Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dshk

    aktív tag

    válasz shabbarulez #139 üzenetére

    vicces, amennyire féltik itt az UPC-t, holott a 250 GB -os forgalmi korlátjával garantáltan nyereséget szed be minden egyen felhasználóján. Különösen extra profitja van a drágább, gyorsabbnak hirdetett csomagjának előfizetőin, mert ott is ugyanakkorára korlátozzák a forgalmat.

    A dolog ott etikátlan, hogy azzal a néhány emberrel akik - egyébként korántsem brutális - veszteséget hoznának neki, rögtön agresszívoskodnak, ugyanakkor nem hallottam, hogy hasonló lelkesen visszatérítenének az előfizetésből annak a 90%-nyi előfizetőjüknek, akik mindössze fillérekben mérhető forgalmat produláknak.

    Egy erősen lépcsőzött forgalmi korlát meg az internet jövőjére veszélyes, mert még megszületésük előtt megöli azokat az új szolgáltatásokat amelyek nagy sávszélsséget igényelnének. Az előfizetők nagy része persze kezdetben nem is tud az ilyen szolgáltatásokról, azokat csak a csúnya kisebbség veszi igénybe, csak az a gond, hogy ha az a csúnya kisebbség nincs az elején, akkor a többségnek akkor sem lesz majd ilyenje, amikor már szeretné.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz shabbarulez #485 üzenetére

    Nem, ez nem verseny, mint már korábban kifejtettem - legfeljebb álverseny. Versenyhelyzet akkor lenne, ha a T-Kábelen kívül lenne még UPC és még 2 másik kábeles szolgáltató, akik egymáshot teljesen hasonló csomagokkal, kiegészítő szolgáltatásokkal és árakkal jelen lennének az adott területen. Mivel ez nincs, csak van egyéb internethozzáférési lehetőség, ez csak álverseny. Mivel az elérhető lehetőségek nem nagyon fedik le egymást, ezért egymással nem is nagyon konkurrálnak. Én meg nem említettem semmiféle irreális feltételt, ellenben a kábeltévé-hálózaton kívüli egyéb lehetőségek igenis irreálissá tennék az előfizetést.

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz shabbarulez #487 üzenetére

    Látom, nem nagyon érted, miről beszélek... persze az is lehet, hogy én nem magyarázok elég világosan. Na mindegy. Egyébként még annyit, hogy én sehol nem mondtam, hogy két szolgáltató két külön infrastruktúrát építsen; én azt fájlalom, hogy nem szolgáltatnak. Kábeles netet akarsz? T-Kábel - 1 szolgáltató. ADSL-t? T-Online - 1 szolgáltató. Mobil internetet? Mobilszolgáltatók. Ezek közül kb. a mobilszolgáltatók vannak egymással versenyben, de senki mással. ADSL kilőve, marad a T-Kábel. Ennyi.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák