Új hozzászólás Aktív témák

  • eXodus

    őstag

    válasz osztraksajt #250 üzenetére

    Abszolút nem a realitás talaján mozogsz.

    100 lépés alatt +ban zártál és levontad a következményeket. Ez vicc!
    Innentől nincs miről beszélni.

  • Tapsi

    veterán

    válasz eXodus #246 üzenetére

    Ok, így már világos. Van 0 nélküli asztal? Én abból indultam ki...

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #244 üzenetére

    Na, akkor ezt kibeszéltük.

    Visszatérve valamelyest az eredeti témára, a sokakat meglepő HP döntésre. Én sem nézem igazán jó szemmel a jelenlegi piaci trendeket, ahogy gondolom sok fórumtársam sem. A "tartalomfogyasztásra" kihegyezett eszközöknek (olcsó okostelefonok, tabletek) köszönhetően zsugorodik a PC piac, emiatt a gyártók is kezdenek felülni ezeknek a - számomra olykor fals - trendeknek. Én jelenleg a subnotikon kívül nem igazán tudok olyan (valóban) mobil hardvert mondani, ami a tartalom létrehozás/szerkesztés kényelmi szempontjait is figyelembe véve teljes mértékben helyettesíteni tudna egy otthoni, asztali PC-t. Lehet, hogy majd valamikor létre fognak hozni olyan kiegészítőkkel feljavítható okostelefonokat/tableteket, amikkel már lehet kényelmesen is dolgozni, de addig is marad a trend: a PC-k zsugorodnak, az tabletek nőnek/okosodnak (lásd Asus Transformer), és remélhetőleg a végén valahol középen találkozni fog a két dolog egy jól használható termék képében. :B

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Tapsi

    veterán

    válasz Zanik #253 üzenetére

    :)

    Részben egyetértek veled! Azonban szerintem már a subnoti is rendkívül kényelmetlen. Hiába gyorsabb a netbooknál, a fizikai korlátai (elsősorban a képernyő, másodsorban bill.) miatt korlátozott a funkcionalitása. A normál gép meg nehéz, nagy, kényelmetlen. Nincs jó megoldás. Talán egy nagyobb méretű tablet az lenne, mondjuk egy 15"-os. Kíváncsi vagyok, hogy ki lépi meg először.

    Azzal sincs baj, hogy emiatt zsugorodik a PC piac. Akinek nincs szüksége egy asztali PC képességeire, az minek vegyen? Ez összességében még hasznos is, hiszen kevesebb emisszióval jár, szóval tettünk egy jót a bolygóért is. A gondot inkább a kütyühalmozásban látom, hiszen nyugaton az okosteló, tablet, notebook, pc is simán előfordulhat / fő. Na, ez már kicsit abszurd.

  • NogeOne

    tag

    válasz Csakénvagyok #6 üzenetére

    Nagyon sok cégnél... mivel egy jó megbízható márka.. hát mostmár nem lesznek.

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Zanik #253 üzenetére

    már jelenleg is sok termék dokkolható, billentyűzetre, vagy köthető rá bill./monitor,
    szóval pl egy erősebb táblagép kiválthatja az otthoni gépet, ha az illetőnek csak a net a fontos és a filmnézés..most érnek el olyan szintet a subnotik, hogy az erő is velük van nem csak a hordozhatóság, jó lesz ez, csak idő kérdése

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • Zanik

    addikt

    válasz kisza25 #257 üzenetére

    Viszont a dokkolhatósággal lassan visszatérünk ahhoz a hagymányos kialakításhoz, hogy van egy monitor/billenytűzet/egér az asztalon, csak a gép maga (notebook/tablet/okostelefon) nem az asztal alatt sűvít, hanem egy dokkolóban csücsül a asztalon.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Tapsi #254 üzenetére

    Igazából már réges régen találkozott a két igény, a tábla PC kategóriában. (pl. HP EliteBook 2740p, Lenovo Thinkpad X200T, stb., még Toughbook is van ilyen), csak ezek még mindig nagyon drágák. Már rég ilyenem lenne, ha nem lenne ennyi az áruk :)

    Személy szerint jelenleg három kibontakozó vonalat látok: a hordozható tervezőasztal jellegű, 15-17"-os notebookok, az utrabookok (Mac Air, ami akárhogy is nézem, az eddigi legjobban betalált termékük, mert tényleg nem nagyon van alternatíva), és a tábla PC, 12" körül. A desktop PC szerintem sem él már túl sokáig, maximum megszállott gamereknek, de ők meg előbb-utóbb konzolra váltanak. Aki végre kihoz egy moduláris konzolt, az sokat fog kaszálni.
    Innentől kezd érdekes lenni a HP döntése számomra, hogy egyedül az ultrabook kategória, amit ilyen vonalon nem fednek. A desktop gyártást, sőt, a hagyományos notebook gyártást is megérteném, ha dobnák, de a subnotebook-tábla kombó, a workstation notebook mind olyan termékek, amiket a későbbiekben is el tudnának adni. Bár nem ártana felmérést végezni, hogy pl. egy business notebookra melyik a fontosabb, az eSATA vagy a soros port ;)

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Tapsi #254 üzenetére

    Sztem meg nem. A ThinkPad, x200, x220, vagy éppen, az EliteBook 2540, Dell Latitude 6220 billentyűzete idaveri a 17" MacBook Pro-t, mint a sicc. Szóval közel sem annyira kényelmetlen, mint ahogy látszik. Ott az Apple tipikus példája ennek, ugyanazt a billentyűzetet teszi a MacBook Air 11"-ra, mint a 17"-os MacBook Pro-ra, koppra az. Szóval egy 12,5"-os ThinkPad billentyűzet bálmilyen consumer 13 - 14 - 15"-os vetéjtársat lever. Ez nem méret, hanem ergonómia, kutatás, és fejlesztés kérdése.

    Tableten gépelni, meg kényelmetlen, és még nagyon nem jó érzés, 1 hete volt a kezemben egy Acer Iconia, kezdetleges a dolog.

    (#259) cadeyrn

    Alternativa van, csak a szolgáltatások, tudás, minőség, garancia, besorolási osztály miatt többe kerül, mint az Air (Lenovo ThinkPad X1)

    Szerintem a Desktop, mint dedikált mini munkaállomásként élhet tovább, kb úgy tudom elképzelni, mint a 2000- 2005 között a Sun kis terminál gépeket, vagy az iMac szerű egybeépített PC-ként az irodákban. Oda nem kell notebook, de desktop sem, kell egy monitor akár egy AMD APU-s megoldással, és ennyi, gyakorlatilag olcsóbb is lenne, mint a klasszikus PC, kisebb helyet is foglal, viszont az iMac erre a célra nem jó, nagyon drága, de kb, 400 - 800 $ közötti összegért, sztem ez terjedne, mint a fene.

    Valamint én még kiemelném a valódi WorkStation-ok fontosságát is (Hp Z400 - Z800, Dell Optiplex 9xx, Precision) Mac Pro, ez az a kategória, amit nem nagyon lehet figyelmen kívül hagyni

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz alamuszi #260 üzenetére

    A desktop tényleg bele fog olvadni a felhős dolgokba, olyan lesz, mint annak idején a terminál, azzal a különbséggel, hogy dedikált virtuális gép fog futni a mainframe-en. Láttam ilyen megoldást, kiforrott, nagyon jó és hosszú távon lényegesen olcsóbb, mint a munkaállomások.
    Thin client + dedikált virt. desktop a jelen csak még drága.

    A workstationre ugyanez vonatkozik, nem nagyon fogsz tudni indokot mondani, amit ne lehetne remote egy böszme nagy szerveren megvalósítani, még a hardver fejlesztés sem feltétlenül, hisz a thin client local portjait és eszközeit lehet remote érzékelni. Egyedül a real-time hardvereknél lehetne gond, mint a CAN, de ott sem lesz, mivel az is USB-n megy fel, ami vagy 3000x gyorsabb, így ha real-time, ha nem, nem fog kiesni egy frame sem.
    Szóval szerintem a desktop már most elavult sajnos, a notebook viszont nagyon sokáig nem lesz még az, főleg azért, mert a mobilnet még mindig olyan, mint a kutya vacsorája.

    X1 nem alternatíva. Nagyobb, nehezebb, kevesebbet bír az akksija, és sokkal kevésbé eladható: a nagyközönségnek hiányzik a design, a Thinkpad közösségnek a billentyűzet és a matt kijelző.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz cadeyrn #261 üzenetére

    Ennek valóban nagy jövője lesz, és szinte biztosan így lesz megoldva nagyon sok helyen. De vannak azok a megoldások, ahol ez nem megy majd. Ilyen a média, ahol, pl egy HD-SDI rögzítést kell megoldani, azonnal kell majd egy célhardver, ami egy akár Dual Xeon-os workstation, egy célkártyával (Decklink, Stadis, Storm 3g, deltacast, harris ) bármi, akkor ez az elmélet máris nem állja meg a helyét (még mindig ez a legolcsóbb). De ott, sem, ha videót vágsz, vagy esetleg, adást játszol ki realtime. Vannak területek, ahol a felhő nem megoldás. Helyileg kell megoldani a problémát. A célhardver egyszerűen annyiba kerül, hogy nem éri megvenni (p2, Sony DP2000, stb)

    Amúgy nagy általánosságban valóban az lehet az egyik megoldás, pl egy irodaházban, vagy egy bankban amit leírtál.

    Az X1-ben igazad van, nem egy aldható a nagyközönségnek, viszont az Air is csak ott sikeres, és ott is lesz sikeres, ahol erre van keret, azaz M.O.n csak korlátozottan, sajnos. Bármennyire igényes, és használható a gép, ha megfizethetetlen az átlagembernek.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • cucka

    addikt

    válasz alamuszi #260 üzenetére

    Szerintem a Desktop, mint dedikált mini munkaállomásként élhet tovább
    A klasszikus desktop gépek még nagyon sokáig élni fognak, mivel desktop felhasználásra ezek a legjobbak. Otthoni környezetből nyilván visszaszorulnak, cégeknél viszont nincs értelme lecserélni őket.
    A klasszikus pc-k pedig bőven elég olcsóak, egyszerűen nem éri meg gyenge teljesítményű, alig olcsóbb megoldásokkal kiváltani. Vágod, egy átlagos irodai pc monitorral együtt megáll 500$-nál és olyan teljesítményt nyújt, ami minimum 3 évre elégséges - ezen már nem nagyon van mit lefaragni.
    A Sun amúgy nem ért el túl nagy sikert a terminál gépeivel (meg az egész elképzeléssel), az imac-szerű gépeknél pedig a fő probléma, hogy drága legyártani őket.

    [ Szerkesztve ]

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz cucka #263 üzenetére

    Thin Client, ami kb = terminál 2011.
    Nincs szükség desktopra. Ha mobilitás kell, laptop, ha egy helyben ülsz, szerver/felhő/virt gép, ahhoz meg elég egy Thin Client, és ha kell még kapacitás, a háttérben bekapcsolnak még egy procit.
    A desktop évek óta élőhalott. Azért vannak még, mert sokan nem ismernek más lehetőséget, illetve mert nem mernek/tudnak/szabad nekik 3 évnél tovább gondolkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz cucka #263 üzenetére

    Na persze, de egy irodai alkalmazásra, nem nagyon kell egy mai i3-nál nagyobb gép, az is sok, azt meg be lehet vágni egy egybegép dobozba leteszed egy asztalra, hasnálon, harmad annyi helyet foglal, mint egy pl, egy 2,5"-os vinyóval, slit-in-es megoldású optikai maghajtóval, 100 vattos maximális fogyasztással, irodába tökéletes lenne, nem kell több.

    [link]

    Pl egy ilyen i3-al, integrált grafikával, nem full HD-vel stb. 500 $ körüli áraon.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz alamuszi #265 üzenetére

    "egy irodai alkalmazásra, nem nagyon kell egy mai i3-nál nagyobb gép"
    Ez már hallottam a P4 nél is :P
    Nem tőled, csak úgy a világban.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz cadeyrn #264 üzenetére

    Nincs szükség desktopra. Ha mobilitás kell, laptop, ha egy helyben ülsz, szerver/felhő/virt gép, ahhoz meg elég egy Thin Client, és ha kell még kapacitás, a háttérben bekapcsolnak még egy procit.
    Persze, értem én, csak ugye pénzben a szerver infrastruktúra kiépítése sem olyan olcsó, hogy pusztán anyagi okokból megérje, más előnye meg nem nagyon van neki.

    A desktop évek óta élőhalott. Azért vannak még, mert sokan nem ismernek más lehetőséget, illetve mert nem mernek/tudnak/szabad nekik 3 évnél tovább gondolkozni.
    Az otthoni desktop élőhalott, irodai környezetben köszöni szépen és jól van.
    Hardveres oldalról nézve pedig nem is érdemes 3 évnél hosszabb időben gondolkozni.

    Ez már hallottam a P4 nél is :P
    Néhány éve, amikor a P4-esek mentek, akkor teljesen helytálló megállapítás volt. A hardver teljesítménye folyamatosan nő, ezt pedig követik a szoftverek igényei is. A 80-as években 640kb memória is elég volt mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz cadeyrn #266 üzenetére

    Alapvetően igaz. De ma hogy egy bármilyen i3-al elérhető egy 100 Wattos fogyasztású gép, ami nagy eséllyel a windows 8-at is maximálisan el fogja látni megfelelő teljesítménnyel, gyakorlatilag a 2,5"-os merevlemezek alig kerülnek többe, mint a 3,5"-osak, Gyakorlatilag, átlagmunkahelyekre meg nem kell több. Így 3 - 5 évre lehet velük tervezni.

    Otthonra mindenki el tudja dönteni (vagy remélhetőleg el tudja dönteni) mi kell neki, otthoni PC-nél nem fog kihalni a klasszikus PC az is biztos, de irodai használatban szinte biztos, hogy nincs több ideje 3 - 5 évnél.

    Oda majd mennek az egybegépek, vagy a terminalok.

    Szóval a PC nem halott, nem is lesz az, csak szűkül a felhasznállási köre, de megszűnni, na azt nem hiszem.

    Notebook/Laptop pedig most éli a virágkorát, a tablet, még nem annyira elterjedt, hogy nagyon arról lehetne beszélni, hogy minden a tableatről szól.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz cucka #267 üzenetére

    "Hardveres oldalról nézve pedig nem is érdemes 3 évnél hosszabb időben gondolkozni."

    Pont erről van szó. Egy desktop szól 3 évre. Egy szerver talán szintén, azonban egy bladecentert bővíteni annyi, hogy melléteszel még egy pengét, nem pedig cseréled a gépet.
    Ha mernének 5+ évben gondolkozni, akkor hosszú távon olcsóbb a virtuális desktop, mivel kiváltod a gépcserét (és a vele járó munkát, szállítást, időkiesést, stb.), ráadásul sokkal egyszerűbb bővíteni, ha mondjuk hirtelen több embernek kell nagyobb erőforrás.
    Sőt, ebben az esetben még bérelhetsz is mondjuk X hónapra plusz két szervert, jóval olcsóbban megúszod, mintha lecseréled az adott userek gépeit egy project miatt...

  • bambano

    titán

    válasz cadeyrn #261 üzenetére

    a felhő max. akkor olcsóbb, ha nem számolod a távközlési költségeket. vagy akkor se.

    a can busznál az időzítés is fontos, amire az usb meg a felhő alkalmatlan.

    a felhőről megmondták a szolgáltatók, hogy az adatbiztonsága nulla alatt van, elég sokkal. úgyhogy szépen várjuk meg, amíg a felhő nevű marketing hack lecsendesedik és eltűnik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz cadeyrn #269 üzenetére

    azért a blade center bővítése ennél kicsit bonyolultabb kérdés, mint hogy beletolsz egy pengét.
    egy csomó olyan szerverszobában jártam, ahol sem a hűtés, sem az elektromos hálózat nem bírta el a bladecentereket.

    más kérdés, hogyha bladecentert annyi bővíteni, hogy beledugsz még egy pengét, akkor a szervereket miért is nem annyi, hogy bedugsz még egy szervert a rackbe?

    Egyébként meg a desktop nem halott, csak elérte azt a szintet, amire ténylegesen szükség van és a vevők nem fejlesztenek ész nélkül tovább. max. stagnál a piac.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz bambano #270 üzenetére

    A felhő marketing hack? Akkor a terminál és a központi szerver is marketing hack volt, meg az egész koncepció?
    Nem óriási világfelhőről beszéltem, hanem cégen belüli, akár dedikált virt gépekről, amik csak annyira felhők, hogy az erőforrás dinamikusan osztható alatta.

    A bladecenter bővítése tényleg annyi, hogy betolsz egy pengét ;)
    A szerverek bővítése is lehet egyszerű, de a bladecenterben saját buszhálózat és szoftver van, ami pont ebben segít.
    Egyébiránt a hagyományos szerverekkel is kb. ennyire egyszerű a dolog, ha az infrastruktúra mögötte (storage, switch, stb.) jól elő van készítve. Ettől kímél meg valamennyire a blade.

    A CANnél meg leírtam, hogy hiába real-time a CAN, annyival gyorsabb a PC és az ethernet, hogy ezzel nem lesz gond.

    Egyébként meg: a desktop az irodába abban a pillanatban sz@r ötlet volt, amikor valakinek sikerült a terminál helyett belobbiznia.
    Miért? Mert az lehet, hogy a felhő (értsd: centralizált rendszer) nem annyira adatbiztonságos, de a desktop félelmetes mértékben ki van téve a user hülyeségének, mint pl. a vírusok és társaik.
    Így is hálózati eszközre dolgozik szinte mindenki.
    Ha PC bír 20 erőforrás egységgel, akkor nem vicces, ha Gizikének 3 kéne, de a programot fordító Józsinak 100. Ha központilag van 1000, akkor szét tudod osztani jól.

    És még lehet sorolni.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz cadeyrn #272 üzenetére

    A felhő marketing hack? Akkor a terminál és a központi szerver is marketing hack volt, meg az egész koncepció?
    Nem, csak a felhő az. Pontosabban nem marketing hack, hanem egy buzzword, amire sokan úgy tekintenek, mint egy technológiára, ami válasz az összes kérdésre és megoldás az összes problémára.

    Nem óriási világfelhőről beszéltem, hanem cégen belüli, akár dedikált virt gépekről, amik csak annyira felhők, hogy az erőforrás dinamikusan osztható alatta.
    Nem ezt hívják cluster-nek?

    Ha PC bír 20 erőforrás egységgel, akkor nem vicces, ha Gizikének 3 kéne, de a programot fordító Józsinak 100. Ha központilag van 1000, akkor szét tudod osztani jól.
    Persze, legyen mondjuk 100 gép, mindegyik 100 egység erőforrással. Mekkora szervert kell venni? Mi van, ha nem elég gyors a hálózat? Mennyit spórolsz? Egy vékony klienshez is kell valamiféle processzor, valamilyen grafikus kártya, valamennyi memória plusz a perifériák. Minimális pénzt spórolsz a júzer asztalán lévő vason, viszont fizetned kell a komolyabb hálózati infrastruktúrát, a szervereket, az üzemeltetést, a rendszer kevésbé lesz hibatűrő, sorolhatnám.
    Minden bizonnyal vannak helyzetek, amikor a vékony klienses megoldás működőképes / előnyös, de az esetek többségében túl sok előnyös oldala nincs, cserébe újabb problémákat generálsz saját magadnak úgy, hogy pénzt sem nagyon spórolsz vele.

    [ Szerkesztve ]

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Zanik #258 üzenetére

    na igen csak mikor elmész otthonról nem mindegy, hogy egy telefont/tábát cipelsz magaddal, vagy egy notit,
    nekem van egy asztali gépem (i7-870, HD5850,4GB, 30GB SSD, 1,5TB HDD) és egy netbookom, ezt a kombót tablettel, meg okos telóval sem tudom kiváltani, de még csak subnootival, vagy notebookkal sem, de nem is miattam haldoklik a PC piac az is biztos :P
    az emberek 85-90%-nak elég egy i3/liano amit szinte bármilyen méretű notiba beletehetnek, ezeknek már nem kell asztali méretű gép,
    ez a szintű integráció a jövő és ezt tudják a gyártók, hiszen egy noti is egy integrált számítógép(billentyűzet, monitor és a gép egyben)és ezt az integrációt viszik tovább, hogy a méretek és gyártási költségek egyre kisebbek legyenek,
    már most a CPU mellett van az északi híd a memvezérlő és a VGA,
    és ezt a kicsinyítést addig csinálják míg mindenki bármikor online lehet és mindenki igényeit ki nem elégítik ezeka csöpp hardverek és itt jönnek képbe a szoftverek és a szolgáltatások,
    ezért is lépet ki még időben ebből a szegmensből a HP(gondolom én) és próbál teret nyerni a szoftver és szolgáltatás piacán

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • bambano

    titán

    válasz cadeyrn #272 üzenetére

    felhő alatt a nagy szolgáltatók által üzemeltetett felhőket szokás érteni. a cégek saját szerverfarmjára nem mondják, hogy felhő, mert egy csomó dolgot nem teljesít, amit a felhő előnyének szokták felhozni.

    És igen, az ilyen amazon ec2 az marketing hack, majd leül ez a hisztéria is, mint az összes többi.

    "Akkor a terminál és a központi szerver is marketing hack volt, meg az egész koncepció": ha azt nézzük, hogy mennyire terjedt el (gyakorlatilag semennyire), akkor azt is nevezheted marketing hacknek, más kérdés, hogy a terminálos rendszer egy időben kényszer volt, nem mellébeszélés.

    Ja, a bladecenterben saját buszhálózat van, annyival többe is kerül. Komolyabb bladecenter rendszerhez már nem ártana duplikált san switch, stb. stb. és akkor az egésznek a költsége elindul az égbe. Hűteni nem tudod, elég áramot nem tudsz adni neki, viszont építhetsz dedikált optikát a sannak, igen, erre várnak a kkv-k.

    Mennyi is az etherneten egy csomag átviteli idejének a felső korlátja? Hint: nem tudjuk. Következmény: can-re alkalmatlan az ethernet.

    Félreértés ne essék: nem állítom, hogy a bladecenter nem jó technológia. de: csak a maga helyén jó. kkv-knak alkalmatlan. Pár banknak, olajvállalatnak, ilyen nagy cégeknek jó, de 30-40 ügyfélre ilyen technológiai bizniszt nem lehet alapozni nálunk.

    A programot fordító Józsi egyrészt nincs minden cégnél, sőt, másrészt pont ki fogja lobbizni magának a bikás pc-t, mert nem akar egy gigás hálózaton nyomorogni a fordításával. Most arról ne is beszéljünk, hogy egy szerver programot fordítani virtualizációval mennyivel lassabb, mint egy desktop.

    Az adatbiztonságot meg egy kliens-szerver architektúrában normálisan meg lehet oldani, ha ésszel tervezed az adatok helyét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • stevve

    nagyúr

    válasz bambano #275 üzenetére

    "a cégek saját szerverfarmjára nem mondják, hogy felhő, mert egy csomó dolgot nem teljesít, amit a felhő előnyének szokták felhozni."

    Privát felhő? :)

    De amúgy igen, a publikus felhő biztonsági szempontból 0. Még monitorozásra és az SLA teljesülésére se nagyon vannak szoftverek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz stevve #276 üzenetére

    A felhőről azt mondják a fanok, hogy azért jó, mert klikkelsz kettőt és ott van másik x ezer processzorteljesítmény. Ezt ugye a csajágaröcsögei mgtsz felhője nemigen tudja, ott csak meg kell rendelni a vasat, el kell hozni teherautóval a falu széléig, utána traktorral be kell vontatni a teherautót, mert elsüllyedt a sárban, majd be kell építeni mindent. szóval az a felhő, amit a kkv csinál, az nem felhő, max. központosított infrastruktúra. bizonyára lehetne még további különbségeket is felhozni.

    A felhők adatvédelmével a legnagyobb probléma az, hogy hivatalosan megmondták, az érvényes usa törvények szerint úgy is ki kell adni a felhőben tárolt adatokat az usa hatóságainak, hogy erről még csak nem is értesítik a tulajdonosát. Ezzel a mondattal egy életre el is kaszálták a felhő szolgáltatást az usán kívül.

    Hogy sla lenne hozzá, az ehhez képest lepkeszellentés. A másik gond, hogy oké, esetleg ad sla-t a felhőhöz. Esetleg jó sla-t kapsz. Na és az odáig vezető távközlési hálózatra milyen sla-t kapsz? Nemhogy vidéken, de Pesten is megállnak nagyobb területek időnként hetekre, mert valakik nem hiszik, hogy az optikát nem veszik át a színesfémtelepen. Túl gyakran áll meg a távközlés ahhoz, hogy amcsi felhőkbe pakolja az ember az adatait.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz bambano #277 üzenetére

    Olyan érveket hozol fel, amik nem cáfolják, amit írunk/írok, de megpróbálod mindenáron bebizonyítani, hogy:
    1. a felhő rossz
    2. a gigabites lan és úgy általában a hálózat megbízhatatlan és lassú
    3. hogy a kkv-knak nincs pénze privát felhőre.

    1. A felhő koncepció jó. Lehet jól csinálni és rosszul csinálni, és mindent nem vált ki, ezt eddig sem mondtam, de a desktopot igen.
    Igen, otthon is: ha a set-top-box egy picit okosabb lenne, akkor a 100mbites hálón simán lehetne remote desktopot szolgáltatni, aminek a helyéről, karbantartásáról a usernek semmit sem kell tudnia.
    Igen, kell hozzá hálózat. De tényleg arra tartunk, hogy a hálózat ugyanolyan alapinfrastruktúra lesz, mint a villany. Annyira, hogy a hálózat elmehetnek a villanyvezetéken is, de az tényleg nem biztonságos (egyelőre).
    Ja, és valami nem attól felhő, hogy csilliárd proc van mögötte, hanem hogy elosztható az erőforrása, ergó egy erős PC is lehet felhő...

    2. Most még valóban nincs mindenhol elég erős hálózat, de erre tartunk, lassan már levegőben is, ld. WiMAX illetve az új wifi szabvány.
    Tömörítéssel és megfelelő célchipekkel pedig sokkal jobban kihasználható az a gigabit, lást tcp offload engine, ami most is benne van a gigabites kártyákban, mert a proc nem bírná.
    A videót sem kell helyben kiszámolni, sokkal egyszerűbb csak a kész képet átküldeni - megfelelő tömörítéssel ezt is.

    3. Ha SANos, duplikált, stb. rendszert akarnak, arra nem lesz pénz. De mivel jelenleg a kkv-k java részénél még egy biztonságos hálózati meghajtó sincs, ez eleve nem opció.
    Kivitelezhető ez jól összerakott, akár használt szerverekkel is, hasonló áron, mint amennyiért most az új PC-ket beszerzik, amiket általában olyan boltból vásárolnak, ahol meggyőzték őket, hogy nálunk azért drágább 20%-kal, mert mi jobbak vagyunk.

    Egyébként sokszor meg nem a pénz a gond, hanem a lehetőségek ismeretének hiánya.

    [ Szerkesztve ]

  • WonderCSabo

    félisten

    Ez de durva. :Y Hazajövök a nyaralásról aztán rögtön sokkolnak a hírekkel...

  • bambano

    titán

    válasz cadeyrn #278 üzenetére

    1. A felhő rossz. pont. sem a költségei, sem a biztonsága nem jó. A felhőt arra találták ki a nagy szolgáltatók, hogy ügyes marketing halandzsával még több pénzt húzzanak ki a felhasználók zsebéből. Szerinted ha a felhő nem lenne kifizetődő az amazonnak, tolnák ennyire a projektet? hint: nem. következmény: az ügyfélnek általában nem jó. A felhő egyik célja, hogy idő előtt kidobassák a hardvert a vállalatokkal, a másik célja, hogy olyan feladatokat, szolgáltatásokat vegyenek át az ügyféltől, amiért pénzt lehet kérni, de amit korábban az ügyfél is meg tudott csinálni.

    2. felhőről kezdtél beszélni, az meg nem gigabiten csücsül, hanem a nagy pocsolya túloldalán. De minimum egy országhatárral. Ne csináljunk moving targetet, a cégek privát infrastruktúrája nem felhő, csak azért ne nevezd felhőnek, mert akkor el tudod ferdíteni, amit mondtam.

    Fogadjuk el a tényt: eddig felhőnek csak a guglit, az amazont, meg az ms cuccait hívták, maradjunk ennél a továbbiakban is. A privát felhő meg nem létező kategória, az csak a központosított szerverfarm új marketing neve. Korábban már leírtam, hogy miért.

    Fentiek figyelembevételével a felhőhöz *mindig jár távközlési költség. Az pedig túl sok, még mostanában is.

    "A felhő koncepció jó": a felhő koncepció rossz. Ha felhő alatt privát felhőt értessz (ne tedd), akkor meg egy létező, működő rendszer marketing újracsomagolása, bullshittelése, tehát kerülendő. Miért nevezzünk mindent valami aktuális újracsomagolt marketing néven, mikor van annak rendes szakmai neve?

    Wimax meg új wifi szabvány: hagy röhögjek hangosan. mindjárt ráesik a falszomszédomra a kép. Szolgáltatást bízni egy publikus adatátviteli közegre? Nyilván sem nem üzemeltettél, sem nem voltál még előfizetője wifis internet szolgáltatásnak, különben tudnád, miről beszélek, amikor azt mondom: ez egy marhaság. Felhőt wifire... argh

    A gigabitről: a tcp offload engine szerintem nem javít a gigabites réz kihasználtságán. Az a tcp-vel kapcsolatos számítási feladatokat veszi le a cpu-ról tudtommal. Jelenleg távközlési kapacitás szintjén gigabitet igénybe venni irgalmatlan pénz. Csak a havi költsége lehetőve teszi 4-5 irodai gép komplett cseréjét. Tehát az irreális a vállalatok elsöprő többségének, hogy pl. egy írországi amazon cloudhoz gigabiten kapcsolódjanak. Még az is irreális költség, hogy egy pesti vállalat a dataplexbe bejusson gigabiten, nemhogy egy vidéki. és ez csak egy szerverhotel, nem cloud.

    A gigabit a jelenlegi ótvar megvalósítás mellett pont elég egy kkv irodájának, egy kisvállalati szerver elérésének, stb. Egy programozó meg nem fogja az idejét azzal tölteni, hogy gigabites fájlrendszereken tilitolizza az adatot, max 125MBps sebességgel, hanem vesz két ocz revo4-et raid0-ban, és azon dolgozik. Főleg, hogy a szerverek sem elég gyorsak egy fejlesztés támogatásához.

    Már csak azt meséld el, hogy miért jobb egy használt szerver annyiért, amennyiért vehetsz egy új, garanciális rendesebb asztali pc-t is, ami ráadásul gyorsabb és semmivel nem rosszabb, mint egy használt szerver.

    Egyébként meg de, az utóbbi három évben az összes általam ismert cégnél a pénz volt a gond.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz bambano #280 üzenetére

    /* előre is elnézést, de nyűgös is vagyok, és fáradok is a vitában, úgyhogy igen, személyeskedő lesz.
    */

    Az a bullshit, amit nekem próbálsz megmagyarázni, hogy nincs privát felhő.

    A felhő nem azért felhő, mert a tengerentúli böszmevállalaté, hanem azért, mert nem dedikált szerver/feladat, hanem közös nagy alap, amin húzogatható az elosztott erőforrás.
    Annyira leegyszerűsíteni, hogy "csak a guglit, az amazont, meg az ms cuccait hívták, maradjunk ennél a továbbiakban is" nagy hülyeség ám, már elnézést, igenis van privát felhő, nem csak ezek mögött a vállalatok mögött lehet komoly IT infrastruktúra. Nem kiforgatni akarom a szavaid, te nem akarod belátni, hogy szemellenzővel mész neki.

    Virtuális desktop meg átmegy wifin is, ami ugye a dedikált virt. gép megjelenítéséhez kell, a számítás meg a másik oldalon, és kész.

    Részemről a vita lezárva, én tudom, mit építenék ki, ha tehetném - érdekes módon 3 évvel az után, hogy eljöttem egy cégtől más is felvetette ugyanazt -, és marhára elegem van a rövidlátásból meg a 2 évre sem tervezünk hozzáállásból.

  • bambano

    titán

    válasz cadeyrn #281 üzenetére

    "én tudom, mit építenék ki": hát akkor építsd ki! majd a piac igazolja vagy cáfolja az elméletedet.

    Még mindig ragaszkodnék a felhő eredeti jelentéstartalmához, mivel ellenkező esetben moving targetté válik a vita, abban pedig nem focizok.

    A huzogatható erőforrást már a virtualizáció is tudta, pl. a vmware felsőbb kategóriás termékei (vagy a nagyobb architektúrákon a particionálás). Miért is kell ennek új nevet adni? csak azért, hogy pár sales manager megfelelő prezit tudjon tartani a főnöknek? marhaság... legfeljebb a beosztottak hamarabb végeznek a bullshit bingóval.

    "Nem kiforgatni akarom a szavaid, te nem akarod belátni, hogy szemellenzővel mész neki.": hát lehet, hogy az szemellenzős, hogy látom, egy vidéki kkv-nál mi az infrastruktúrális helyzet.

    "Virtuális desktop meg átmegy wifin is": vagy átmegy, vagy nem. sőt, van olyan, hogy reggel 8-tól 10-ig átmegy, 12-től 14-ig meg nem megy át, mert a szomszédban bekapcsoltak egy orosz mikrosütőt vagy felébredt steve blood és tolja a saját wifi cuccát.

    Még egyszer mondom: attól, hogy egy virtuális desktop labor körülmények között átmegy a wifin, még nem biztos, hogy az életben található helyzetekben is átmegy. De ez nem a virtuális desktop tulajdonsága, ha egy sűrűbben lakott területen végigscanneled a wifi spektrumot, 10-20 ap-t simán össze lehet szedni. utána pofozkodhatsz a maradék 19 ap tulajdonosával, hogy mégsem megy át egy igazi, élő rendszeren a bit, ami a laborban átment. Épelméjű ember nem alapoz üzletet olyan adatátvitelre, ami nemhogy nem engedély-, még csak nem is bejelentésköteles.

    Szerk: hogy ezek után privát felhő van-e? nézőpont kérdése. Van az az infrastruktúra, ami azt a szolgáltatást nyújtja, amit te a privát felhőbe beleképzelsz. Hogy ezt privát felhőnek kellene hívni vagy az eredeti rendes nevén, azon lehetne vitatkozni, én nem teszem meg, mert nem vagyok marketinges. Ja, és ugyanez igaz a web2-re is. Az is meglévő, jól működő szolgáltatások újracsomagolása marketing okokból webkettőnek.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • haky

    senior tag

    válasz opr #46 üzenetére

    Ennyit tudok erre mondani: "Hülye gyereknek hülye véleménye van." :C
    Mi az nc6400-astól kezdve használunk felsőbb kategóriás HP-kat. Jelenleg 2540p és 8540p és mit mondjak No.1

    Más: ennek az Apotheke- vagy ki-minek olyan tenyérbemászó képe van. Tuti, hogy valami hülye gazdász --> pénz, pénz, pénz. Természetesen tisztelet a kivételnek (bár alapvetően nem szeretem a gazdászokat). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Aki másnak retyvetyutyu...

  • beautifulmin

    aktív tag

    Egy ilyen beszólás után simán eshetnek egy nagyot a részvények, a HP vezetősége meg csinál egy offshore céget, amin shortolják az összes részvényt...!!! :):) Minden "marad a régibe" csak a vezetőség megtömi a zsebét néhány milliárd dodóval!! ;] :P

  • bambano

    titán

    válasz beautifulmin #284 üzenetére

    az igemódot leszámítva igazad lehet.
    nem esHETnek a részvények, hanem 20% fölött estek. nem feltételes mód, hanem kijelentő mód.

    mondjuk a bennfentes kereskedést amcsiban elég szigorúan büntetik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • beautifulmin

    aktív tag

    válasz bambano #285 üzenetére

    Egyértelmű volt számomra is, hogy óriásit estek, de konkrétan nem néztem meg ezért írtam feltételes módban!! :U :)) Hát aki a HP "tetején van" elég ügyes fiú, hogy okosba megoldja, de a jóhiszeműség maximálisan megvan részemről!! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz beautifulmin #286 üzenetére

    volt róla cikk valamelyik gazdasági újság webes kiadásában a bejelentés napján...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • GeryFlash

    veterán

    ez normális ez az ember? a hp notbookok mentek rendesen, már csak a máka miatt is kifizettek az emberek több pénzt értük, amellett nem végom, megvették a webOS-t 1,2 milliárd dollárért, ami nekik is kurva sok, aztán most azt így a kukába? ügyes egy vezető :C :C

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • bambano

    titán

    válasz beautifulmin #286 üzenetére

    na, mostani itcafe címlapos hír az még a gigarotfl :P :P :DD

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tapsi

    veterán

    válasz GeryFlash #288 üzenetére

    Sokszor érdemesebb leírni az egyszeri veszteséget, és valami teljesen újba kezdeni, mint folytatni a hibás gyakorlatot.

    Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük...

  • BluEyes

    őstag

    válasz osztraksajt #250 üzenetére

    Neked konkrétan fogalmad sincs a kaszinókról.
    Online kaszinókban tét limit van, kábé a 9. duplázás már nem tehető fel teljes összeggel, tehát azt már hiába nyernéd meg, bukta van.
    Az élő kaszinókban is van tétlimit, de tegyük fel, hogy megdumálod a kápóval, hogy neked ne legyen plafon. Élőben a leghosszabb sorozat, amit végignéztem, 31 fekete volt zsinórban. Ha a "mindig a pirosra teszek" volt a szisztéma valakinél, az jól a zsebébe kellett hogy nyúljon, hogy úgy 1 óra játék és néhány rózsadombi villa árának felpakolása után elégedetten zsebre tegye a jól megérdemelt 100 Ft nyereményét.
    Ennek a szisztémának a hosszútáv az ellensége, Minél többet játszod, annál nagyobb lesz a valószínűsége, hogy beleszaladsz egy olyan hosszú vesztő sorozatba, hogy elfogy a pénzed, és nem lesz meg a következő duplázásra valód. És mindezt 1 egység megnyeréséért teszed kockára.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • beautifulmin

    aktív tag

    A táblagéppel tényleg befürödtek, de a PC-t nem egészen "kib@szák a kukába", hanem átszervezik és valószínű, hogy egy külsős cégnek/cégüknek kiszervezik a gyártást. Elképzelhető, hogy nem HP lesz a neve, de attól még legalább annyira megmarad a márka mint az IBM->Lenovo (persze ott nem teljesen erről volt szó, de attól még a fogyasztók a Lenovot az IBM miatt veszik és lényegében az IBM névvel azonosítják és bőven megmaradt az IBM márkahűség is). Nem véletlen, hogy az IBM is meglépte (jóval korábban), amit most a HP. Nem mondom, hogy táncoltak örömükben, de biztosan megfontolt lépés volt.

  • beautifulmin

    aktív tag

    válasz Tapsi #290 üzenetére

    "Sokszor érdemesebb leírni az egyszeri veszteséget, és valami teljesen újba kezdeni, mint folytatni a hibás gyakorlatot." --Ezt ugye nem kollektíven a HP-ra mondod?:) Azét nem mondanám a HP teljesítményét egy hibás gyakorlatnak.

    "Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük..." --Ezzel azért vitatkoznék:):)!! Amiről éppen gépelek, egy 650 000Ft-os HP notesz!! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Tapsi #290 üzenetére

    "Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük..."

    Hmm, a föld első azámű notebook gyártója, azaz a HP adja el a legtöbb notebookot a földön. Milyen nem mentek az eladások? Üzleti szférában az első számú gyártó. Valamint a föld első számű WorkStation gyártója, értsd a HP adja el a legtöbb professzionális munkaállomást.

    Szóval ezt kifejthetnéd. :D

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • kovee01

    tag

    Ez mekkora butaság a HP részéről... elfogyott a pénzük? :Y

    Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • Tapsi

    veterán

    válasz alamuszi #296 üzenetére

    A növekedési ütemmel van probléma. Hiába nagy a piaci részesedése, ha ezt nem tudja érdemben növelni. Egyébként igazad van, pongyolán fogalmaztam. [link]

    Illetve a húzó szegmensben is lemaradtak: [link]

    beautifulmin: Nem, nem az egész HP-ra gondoltam, nem is értem, hogy miért vetődött ez fel benned. A cikkben bizonyos részlegek átszervezéséről, megszüntetéséről írnak...

    Az meg, hogy épp egy 650 ezres gépről írod pont nem jelent semmit. A bevételt nem ezek termelik első sorban, hanem a konzumer / közép kategória.

  • beautifulmin

    aktív tag

    válasz Tapsi #298 üzenetére

    Attól, hogy lemaradtak nem kéne bezárni a bazárt. A Microsoft sem dobja ki az IE-t pedig 1,5 év alatt felére csökkent a piaci részesedése és mindenki *utálja is pluszba!

    *A Microsoftot és az IE-t is!! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    veterán

    válasz beautifulmin #299 üzenetére

    Gondolom nem is láttak esélyt arra, hogy valóban nyereséges legyen saját üzemeltetésben, inkább kiszervezik / eladják. Nyilván nem hülyék ülnek a HP-nál, mérlegelték az adatokat, sőt, sokkal többet tudnak róla, mint mi.

    "A Microsoftot és az IE-t is!!" - Jajj, ne! :)

Új hozzászólás Aktív témák