Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Vision #195 üzenetére

    Tényleg. Erre még sosem gondoltam. Ha valakinek többet fizetnek, az biztosan többet tud.
    Gratulálok, ennél szebb mondatot még életemben nem láttam.

    Tényleg, mondd, te tudsz házat építeni? Pedig lehet, hogy többet keresel, mint egy kőműves...

  • leviske

    veterán

    válasz Vision #193 üzenetére

    Az, hogy amire valók, arra használhatatlanok, mert agyilag a többségük képtelen az emberi tényezőt figyelembe venni és csak a saját véleményével helyettesíti azt. Így meg semmivel nem érnek többet, mintha én, vagy akár az adott cég vezetője látná el a rendkívül fontos feladatukat.

    (#197) emvy: Mert hatványozottan több kőművesre van szükség egy építkezés folyamán és ezért nem éri meg annyit fizetni neki(k), mint egy mérnöknek.

    Vagy netán Te mást akartál írni? :)

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Vision #200 üzenetére

    Semmivel nem könnyebb egy jó és szakképzett kőműves dolga, mint egy piacelemzőnek vagy egy mérnöknek, és ezt teljesen komolyan gondolom. Más tudást, más képességeket igényel, és ráadásul ugyanolyan nehéz pótolni is.
    Nem egy utolsó hülyegyerekre gondolok, aki hordja a cementet, mert ez az életcélja, hanem egy szakemberre.

    A piaci elemző az én szememben tevékeny munkát nem sokat végez. A java rész találgatás és ötletelés - elképesztően kevés alátámasztott elemzést láttam eddig bárhol. Piackutatás meg számolgatás, csak épp nem reprezentatív körökben.
    Nagyon nem vagyok Apple fan, de szerintem ott magasról tojnak a piackutatásra, mégis jó ötletekkel állnak elő.

    Ha mutatsz ellenpéldát, meggyőzhető vagyok.

    Sajnos hajlamom vagy azokat a munkákat munkának tekinteni, amik produktummal kapcsolatosak, így a fagylaltkészítőtől a mérnökön át az íróig sokmindent, a politikus, a közgazdász és egy pár hasonló már kevésbé tartozik ide.
    A rendfenntartás, tűzoltók, stb. meg kivétel, azért mert csak.

  • Zanik

    addikt

    válasz Vision #200 üzenetére

    Tapsi! A gond csak ott van, hogy ha nem lenne kőműves, nem lenne földműves, nem lenne szénbányász, nem lenne olajfúrómunkás, nem lenne géplakatos, meg többmillió olyan kétkezi munkás, akik előállítanak valamit, akkor a nagy logikájú és lexikális tudású piacelemző sem tudna mivel foglalkozni. A kereskedés csak akkor lehetséges, ha van mivel, nem?

    Tegyük fel, hogy van egy marhapásztor, akinek van 4 tehene. De igazából neki elég volna 2 is. Nincs viszont neki búzája, abból kéne neki vagy 20 zsák. A szomszéd faluban élő földművesnek közben van 40 zsák búzája, de nincs szüksége, csak 20-ra. Nincs viszont neki tehene, és jól jönne neki 2. Tök egyszerű lenne a képlet, elcserélik egymással a felesleget: 20 zsák búzát 2 tehénre. Ez az árucsere!
    Ekkor jön a "piacelemző"! Neki a marhapásztorral és földművessel ellentétben nincs semmije, a nagy lexikális tudása és a logikai készsége. Kölcsönkér 2 fabatkát és 20 fityinget a banktól. Elmegy először a marhapásztorhoz: "Ide figyelj, adok neked 2 fabatkát a 2 tehénért. és 2 fabatkáért most kaphatsz vagy 20 zsák búzát." Rögtön ezután elmegy a földműveshez: "Adok neked 20 lyukas fityinget a 20 zsák búzádért, abból akár 2 tehenet is vehetsz". Eltelik 2 hét, a földművesnek és a marhapásztornak a sok munka mellett nem volt még idejük beszerezni a árut a pénzért cserébe. A "piacelemző" ezért elmegy a marhapásztorhoz a földművestől vett búzával: "Van eladó búzám, de az elmúlt 2 hétben romlott a fabatka értéke, adok a 2 fabatkádért 15 zsákot" Ezután visszamegy a földműveshez a marhákkal: "Jajj, hát sajnos már nem ér annyit a fitying. 1 tehenet tudok neked adni a 20 fityingért."
    A végén tehát ott van a "piacelemző" 1 tehénnel és 5 zsák búzával, a pénzt visszafizeti a banknak (2 zsák búzából kicsengeti a kamatot), miközben semmi mást nem csinált, minthogy mások által létrehozott értékekkel spekulatívan kereskedett!

    Tudom, hogy ez egy sarkított történet, de azt kéne észrevenned, hogy ha a megtermelt javakkal lehetne sima árucsere utján is kereskedni, akkor semmi szükség nem lenne piacelemzőkre.
    A dolgok csak ott nem stimmelnek, hogy megfordult a világ rendje. Manapság már az értéket létrehozó termelők függnek a kereskedőktől, akikkel közben nagyon elszaladt a ló, és azt hiszik, hogy bármi megtehetnek. Nem véletlenül szeretnék sokan megregulázni/megrendszabályozni őket!

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Vision #222 üzenetére

    "Egyszerűbben: te egy export vállalat vagy, számlára küldesz 1000 eurónyi árut, és 1 hónap múlva fognak fizetni érte. A mostani árfolyam 255 Ft. / euró. Te szeretnél ezen az árfolyamon váltani 1 hónap múlva, ezért határidős megállapodást kötsz mondjuk egy spekulánssal, hogy ilyen árfolyamon átváltja neked az euródat forintra. Ha ennél alacsonyabb a valódi árfolyam, akkor te nyersz, ha magasabb, akkor veszítesz, de a kockázatod fedezve lett. A spekulánsok biztosítják a fedezeti ügyletkötők számára a partnerséget, különben nem lenne lehetőségük ügyleteket kötni, ennek is megvan a maga technikája."

    Ergo ha maradtunk volna a "pénz", mint köztes, közös árfolyamot képző eszközön, és nem lenne, csak egyetlen pénz a világon, akkor a rendszer teljesen jól működne, és nem lennének láthatatlan szálak a háttérben.

    Aki meg matekkal (értsd automatizált programmal) jól tud kereskedni, az egy okos ember, és jól meglátott egy kiskaput, komoly képességekkel. Még jó, hogy az okosság nem igényel végzettséget ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Zanik

    addikt

    válasz Vision #222 üzenetére

    Valóban nem értek a pénzpiacokhoz (sosem tagadtam)! Ahogy több milliárd embertársam sem. Én csak próbálom egy laikus ember fejével végiggondolni, hogy a brókertől kezdve a piaci elemzőig mindenféle hozzáértő (és hozzá nem értő) embert magába foglaló pénzügyi szektor miként volt képes egy globális - nem csak pénzügyi - válságot összehozni. Mert azt ne mondd nekem, hogy nem ők - mármint a pénzügyi szektor - tehető felelőssé a recesszióért leginkább! Okoskodunk itt páran, persze. És bele lehet kötni a hozzá-nem-értésünkbe, hogy nem tudjuk mi fán terem a bróker, és hogy hány diplomával lehet pénzpiaci elemző valaki, de ezzel csak a témát tereled. Felelőtlen volt-e a pénzügyi szektor "szakembereinek" nagy része (pozíciótól és végzettségtől függetlenül, tisztelet a kivételnek), vagy sem? Megfelelő-e a pénzpiacok szabályozása, vagy sem?
    És nem kell a szerecsenmosdatás! Csak őszintén. Tudsz kritikus szemmel tekinteni a pénzügyi szektorra, vagy sem?

    TheShow:
    Voltak olyan amerikai bankok, akik csak az USA pénzügyminisztériumától kapott segítségnek köszönhetően úszták meg a csődöt. Ezek után a 2009-es év végén mégis hatalmas prémiumokat osztogattak a vezető alkalmazottaknak (kvázi az adófizetők pénzéből), ami morálisan talán nem túl szerencsés dolog egy olyan pénzintézetnél, ami éppen hogy csak elkerülte a csődöt.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Vision #231 üzenetére

    Oké, lehet hogy sokan túlzásokba estünk, és az általánosítás hibájába esve démonizáltuk a pénzpiaci szereplőket mint a bajok forrásait. Mentségünkre ugyanígy hozzá-nem-értve köpködi a felhasználó a hardver gyártóját vagy épp a programozót, amikor nem tetszik neki valami a gép működésében. Én is - mint a felhasználó - csak azt látom, hogy nem jól működik jelenleg a pénzügyi szektor. A probléma forrását nem ismerem, a megoldást se tudom, viszont hogy a rossz működés kellemetlenségeket okoz, azt a saját bőrömön tapasztalom. És ez idegesít! Idegességében meg az ember meggondolatlanul vagdalkozik, és hülyeségeket csinál, mert hát gyarló. Én is. :U

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • emvy

    nagyúr

    válasz Vision #235 üzenetére

    Az sem garantaltan nyereseges. Barmely N>0-ra igaz, hogy N jatek utan a varhato nyeremeny osszege negativ. Az egy dolog, hogy ha N jatekot lejatszol, akkor utana eldontheted, hogy akarsz-e tovabbhaladni, vagy sem, es elvileg barmely lepesnel kozel 50%-od van arra, hogy nyeresegesse valsz.

    while (!sleep) sheep++;

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Vision #239 üzenetére

    Azonos téteknél valóban. De az azért nem stratégia. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Zanik

    addikt

    válasz Vision #235 üzenetére

    A ph!-s cikk is az ITcafé-s hír topikjához lett átirányítva.
    Egy korábbi hsz-edben amúgy az írtad: "a szokásos közgazdász gyűlöletet" - tehát nem egyedi az eset? :U
    Ezek után nem is értem, hogy miért is olyan meglepő számodra, hogy a PC-piac hanyatlása illetve a gazdasági válság apropóján pár fórumozó el kezdi ekézni a pénzügyi szektort? Mindenhol van ilyen. A bírálat (legyen az akár indulatos és demagóg) pedig nem csak a szakértők privilégiuma. Miért ne mondhatná pl. az egyszeri beteg a magyar egészségügyre azt, hogy szar, miközben nincs se orvosi, se egészségügyi menedzser diplomája? :B
    Ez itt egy internetes fórum, nem egy hivatalos szakmai vitaoldal, sem pedig egy szakértői kerekasztal beszélgetés. Pár fórumozó kiereszti a gőzt (a zsigeri anyázástól szerintem azért még távol voltunk!), ami persze ugyanolyan értelmetlen, mint védelmére kelni egy némiképp joggal utált szakma éppenséggel rosszul megválasztott céltáblájának (piaci elemzők).
    Szerintem többekkel egyetemben én is, te is túlreagáltuk kicsit ezt a dolgot. :K

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • eXodus

    őstag

    válasz Vision #244 üzenetére

    Semmi köze hozzá.
    Duplázással min 50% kell h legyen és akkor hosszútávon jó vagy. (ill végtelen zsetonnal...)
    De neked nincs 50%od mert van még egy 0 is.(48,6%od van csak)

  • Zanik

    addikt

    válasz Vision #244 üzenetére

    Na, akkor ezt kibeszéltük.

    Visszatérve valamelyest az eredeti témára, a sokakat meglepő HP döntésre. Én sem nézem igazán jó szemmel a jelenlegi piaci trendeket, ahogy gondolom sok fórumtársam sem. A "tartalomfogyasztásra" kihegyezett eszközöknek (olcsó okostelefonok, tabletek) köszönhetően zsugorodik a PC piac, emiatt a gyártók is kezdenek felülni ezeknek a - számomra olykor fals - trendeknek. Én jelenleg a subnotikon kívül nem igazán tudok olyan (valóban) mobil hardvert mondani, ami a tartalom létrehozás/szerkesztés kényelmi szempontjait is figyelembe véve teljes mértékben helyettesíteni tudna egy otthoni, asztali PC-t. Lehet, hogy majd valamikor létre fognak hozni olyan kiegészítőkkel feljavítható okostelefonokat/tableteket, amikkel már lehet kényelmesen is dolgozni, de addig is marad a trend: a PC-k zsugorodnak, az tabletek nőnek/okosodnak (lásd Asus Transformer), és remélhetőleg a végén valahol középen találkozni fog a két dolog egy jól használható termék képében. :B

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Vision #254 üzenetére

    Igazából már réges régen találkozott a két igény, a tábla PC kategóriában. (pl. HP EliteBook 2740p, Lenovo Thinkpad X200T, stb., még Toughbook is van ilyen), csak ezek még mindig nagyon drágák. Már rég ilyenem lenne, ha nem lenne ennyi az áruk :)

    Személy szerint jelenleg három kibontakozó vonalat látok: a hordozható tervezőasztal jellegű, 15-17"-os notebookok, az utrabookok (Mac Air, ami akárhogy is nézem, az eddigi legjobban betalált termékük, mert tényleg nem nagyon van alternatíva), és a tábla PC, 12" körül. A desktop PC szerintem sem él már túl sokáig, maximum megszállott gamereknek, de ők meg előbb-utóbb konzolra váltanak. Aki végre kihoz egy moduláris konzolt, az sokat fog kaszálni.
    Innentől kezd érdekes lenni a HP döntése számomra, hogy egyedül az ultrabook kategória, amit ilyen vonalon nem fednek. A desktop gyártást, sőt, a hagyományos notebook gyártást is megérteném, ha dobnák, de a subnotebook-tábla kombó, a workstation notebook mind olyan termékek, amiket a későbbiekben is el tudnának adni. Bár nem ártana felmérést végezni, hogy pl. egy business notebookra melyik a fontosabb, az eSATA vagy a soros port ;)

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Vision #254 üzenetére

    Sztem meg nem. A ThinkPad, x200, x220, vagy éppen, az EliteBook 2540, Dell Latitude 6220 billentyűzete idaveri a 17" MacBook Pro-t, mint a sicc. Szóval közel sem annyira kényelmetlen, mint ahogy látszik. Ott az Apple tipikus példája ennek, ugyanazt a billentyűzetet teszi a MacBook Air 11"-ra, mint a 17"-os MacBook Pro-ra, koppra az. Szóval egy 12,5"-os ThinkPad billentyűzet bálmilyen consumer 13 - 14 - 15"-os vetéjtársat lever. Ez nem méret, hanem ergonómia, kutatás, és fejlesztés kérdése.

    Tableten gépelni, meg kényelmetlen, és még nagyon nem jó érzés, 1 hete volt a kezemben egy Acer Iconia, kezdetleges a dolog.

    (#259) cadeyrn

    Alternativa van, csak a szolgáltatások, tudás, minőség, garancia, besorolási osztály miatt többe kerül, mint az Air (Lenovo ThinkPad X1)

    Szerintem a Desktop, mint dedikált mini munkaállomásként élhet tovább, kb úgy tudom elképzelni, mint a 2000- 2005 között a Sun kis terminál gépeket, vagy az iMac szerű egybeépített PC-ként az irodákban. Oda nem kell notebook, de desktop sem, kell egy monitor akár egy AMD APU-s megoldással, és ennyi, gyakorlatilag olcsóbb is lenne, mint a klasszikus PC, kisebb helyet is foglal, viszont az iMac erre a célra nem jó, nagyon drága, de kb, 400 - 800 $ közötti összegért, sztem ez terjedne, mint a fene.

    Valamint én még kiemelném a valódi WorkStation-ok fontosságát is (Hp Z400 - Z800, Dell Optiplex 9xx, Precision) Mac Pro, ez az a kategória, amit nem nagyon lehet figyelmen kívül hagyni

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • beautifulmin

    aktív tag

    válasz Vision #290 üzenetére

    "Sokszor érdemesebb leírni az egyszeri veszteséget, és valami teljesen újba kezdeni, mint folytatni a hibás gyakorlatot." --Ezt ugye nem kollektíven a HP-ra mondod?:) Azét nem mondanám a HP teljesítményét egy hibás gyakorlatnak.

    "Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük..." --Ezzel azért vitatkoznék:):)!! Amiről éppen gépelek, egy 650 000Ft-os HP notesz!! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Vision #290 üzenetére

    "Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük..."

    Hmm, a föld első azámű notebook gyártója, azaz a HP adja el a legtöbb notebookot a földön. Milyen nem mentek az eladások? Üzleti szférában az első számú gyártó. Valamint a föld első számű WorkStation gyártója, értsd a HP adja el a legtöbb professzionális munkaállomást.

    Szóval ezt kifejthetnéd. :D

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • beautifulmin

    aktív tag

    válasz Vision #298 üzenetére

    Attól, hogy lemaradtak nem kéne bezárni a bazárt. A Microsoft sem dobja ki az IE-t pedig 1,5 év alatt felére csökkent a piaci részesedése és mindenki *utálja is pluszba!

    *A Microsoftot és az IE-t is!! :)

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Vision #290 üzenetére

    Tapsi

    ,,Azt meg nem gondolnám, hogy a Hp notebookok annyira mentek volna. Meg hogy több pénzt kifizettek volna értük..."

    Gondoljad csak nyugodtan, üzletire az egyik legjobb noti gyártó... és egy fujitsu vagy egy acer meg olcsóbb, érdekes mégis vették a hp-t.... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák