Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz doc #2 üzenetére

    felnéztem én is az oldalra, viszonylag alacsony összegekkel lehet kezdeni a támogatást, így akár még működhet is, csak sajnos az őstermelős app ami pl érdekelne, 2500 forintos adománytól ad, app használati jogot ... Az alatt meg semmi érdemleges ellen szolgáltatás számomra :S kár, pedig 1000 forintot még kiadna érte az ember érdekes és hasznos app lenne.

    Megjegyzem 3 nap alatt még senki nem adományozott, még 500 forintot se ... :S

  • Fecow

    aktív tag

    válasz doc #14 üzenetére

    Persze fizetős lesz, de szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy tisztességesebb, igényes őstermelős szolgáltatás egyáltalán létrehozható-e ebből a pénzből. Ha pedig nem lesz igényes, akkor nem veszik meg ,így kisebb az esélye, hogy megtérül a befektetés. Én továbbra is azt mondom, hogy az őstermelős, lelkes támogató közösséget (esetleg őstermelőket, hiszen nélkülük ez nehezen megy) akar elsősorban, talán egy prototípus kifejlesztésére elég, hogy azzal kopogtathasson rendes befektetőknél.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz doc #16 üzenetére

    Tedd fel ide az ötelteted :))
    Hátha meglátnak nagybefektetők is.

    Nyergeld meg a nagyot

  • syl5

    őstag

    válasz doc #12 üzenetére

    Tudom, hogy a programozás munka, mégpedig nagyon kemény szellemi munka, de nem erről szólt a hozzászólásom és nem is állítottam ellenkezőjét!

    Nem jól látod a dolgokat, mert nem arról van szó, hogy a munkát meg kell fizetni! Ha arról lenne szó, akkor így nézne ki a történet: a nép kitalál valamit, és akkor xyz azt mondja, hogy elvállalom adott összegért. Azaz az kereslet adott, csak kínálat nincs!

    Ezzel szemben itt arról van szó, hogy xyz kitalált valamit, és azt akarja majd piacra dobni, tehát a kínálat adott, egyelőre a kereslet kérdéses. Persze ez így rendben is lenne azonban úgy gondolom nem tisztességes olyanért pénzt kérni, amit egyébként ha megvan hozzá a megfelelő tudása, akkor tőke nélkül is meg tud valósítani. Egy számítógép manapság már alapkövetelmény, mint írtam open source eszközök vannak (de ezeket te is tudod), innentől kezdve már csak össze kell dobni a programot! Ez nem egy olyan dolog, hogy például megtervezek egy teljesen új formabontó egeret, de ingyenes lehetőségek hiányában nem tudok prototípusokat gyártani.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz doc #22 üzenetére

    Nézd nekem ez az álláspontom, véleményem.
    Ne vetítsd ki magadra, mert én az őstermelő appról írtam ezeket! Ez egy viszonylag egyszerű app, a játék az egy egész más perspektíva. Mint írtad is grafikusok, zeneszerzők, esetleg grafikai motor is szükséges hozzá.
    A család meg megint egy más kérdés. Ha karrier kell, ha pénz kell, akkor áldozatokat kell hozni és ezt a családnak is meg kell értenie. Ha nem érti meg, akkor már az egész dolog sikeressége kétséges szerintem.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz doc #22 üzenetére

    Ha valaki a szabadidejében nekiáll programozni, akkor viselje annak a következményeit. Ennyi. A szabadidős tevékenység azért szabadidős, mert azért nem fizet senki. Ha csinál valamit és UTÓLAG el tudja adni azt, akkor az rendben, de ne kérjen már pénzt a saját hobbijának végzéséért senki! Ez szimplán pofátlanság. Egy szabadidejében könyvet író ember se kér pénzt senkitől azért, hogy megírja a könyvet szabadidejében, csak utána keres támogatókat, ha ki akarja adni. És egy könyv ilyen formájú megírása nagyobb munka, mint a programozás, ahol az ötlet megléte esetén csak a tudás kell, míg könyvnél állandóan kellenek újabb és újabb ötletek, amire a végére ér, hogy eladható legyen. Arról nem is beszélve, hogy főállású írók sem támogatókból élnek, hanem a műveik eladásából származó bevételből. Csak a kiadáshoz kellhet támogatás.
    Alkalmazásfejlesztésnél is csak akkor működne az adománykérés, ha egy kiadón keresztül akarná értékesíteni, amihez előre kell a tőke, de amiről épp szó van, ott pont ingyenes a terjesztés, illetve ha jól gondolom fizetős programok terjesztése esetén van némi "kezelési költség", de azt meg levonják a juttatásból, így annak sincsenek előre költségei.
    Akinek meg nincs ideje a családja mellett ilyesmikre, annak pénzért se legyen rá ideje. Nem normális dolog, ha a rendelkezésre álló pénzmennyiség növekedésével arányosan több ideje van az embernek a hobbijára, mint a családjára.
    Egyedül vagy kis csoporttal meg senki sem fog nekiállni olyan mértékű alkalmazásfejlesztésbe, ami már teljes munkaidőt igényel, de mindezt mégis a szabadidőben. Azt már vállalkozásnak hívják egyébként is, főállású munkában végzendő, nem feltétlen hobbitevékenység és más szabályok érvényesek ott. Egy vállalkozó már kereshet támogatókat, de akkor főállásban kell dolgoznia, ahhoz viszont ha támogatókkal akar elindulni, állandó támogatókra lesz szüksége, ha nem akar hitelt felvenni. Ahhoz viszont k*rvajó ötlet kell, de még az sem elég, oda egy komplett szolgáltatás kell, nem egy kis telefonos program.

    Aki ezeket nem tudja vállalni, ne fogjon ilyesmikbe. Nem lesz tőle kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák