Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    "A nagy médiacégeket és tartalomszolgáltatókat illető vádak annyiban mindenképpen megalapozottak, hogy az EME legfőbb támogatói közülük kerülnek ki: a háttérben, viszonylag csöndben beterjesztett javaslat mellé állt például a Netflix, a Google, a Microsoft, a BBC stb."

    Az fasza... Akkor még talán sikerre is viszik, ha a "don't be evil" melléjük áll. :W

    (#7) rt06: "valoszinu, hogy a w3c sem azert akarja belerakni, hogy jol kicsesszen a netezokkel, hanem mert a tartalomszolgaltatok reszerol igeny van ra (es rajuk nem art hallgatni, mivel - mint ahogyan azt nevuk is mutatja - toluk jon a tartalom)"

    Az utóbbi időben ez egyre kevésbé igaz. A tartalmat a userek állítják elő és egyre inkább kihagyják a haszonleső kiadókat. Már csak aljasabbnál aljasabb kapálózásokhoz folyamodnak, mert érzik a vesztüket, hogy eljárt felettük az idő.

    Tömegesen meg az eddig már HTML5-re átállt oldalak nem fognak visszatérni Flashre csak a DRM miatt. Riogathatják ezzel az embereket, de valójában pont azért kapálóznak, mert érzik a vesztüket.

    Szar dolog, amikor egyre több ember rájön, hogy a digitális tartalmakra nem lehet alkalmazni a fizikai szabályokat és egyre kevésbé és kevesebbeket hat meg a szent és sérthetetlen "törvény". Azt teszik, amit belül éreznek, nem hódolnak be egy elavult birodalmi rendszer önjelölt vezéreinek. A patent trollok birodalma omladozik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rickazoid #12 üzenetére

    "Lassan eljutunk arra a pontra, hogy többe kerül a tartalomszolgáltatóknak fenntartani ezt a sok "védelmet", mint amennyibe a globális előfizetési lehetőség feltételeinek megteremtése kerülne."

    Miért, mennyibe kerül a globális előfizetési lehetőség feltételeinek megteremtése? Ha a technikai oldala megvan (és az megvan akkor is, ha csak egy falu népe veheti igénybe), akkor a kiterjesztés már csak formai jellegű. Jó, nyilván vannak bürokratikus szarságok, de akkor meg használjanak legalább Bitcoint a többi országnál, ha nem akarnak ilyenekkel szórakozni. Már az is több lenne a semminél.

    (#13) quarros: Szerintem semelyik, egyszerűen szimplán utál engem már VladimirR kora óta és ennek minden topicban hangot ad, amit meglátogat. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Penge_4 #16 üzenetére

    "ez azoknak erdeke, akik az online sugarzasert elofizetesi, vagy alkalmankenti dijat kernek, ok viszont eddig is eltek hasonlo lehetosegekkel"

    Pontosan. Az viszont, hogy a HTML5 ne biztosítson erre a szemétségre lehetőséget nekünk érdekünk, mert így amint a Flash-nek leáldozik (és hamarosan le fog), úgy egyre terhesebb lesz a felhasználóknak ezeket a tartalmakat igénybe venni, innentől pedig a tartalomszolgáltatóknak is egyre terhesebb lesz csökkenő érdeklődéssel pöfékelő, költséges (mert ők híresek arról is, hogy mindent csak hatalmas költségekből tudnak megoldani) dolgokat fenntartani.

    Innentől az a következő, hogy vagy lépnek, vagy mennek a süllyesztőbe. És lépni fognak, abban biztos lehetsz, mert a minimális profit is több a semminél.

    "butasag azt hinni, hogy ha ezt beleteszik a szabvanyba, attol tobb lesz az elerhetetlen tartalom a neten"

    Azt senki nem hiszi, csak azt, hogy ezzel az új, tiszta megoldásokba is átmenekítik a régi rendszer rossz dolgait. Ha elterjed a HTML5 video/audio (ami még nem következett be, mindenhol van Flash fallback), akkor semmi nem gátolhatja ugyanannak az élősködésnek a folytatását, amit ma csinálnak a jogtulajdonosok meg a kiadók.

    "vegul pedig valahogy (ne kerdezd hogyan, elkepzelesem sincs) belekeverte a patent trollokat is"

    Miért, mi a különbség? Ugyanazt csinálják, ülnek a jogdíjakon és a semmittevésért dől nekik a pénz.

    (#19) quarros: A nézetemmel sem ért általában egyet (ahogy sokan mások nézetével sem), de engem tényleg kifejezetten utál. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz quarros #27 üzenetére

    "Ha ez nem bizonyitja szamodra, hogy a Free + Donation model mar most mukodokepes mukodik. Akkor soha semmi sem fogja."

    Márpedig nem működik, mert egyik srác sincs rajta a Forbes 400-as listán. Az itteni lekezelő, öltönyös-businessman-imádó tábor szemében pedig csak ez az értékmérő. Pl.

    "Ja, a felhasznalok fasza vicces videokat tudnak gyartani, de azert jopar dolog van, amihez ido-penz-tudas kell."

    Mi ez, ha nem egy lekezelő beszólás?

    (#28) emvy: Világosítsd már fel a topicot, hogy milyen esetekben nem működik. Már ha nem az a célod, hogy annyi pénzed legyen, hogy luxusvillára, sportkocsira megy dubajozásra is fussa belőle?

    "A pluginok utolagos alkalmazasat probaljuk most elkerulni, nem?"

    Ha már plugineket kell alkalmaznia, az a felhasználóknak (főleg a gizikéknek) jelent majd problémát, így jogdíj-troll oldalról sem túl előnyös. A szabványoknak meg akármilyen hihetetlen, de nem az a céljuk, hogy trógerségekre használják, ezt pedig teljesen korrekt módon próbálják elkerülni. Web Workers sem azért van, hogy hatékonyabb DDoS-ra használd, még ha az is a mellékhatása neki.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #38 üzenetére

    "vagy kerdezz meg barkit a szazalekszamitas es penge_4 kapcsolatarol, boldogan felvilagositanak...."

    Azt még a mai napig nem értem, hogy abban mi volt a kivetnivalód. Ami egy havi profitban az adott összeg x százalékában jön ki, az éves profitban az adott összeg 12-szeresének ugyancsak x százalékában fog kijönni.

    "kerlek nezz magadba, hogy kik csinaljak azokat a tartalmakat, amiket letoltesz a zinterwebrol"

    Elhiszem, hogy rohadtul szeretnéd még saját magaddal is elhitetni, hogy én is egy vagyok a sok vérpistike közül, de elmagyaráztam már párszor, hogy nagyon félreismersz, mert többségében nem ezeket a tartalmakat fogyasztom. Arról már én nem tehetek, hogy még az évtizedekkel ezelőtt előállított tartalmakon is fészkel pár féreg jogvédő (sokszor még ha az eredeti előadó meg is halt már), de ha holnap Hollywood atomot kapna szerintem sok évig nem igazán érezném hiányát. Ellentétben sokakkal, akikkel megütöd az emberi hangnemet, csak mert ők meggyónnak a fórumokon, vagy mélyen hallgatnak "bűneikről".

    Amit te csinálsz, hogy ugyanúgy torrentezel (és ezt még be is vallottad pár hozzászólással ezelőtt), de minden topicban mindig a jogvédők/rendszer, stb. pártját fogod nem más, mint képmutató trollkodás. Abból is a mazochistább fajta.

    Akinek meg 8 dollár nem pénz, az olyan életszínvonalon él, hogy bátran szórhatja, de vannak, akiknek az is pénz és keményen megdolgoznak érte...

  • Penge_4

    veterán

    válasz rt06 #40 üzenetére

    Látom, nem ment át mit akartam ezzel mondani. Mi olyan rohadt hihetetlen abban, hogy vannak emberek, akik még hétvégén sem járnak szórakozni (pont azért, mert pénzük sincs rá), maximum szívnak egy kis friss levegőt egy közeli parkban, vagy egyéb ingyenes szabad vagy nem szabadtéri elfoglaltságok, továbbá még ha szigorúan matematikailag, könyvelői szemmel ki is tudnának szorítani ennyi pénzt, van annak jobb helye. Amiért dolgoznak, az pontosan be van osztva, elmegy a hónap végére és ha félre is tesznek ennyit vagy egy kicsivel többet akkor abból mondjuk 4-5 év alatt kijön egy gép upgrade vagy egy háztartási gép cseréje vagy bármi egyéb. Esetleg nem várt költségek, vagy időnkénti ruha, cipő, stb. Ha nő/lány is van a háztartásban, akkor esetleg még neki fodrász, mert ott azért extrém lenne a nullásgép...

    Persze vannak sokan, akik elszórják a pénzt piára, cigire, meg vadul költekeznek és veszik fel a hiteleket azért nincs, mellette meg tényleg mindent lopnak, még az áramot is*, de azért ettől még nem mindenki ilyen. Még ha ők kevesebben is vannak a nagy magyar átlagot alapul véve.

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #44 üzenetére

    "Ahhoz hogy a w3c bevegyen a szabványba valamit, talán két böngészőmotorban implementálva kell legyen."

    Akkor szopás, mert az Opera (a Prestoval) kiesett, szóval marad a Trident (ami támogatni fogja), a WebKit (bocs, Blink), ami szintén támogatni fogja, a WebKit immáron csak a Safari (meg pár fork) sajátja, az szintén támogatni fogja, mert az Apple is patent troll, szóval marad a Gecko, ami eleinte nem fogja, de egyrészt csökken a részesedése, másrészt már így is 4-ből 3:1 az arány a DRM-et támogatók javára.

    "Ha nem lenne drm, akkor nem fizethetnék elő azokra a havidíjas (időkorlátos) szolgáltatásokra, amiket használok."

    És ez miért rossz neked?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #48 üzenetére

    De lenne, ahogy már az ókortól kezdve volt mindenféle művészet. Maximum a popkultúra meg a Hollywood-i futószalag munkák áldoznának le. Azokért meg nem lenne olyan nagy kár.

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #50 üzenetére

    Én pont fordítva vagyok. Kezdetben a YouTube-on is örültem, hogy vannak teljes filmek, aztán az lett a vége, hogy a harmadik userJS/Extension után (amivel fel akartam turbózni a playert) letöltöttem, aztán néztem Potplayerrel. Ott be tudok mindent állítani normálisan.

    És tegyük hozzá, hogy még a net is stabil, mert kb. havonta/kéthavonta van benne fél órás szünet. Ha még az is instabilabb lenne, még problémásabb lenne webfüggő szolgáltatásokkal bajlódni.

    Mobilon szintén. A letöltött eBookokkal nincs gond. Amikor fel akarok menni a netre megnézni valamit jönnek a bonyodalmak. Nincs WiFi. Van, de mindegyik WPA titkosított. Persze lehetne előfizetésem is, ami ezeket a bonyodalmakat lecsökkenti, de akkor még azt is fizessem, amikor nem használom ki igazán.

    Persze ettől még korrektnek tűnik, amiket felsoroltál. Bár nem tudom ezek miért ne működhetnének DRM nélkül. Mert ahogy te is elmondtad, azért használod, mert erre van igényed, nem azért, hogy suttyó módon kibányászd a cache-ből az mp3-akat és birtokold őket. Hozzáteszem, rosszabb minőségben, mint amilyen minőségben torrenten 2-3 kattintással elérhető a teljes album. (és ezt a kiadók is nagyon jól tudják, elvégre nem hülyék, csak annak játsszák magukat).

    A magukhoz láncolás pedig ugyancsak nem működik, mivel van több különböző konkurens szolgáltatás, ahol 90%-ban ugyanazok a tartalmak érhetők el, így bármikor dönthet úgy a user, hogy nem fizet elő többet és a másiknál fizet elő.

Új hozzászólás Aktív témák