Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    lehetne oltat kerni, hogy ha ekkora baromsagokat akarsz irni, azt ne nekem cimezd? a vegen meg valaki azt hiszi, kozom van hozza

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • quarros

    tag

    válasz Penge_4 #16 üzenetére

    Szerintem nem teged hanem csak a nezeteidet. De ez nem baj mert csak gondold el milyen halalosan unalmas lenne az elet...

    ...ha mindenki mindenben mindig egyetertene. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Penge_4 #16 üzenetére

    "ez azoknak erdeke, akik az online sugarzasert elofizetesi, vagy alkalmankenti dijat kernek, ok viszont eddig is eltek hasonlo lehetosegekkel"

    Pontosan. Az viszont, hogy a HTML5 ne biztosítson erre a szemétségre lehetőséget nekünk érdekünk, mert így amint a Flash-nek leáldozik (és hamarosan le fog), úgy egyre terhesebb lesz a felhasználóknak ezeket a tartalmakat igénybe venni, innentől pedig a tartalomszolgáltatóknak is egyre terhesebb lesz csökkenő érdeklődéssel pöfékelő, költséges (mert ők híresek arról is, hogy mindent csak hatalmas költségekből tudnak megoldani) dolgokat fenntartani.

    Innentől az a következő, hogy vagy lépnek, vagy mennek a süllyesztőbe. És lépni fognak, abban biztos lehetsz, mert a minimális profit is több a semminél.

    "butasag azt hinni, hogy ha ezt beleteszik a szabvanyba, attol tobb lesz az elerhetetlen tartalom a neten"

    Azt senki nem hiszi, csak azt, hogy ezzel az új, tiszta megoldásokba is átmenekítik a régi rendszer rossz dolgait. Ha elterjed a HTML5 video/audio (ami még nem következett be, mindenhol van Flash fallback), akkor semmi nem gátolhatja ugyanannak az élősködésnek a folytatását, amit ma csinálnak a jogtulajdonosok meg a kiadók.

    "vegul pedig valahogy (ne kerdezd hogyan, elkepzelesem sincs) belekeverte a patent trollokat is"

    Miért, mi a különbség? Ugyanazt csinálják, ülnek a jogdíjakon és a semmittevésért dől nekik a pénz.

    (#19) quarros: A nézetemmel sem ért általában egyet (ahogy sokan mások nézetével sem), de engem tényleg kifejezetten utál. :DDD

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Penge_4 #16 üzenetére

    Az akadály a különböző országok különböző jogrendszere, amiket nem kevés lobbitevékenység (azaz pénz) tart a helyükön. Csak egy helyi példa az összeférhetetlenségre: nálunk legális letölteni tartalmat (egyelőre), ha nem fizetsz érte az illegális forrásnak, nem terjeszted és nem is szerzel anyagi hasznot vele, mialatt az USA-ban komoly bűncselekmény ugyanez. Azonban ez egy kirívó, könnyen feloldható ellentét, míg a jogászok mondatrészek jelentésén képesek évekig vitázni, főleg mivel azokat fordítani is kell legalább angolra, ami további támadási pontokat ad a jogászok kezébe.
    Ezeket a problémákat feloldani nem épp olcsó mulatság és az idő előrehaladtával egyre többe kerülne, ugyanis a jelenlegi terjesztési modellek mögött álló cégek egyre jobban bekényelmesednek a helyükön, a politikára is egyre nagyobb befolyást szereznek, már ahol nem ezek irányítják a teljes szerzői jogrendszer működését eleve.
    Szóval szó szerint meg kéne venni valakiknek a globális előfizetési lehetőségek feltételeit. De hosszú távon mégis jobb ötlet lenne, mert jelenleg forgalommal szembe kocsikáznak egy autópályán és inkább a szembejövő forgalmat akarják megállítani, mintsem átmenni a jó irányú sávokba.

    Más:
    Egyébként a DRM nem a globális elérhetőséget hivatott ebben az esetben korlátozni, hisz azt egyszerűbb eszközökkel is meg tudják tenni. Itt azt próbálják elérni, hogy konkrét szoftverekhez és terjesztési formákhoz kössenek hozzá, akárcsak a lemezek esetében teszik más cégek. Ha megveszel egy BD-t, azt bajosan nézed meg BD lejátszóval nem rendelkező eszközön ha nem töröd fel a védelmet és csinálsz egy RIP-et belőle, viszont az már illegális, tehát konkrétan korlátozza a jogaidat, hogy az általad megvásárolt tartalommal nemhogy mit kezdhetsz, de hogy milyen formában és milyen eszközön nézheted meg.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    "Mi ez, ha nem egy lekezelő beszólás?"
    realizmus (es most, mielott azt hazudnad, hogy nincs igazam, kerlek nezz magadba, hogy kik csinaljak azokat a tartalmakat, amiket letoltesz a zinterwebrol)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #39 üzenetére

    "Akinek meg 8 dollár nem pénz, az olyan életszínvonalon él, hogy bátran szórhatja, de vannak, akiknek az is pénz és keményen megdolgoznak érte..."

    egyreszt 8 dollar az kevesebb, mint 2000 forint, ettol egy hetvegi szorakozas (legyen az vadaspark, mozi, vagy szorakozohely) soran joval barki tobbet kolt el, masreszt kemenyen megdolgozok erte, mind a ket allasomban

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Glenda

    addikt

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Mert nem nézhetnél nesiönöl dzsiografikot meg prájvit goldot.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • Glenda

    addikt

    válasz Penge_4 #47 üzenetére

    Akkor máshogy mondom. Nem lenne tartalomgyártás, vagy legalábbis kevesebb lenne. Senki sem olyan hülye, hogy ingyen dolgozzon.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • azbest

    félisten

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Ezen én is gondolkodtam, hogy vajon hogyan számítanak a különböző motor forkok, mert mostanában volt pár szétválás.

    "Ha nem lenne drm, akkor nem fizethetnék elő azokra a havidíjas (időkorlátos) szolgáltatásokra, amiket használok."

    És ez miért rossz neked?

    Mert nem érném el ilyen kényelmesen azokat a tartalmakat. Kevesebb mint egy cd áráért hallgathatok korlátlan mennyiségű reklámmentes zenét, konkrét előadók albumait akár megjelenés napján. Nem véletlenül népszerűek nyugaton az előfizetős szolgáltatások. Sokkal kényelmesebb, mint az ilyen-olyan warez keresgélés, töltögetés és a minősége is garantált.

    Tegnap volt, hogy haverom hallgatni akart egy számot, nézte hogy megvegye -e 2 euróért azt az egy számot az általa használt mobil platform zeneboltjából, végül inkább teljes albumot vette meg 10 euróért (top 100 pop 80') ami így sem volt rossz vétel. Kíváncsiságból rákerestem az előfizetős szolgáltatáson, megtaláltam, katt és már töltődött is le a tabletemre havi 7 euróért. Akár gépen, akár a három legelterjedtebb mobilplatformon hallgathatom. Ha csak webes felületen akarom használni, akkor fele.

    Alapból az a mondása, hogy nem hisz az előfizetősben, hanem inkább megveszi, mert az megmarad. De mikor ezt látta azért rákérdezett és elgondolkodott rajta, hogy talán mégis jobb sok szám közül bármit hallgatni, mint legalább ennyi pénzért csak néhány újabbat vásárolni. Persze ez nézőpont kérdése, nekem nincs azzal bajom, hogy a használatért fizetek a birtoklás helyett. Másnak más lehet a nézete. Régebben használtam már hasonló szolgáltatást, az talán még jobb volt, csak európából nem elérhető a jogvédősdi miatt. Szóval nekem például ez a kényelmes használat hiányozna.

    Ilyen szolgáltatás még nem sok érhető el nálunk. Egyik mobilszolgáltatónál láttam hasonlót, de ott alig volt néhány szám, azok nagy része is magyar termés. Nézegettem már futólag az egyik mozicsatorna filmes szolgáltatását is, de úgy tudom csak azoknál teljes értékű, akiknek van tévé előfizetésük is. Önmagában csak korlátozott szolgáltatást nyújt a neten.

    Egyébként régebben, amikor még csak az iskolát kerülgettem és pénzből kevesebb, időből meg több állt rendelkezésre, akkor teljesen másként éltem meg a helyzetet. Most, meló után ha valami érdekel, akkor azt rögtön, kényelmesen és macera nélkül szeretném, pihenés gyanánt. Ha ezt hozza a szolgáltatás, akkor nem érdekel, hogy drm van e rajta, de ha kényelmetlen módon védik, akkor tőlem nem lesz bevételük.

    [ Szerkesztve ]

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #41 üzenetére

    de, pontosan ertem, mit akartal mondani, de az, hogy akikepes es hajlando 8 dollart kiadni egy szolgaltatasert, az olyan eletszinvonalon el, hogy szorhatja a penzt, szimplan nem igaz
    azt meg vegkepp nem hinnem, hogy barkinek megmondhatod, mire koltse a penzet, amiert megdolgozott

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • azbest

    félisten

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    Technikailag működhetne drm nélkül az előfizetéses modell is. Viszont digitálisan nem kell visszavinni a kölcsönzött tartalmat, így érthető hogy kell rá valami lejárati idő. A szolgáltató cégek működésének lehetőségéhez azért lehet szükséges a drm használat, mert más díjat kell fizetni a tartalom után, ha az hallgatásra (lejárati idővel) vagy korlátlanul (lementhetően) áll rendelkezésre. Az utóbbi lehetősége még kiadónként is változó, van amelyik csak drm-esen engedi a vásárlást is.

    Több rendszerben úgy csinálják, hogy havidíjasan drm-es megoldást használnak, de megvásárláskor védetlen formátum is választható (digitális ujjlenyomat azért ott figyel, hogy ne terjeszd tovább).

    Előbb megnéztem a webes változatnál, hogy 3:24-es szám 7.8MB, ami ha nem számoltam el közel 320kbps (nem tudom milyen codec, lehet vbr is). Lehet gyengébb minőségre is állítani, de ez az alap.

    "A magukhoz láncolás pedig ugyancsak nem működik"
    Az előfizetés kapcsán erre még nem is gondoltam, tényleg fel lehet sorolni pozitívumként :)

Új hozzászólás Aktív témák