Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #50 üzenetére

    Én pont fordítva vagyok. Kezdetben a YouTube-on is örültem, hogy vannak teljes filmek, aztán az lett a vége, hogy a harmadik userJS/Extension után (amivel fel akartam turbózni a playert) letöltöttem, aztán néztem Potplayerrel. Ott be tudok mindent állítani normálisan.

    És tegyük hozzá, hogy még a net is stabil, mert kb. havonta/kéthavonta van benne fél órás szünet. Ha még az is instabilabb lenne, még problémásabb lenne webfüggő szolgáltatásokkal bajlódni.

    Mobilon szintén. A letöltött eBookokkal nincs gond. Amikor fel akarok menni a netre megnézni valamit jönnek a bonyodalmak. Nincs WiFi. Van, de mindegyik WPA titkosított. Persze lehetne előfizetésem is, ami ezeket a bonyodalmakat lecsökkenti, de akkor még azt is fizessem, amikor nem használom ki igazán.

    Persze ettől még korrektnek tűnik, amiket felsoroltál. Bár nem tudom ezek miért ne működhetnének DRM nélkül. Mert ahogy te is elmondtad, azért használod, mert erre van igényed, nem azért, hogy suttyó módon kibányászd a cache-ből az mp3-akat és birtokold őket. Hozzáteszem, rosszabb minőségben, mint amilyen minőségben torrenten 2-3 kattintással elérhető a teljes album. (és ezt a kiadók is nagyon jól tudják, elvégre nem hülyék, csak annak játsszák magukat).

    A magukhoz láncolás pedig ugyancsak nem működik, mivel van több különböző konkurens szolgáltatás, ahol 90%-ban ugyanazok a tartalmak érhetők el, így bármikor dönthet úgy a user, hogy nem fizet elő többet és a másiknál fizet elő.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #41 üzenetére

    de, pontosan ertem, mit akartal mondani, de az, hogy akikepes es hajlando 8 dollart kiadni egy szolgaltatasert, az olyan eletszinvonalon el, hogy szorhatja a penzt, szimplan nem igaz
    azt meg vegkepp nem hinnem, hogy barkinek megmondhatod, mire koltse a penzet, amiert megdolgozott

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • azbest

    félisten

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    Technikailag működhetne drm nélkül az előfizetéses modell is. Viszont digitálisan nem kell visszavinni a kölcsönzött tartalmat, így érthető hogy kell rá valami lejárati idő. A szolgáltató cégek működésének lehetőségéhez azért lehet szükséges a drm használat, mert más díjat kell fizetni a tartalom után, ha az hallgatásra (lejárati idővel) vagy korlátlanul (lementhetően) áll rendelkezésre. Az utóbbi lehetősége még kiadónként is változó, van amelyik csak drm-esen engedi a vásárlást is.

    Több rendszerben úgy csinálják, hogy havidíjasan drm-es megoldást használnak, de megvásárláskor védetlen formátum is választható (digitális ujjlenyomat azért ott figyel, hogy ne terjeszd tovább).

    Előbb megnéztem a webes változatnál, hogy 3:24-es szám 7.8MB, ami ha nem számoltam el közel 320kbps (nem tudom milyen codec, lehet vbr is). Lehet gyengébb minőségre is állítani, de ez az alap.

    "A magukhoz láncolás pedig ugyancsak nem működik"
    Az előfizetés kapcsán erre még nem is gondoltam, tényleg fel lehet sorolni pozitívumként :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz azbest #53 üzenetére

    A DRM-mel az a baj, hogy nem az előadók, művészek, egyebek alkotásait védik, hanem szolgáltatáshoz, programhoz és platformhoz próbálnak kötni. Elég nehéz védeni egy olyan művet, ami pillanatok alatt megtalálható akár CD vagy BD minőségben torrent oldalakon már a megjelenés napján.
    Nem tudom pontosan Nyugat-Európában vagy Amerikában mi a helyzet a tartalmak elérhetőségével, de tudtommal MP3-nál jobb minőségű zenét sehol nem tudsz online elérni legálisan (zajos buszon ülve sima fülhallgatóval telefonról persze nincs különbség, de rendes hangrendszerrel direkt zenét hallgatni otthon nem feltétlenül kellemes MP3 forrásból). A filmek valószínűleg jobb helyzetben vannak, bár mivel én itt a néhai Magyar Köztársaságban élek csak, nem tudom megítélni a minőséget.
    Használtam Deezert egy ideig, de kényelmetlen volt nagyon. Hallhatóan rosszabb minőségben játszotta le a programja még telefonon is a zenét, mint amire más lejátszók képesek és a tömörítés is el volt túlozva, ráadásul nagyon korlátozott volt a tartalom, hogy mi érhető el innen. Akkor untam meg végleg, amikor már Tankcsapdára is azt írta, hogy nem érhető el Magyarországon. Emiatt konkrétan próbáltam megkeresni őket, de sosem kaptam választ. Végül le is vették az albumokat, mára csak a tavalyi érhető el.
    Bár a kezdeményezések nem rosszak, de lenne még hova fejlődni. Engem majd akkor nyernek meg (feltéve, hogy lesz valaha is régiófüggetlen elérhetőség), ha előfizetésnél szabványos lejátszási listákkal lesznek elérhetőek a DRM mentes online tartalmak (hogy bármely platform bármely streamelésre alkalmas lejátszója képes legyen a lejátszásra) és választható lesz tömörítetlen minőség is, akár aránylag magasabb előfizetési díj mellett is, megvásárolható formában is.
    De ettől még messze vagyunk. Hány előfizetésre lenne szükségem ma és hány helyen kéne lennem egyszerre ahhoz, hogy elérjek rock, metal, darkwave és gothic zenéket, teljes diszkográfiákat az előadóktól Amerikától Észak-Európán és Magyarországon át Japánig, '60-as, '70-es, '80-as, '90-es években és a közelmúltban futott, valamint jelenleg futó brit, kanadai vagy amerikai sorozatokat, japán animéket és mangákat, utóbbiakat angol vagy magyar fordításban, a videókat pedig angolul vagy eredeti nyelven magyar felirattal?
    Összegezve a mondanivalóm: nem a DRM-en kéne lovagolniuk a tartalomszolgáltatóknak meg sajnáltatni magukat a warez miatt, hanem megfelelő szolgáltatást kéne nyújtaniuk széles kínálattal (és nem eltűnő, cenzúrázott vagy hiányos tartalmakkal jogi hülyeségek miatt), amire érdemes előfizetni és nem csak az USA-ban meg még pár kitüntetett országban.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Rickazoid #54 üzenetére

    Ezzel egyebkent majdnem teljesen egyetertek. Foleg az mp3-problemaval es a valasztekkal.

    while (!sleep) sheep++;

  • azbest

    félisten

    válasz Rickazoid #54 üzenetére

    A szerényebb választék miatt a magyar kiadók és jogvédők pénzéhsége a magyarázat, hiszen a magyar piacon való megjelenésről velük kell tárgyalniuk a szolgáltatóknak. Tényleg szánalmas, hogy egy amerikai szolgálatónál több tankcsapda album van, mint a magyarországon is használható uniós szolgáltatónál. A szolgáltató cégeknek inkább csak könnyebbség lenne, ha lehetne globálisan egyforma tartalmat adniuk és nem kéne országonként mást adni.

    A drm a havidíjas szolgáltatáshoz szükséges "rossz". A vásárlásnál valóban inkább negatívum.

    Flac-ban nem valószínű, hogy a közeljövőben streamelnének. Eddig aac és wma és mp3 hanggal találkoztam különböző szolgáltatóknál.

  • thökfej

    csendes tag

    válasz Rickazoid #54 üzenetére

    Nagy nehezen találtam egy francia zenei oldalt , ahol a "friss" nemzetközi zenéket is meg lehet vásárolni flacban, ráadásul 24bit vagy 16biten is :) [link] De főleg menőjenő zenék vannak, régi együttesek albumjait nem igazán találtam meg. De legalább FLAC!

    Hihetetlen, mennyire pang ez a piac. Applet se értem, ha Jobs annyira audiofil volt, miert nincs Apple Lossless vásárlás, mert az édes kevés, hogy az én jó minőségű wawjaimat konvertálgathatom az iTunesban!

    [ Szerkesztve ]

    Alles wird gut.

  • Bici

    félisten

    válasz #32839680 #58 üzenetére

    És ez hogy jön a cikk témájához?

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz #32839680 #60 üzenetére

    Értem.

    Én nem húznék párhuzamot, a DRM HTML5-be építése és a HTML5 elterjedése között.
    A DRM-es tartalmak mennyísége szerintem elég kevés a többihez képest.
    Én konkrétan soha nem találkoztam életemben fizetős/DRM-es zenével/videóval a neten, de ez biztos az én hibám. :B

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Glenda

    addikt

    válasz #32839680 #62 üzenetére

    Én is így vagyok vele, ezért is van deezerem. A zeném ott van, ahol én vagyok :)

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • nubreed

    veterán

    Hollywood nem bír magával. A fizikai adathordozók DRM-ezése sem szorította vissza a warezolást, sőt visszafelé sült el, ugrálhatnak akárhogy, bele rakathatják a html5-be is a DRM-et, a célját nem fogja elérni.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • priti

    addikt

    válasz azbest #50 üzenetére

    "Sokkal kényelmesebb, mint az ilyen-olyan "

    Ez a lényeg.
    Kényelmes szolgáltotásokat kell csinálni fillérekért. Csak abból lehet kasza. Hiába tesznek mondjuk fizetőssé egy tyúbos videót, ha HD-ban akad a netszolgáltatásom miatt, vagy benyomnak elé egy reklámot.
    Benyomom a TV-t (persze nem, de ha benyomnám) legalább 10 perc reklám meg még 5 perc önreklám (ajánló) az negyed óra pihi minden műsor előtt. Ha 10 perc alatt lejön a torrentről a cucc egy 1,5GB-os BDrip-ben, ami egy FullHD TV-n simán jó (sőt jobb) nem fogok TV-re előfizetni két darab 20 éves filmért, mert a riportműsorok meg szintén elérhetően online, ingyen.
    Ha nem sokkal kényelmesebb a "lopásnál" akkor nincs jövője a szolgáltatásnak. A védelem mindig kényelmetlenebbé teszi a szolgáltatásokat. Ezt nem fogják fel.
    Nem akarják elfogadni, hogy semmivel nem lehet kényszeríteni fizetésre. Nekem kell akarni fizetni.

    Hardverlesen

  • Bici

    félisten

    válasz priti #65 üzenetére

    "ha HD-ban akad a netszolgáltatásom miatt"

    Akkor nem is jön le 10 perc alatt torrentről. :U

    De amúgy egyetértek a többivel. Nincs annál idegesítőbb, mint reklámokat nézegetni a megvásárolt anyagon, vagy azon sz*pni, hogy nem hallgathatom a megvásárolt zenét az mp3 lejátszómon.
    Vagy két klikk és olcsón enyém a zene/film az elképzelhető legjobb minőségben korlátozások nélkül, vagy marad a torrent, ami mindezt megadja.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • priti

    addikt

    válasz Bici #66 üzenetére

    Akkor nem is jön le 10 perc alatt torrentről.

    Onnan nincs gond. Ott jön 2-2,7Mb/s stabilan, mert seedelnek ezerrel, de hiába a 20Megabit, ha egy vidi meg csak 300k-val jön és szerintük a netszolgáltatásom miatt. Odáig értem hogy messzebb van és magas a ping, de hogy a sávszél miért ilyen alacsony azt nem. Éjjel is néztem, amikor biztos nem túlterhelt (illetve ha akkor is akkor mindig ergó akkor meg fejleszteni kéne talán), olyan mintha limitert használnának a kiszolgáló oldalon és nem csak egy kiszolgálón találkoztam már ezzel. Érdekes módon, ha átteszem HD-ba akkor felmegy 500k-ra a sávszél amit kapok azonnal, csak az sem stabil, leesik ilyen 70k körülire, megakad, áll, visszaugrik 7-800k-ra elindul, össze-vissza és így élvezhetetlen.
    Ha meg kell állítani és várni amíg előtölti (már ha hajlandó, mert egy csomószor olyan, hogy a pause-al nem tölti tovább temp-be, hanem kapcsolatot bont), szóval ha várni kell akkor inkább a torira várok, az legalább full sávszélen tölti kvázi elő és nincs váratlan meglepi, hogy egyszercsak megáll miközben nézem.

    Szerintem a film esélytelen. A zenével tényleg lehet mit kezdeni. Mert a sok apró file-al kényelmetlen szöszölni mire leszeded magadnak, lehet hogy hajlandó lennék érte fizetni, bár ha van minden műfajra külön Internet rádió pofázás és reklám nélkül, akkor kérdéses, hogy kell e nekem az a sok file. Hangulattól függően benyomom az egyiket és ha már egyszer részletesen műfajra van szűrve a kínálatuk és jó minőségű non-stop zene ami nem egy 200 számos lejátszási lista véletlenszerűre állítva akkor az be szokott jönni. Ha olyanom van, hogy blues és benyomom a blues fm-et akkor nagy meglepetés nem érhet és az csak jó ha olyasmi szól amit még nem hallottam egyszer sem.
    Tényleg fasza rádiócsomagért ami áll az általam kiválasztott 5 műfajból inkább fizetnék, mint egy hatalmas könyvtárért ahonnan nekem kell szemezgetni. Nem fogok fél órát tallózni egy lejátszási listáért hogy aztán hallgassak 1 óra zenét, amit 10 perc után ki kell kapcsolnom mert közbejött valami.

    Hardverlesen

  • rt06

    veterán

    válasz priti #67 üzenetére

    siman megeshet, hogy pl kulfoldre tenyleg szar a savszeled

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • dabadab

    titán

    Az egy kicsit elsikkadt, hogy tulajdonképpen egyáltalán nem a HTML5-be akarnak DRM-et rakni, hanem (tadam) a HTML5-ben DRM plugin interface-t akarnak definiálni. Ha ez így megvalósul, akkor majd az lesz, hogy az egyetlen flash plugin helyett kell majd egy rakat plugin, amik csak korlázotott számú platformra lesznek elérhetőek meg tele lesznek hibákkal és sechole-okkal.
    Komolyan kérdem: ez kinek áll az érdekében? Mert hogy nekem nem, az teljesen biztos.

    DRM is theft

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #69 üzenetére

    Mondjuk az sem volt egy leányálom ahogy próbálták megoldani a "megoldhatatlant" újabb és újabb verzióval és szinte naponta frissíthettél flash-t, ami a végén olyan isteni lett, hogy még ki is akasztotta a böngészőt párszor amikor éppen összeomlott. Nem csodálom, ha páran eljutottak oda, hogy "kérek egy interface-t és inkább megcsinálom magam, mert ebből elegem van."
    A bepipálgatós kéretlen szemetelés meg a másik. Én ezt konkrétan büntetném. Ne lehessen default-ban csomagkapcsolni. Rühellem az összes toolkitet meg spyware-keresőt meg driverfrissítőt meg a jóég tudja még mit kell kiszedni, mire eljutok oda, hogy végre nem szemeteli tele a telepítő a rendszeremet. (annyira)

    Komolyan kérdem: ez kinek áll az érdekében?

    Annak aki azért lázadt, hogy decentralizáljunk és ne lehessen a böngésző például a win része. Most gyönyörűen lehet copni 10 fajta böngészővel, mert nincs egy olyan, ami tuti mindenkinél fent van.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • Bici

    félisten

    válasz priti #67 üzenetére

    Nem tudom melyik ez a szolgáltató, de nálam a 80Mbit-es Digi-vel 9MByte/sec körül jön le a legtöbb Youtube videó egy Opera pluginnel, illetve a torrentek is 9-9,5 Mbyte/sec sebességgel jönnek általában.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák