Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Fecow #13 üzenetére

    azert vegyuk hozza, hogy az app fizetos lesz, es a kisebb osszegu hozzajarulasokert cserebe nem is jar :U
    tehat valoszinuleg utana is fog belole valamennyi penz befolyni
    ettol eltekintve egyetertek (plane hogy en magam is fejleszto vagyok, ebbol elek :D)

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz Fecow #15 üzenetére

    ez a befektetonel kopogtatas az, ami engem is erdekelne :)
    van egy otletem (sot, van mar belole mukodo, mutogathato prototipus), de fogalmam sincs hogy kene nekiallni egy ilyen befektetokereso akcionak...

  • doc

    nagyúr

    válasz Fecow #17 üzenetére

    lehet hogy az lesz, bar mint mondtam, a magyar viszonyokat ismerve erosen szkeptikus vagyok
    inkabb a kickstarterre kene, ott komoly eselyt latok neki, csak az meg kulfoldikent eselytelen :(

  • syl5

    őstag

    válasz Fecow #13 üzenetére

    Másképp látjuk a dolgokat.
    doc-nak már leírtam végülis mindent, én így látom a dolgokat.
    Igaz elég borús mostanában a hangvételem, pláne így ma reggel után, miután meghallgattam Schmitt Úr hebegését-habogását (bocsánat nyilatkozatát) az MR1-en. Érdemes meghallgatni, a 180 percbe volt fél 8 és 8 között!

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • hunbi

    tag

    válasz Fecow #28 üzenetére

    "Amit inkább megkérdőjelezhetőnek tartok, az amit doc is leírt, vagyis, hogy aki 500, vagy 1000 Ft-tal támogat az nem kapja meg ingyen az appot, holott, ha elkészül az alkalmazás meg lennék lepve, ha az előbbi összegeknél lényegesen többe kerülne. Ha mégis több lenne, akkor én sikertelenségét előre borítékolnám."

    Valami hasonlót gondoltam én is, csak nem akartam már negatívkodni. :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Fecow #28 üzenetére

    Nagyon-nagyon durván túlbonyolítottad. Nem kell ide se saját szerverpark, se irodaház, se marketing, se multiplatform programozás. El kell indulni egy irányba. Android vagy iOS. Ezt a fejlesztő programozó eldönti. Aki valódi programozó, annak egy adatbázis létrehozása és kezelése a legegyszerűbb tevékenységek közé kell, hogy tartozzon. Ráadásul saját eszközök sem kellenek hozzá, mindent lehet bérelni párezer forintokért. Ez nem nagy befektetés, ha az ember hasznot akar. Dizájnerek és grafikusok? Mi a frásznak? Google Maps-re is rá lehet építeni a dolgot, a többit meg rábízni az Androidra vagy az iOS-re. Felesleges a menüelemeket agyoncsicsázni, mindenféle hülye animációt beletenni. Ez nem az a program lesz, ha elkészül. Ha igen, akkor baj van a fejekben.
    Az adatbázist meg fel lehet tölteni egyrészt interneten elérhető információk alapján, másrészt megnyitni egy weboldalt, ahol az érdeklődők beregisztrálhatják magukat (itt merülhetnek fel reklámköltségek, de azok miatt se kell igazán a zsebébe nyúlnia egy programozónak), harmadrészt pedig a lehetőség a felhasználók felé, hogy a helytelen információkat jelentsék.
    Innen kell indulni és ezzel ki is épül a "szolgáltatás". Ha később a bevételből a fejlesztő saját szervert akar építeni magának, az az ő dolga, ha saját maga akar megkeresni őstermelőket és "beinvitálni" őket az adatbázisba, az az ő dolga, ha más op.rendszerekre is meg akarja írni a programot, de nincs hozzá tudása, ezért másokat bérel fel, az az ő dolga (ez itt már a terjeszkedés fogalma egyébként), de hülye ötlet egyből a legnehezebb végén megfogni a dolgot. Főleg az óriási bukáskockázat miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Fecow #31 üzenetére

    Nos egyrészt amíg szabadidős tevékenység, addig felesleges irodákban gondolkodni. Ha többen is vannak a projektben, interneten is egyeztethetnek, ma már a sok szereplős videochat sem akadály. A szoftver elkészítésében nem igazán értünk egyet. Ha megkapja az alap grafikus felületet, ami adott op.rendszerbe illeszkedik (azt azért nem mondhatni csúnyának), és a felépítése is logikus, akkor adott egy egyszerű felület. Hova kell ide dizájner, grafikus vagy bárki? Maximum néhány ikon elkészítéséhez? Az egyszerűség és a felhasználóbarátság egyszerre is megvalósítható. Amiről írsz, az pont hogy a látványelemek felhasználóbarátként történő eladása, ez a divat manapság. Semmi nem lesz logikusabb felépítésű vagy ergonomikusabb attól, hogy jobban néz ki. Sőt megjegyzem, az ergonomikus felépítésű dolgok ma már nem is számítanak esztétikusnak, például nem véletlenül nem kapni egy ergonomikus billentyűzetet sem bármelyik számtech. boltban. Igaz nem a legjobb példa, hisz túl sokan nem tudnak gépelni, így nekik csak zavaró egy olyan. De ott van a notebookok, tabletek, okostelefonok plexije. Mind fényes. Okostelefonoknál említették valahol, hogy a nagy pixelsűrüség miatt ezt könnyebb előállítani torzításmentesre, de ettől még nélkülözi az ergonómiát, főleg nagyobb kijelzők esetében, cserébe jól mutat (amíg tele nem lesz zsíros ujjlenyomatokkal). Ugyanez igaz a csúszós készülékházakra és az agyonvékonyított lapát telefonokra. Ez most épp mind hardveres megközelítése a dolognak, de jól látszik, hogy a felhasználóbarátság (jelen esetben az ergonómia, ugye) nem feltétlenül része annak, ami az embereknek úgy általában kell.
    A reklámokat említettem, az valóban költség, de az sem vészes. Nem TV-s reklámokra, oldalakat betöltő Flash animációkra, 10 méteres plakátokra vagy busz- vagy repülőfestésre kell gondolni. Ami szükséges hozzá, az is mehet a szabadidőbe annak, aki csinálja, hisz a programozó is a szabadidejében készíti adott programot. Nem kell rögtön a legelején főállásban ezzel foglalkozó szakembereket felbérelni. Sőt biztos vagyok benne hogy sokan már csak azért is csatlakoznának, hogy a jövőbeni profitból részesedhessenek. Manapság főleg.
    Az adatok feltöltéséhez is akkor kell csak marketing, ha konkrétan őstermelőket akarnak meggyőzni arról, hogy kapcsolódjanak be valami módon a szolgáltatásba. De ez sem a költséges fajta marketing, nem kell két órás prezentációkat tartani üzletemberek csoportjainak, hanem csak szólni az őstermelőknek, hogy itt ez a lehetőség, adott az a weboldal, oda regisztrálhat, feltöltheti a saját és a tevékenysége adatait, az árait, stb., és eldönti, részt akar-e venni benne.
    Ja, a weboldal elkészítéséhez sem kell webfejlesztői gyakorlat, szerintem egy Drupal kezdetnek megteszi, azzal meg egy programozó könnyedén elboldogul, de szinte lassan foolproof a működése. És még dizájnos is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák