Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Az Internet szabadságát az adja, hogy mindenki lehet tartalomszolgáltató és ezen nem nagyon tudnak változtatni. Lehet itt akármi, de ha én meg akarom osztani valakivel a "tartalmat" akkor meg fogom osztani. Megtalálom a módját.
    Akarnak egy digitális alkoholtilalmat kvázi. Majd rájönnek ki fog belőle keresni. Ezek azt hiszik, hogy ők :DDD
    Nincsenek csodák gyerekek. Ha látni akarod a nagy cicit, akkor fizetned kell. :DDD
    Ha TV-n kukkolsz, akkor meg szevasz van elég nyomorod.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz azbest #50 üzenetére

    "Sokkal kényelmesebb, mint az ilyen-olyan "

    Ez a lényeg.
    Kényelmes szolgáltotásokat kell csinálni fillérekért. Csak abból lehet kasza. Hiába tesznek mondjuk fizetőssé egy tyúbos videót, ha HD-ban akad a netszolgáltatásom miatt, vagy benyomnak elé egy reklámot.
    Benyomom a TV-t (persze nem, de ha benyomnám) legalább 10 perc reklám meg még 5 perc önreklám (ajánló) az negyed óra pihi minden műsor előtt. Ha 10 perc alatt lejön a torrentről a cucc egy 1,5GB-os BDrip-ben, ami egy FullHD TV-n simán jó (sőt jobb) nem fogok TV-re előfizetni két darab 20 éves filmért, mert a riportműsorok meg szintén elérhetően online, ingyen.
    Ha nem sokkal kényelmesebb a "lopásnál" akkor nincs jövője a szolgáltatásnak. A védelem mindig kényelmetlenebbé teszi a szolgáltatásokat. Ezt nem fogják fel.
    Nem akarják elfogadni, hogy semmivel nem lehet kényszeríteni fizetésre. Nekem kell akarni fizetni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Bici #66 üzenetére

    Akkor nem is jön le 10 perc alatt torrentről.

    Onnan nincs gond. Ott jön 2-2,7Mb/s stabilan, mert seedelnek ezerrel, de hiába a 20Megabit, ha egy vidi meg csak 300k-val jön és szerintük a netszolgáltatásom miatt. Odáig értem hogy messzebb van és magas a ping, de hogy a sávszél miért ilyen alacsony azt nem. Éjjel is néztem, amikor biztos nem túlterhelt (illetve ha akkor is akkor mindig ergó akkor meg fejleszteni kéne talán), olyan mintha limitert használnának a kiszolgáló oldalon és nem csak egy kiszolgálón találkoztam már ezzel. Érdekes módon, ha átteszem HD-ba akkor felmegy 500k-ra a sávszél amit kapok azonnal, csak az sem stabil, leesik ilyen 70k körülire, megakad, áll, visszaugrik 7-800k-ra elindul, össze-vissza és így élvezhetetlen.
    Ha meg kell állítani és várni amíg előtölti (már ha hajlandó, mert egy csomószor olyan, hogy a pause-al nem tölti tovább temp-be, hanem kapcsolatot bont), szóval ha várni kell akkor inkább a torira várok, az legalább full sávszélen tölti kvázi elő és nincs váratlan meglepi, hogy egyszercsak megáll miközben nézem.

    Szerintem a film esélytelen. A zenével tényleg lehet mit kezdeni. Mert a sok apró file-al kényelmetlen szöszölni mire leszeded magadnak, lehet hogy hajlandó lennék érte fizetni, bár ha van minden műfajra külön Internet rádió pofázás és reklám nélkül, akkor kérdéses, hogy kell e nekem az a sok file. Hangulattól függően benyomom az egyiket és ha már egyszer részletesen műfajra van szűrve a kínálatuk és jó minőségű non-stop zene ami nem egy 200 számos lejátszási lista véletlenszerűre állítva akkor az be szokott jönni. Ha olyanom van, hogy blues és benyomom a blues fm-et akkor nagy meglepetés nem érhet és az csak jó ha olyasmi szól amit még nem hallottam egyszer sem.
    Tényleg fasza rádiócsomagért ami áll az általam kiválasztott 5 műfajból inkább fizetnék, mint egy hatalmas könyvtárért ahonnan nekem kell szemezgetni. Nem fogok fél órát tallózni egy lejátszási listáért hogy aztán hallgassak 1 óra zenét, amit 10 perc után ki kell kapcsolnom mert közbejött valami.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #69 üzenetére

    Mondjuk az sem volt egy leányálom ahogy próbálták megoldani a "megoldhatatlant" újabb és újabb verzióval és szinte naponta frissíthettél flash-t, ami a végén olyan isteni lett, hogy még ki is akasztotta a böngészőt párszor amikor éppen összeomlott. Nem csodálom, ha páran eljutottak oda, hogy "kérek egy interface-t és inkább megcsinálom magam, mert ebből elegem van."
    A bepipálgatós kéretlen szemetelés meg a másik. Én ezt konkrétan büntetném. Ne lehessen default-ban csomagkapcsolni. Rühellem az összes toolkitet meg spyware-keresőt meg driverfrissítőt meg a jóég tudja még mit kell kiszedni, mire eljutok oda, hogy végre nem szemeteli tele a telepítő a rendszeremet. (annyira)

    Komolyan kérdem: ez kinek áll az érdekében?

    Annak aki azért lázadt, hogy decentralizáljunk és ne lehessen a böngésző például a win része. Most gyönyörűen lehet copni 10 fajta böngészővel, mert nincs egy olyan, ami tuti mindenkinél fent van.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák