Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én gyakorlatilag nem látom a kárát ennek a "töménytelen mennyiségű" kalózkodásnak.
    Persze nyilván azért mert nem olyan cégnél dolgozok ami ebből él meg.
    Na de tényleg azt látni, hogy különböző film és játékcímek sorra döntik meg az eladási rekordokat nem ritkán az első napon vagy héten!
    Továbbá egyáltalán nem hallani / látni tömeges csődről gyártói, kiadói oldalon.

    Igen a kisebb cégek, zenekarok a kalózkodás miatt szépen eltűnnek a süllyesztőben, és? Ezt fel lehet fogni természetes szelekciónak is. Csak a legjobbak maradnak talpon.
    Amúgy meg lehet nézni asszem a music.hu oldalán, hány zenekiadó cég van ma Magyarországon. Én 100+-t számoltam, hát nem kevés, és nyilván még mindegyik megél.
    Ha tényleg ez akkora problémát okozna, akkor talán nem 100+ kiadó lenne jelen, hanem mondjuk csak 10-15.

    A 90-es évek óta meg egyre többen akarnak ebből megélni. A filmek, zenék játékok terén is ömlesztve kapjuk a szart, és csak győzzük kiválogatni az igényesebbeket. Én spec. örülök neki, hogy a gagyibbak elbuknak. Nehogymár a nyálbojz 2010 zenekar az egyetlen egy slágerszámából éljen meg, miközben egész évben a lábukat lógatják, tehetségük nincs, koncert ha van az is full playback.

    A szoftver terén, mondjuk aki tényleg termelői hivatalos munkát végez vele, az vegye meg.
    Ennyi. Egy befektetés. Nyilván nem nyitok egy légitársaságot ha nincs pénzem repülőkre. Így nem nyitok graf. stúdiót sem, ha nincs pénzem a PS-re meg a többire.
    Ettől függetlenül a nagy nagy kalózkodás közepette se látni, hogy az Adobe, vagy a Microsoft veszteséges lenne és akár csődbe is jutna. Ennyi az egész, majd ha a nagy cégek csődközelbe jutnak a kalózkodás miatt, akkor lehet itt problémáról beszélni.
    De addig ez csak arról szól, hogy pár ember a jelenleginél is sokkal jobban kiakarja tömni a zsebét, sok más ember, meg be akar szállni melléjük még akkoris ha már nincsen hely.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #26 üzenetére

    "Meg is van az eredménye, az ilyen ultrasikeres franchise-okhoz kb. annyira mernek hozzányúlni, érdemleges változtatást eszközölni, fejleszteni, hogy semennyire. Félnek tőle, mint ördög a szenteltvíztől."

    Néha azért mégis. Portal. A motor gyakorlatilag változatlan a HL2-óta, így több energiát tudtak a "belsőbe" nyújtani. Nagyon ütős lett. : )
    De tény, hogy sok másik cég meg u.a. a sémát adja ki évente újra és újra. De azért néha 4-5 évente akad 1-1 cég aki megpróbálkozik valami újdonsággal és sikerül is neki. Amúgy ez is azért van mert félnek az esetleges veszteségtől. Holott szerintem ezt egy cég hosszútávú tervébe bele lehetne kalkulálni.

    "megakiadók keselyűként zabálják fel a tetemét, azaz a hozzájuk tartozó jogokat, védjegyeket.
    Szerintem ez közel sem annyira klassz, még természetesnek is csak szájhúzva nevezném."

    Ez max az adott becsődölt kis kiadó munkavállalóinak probléma. Nem hinném, hogy a "közönség" olyan sokat érez meg ebből.

    "Az a baj, hogy de, a Nyálbojz megél, mert mögötte van egy iparág, ami keresztülnyomja, aztán szavazhatsz sms-ben."

    A fenéket :) ideig-óráig élnek csak meg. Ha nem tud érdemit felmutatni, akkor pár éven belül eltűnnek ők is a süllyesztőben.
    Egyébként pont ezeknek a műsoroknak (is) köszönhető részben, hogy ilyen "rosszul" áll a piac. Hiszen ma már évente van egy megasztár, csillag születik, meg kitudja még micsoda. Minden évben kitermelnek 2-3 ilyen "sztárt", aki megcsinálja a maga lemezét azt hajrá. Gondolj csak bele a megasztár egyből hány emberre emlékszel? Mert nekem az a Vera maradt meg bennem és ennyi. Vagy mondjuk a 2. 3. részből? Fogalmam sincs. De még a nevek hallatán is csak az első helyezetteket tudom tenni valahova, a többit abszolút nem.
    És nyilván mindegyik ebből akar megélni. Csakhogy ez az ország egy kicsit már kicsi, hogy ennyi sztárt eltartson. A 90-es évek végén kezdtek megjelenni ezek a divatzenekarok 1-2 sláger erejéig. Majd most, ez a sok sóműsor ezt a számot is megduplázta. Egyszerűen ez a 10 millió ember kevés ahhoz, hogy mindegyik sztárnak vegye az albumait így nagy bevételt termelve nekik.
    Régen, 15-20 éve negyed ennyi zenész se volt. Így ők megtudtak élni rendesen.
    Tényleg, Magyarország hogyan áll az egy főre jutó sztárok tekintetében? :D

    "A lopott Fotóboltnak akkor, amikor a szomszéd Pistike "megspórolja" ennek a szoftvernek az árát, mégis a te piacodon konkurál"

    Értem mire célzol, de itt azért különbséget kell tudni tenni, az iwiw-es facebook-os "csillogást teszek a fogadra" effektus és egy rendes nyomdai prospektus tervezése között.
    Mert lehet, hogy a vérpista megtalálta a "Filters" menüt és rátud nyomni bizonyos effektekre, de attól még egy komolyabb munkát nem fog tudni megcsinálni.
    Sem stilisztikai szempontból, sem pedig nyomdatechnikai téren.
    Persze vannak akik egész jól kitanulják autodidakta módon a PS-t, de ettől még Coca-cola vagy a Haribo marketing igazgatója nem fog pistike lakásába kopogtatni egy grafikai megbeszélésre vagy hasonló. Na, a lényeg, hogy hiába Photoshop mágus az illető, magánszeméllyel egy nagy cég nemfog szóba állni.
    Apróbb munkákat kaphat, akár kisebb cégektől is, de a stúdiók nem ezekből élnek.
    Sőt, tapasztalat alapján pont az ilyen kisebb cégek azok, akik úgy ba***nak fizetni a grafikai munkáért.

    "A Microsoftos dolog is ilyen, mennyivel pottyanna vissza a botnetek hadserege, ha a sok bamba warezos végre használná a frissítési lehetőséget? :)"
    - ez tetszett! :K

  • Dany007

    veterán

    válasz ElEvEn11 #28 üzenetére

    Én ezt olyan részben értem meg, részben nem...
    Egyrészt azért, mert ezeknek a progiknak évente változik a verziószáma. És a piac hamar átáll. Ezt nehéz követni anyagilag. Ugye a PS 9 milyen régen volt már, most már CS5 megy, és sok ügyfelünk abban küldi a grafikáit... Nembeszélve a többi programról.
    Tehát egy kisebb cég nem tud évente, kétévente vásárolni a legújabb Corel, Illu, PS-ből.
    Magánszemélyként kisebb munkákhoz szintén "érthető".

    Csak amikor valaki ebből akar megélni céges keretek között. Hát nemtom. Én se "lopok" saját digit nyomdagépet, pedig ha lenne megtudnék élni belőle : )
    Persze még így is azt mondom, hogy az Adobe meg tud élni attól még, hogy te és sokan mások nem fizetnek a progiért. Szóval nem sajnálom őket.
    Múltkor néztem a legújabb Corel-t. 5 gépre kéne itt a cégnél és valami fél millió körül volt talán az összeg... = o Szóval egyenlőre amíg nem muszáj maradunk a réginél.
    Szóval a nagyobb cégeknél se úgy megy, hogy zsebből veszik évente az újabb verziókat vagy fizetnek a frissítésért. Amíg lehet kihasználja az ember, csak kérdés, hogy annyi idő alatt visszatermeli-e az árát.

    Ráadásul a grafikai munkát nagyon kevesen becsülik meg. Ami alatt azt értem, hogy a legtöbb ügyfél sajnálja az óránként 3000 forintot is a grafikai munkáért. Persze, amikor a nyomda visszadobja a wordben, netes képekből összegányolt valamijét akkor meg csak a pislogás megy :D
    Ettől függetlenül röhej, de én rendszeresen kapok word-ös doksikat nyomtatásra! És a legtöbb esetben nem számolhatjuk fel a grafikai munkát, mert akkor elviszi másik céghez, ahol ingyen nyomdakész anyagot varázsolnak belőle... És ez itt a gond! Nem a vérpisti csinálja meg, hanem egy konkurens cég. Ingyen, csak azért, hogy nála legyen kinyomtatva is.

    Szóval ez egy nagyon kényes terület. A nagy cégek nagy cégeknek persze simán felszámolják óránként az 5-6 ezret + áfa. De azok cégek (tesco, aldi, haribo, stb), nekik a minőség számít elsősorban.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Nézd, a művészfilmekre nemtudom mekkora igény van, de nyilván ha akkora nézettséget generálnának akkor mondjuk azt adnák a tévében.
    Amire nagy kereslet van az így is úgyis képes megélni. A művészfilmeknek egyik velejárója, hogy egy szűkebb rétegnek szánják - ahogy ezt sok esetben a rendező által is hallhattunk már - így nem csoda, hogy nem lesz annyira elterjedt és ismert.

    "És ennek a mennyiségnek kéne annyira örülni, hogy tapsoljunk a nagy kiadók mdinent felzabálásának?"

    Nyilván nem, de mégis mit vársz? :) Csak a nagy címek közül kijön évente mondjuk 15-20 (hasra ütve) meg mégegyszer ennyi mondjuk a kicsik közül. Szerinted majd mindegyik teljesen egyedi, átütő újdonságot fog nyújtani? Mikor már az elmúlt ~ 30 évben minden létező stílust és minden létező csontot lerágtak? Én abszolút nem csodálkozom azon, hogy minimális az egyedi újdonságnak számító játék, hiszen már végigjátszhattnk szinte az összes elmúlt és elkövetkező háborút (fps-ként és rts-ként is), van életszimulátor, Istenszimulátor meg amit akarsz...

    A kis cégekről meg annyit, hogy ezen a területen igen nagy befektetést igényel egy profi, igényesen kivitelezett munka létrehozása. Gondolom nem kell ecsetelni, hogy mennyit kér el manapság egy programozó, grafikus és 3D tervező, modellező stb...
    Épp ezért kis cégeknél alacsony költségvetéssel nem lehet elvárni azt a bizonyos minőségi szintet, amit egy nagyobb cég képes vagy képes lenne megütni. Nyilván van kivétel is, ez tény.
    De ezzel kapcsolatban ajánlom a következő blogot :[link]
    Na, itt kedvedre válogathatsz a kiscégek "alkotásai" közül...

Új hozzászólás Aktív témák