most.

    Pl: fenntartahtó fejlődés komolyan vevése.

    A vallást meg ne tiltsd be, az első katasztrófa után mindenki vallásos lesz. De nem mindegy, hogy milyen formában. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Dany007 #46 üzenetére

    Én sem a spagettiszörnyről beszélek, hanem az emberek alap lelki szükségelteiről.
    Extrém körülmények között egyszerűen muszáj valamit csinálni, hogy ne hibbanjanak meg az emberek. Itt már csak a hit segít, hogy lelkileg (motiváció, kitartás, összetartás, együttműködés) működőképes maradjon az ember és a közösség.

    Ehhez valamilyen vallás, vagy lelki tanítás, útmutatás elengedhetetlen. tőlem akár sámánt is választhatnak, én annyit mondok, hogy ilyen esetben biztos, hogy fognak.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz 3.Aragorn #35 üzenetére

    Na téged már biztos, hogy vinnénk. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz ArchElf #50 üzenetére

    Azért ennyire nem borzalmas a helyzet. :DDD
    Tekintve, hogy a kísérletben minden tudás rendelkezésre áll. Nem kell magától rájönni semmire.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz ArchElf #52 üzenetére

    Az eredeti felvetés az 1b-ről szólt. A degenerációt csak részlegesen fogadom el. Szerintem egy minimális szint megmarad a tudásban, olyan 10. századi szinten. Az alap ismeretek minden tudományban könnyen továbbíthatóak.

    (#54) ArchElf:

    Ezt az optimizmust. :DDD Szerintem meg ezeket a szinteket gyorsan átugornák az ismereteik segítségével.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz ArchElf #54 üzenetére

    De egyébként a kezdeti diktatórikus berendezkedéssel egyetértek. Vagy törzsi. Az első 3 generáció a kulcs, hogy milyen hosszú távú döntéseket hoznak meg.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Dany007 #56 üzenetére

    "Ennek pontosabb módjára azért kíváncsi lennék"

    Azért egy Archimedes, vagy Pitagorasz tételt homokba bottal rajzolva is lehet tanítani. Ilyen szintű alapismeretekre gondolok.

    Meg fentebb írtam a függőónt, meg vízmértéket. Meg iránytű, meg van sok ilyen alap dolog, ami akár a természetben is előállítható.

    (#58) Dany007:

    A papírt fából ki lehet nyerni, igaz elég kezdetleges szinten, de megteszi. Majd némi enyv, meg szén, meg víz meg lúdtoll... :) A ludat előtte jól meg lehet enni. :DDD
    Nem kell sok ember, elég 20-30, amíg a többi mondjuk 600 élelmet keres.

    (#61) Nowhereman:

    Elvileg mindenféle ember. Mármint a kísérletben.

    De azt azért hozzáteszem, hogy a banki aktatologató, meg az őskori ember között sem morfológiai, sem genetikai lényeges különbség nincs. Elvben ugyan azokkal a képességekkel születnek. Az egyén fejlődése és tudása különböző.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz ArchElf #62 üzenetére

    Jól látod a kérdést. :K Ami nekem sokkal izgalmasabb, hogy milyen társadalmi szerveződés megy végbe. A törzsi kontra diktatúrán még vacillálok. Lehet mindkettő, és szétválik a csoport. :F
    Ment velük biológus és növénytermesztő is. A nemesítés azonnal megkezdődik.
    Lovakról meg már volt szó. ;)

    (#69) Loveless:

    Igen, ez jó felvetés. Az első 3-4 generációnak fontos döntéseket kell hoznia. Akár tilthatnak is valamilyen fejlődési irányvonalat.

    (#71) Dany007:

    Akár erre is hozhatnának radikális döntést: pl.: kommunisztikus tulajdon elosztás. A székeket beadod a közösbe és a legszükségesebb helyre kerülnek. A fejlődés elején akár így is megoldhatják pénz nélkül.

    (#79) Raucher:

    De lehet, csak alapvető szinten. Igazából az utóbbi pár száz év döbbenetes fejlődése eltörpül az azt megelőző mondjuk 10000 évéhez képest. Annak a tudását meg lehet örökíteni: villámhárító: csinál szikrát a viharban, meg tüzet. :K A fémeket fentebb már kinyertük ércből. :DDD

    (#81) Dili006:

    Katonákra talán nincs szükség, de rendfenntartó erőre igen.
    Jajj igen: szórakozás! Nagyon fontos, nekem is eszembe jutott. Pár tucat írót, meg költőt meg énekest vigyenek mindenképpen. Meg dobost. :DD

    (#83) ArchElf:

    :C :K Énis,énis. Meggyőznélek titeket, hogy kell vallás, én lennék a főpap és vezér egyben. :Y :C

    Na mára ennyi, köszi a vitát srácok, meg a könyvajánlatokat. :R

    Filmsorozat ajánlat: Outcasts, Terra Nova, Jericho. :)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák