Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Nekem nagyon vegyes véleményem van a HP-ról, mint gyártóról. Vannak nagyon jó, ellenben nagyon alja termékeik is (sógornőm szívott egy hibás szériájú konzumer notival). Egy Elitebook-ot pl. én is elfogadnék, de pl. nyomtatót nem hiszem, hogy vennék tőlük, a fényképezőgép gyártással meg szerencsére idejében felhagytak. Ennek ellenére nem örülök, hogy kiszállnak. Az viszont érdekelne, hogy mi lesz a sorsa a notebook gyártó részlegüknek, tovább viszi-e valaki az Elitebook-okat?

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz kisza25 #68 üzenetére

    "jövő az okostelefon és a tablet" - jujj, alig várom, hogy szöveget vagy képeket szerkeszthessek rajtuk, vagy offline is játszhassak! :P

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz audi100td #118 üzenetére

    Ráadásul az egész egy öngerjesztő folyamat. A köcsög minősítő bizalmatlan (mert csak), leminősít, erre befektető nem vesz, sőt elad, cég meg megzuhan. Erre a minősítő - nem megmondtam? Mindezt úgy, hogy ezek a tetvek tulajdonképpen nem állítanak elő semmit, nem termelnek semmi hasznosat, tulajdonképpen semmi mást nem csinálnak mint mások által létrehozott javakkal spekulálnak. És ez a baj! Százszor többre tartok egy CNC maróst, mint egy rohadt brókert!

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #200 üzenetére

    Tapsi! A gond csak ott van, hogy ha nem lenne kőműves, nem lenne földműves, nem lenne szénbányász, nem lenne olajfúrómunkás, nem lenne géplakatos, meg többmillió olyan kétkezi munkás, akik előállítanak valamit, akkor a nagy logikájú és lexikális tudású piacelemző sem tudna mivel foglalkozni. A kereskedés csak akkor lehetséges, ha van mivel, nem?

    Tegyük fel, hogy van egy marhapásztor, akinek van 4 tehene. De igazából neki elég volna 2 is. Nincs viszont neki búzája, abból kéne neki vagy 20 zsák. A szomszéd faluban élő földművesnek közben van 40 zsák búzája, de nincs szüksége, csak 20-ra. Nincs viszont neki tehene, és jól jönne neki 2. Tök egyszerű lenne a képlet, elcserélik egymással a felesleget: 20 zsák búzát 2 tehénre. Ez az árucsere!
    Ekkor jön a "piacelemző"! Neki a marhapásztorral és földművessel ellentétben nincs semmije, a nagy lexikális tudása és a logikai készsége. Kölcsönkér 2 fabatkát és 20 fityinget a banktól. Elmegy először a marhapásztorhoz: "Ide figyelj, adok neked 2 fabatkát a 2 tehénért. és 2 fabatkáért most kaphatsz vagy 20 zsák búzát." Rögtön ezután elmegy a földműveshez: "Adok neked 20 lyukas fityinget a 20 zsák búzádért, abból akár 2 tehenet is vehetsz". Eltelik 2 hét, a földművesnek és a marhapásztornak a sok munka mellett nem volt még idejük beszerezni a árut a pénzért cserébe. A "piacelemző" ezért elmegy a marhapásztorhoz a földművestől vett búzával: "Van eladó búzám, de az elmúlt 2 hétben romlott a fabatka értéke, adok a 2 fabatkádért 15 zsákot" Ezután visszamegy a földműveshez a marhákkal: "Jajj, hát sajnos már nem ér annyit a fitying. 1 tehenet tudok neked adni a 20 fityingért."
    A végén tehát ott van a "piacelemző" 1 tehénnel és 5 zsák búzával, a pénzt visszafizeti a banknak (2 zsák búzából kicsengeti a kamatot), miközben semmi mást nem csinált, minthogy mások által létrehozott értékekkel spekulatívan kereskedett!

    Tudom, hogy ez egy sarkított történet, de azt kéne észrevenned, hogy ha a megtermelt javakkal lehetne sima árucsere utján is kereskedni, akkor semmi szükség nem lenne piacelemzőkre.
    A dolgok csak ott nem stimmelnek, hogy megfordult a világ rendje. Manapság már az értéket létrehozó termelők függnek a kereskedőktől, akikkel közben nagyon elszaladt a ló, és azt hiszik, hogy bármi megtehetnek. Nem véletlenül szeretnék sokan megregulázni/megrendszabályozni őket!

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz TheShow #208 üzenetére

    Nem vagyok eltévedve, és igen, szándékosan összemosom! Ezért is volt idézőjelben a "piacelemző". Arra akartam csupán rávilágítani, hogy a pénzügyi szakemberek csak azért tudnak pénzzel és kereskedéssel foglalkozni, mert más emberek javakat hoznak létre. És addig nincs is gond, amíg ezek a szakemberek a közösség érdekeit (is) szem előtt tartva, a teljes társadalom használra vannak a tevékenységükkel. Csakhogy, mint az az elmúlt években kiderült, a "szakemberek" inkább csak a saját hasznukkal voltak elfoglalva, és a kapzsi és felelőtlen döntéseik következtében alakult tulajdonképpen ez a válság/recesszió. És pontosan emiatt alakult ki hatalmas ellenszenv velük szemben (piaci elemző, bróker, bankár = egykutya). Elhiszem, hogy létezik rengeteg normális pénzügyi szakember, akik látták, és tudták, hogy nem jó irányba mennek a dolgok, és nem tudtak semmit tenni a piaci trendekkel szemben. Csakhogy bűnösök közt cinkos, aki néma. Szerintem az te is belátod, hogy a pénzügyi szektorban túlkínálat van, és nincs szükség ennyi "szakemberre". Pláne, hogy közben nincs aki leszedje az epret! :D
    Nem azzal van a gond, hogy egy pénzügyi szakembert magasan fizetnek (bár az adófizetők pénzéből megmentett bankoknak talán kicsit pofátlanság hatalmas prémium-ot osztogatniuk!), hanem azzal, hogy a tetteik következményeit nem, vagy csak részben kell viselniük. Lehet valaki 10 évig az egyik legsikeresebb bróker, ha rossz döntést hozva aszisztál egy piac "bedöntéséhez", majd pedig vígan tengeti pár hónapig a munkanélküli seggét a 10 év alatt harácsolt pénzből, miközben a döntései miatt tisztességes emberek élete romokban hever, akkor ne kérd tőlem, hogy kedveljem az illetőt!

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz osztraksajt #214 üzenetére

    Tessék, a könyvelő úr is megmondta:

    "egy globális manipulált szerencsekérék"

    Na, én elsősorban azokat utálom, akik ilyenné tették, és továbbra is szeretnék, hogy ilyen maradna, mert jó ez így nekik! :(((

    (hányszor hallottuk a válság kitörése után, hogy majd jól meg lesznek szabályozva, aztán most majd megint az átlagember szop a W második völgyében...) :W

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #222 üzenetére

    Valóban nem értek a pénzpiacokhoz (sosem tagadtam)! Ahogy több milliárd embertársam sem. Én csak próbálom egy laikus ember fejével végiggondolni, hogy a brókertől kezdve a piaci elemzőig mindenféle hozzáértő (és hozzá nem értő) embert magába foglaló pénzügyi szektor miként volt képes egy globális - nem csak pénzügyi - válságot összehozni. Mert azt ne mondd nekem, hogy nem ők - mármint a pénzügyi szektor - tehető felelőssé a recesszióért leginkább! Okoskodunk itt páran, persze. És bele lehet kötni a hozzá-nem-értésünkbe, hogy nem tudjuk mi fán terem a bróker, és hogy hány diplomával lehet pénzpiaci elemző valaki, de ezzel csak a témát tereled. Felelőtlen volt-e a pénzügyi szektor "szakembereinek" nagy része (pozíciótól és végzettségtől függetlenül, tisztelet a kivételnek), vagy sem? Megfelelő-e a pénzpiacok szabályozása, vagy sem?
    És nem kell a szerecsenmosdatás! Csak őszintén. Tudsz kritikus szemmel tekinteni a pénzügyi szektorra, vagy sem?

    TheShow:
    Voltak olyan amerikai bankok, akik csak az USA pénzügyminisztériumától kapott segítségnek köszönhetően úszták meg a csődöt. Ezek után a 2009-es év végén mégis hatalmas prémiumokat osztogattak a vezető alkalmazottaknak (kvázi az adófizetők pénzéből), ami morálisan talán nem túl szerencsés dolog egy olyan pénzintézetnél, ami éppen hogy csak elkerülte a csődöt.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #231 üzenetére

    Oké, lehet hogy sokan túlzásokba estünk, és az általánosítás hibájába esve démonizáltuk a pénzpiaci szereplőket mint a bajok forrásait. Mentségünkre ugyanígy hozzá-nem-értve köpködi a felhasználó a hardver gyártóját vagy épp a programozót, amikor nem tetszik neki valami a gép működésében. Én is - mint a felhasználó - csak azt látom, hogy nem jól működik jelenleg a pénzügyi szektor. A probléma forrását nem ismerem, a megoldást se tudom, viszont hogy a rossz működés kellemetlenségeket okoz, azt a saját bőrömön tapasztalom. És ez idegesít! Idegességében meg az ember meggondolatlanul vagdalkozik, és hülyeségeket csinál, mert hát gyarló. Én is. :U

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #235 üzenetére

    A ph!-s cikk is az ITcafé-s hír topikjához lett átirányítva.
    Egy korábbi hsz-edben amúgy az írtad: "a szokásos közgazdász gyűlöletet" - tehát nem egyedi az eset? :U
    Ezek után nem is értem, hogy miért is olyan meglepő számodra, hogy a PC-piac hanyatlása illetve a gazdasági válság apropóján pár fórumozó el kezdi ekézni a pénzügyi szektort? Mindenhol van ilyen. A bírálat (legyen az akár indulatos és demagóg) pedig nem csak a szakértők privilégiuma. Miért ne mondhatná pl. az egyszeri beteg a magyar egészségügyre azt, hogy szar, miközben nincs se orvosi, se egészségügyi menedzser diplomája? :B
    Ez itt egy internetes fórum, nem egy hivatalos szakmai vitaoldal, sem pedig egy szakértői kerekasztal beszélgetés. Pár fórumozó kiereszti a gőzt (a zsigeri anyázástól szerintem azért még távol voltunk!), ami persze ugyanolyan értelmetlen, mint védelmére kelni egy némiképp joggal utált szakma éppenséggel rosszul megválasztott céltáblájának (piaci elemzők).
    Szerintem többekkel egyetemben én is, te is túlreagáltuk kicsit ezt a dolgot. :K

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Tapsi #244 üzenetére

    Na, akkor ezt kibeszéltük.

    Visszatérve valamelyest az eredeti témára, a sokakat meglepő HP döntésre. Én sem nézem igazán jó szemmel a jelenlegi piaci trendeket, ahogy gondolom sok fórumtársam sem. A "tartalomfogyasztásra" kihegyezett eszközöknek (olcsó okostelefonok, tabletek) köszönhetően zsugorodik a PC piac, emiatt a gyártók is kezdenek felülni ezeknek a - számomra olykor fals - trendeknek. Én jelenleg a subnotikon kívül nem igazán tudok olyan (valóban) mobil hardvert mondani, ami a tartalom létrehozás/szerkesztés kényelmi szempontjait is figyelembe véve teljes mértékben helyettesíteni tudna egy otthoni, asztali PC-t. Lehet, hogy majd valamikor létre fognak hozni olyan kiegészítőkkel feljavítható okostelefonokat/tableteket, amikkel már lehet kényelmesen is dolgozni, de addig is marad a trend: a PC-k zsugorodnak, az tabletek nőnek/okosodnak (lásd Asus Transformer), és remélhetőleg a végén valahol középen találkozni fog a két dolog egy jól használható termék képében. :B

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz kisza25 #257 üzenetére

    Viszont a dokkolhatósággal lassan visszatérünk ahhoz a hagymányos kialakításhoz, hogy van egy monitor/billenytűzet/egér az asztalon, csak a gép maga (notebook/tablet/okostelefon) nem az asztal alatt sűvít, hanem egy dokkolóban csücsül a asztalon.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz beautifulmin #309 üzenetére

    Az MS talán nem véletlenül szeretné multiplatformos-ra készíteni a Windows 8-at? :U

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák