Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    Nagyon érdekes, hogy annyian nem értették meg a cikk lényegét. Nem az a baj, hogy kérték az irányítószámot, hanem az, hogy a vásárlást az irányítószám megadásához kötötték. A pénztárnál nem számlát, hanem csak blokkot adnak (számlát majd a blokk alapján lehet kérni), a blokk kiadásának pedig nem lehet feltétele semmiféle személyes vagy nem személyes információ megadása. Azt nem tudom, a törvény milyen adatok feltüntetését írja elő a számlán.

    Mint többen írták, nincs semmi baj azzal, ha a vevőtől önkéntes alapon információt kérnek.

    Tavasszal vettem az Extreme Digitalnál egy Genius 1250x fadobozos hangdobozt, akkor megkérdezték, blokkot vagy számlát kérek, én maradtam a blokknál. Pár hete egy LCD monitort vettem, akkor eleve számlát állítottak ki. Nem tudom, számítástechnikai termékeknél a törvény valóban előírja-e a számla kiállítását (mint ahogy valaki fentebb írta), de akkor is mindjárt másképp fest a dolog, ha nem az adataimat kérik, hanem - ahogy az Extreme Digitalnál történt - azt kérdezik, milyen névre állíthatják ki a számlát.

    Azon lehet vitatkozni, vajon ez a cikk az IT Caféba vagy a Logoutba tartozik-e, de a szerző ócsárolása és/vagy az írás becsmérlése szerintem nem helyénvaló.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Stehe #83 üzenetére

    Személyes adat és személyiségi jog vagy személyiséghez fűződő jogok - legalább tudd helyesen megnevezni azt, amiről írsz.

    Ha neked tetszik, hogy egy bolt kötelez téged bármiféle adataid megadására, akkor részemről a fáklyásmenet, akár a ruhádra is szitáztathatod a nevedet, címedet, az igazolványszámodat, adószámodat meg amit csak akarsz. Talán még az önértékelésed is nőni fog, mert fontosabbnak érzed magad.

    Más meg úgy gondolja, hogy egy üzletben egyetlen kötelessége van: kifizetni a megvásárolt árut.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Stehe #88 üzenetére

    Igényesség = szarrágás? Te tudod...

    Korábban már valaki megfogalmazta: most csak az irányítószám, később már valami kényesebb, még később meg már ott tartasz, hogy fel sem tűnik, ha keményen a személyes adataidban vájkálnak.

    Elfogadom, hogy vannak, akiket - pl. téged - ez nem izgat. Engem zavar.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák