Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz EQMontoya #124 üzenetére

    A kábelnet egy asszimetrikus technológia, épp ezért világszerte máshol is hasonlóan asszimetrikusak a csomagok. Nem tudom te hol hallottál usa meg kanadai szimmetrikus csomagokról, de az olyan nincs a szolgáltatóknál. Ez az állandó jólértesültség hogy csak nálunk divat szart adni, az országhatáron túl meg mindenhol még kerítés is kolbászból van nagyon unalmas már. Aki ilyen hülyeségeket leír legalább 1x vegye már a fáradtságot hogy megnézi külföldön milyen csomagokat lehet venni, miket írnak az ottani fórumokon, hogy anyázzák az ottani szolgáltatókat és miért. Nem meglepő módon ott is hasonló csomagok vannak, ott is ugyanúgy anyázzák a szolgáltatókat ahogy itt is, ott is hasonló dolgok miatt, rossz minőség, forgalmi korlát, shaping, miért korlátozzák a p2p-t, miért nem korlátlan a korlátlannak hírdetett csomag és hasonló állandóan visszatérő rigmusok a téma, pont mint nálunk.

    Itt van az usa 8 legnagyobb telekom és kábel szolgáltatójának csomagjaiból egy kis összefoglaló: [link]
    Itt egy kis összefoglaló az európai UPC, néhány angol és kanadai kábeles cég csomagjairól: [link]
    Japánban pl. a UPC érdekeltségű J-Com kínál pre-DOCSIS 3.0-ás hálózaton csomagot ami szintén erősen asszimetrikus 160/10 Mbps-es, persze ez is egy erősen up to érték hisz technológia maximum amin sok ügyfél osztozik. A Japán ADSL ugyanúgy asszimetrikus mint világszerte mindenhol.

    A japán piacon meglévő FTTB+VDSL combo sem igazán szimmetrikus, de ott már jelentősebb upload van, mondjuk up to 70/30, ahol VDSL2 van ott már jobban realítása van a 100/100-as access linknek a háztömbön belüli telefon kábelezésen. Igazából szimmetrikus az ha háztömbön belül újrakábeleznek UTP-vel a lakásokig és azon jön a 100 Mbps-es Ethernet, a háztömbömig meg elviszik az optikát(FTTB). Ilyenből Japánban találsz a nagyvárosokban egyre többet, az ADSL kapcsolódásokat is egyre inkább cserélik át erre ahol lehetőség van a bekötésre, de azért még mindig az xDSL japánban a domináns technológia, viszont az FTTx térnyerése egyre jelentősebb.

    Aki nagy mennyiségű adatot akar forgalmazni akár le vagy föl, az világszerte mindenhol a garantált sebességű bérelt vonali szolgáltatás felé terelik a szolgáltatók. Hisz a best effort jellegű szolgáltatások nem arra valók hogy csutkán menő adatforgalom legyen rajtuk 7/24h-ban. Szerinted csak viccből van árbeli különbség a garantált bérelt vonali árak és best effort jellegű lakossági árak között? Amcsiban is 300 dolcsi vagy több egy T1-es 1.5/1.5 Mbps-es bérelt vonal. 55 dollárért egyes területeken kaphatsz optikán 30/5 Mbps-es Verizon FIOS-t ami persze best effort. Persze ha nincs FIOS akkor DSL-t kapsz, max up to 3Mbps/768kbps-et ahol a vonal minőségi jellemzőitől függ épp mennyi lesz belőle és amcsiben igen rossz minőségűek a vonalak hisz nem volt két világháború ami miatt fel kellett volna újítani a telefon infrastruktúrát, van ahol akár száz éves és a telefon központok is messzebb vannak mint itt európában vagy akár nálunk.

Új hozzászólás Aktív témák