Új hozzászólás Aktív témák

  • jpisti

    senior tag

    Biztosan írtátok már, de: az én igazság érzetemet sérti például az, hogy ithon nem lehet vezetékes telefon előfizetés nélkül ADSL előfizetésed, míg aszem a T csoportnál ''európában'' ez simán megoldható, vagy az a tény, hogy a T csoport olyan feltételeket szab a nagykereskedelmi árak mellé, a monopol helyzetével visszaélve, hogy a társszolgáltatói is tehetetlenek. Az meg hab a tortán, hogy az általuk kínált lehetőségekről süt a profit maximalizálási szándékuk, pl nem lehet olyan előfizetéseket vásárolni amik az átlag felhasználóknak szólna (közepes sávszél + árhatékony felhasználói szabadság) (pl: ha költöznöd kell akkor több tízezerbe kerül az, hogy egy overálos szerelő átdugjon egy vezetéket a központban, + iszonyat bürokrácia)
    Nekem például ezért nincs otthon netem, mert pár hónapon belül költözni fogok és a kedves T-bubánat tavaj óta csaki úgy engedi az előfizetései migráltatását, hogy a telefonszámot is vinni kell hozzá, plussz erre az előfizetési időszak első (jelentős) szakaszában nincs is mód. (a számhordozás + többezer pénz ismét) ezenkívül a kedves T-s ügyfélszolgálatnak még fogalma sincs a T csoport által diktált feltételekről, ami miatt az utolsó pillanatban voltam kénytelen visszamondani az előfizetésemet + hülyét csináltam magamból :(((
    Szóval, szeretném megérni végre azt, hogy egy egészséges verseny helyzetben az én (ügyél) pénzéért versenyezzenek egy potens fogyasztóvédelem felügyelete mellet, és nem a kirablásom legyen a cél amihez egy inpotens felügyeleti rendszer még aszisztál is.

    Tehát jobban tenné a szolgáltatói réteg ha biztosítana egy elfogadható árú, (elegendően) alacsony szintű szolgáltatást, ahelyett, hogy a ''sávszélduplázgatásokkal'' teremti meg az alig(ki)használható de a kifosztáshoz elegendő látszat intézkedéseket.

    A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Kobe #42 üzenetére

    Azért 4 ezer forintban ne éld bele magad. Franciáknál is a jellemző ár inkább a 30 euro, vannak olyanok akik ennél is nyomottabban adják de ők elég elkeseredetten próbálnak betörni egy amúgy is nyomott árú piacra. Idővel ha elérik azt a piaci százalékot amit kitűztek ők is visszatérnek a 30 euros ársávba mert ez tartósan nekik sem éri meg.

    A 30 euro körüli árszint lesz az ami jó pár év múlva - főleg ha beindul valami kis verseny - realítássá válhat ahogy más nyugati országokban is ez az ami egy átlagos árként működik, vagy ehhez közelítenek. Az már annyi pénz ami mellett költséghatékonyan lehet üzemeltetni egy szélessávú szolgáltatást.Persze idővel egyre több szolgáltatás épül majd bele szolgáltatás csalogatónak ahogy franciáknál is. Kapsz majd IP telefon meg IPTV-t, persze inkább csak beetető jelleggel egy keveset. Persze a TV-nél ha jobb csatornákat akarsz nézni azért majd fizetni kell akár jóval többet is mint a netért.

    Az ADSL2 technológiában valójában ADSL2+t jelent. Az ADSL2 elég rövid életű volt 2002-ben, egy évre rá már követte a 2+. Épp ezért az eszközgyártók sem igazán gyártottak túl sok ADSL2-es eszköt, amit mégis azok már rég kikoptak. Ma már nem kapsz olyat. Ez a visszabutított megfogalmazás inkább csak PR része, hogy idővel elsüthessék azt is hogy ők átállnak ADSL2+ra(pedig mindig is az volt az infrastruktúra), mert az előfizetőt mindig le kell valamivel nyűgödni, és ki kell valamivel tűnni a konkurencia közül.

    Az ADSL2+ elvi maximuma 24/1 Mbps, de ezt csak igen rövid távolságon képes biztosítani. Ahogy nő egy adott távolság után semmivel nem nyújt többet mint a sima ADSL. Vannak olyan alváltozatok amik arra készültek hogy kitolják a hatótávot de ezt inkább kis sebességek távolabbi eljuttatását teszi lehetővé, hogy minél nagyobb területet el lehessen látni.

    Szóval csodát nem érdemes az eszközcserétől és újabb technológiára való áttéréstől várni. Csak keveseknek fog érdemi változást hozni és semmi garancia nincs arra hogy te is közéjük fogsz tartozni. A többségnél ez nem hoz majd érdemi változást.

    ADSL és ADSL2+ sebesség változása a távolság függvényében [link]

    Ebből is látszik hogy a francia 8 és 20Mbps csak egy technológia maximum érték amin a csomagok hírdetve vannak. Az hogy a tényleges sebesség ebből mennyi lesz az már erősen a szerencse és a lakhely elhelyezkedésének függvénye. A 20Mbps-esnek hírdetett csomag a valóságban 512kbps és 18Mbps között bármilyen sebesség értéket produkálhat. És a kisebb sebességekre jóval nagyobb az esély mint a nagyon magasra. Persze 30 euroért kifogni egy 18mbps-es kapcsolódást tényleg jó dolog, de az is benne van a pakliban hogy továbbra is 1mbps-en maradsz mert csak ennyit bír a vonalad.

  • Petie

    veterán

    ne adsl2-t hozzanak ezek a mocskok, hanem építsék ki az adsl-rendszert először mindenhova...:(((:(((:(((

    ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

  • shabbarulez

    őstag

    válasz jpisti #51 üzenetére

    Van egy rossz hírem számodra. Ez egy világszerte bevett trend hogy a vezetékes előfizetés alapfeltétele az ADSL-nek. Ez mindenhol így működik, nem magyar specialítás. Németben is meg kell rendelned az alapcsomagot, de amerikában, más nyugateurópai országban és ázsiában is. Nagyon kevés, úgy is mondhatni igen ritka kivétel az ahol ez nem feltétel.

    Pl. németben ha Tíonlánytól rendelsz egy 1mbps-es netet akkor fizetsz nekik 10 eurot, a Tícom felé fizetsz 17 euro-t a T-DSL-re. Ez kvázi az ottani ADSL nagyker díj, ez a kettő együtt felel meg a hazai internetszolgáltatónak fizetetett díjnak. És ezen kívül még fizetsz egy telefon alapdíjat ami a legolcsóbb csomag esetén 16 euro. Ez összesen 43 euro, ez alatt nem úszod meg tőlük a működőképes ADSL előfizetést.

    Azért az olcsó termékek terén volt fejlődés idehaza hisz a kis 512kbps-es szereld magad csomagok már 5ezer forint körüli árszinten is elérhetők.Ha ehhez még hozzáadunk egy felező csomagot még mindig jóval alatta van a német 43 euros árnál. Szóval nem lehet azt mondani hogy fatáv nem tett semmit.És ez a 43 euro fél évvel ez előtt még 63 volt, míg nálunk akkor már azért voltak megfizethetőbb árú kis csomagok.

    Az hogy macerás a váltás és körülményesen csinálja fatáv az tény. De ez máshol sem ingyen van. Pl. franciáknál egy 40-50 euros lelépési díjat fizetsz ha váltasz vagy kikötteted, ami megfeleltethető ami mi átkötési díjunknak. Már az is csoda hogy végre felhagytak az idióta leszerelem majd újrakiküldöm a szerelőt és ugyanoda felszerelem gyakorlatról és lett végre normálisabb kimaradés nélküli szolgáltató váltás viszonylag elfogadhatóbb időintervallumon belül. Persze még van hova fejlődni ez tény.

    Egyébként minden országnak megvannak a maga inkubensei, a domináns szolgálató aki egykor uralta vagy most is teszi az ország távközlési piacát. Ez ellen egyedül a versenytársak hozhatnak változást ami oly sok országban megtörtént. De a verseny elmaradásával nem igazán lehet a domináns szolgálatót vádolni, önmagával tuti nem fog versenyre kelni. Ahhoz versenytársak kellenek akik hajlandóak azért befektetni hogy piacot raboljanak. Na most idehaza ennek sajnos elégé szűkében vagyunk, a magyar piac és a hazai vásárlóerő a külföldi befektetők szemében nem olyan vonzó hogy tömegével rohannának ide konkurenciának a fatávnak. Helyette van sok kis cég akik túl kicsik ahhoz tőkében hogy bármi komoly változást előidézzenek. Kevesebb internetszolgáltató is elég lenne de azok viszonylag nagyok legyenek, de a fölvásárlások is igen lassú tempóban haladnak.

    A német piacon is akkor indult be az árverseny amikor egyes szolgálatók vállalták a kockázatot és saját infrastruktúrát kiépítve elkezdtek saját csomaogkat árulni. Ez már valódi versenyt indukált aminek hosszú távon megvolt a hatása. De ott is 2003-ban indultak el ezek a folyamatok és a Tíonlány drasztikus áresése csak tavaly év végén következett be a hatására. Idehaza ez még el sem indult, szóval a hatására még igen sok évet kell várnunk.Jó pár éve német piacon DT piaci súly még jóval 90% fölött volt, azóta 60% körüli szinte esett. Ezt a versenytársak érték el, pénzzel, tőkével, befektetéssel. Nem csak úgy magától ott termett, ott sem várták a sültgalambot. A törvényi lehetőségek nálunk is évek óta adottak csak épp nem él velük senki. :(

    Most talán holnap indul majd a TVNet saját infrastruktúrás ADSL elérése, de persze területileg igen korlátozott elérésű lesz. De legalább meglesz az első fecske, mint ahogy németeknél is 2003-ban. Habár ez igen szegény és picike fecske, hisz egy TvNetet nehéz lenne egy súlycsoportba állítani egy Arcorral. De talán lesznek még követői is nagyobb tőkeerővel bíró cégek. Pl. a Hungarotel-Pantel páros megjelenek végre a lakossági piacon is nem csak az üzletiben.

  • ett

    aktív tag

    válasz #64791808 #33 üzenetére

    Nekem Debrecenben datanetes dsl van. Meg vagyok vele elégedve. Jól ment mindig. Viszont az ára lehetne alacsonyabb. Chello-t akartam, de azt mondták, mikor bementem hozzájuk, hogy már folyamatban van a kábelvisszirányusítás, vagy mi a fene, ami ehhez kell. Ez volt 6 éve. Azóta is folyamatban van, nagyon belelendültek, ha ennyi ideje nem képesek megcsinálni. És mindezt úgy, hogy a városközpontban lakunk a drágalátos upc-től kb. 800 méterre. Ez aztán a fejlesztés.

    Más: most Szlovákiában élek. Az itteni net egy nagy kalap f*s. Visszasírom a datanetet otthon. Hiába van 512/128-as csomag, még minimális garantált sávszél sincs. Van viszont úgynevezett agregácia. Ez egy arányszám, ennél a csomagnál 1/50. Vagyis ha sokan kapcsolódnak a rendszerhez, akkor szépen elkezdi lassítani a netet. Ez annyira megy nekik, hogy minden este használhatatlan volt a net, volt mikor 4 kbps-el ment, de a rekord az 1 byte/s volt! :O Azóta jobb lett picit, mostmár használható este is, bár nem nagy szám. Ha az 512-es net, ami ugye 64kb/s-el kéne,hogy menjen, az megy 30-al, akkor már ünnep van. Úgyhogy nem jobb más országokban se a helyzet. Legalábbis amit említettél, azok közül itt nem. :(

    Én itt örülnék egy olyan netnek, mint ami otthon van.

    [Szerkesztve]

    Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

  • lacimaci

    tag

    remélem, hamarosan elérhető lesz a Wimax, úgy tudom, valamely cég már tervezi Pesten. innentől fogva a T-com, de a többiek is bekaphatják.

  • marcee

    addikt

    válasz lacimaci #57 üzenetére

    Szerinted olcsóbb lesz, vagy miért?
    Mert szerintem kegyetlen drága lesz és nem is hamarosan. :)

    \m/

  • shabbarulez

    őstag

    válasz marcee #58 üzenetére

    Szerintem is úgy lesz. A WiMAX elterjedése inkább úgy 2-3 év múlva várható, esetleg még később. Főleg a lakossági szektorban. Jelenleg nagyon drágák az eszközök, egy CPE(user oldali eszköz) $300-500, egy fejállomás egység sok tízezer dollár. Ha elkezdesz csak a $300-ral számolni az itt európában helyből 300 euro lesz a bevett ármigrálási gyakorlat miatt, plusz rá a hazai áfa, ez erősen egy 100ezer ft körüli eszközt jelent majd. Ha ennek 2 éves amortizálódásával számolsz akkor az már önmagában 4-5 ezer ft-os díjrészt jelent a havidíjban.

    De a havidíjban megjelenik még a fejállomás előfizetőre eső díjrésze is. Ami kevés számúl előfizető esetén hasonlóan magas össze lesz, ha viszont nagyon sok előfizetőt pakolnak rá egy bázisállomásra akkor az elérhető sebességek csökkenek le de alaposan hisz akkor nagyon sok előfizető között kell szétosztani a rendelkezésre álló sávszél kapacitást.

    Ha még az antenna, szerelés és egyéb 1xri költségeket is hozzá veszed, meg azt hogy jelenleg a WiMAX csak a licences frekvenciákban üzemel, ezzel pedig csak a nagyobb távközlési cégek rendelkeznek akkor azért is számolnak némi felárat.

    A végeredmény az lesz csak az eszköz önköltsége elvisz majd egy 10ezer fölötti havidíjrészt. És akkor még erre jönne rá maga a szolgáltatás díja, az üzemeltetés, fenntartás, számlázás, némi kis haszon, stb. A végeredmény egy minimálisan is 20ezret közelítő havidíj lenne ami messze magasabb az ADSL havidíjaknál.

    Ráadásul a 3.5Ghz-es frekiket a nagyobb cégek saját bérelt vonali wireless megoldásaira használják, nincs igazán szabad frekijük a WiMAX-ra. Az 5Ghz-es szabad tartományban üzemelő WiMAX cuccok pedig csak úgy 1-2 év múlva várhatók.

    Addig a WiMAX nem igazán lesz versenyképes az ADSL-lel amíg az eszközárak nem csökkenek a jelenlegi WiFi szintjére, de jelenleg úgy 10x drágábbak. Ez ilyen $1000/user körüli WiMAX beruházás nem tud versenyképes lenni egy ADSL $50-100/user körüli bekerülési költségével.

    Persze ott ahol még a kábelt is le kell fektetni az ADSL-hez ott olcsóbb tud lenni mert a kábelfektetés drága dolog, de ott ahol már földben van jelenleg nem igazán versenyképes alternatíva.

  • SPQR3

    csendes tag

    válasz shabbarulez #41 üzenetére

    Nem semmi!! Egész Románia netes forgalma 1-1.5Gigabit/sec? Ez szánalmas... A legnagyobb magyar torrent oldal (bhmen) sebessége stabilan 2-2.5gigabit körül van ^^.

  • Jégkokó

    veterán

    válasz SPQR3 #60 üzenetére

    Miért mit vársz egy olyan országtól, ahol az egész gazdaság a bányász béka tompora alatt van.És mi még szerencsés helyzetben vagyunk hozzájuk képest :)

    [Szerkesztve]

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • viharhozo

    addikt

    válasz shabbarulez #52 üzenetére

    Ha a linkelt tablazat igaz, akkor nem is olyan rossz a helyzet. Ha emlekeim nem csalnak 1 Kfeet nagyjabol 300m, es ezek szerint a 10Mbit meg a kozponttol 2300-2400 meterre is tarthato.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz viharhozo #62 üzenetére

    Azt is kalkuláld be ha rajzolsz egy 2.3km sugarú kört, és köré rajzolsz egy 4.6km sugarút ami jóval közelebb van egy jelenlegi nagyközpontok által kiszolgált hatósugárhoz akkor a két kör által lefedett terület 1:4 arányban van egymáshoz képest.

    További negatívum hogy az ábra az amcsi vezetékminőség alapján készült. Sajnos a magyar vezetékek esetén spórolósabbak voltak a rézmag átmérőjével ami a minőségre is kihat. Nálunk az ábrát kicsivel lentebb kellene tolni.

    Újabb negatívum hogy az ábrán látható sebesség tartalmazza a szükséges protocolok overheadjét is, ami mivel az ATM amit ADSL-nél használnak nem épp a legjobb hatásfokú igen nagy az előfizető számára nem hasznosítható adatmennyiséget is magába foglal, de amelyek szükségesek a működés fenntartásához. ADSL-nél ez a hatékonysági arány úgy ~87%-os. Épp ezért a diagrammot megint lentebb kell hozni 0.87-tel beszorozva az ott látható sebességet, ha a valós adatsebességekkel szeretnél számolni.

    Ha ezt mind belekalkulálod úgy 2km körül fog húzódni az határ ahol a 10Mbps-es sebesség realítássá válik. Ha ezt behelyettesíted az elején említett kör terület arányba akkorá már csak (2/4.5)^2-t kap ami úgy ~20%-os elérhetőséget jelent az előfizetők részéről. Persze az a 20% aki ebbe beleesik annak jó, de a kiszoruló 80% már nehezen fogja elviselni hogy 'miért pont ő'.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz SPQR3 #60 üzenetére

    Nem az egész netes forgalom annyi, durván azt szokták mondani hogy az IX-ek úgy az össz forgalom felét teszik ki, hisz minden adatforgalom nem halad át ezeken a switcheken. A nemzetközi forgalom, a szolgáltatók egymás közötti privát összeköttetései és a szolgáltatók saját hálózatán belül lezajlott adatforgalmat nem jelennek meg ebben a statisztikában. Ez utóbbi pl. náluk elég jelentős hisz pl. az ADSL előfizetők úgy 40%-át a Tíonlány ügyfelek teszik ki, és az egyik legnagyobb adatkiszolgáló szerverterem az Adatpark is az ő hálózatuk része. És amikor egy Tíonlányos tölt ezen szerverteremben található szerverekről az nem halad át BIX switchen.

    De arányaiban azért az IX-ek összevethetők, ha nem is pontos de közelítőleg jól mutatják mi a pálya. És ehhez még azt is hozzá kell képzelni hogy a román népesség több mint 2x nagyobb mint a magyar, ami még kedvezőtlenebbé teszi ezt az eredményt.

    Pl. a svédek akik lakosságban közel azonos létszámot képviselnek mint mi magyarok, 3x több szélessávú internetezőt tudnak felmutatni mint mi, ráadásul az ottani csomag sebességek magasabbak is mint a hazai értékek. Ennek ellenére a svéd ''BIX'' maximum értéke ''csupán'' 2x-e a magyarnak. [link]

    Ebből akár azt a következtetést is le lehet vonni hogy mi magyarok igen masszívan töltegetünk, pl. az általad említett tracker és a további warez helyek forgalma igen jelentős részét teszik ki a hazai össz internet forgalomnak.

  • Muton

    addikt

    szerinem az egész t csop szánalmas. nézzzük most csak a net részleget. az ember egy szolgáltatásért fizet ugye. ennek része maga a netkapcsolat, de része is a ügyfélszolgálat, a szervízesek is. saját tapsztalat:

    szervízesek: jönnek bekötni az adslt. semmit sem mond el (szerencsére nekem nem is kellett, de sokaknak szükségük lenne rá.), 3 telcstlakozónk van, de csak 2 szűrőt akar adni és próbál meggyőzni, h már a második is bónusz, nem járna. mondom hívom a szolgáltatót, már adta is a 3ikat, nem tudja, h szünetmentesben lévő vonalszűrő probléma-e. Össz: kelletlen, gerinctelen és szakmilag nulla

    ügyfsz.: felhívom, h hogyan kell megosztani a netet. -Routerrel. mondom utpvel nem lehet? -nem mondom de lehet, azt mondja azt. -azzal nem lehet, vegyek tőlük routert. -mondom hogyne lehetne, a kolibn is úgy osztottuk...miután lebeszéltem a routeről és érdemben próbált a dologgal fogalkozni, akkor sem tudta elmondani. egy másik ts-es már elmondt azt, amit én is megcsináltam, de nem tudta végső választ (:D), h ha van hálózat, akkor miért nincs net (később egy fórumon tudtam meg, h az xp fix ip-k mellett nem oszt netet biztonsági okokból) Össz: kelletlen, gerinctelen és szakmilag nulla

    net: 2M/192K. szinte mindig megy ennyivel, eddig rendben van. emellett olyan pingjeim vannak, h majdnem elsírom magam, a vonal naponta többször szakad, van úgy h óránként is, felhívom őket, h mi van, parázok és megy vagy egy 7ig normálisan (1 disccon/nap), majd keződik előlről. az utóbbi iőben azért javult valamennyit ezen a téren, de még álltalában mindig min 2 szakdás/ nap. a felöltés az tényleg szánalmas. ha Anyukám netezik vagy megy a skype, akkor nem tudok játszani. és ne mondják már azt a hülye szöveget, h azért kicsi az upload h ne csináljon mindenkiwarez oldalt, hubot, stb
    Össz: rossz minőségű szolgáltatás, látszólag jó dl-dal

    az összegzések alapján irreális árat kérnek ezért a hulladék netért. szerencsére az ügyfélszolgálat és a szervízesk kezdenek kiesni a látókörömből, így marad mag a net, amin nem duplázás, hanem értelmes upload és -válasziők segítene. és még akkor sincs egálban az ár és érték. szintén nem értem h miért alkalmazanak idiótákat, amikor egy szakmailag megfelően képzett embernek is annyit kellene fizetni

    azoknak a véleményét meg nem tudom elfogdni, h örüljünk ennek is, ne hasonlítgassunk. ha nekik olyan az értékrendjük és az igényük, h ez a szint megfelel, attól még másnak lehet h nem. és itt nem is 40 év tecnikai lemradásal van a fő baj, hanem ezzel az állandó meghunyászkodással és mindent zokszó nélkül elfogadással, amithez a versenyhivatal, fogyasztóvédelem (állam) kulcsszerplői aszisztálnak, gonolom nem ingyne.

    remélem lesz alterntíva felénk a t-n kívül, minnél előbb :U

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • kovasz

    senior tag

    igazabol a nagy savszel lokalisan kell, vagyis amikor pistike jozsikatol a backroom office 9.-reszed szedi le. erre jo probalkozas volt a miskolci wlan net csakhat hamvaba halt...

  • longwild

    aktív tag

    válasz Muton #65 üzenetére

    Hello Muton!

    Irtad a hozzaszolasodban, hogy pinged magas es szakadozik a vonal. Talaltal mar ra valamilyen megoldast?

    Ugyanis itt felenk is ez van. Multkor elkapott a mereg es felhivtam a szolgaltatomat. Tovabbitotta a gondot a tcomnak. Masnap jottek is. Humogtek, mondtam nekik h 2-3 orankent a modem dobja a dsl jelet nincs net, egy file letoltesehez mar vezerlo kell kulonben b@szhatom.

    Mertek, majd kitalaltak, hogya hazhoz jovo 2drot kozul az egyik szar. Na ne maaar. net volt telefon volt. mind1. legyen igazuk. megcsinaltak. ment 3napig aztan ujra kakukk. szval van esetleg erre a pingre meg szakadasra vmi megoldasod?

    Ja es tegnap 3oran at nem volt net :( :C :))

    szoftver szakmabeli && Beverly250

  • Muton

    addikt

    válasz longwild #67 üzenetére

    a pinggel kapcsolatban nem tudok mit tenni, mert ha nagyon csapkodnám az asztalt, akkor biztos h még rosszabb lenne, net nélkül meg nem akarok maradni. abban reménykedem, h vagy fél évvel ezelőtt lefektetek egy üvegkábelt T-ék a házunk előtt és ha minden jól megy, akkor idővel gondolom azon megy majd a net, telefon, tv (mert jelenleg egy még a T-nél is rosszabb cég 'szolgáltatja' a kábeltv-t, mert amikor a UPC be akarta vezetni magát (:D) ingyen, akkor a lépcsőház nagyokos kisnyugdíllyasai azt mondták h nem kérnek belőle, így csak a 2 lépcsőházban nincs upc az egész környéken, ma meg akkora összeg lenne a bekábelezés (+ min előizetőket öszeszedni), h nem is álmodok UPCről, ebből kifolólag, aki kábelvt és netet akar az vgy műhold (esztétikai okok miatt alpból kizárva) vagy T és ez a gagyi kábeltv) remélem megmbereli magát a T és vált üvegre. akkor talán kisebb lesz ping. de gondolom sjnos Téged ez nem vígasztal.
    viszont azt jó lenne tudni, hogy kié az a rosz vezeték, mert ha az övék, akkorr nekik kellene cserélni. rossz vezeték miatt lehet h lasabb a net, mert gyakran kell a hibák miatt a csomagokat ismételni, de szerintem alapvetőn a központok avultak el, amit nem akarnak fejleszteni, h megmardjon a haszon. biztos úgy tervezik, h kihagnak pár technikai lépcsőt, az előfizető úgyis lenyeli a békát, főleg ha nincs arrafelé alternatva :(((

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • viharhozo

    addikt

    válasz shabbarulez #63 üzenetére

    Vilagos, de a ket kilometert is jo eredmenynek tartom. Egyebkent gondolom, a fenti adatok csak a letoltesre vonatkoznak. Mi a helyzet a feltoltessel? Nekem a 192-es csomagot a T-Online mindig tulteljesitette, viszont a 384 helyett csak 350 van.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz viharhozo #69 üzenetére

    Én úgy emléxem a 384kbps-es upload esetén nincs fölé kalibrálva a sebesség mint a kisebb csomagok esetén akár föl, akár letöltéskor. Legalábbis még régen a 1.5mbps-es üzleti esetén is ekkora uploadra emléxem, gyanítom ez azóta sem sokat nőtt.

    Az upload kevésbé függ a távolságtól mert az alsóbb freki tartományokat használja ami kevésbé érzékeny a zajra. Viszont jóval kisebb maximum értékről indul mert kevesebb freki tartomány van az uploadra számva, ezért asszimetrikus ez a fajta DSL.

    Amíg lehet kihúzzák a szolgáltatók upload emelés nélkül, korábban a bérelt vonali piacukat féltették tőle, aztán az ADSL térnyerésével a nagyobb uploadot az üzleti csomagoknak tartogatták ezért nem emelték a lakossági. Idővel az egyre teljedő upload specifikus alkalmazások ki fogják kényszeríteni az upload emelését.

    Amcsiban is pár éve ilyen 128 jó esetben 256kbps-es feltöltések voltak aztán amikor ADSL árak lementek a kábeles alá akkor azok úgy replikáztak hogy az uploadot is emelték. Amire persze idővel az ADSL szolgáltatók is válaszoltak és megjelentek a 384kbps majd 768kbps-es feltöltésű premium csomagok is.

    Idehaza is valami hasonló kellene ahhoz hogy lépésre kényszerítsék fatávot. Pl. ha UPC megemelné 1mbps-re a csomagjai uploadját mint ahogy amcsiban a kábeles cégek, és ha pl. TvNet 3G-je viszonylag gyorsan elérné a Bp-i lefedettséget esetleg mellette még megjelennének továbbiak is p. Hungarotel, Datanet, Invitel, stb hasonlóan nagyobb uploaddal mint most TvNET 3G-je akkor az kiugrasztaná a nyulat a bokorból. De addig amíg nincs mire válaszolni addig tícomnak addig náluk az előny.

  • bbogesz

    csendes tag

    válasz longwild #67 üzenetére

    Hali longwild és Mindenki,

    az én hasonló problémámat egy ADSL modem csere oldotta meg!!
    Telefon nálam is ok volt, ping szakadozott ilyesmi. Aztán mikor szolgáltatót váltottam, más
    típusú ADSL modemet kaptam, és minden ok lett.
    Egy ''rózsaszín céges'' ismerősöm szerint a régi modemekből hiányzik valami, és az új központok nem mindig adnak nekik tuti szinkron jelet. De a központ alatt itt már az átviteli központon túli értem (tehát nem azt ami max 5km-es körzetben valahol a közeledben van)

    Egyébként lehet ebben valami, már csak átviteltechnológia szempontból is, ugye a ''rózsaszín cégnek'' meg nemsokára 1000 milláért fejleszt a a ''zöld cég'' S nergon pont ilyen infrastruktúrát...

    Hát én ennyit tudok az ügyről, úgyhogy egyenlőre várni kell

    üdv

    bogesz

    I need Brothers in Arms; CoD; CoD2;Medal of Honor and a good graphic card!

  • longwild

    aktív tag

    válasz bbogesz #71 üzenetére

    Ahoj!

    Nekem most a Interware gondozasaban, (de ugye a technikat a tcom szolgaltatja) van netem.

    Modem az egy dlink 360T tipusú. En is vertem a tamtamot h modem csere kell. Raadasul jellemzoen akkor dobalja a jelet, amikor nagyon bemelegszik. Sztem mar nem normalisan melegszik. Nektek naggyabol milyen meleg?

    Na aszem megvarom valaszaitokat es ujra telkozok egyet.

    Udv?:
    Zsolt

    szoftver szakmabeli && Beverly250

  • Muton

    addikt

    válasz longwild #72 üzenetére

    testhőmérsékletnél pár fokkal melegebb. a langyos és a meleg között. viszont a kezem álltlában jéghideg. tehát kb 40 fok körül lehet. :))

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák