Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Rickazoid #25 üzenetére

    ne kérjen már pénzt a saját hobbijának végzéséért senki!
    nem pusztan a hobbijat vegzi, hanem letrehoz egy uj termeket, amit remelhetoleg hasznalnak majd a userek

    Egy szabadidejében könyvet író ember se kér pénzt senkitől azért, hogy megírja a könyvet szabadidejében
    pedig AFAIK letezo gyakorlat, hogy az iro eloleget kap a kiadotol a konyv irasanak ideje alatt (hogy itt szamit-e hogy van-e mellette masik allasa, nem tudom, gyanitom hogy nem sokat)

    És egy könyv ilyen formájú megírása nagyobb munka, mint a programozás, ahol az ötlet megléte esetén csak a tudás kell, míg könyvnél állandóan kellenek újabb és újabb ötletek
    nem tartanam egyiket sem nagyobb munkanak a masiknal altalanossagokban. konnyen elkepzelheto hogy egy konyv megirasa szinte 'pillanatok alatt' megvan, mert egyszeruen kiirja magabol, de az is hogy honapok/evek komoly kutatomunkaja kell hozza
    a szoftverfejlesztesnel inkabb az utobbi fele tolodik a dolog (csak keveseknek sikerul egy olyan otlettel elorukkolni, ami nagyon keves munkaval megoldhato, es megis jovedelmezo). otletek pedig ott is kellenek utkozben, sot... en rendszeresen agyalok azon (nem fejlesztes kozben) hogy hogyan lehetne valamit megoldani, illetve probalok uj otleteket talalni amit bele kene tenni a programba
    a konyviras es a szoftverfejlesztes is kreativ tevekenyseg, mindkettohoz kell tehetseg, kepzeloero ha jo akarsz lenni

    Akinek meg nincs ideje a családja mellett ilyesmikre, annak pénzért se legyen rá ideje.
    semmi ilyesmirol nem irtam. szerintem nem olvastad, vagy nem ertetted amit irok, ugyhogy szerintem fusd at meg egyszer azt a postot, nem irom le meg egyszer

    Egy vállalkozó már kereshet támogatókat, de akkor főállásban kell dolgoznia, ahhoz viszont ha támogatókkal akar elindulni, állandó támogatókra lesz szüksége, ha nem akar hitelt felvenni.
    az allando tamogato a szoftverfejlesztesben, plane kis cegnel nem tudom mennyire realis elkepezeles
    raadasul a vallalkozas inditasa pont az a terulet, amihez RENGETEG penz kell mar az elejen. az elso komolyabb bevetelig MINDENT (munkaber, eszkozok, adok/jarulekok, konyvelo, stb) neked kell finansziroznod

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Rickazoid #30 üzenetére

    Nincs semmi túl bonyolítva, sőt mint mondtam, rengeteg járulékos nem kifejezetten a szolgáltatáshoz kapcsolódó költségtől el is tekintettem.
    Irodaház kell, még ha olyan szerencsés vagy hogy a saját lakásodat használod (bár azért ha már 1-nél több fő foglalkozik vele,l akkor már inkább saját ház kell, irodaszobával legalább) már akkor ott az alternatíva költség alapból, ettől sem lehet eltekinteni. Most abba ne menjünk bele, hogy milyen lelki vonatkozásai lehetnek, ha valakinek a lakása egyben a munkahelye.
    Szerverpark (najó parktól eltekintek, elég lehet akár egy is kezdetben) kell, igaz lehet bérelni is, de attól még kell így vagy úgy költség. De én a leírásomban nem is elsősorban a hardverre, hanem a szoftverre gondoltam, azt el kell készíteni valakinek.
    Azt eltudom fogadni, hogy kezdetben nem kell 2 platformot támogatni (bár azért a két platform a multiplatfromnak eléggé egy határértéke), de akkor máris elveszíti a potenciális vásárlóinak majd felét kezdetben. Ami kezdeti bevétel kieséssel jár.
    Az adatbázis még csak-csak megcsinálja a programozó, de én az adatok feltöltéséről beszéltem, azt nem fogja a programozó megcsinálni, mert fingja sincs mondjuk a paprika és paprika közötti különbségről.
    Marketing kell, különben se vásárlója, se őstermelő tagja nem lesz, aztán nézheted at üres rendszered. Mitől repülnének rá a felhasználók, vagy az őstermelők a szolgáltatásra, ha nem is hallanak róla, ha nincs bent senki?
    A designer nem a csicsához kell, hanem a használhatósághoz is, szerinted miért harsog már az ipar 1-2 évtizede a felhasználóbarátságtól, az informatika már nem annyi, hogy felsorakoztatom a funkciókat, fel kéne ébredni, hogy nem a 80-as éveket éljük. Majd nézz meg egy top mobil programot, meg úgy általában nézd meg amit úgy tutorialokban összedobnak a szoftver fejlesztők, funkcióban lehet ugyanaz, de használhatóságban és szépségben ami felhasználói ragaszkodást eredményez, ég és föld.
    Elég sufni garázs feeling az amit írsz, hogy abból piacra dobható termék nem lesz abban biztos vagyok. Prototípusra elég lehet, de azt én is írtam, hogy ez a pénz max arra elég.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Rickazoid #32 üzenetére

    Nagyon elbeszélsz mellettem, ha továbbra is eltagadod, a design és a marketing fontosságát, elodázod az alternatíva költségeket, sajnos nem tudok érdemben, illetve a ITCafe fórum alapelveinek megfelelően nyilatkozni. Ezért csak annyit mondok, sok sikert kívánok az 500000 Ft-ból fentarthatóra és megtérülőre kihozott szolgáltatásodhoz.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák