Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Rickazoid #25 üzenetére

    ne kérjen már pénzt a saját hobbijának végzéséért senki!
    nem pusztan a hobbijat vegzi, hanem letrehoz egy uj termeket, amit remelhetoleg hasznalnak majd a userek

    Egy szabadidejében könyvet író ember se kér pénzt senkitől azért, hogy megírja a könyvet szabadidejében
    pedig AFAIK letezo gyakorlat, hogy az iro eloleget kap a kiadotol a konyv irasanak ideje alatt (hogy itt szamit-e hogy van-e mellette masik allasa, nem tudom, gyanitom hogy nem sokat)

    És egy könyv ilyen formájú megírása nagyobb munka, mint a programozás, ahol az ötlet megléte esetén csak a tudás kell, míg könyvnél állandóan kellenek újabb és újabb ötletek
    nem tartanam egyiket sem nagyobb munkanak a masiknal altalanossagokban. konnyen elkepzelheto hogy egy konyv megirasa szinte 'pillanatok alatt' megvan, mert egyszeruen kiirja magabol, de az is hogy honapok/evek komoly kutatomunkaja kell hozza
    a szoftverfejlesztesnel inkabb az utobbi fele tolodik a dolog (csak keveseknek sikerul egy olyan otlettel elorukkolni, ami nagyon keves munkaval megoldhato, es megis jovedelmezo). otletek pedig ott is kellenek utkozben, sot... en rendszeresen agyalok azon (nem fejlesztes kozben) hogy hogyan lehetne valamit megoldani, illetve probalok uj otleteket talalni amit bele kene tenni a programba
    a konyviras es a szoftverfejlesztes is kreativ tevekenyseg, mindkettohoz kell tehetseg, kepzeloero ha jo akarsz lenni

    Akinek meg nincs ideje a családja mellett ilyesmikre, annak pénzért se legyen rá ideje.
    semmi ilyesmirol nem irtam. szerintem nem olvastad, vagy nem ertetted amit irok, ugyhogy szerintem fusd at meg egyszer azt a postot, nem irom le meg egyszer

    Egy vállalkozó már kereshet támogatókat, de akkor főállásban kell dolgoznia, ahhoz viszont ha támogatókkal akar elindulni, állandó támogatókra lesz szüksége, ha nem akar hitelt felvenni.
    az allando tamogato a szoftverfejlesztesben, plane kis cegnel nem tudom mennyire realis elkepezeles
    raadasul a vallalkozas inditasa pont az a terulet, amihez RENGETEG penz kell mar az elejen. az elso komolyabb bevetelig MINDENT (munkaber, eszkozok, adok/jarulekok, konyvelo, stb) neked kell finansziroznod

Új hozzászólás Aktív témák