Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #48 üzenetére

    a gdpr-os témára tök egyszerű a válasz: az ms semmiféle hihető valós vállalást nem tesz a gdpr-ral kapcsolatban. és nem csak azért, mert ez a topic is arról szól, hogy mekkora böhöm lyukak vannak a felhőjében.
    ezt én is simán túlszárnyalom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #45 üzenetére

    "én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt."
    Jelenleg az IT cégek egyre nagyobb része ilyen, nem 3 vagy 5 :) . Az ilyesmihez kell valami felhőre hajazó dolog. A kérdés csak az, hogy pontosan mennyire public, mennyire privát felhő, milyen korlátokkal. Az tutira marhaság, amit most a MS csinál, de nem feltétlenül az az egész cloud.

    "valamilyen adatbáziskezelő van, amiről azt állítják, hogy"
    MS SQL gondolom, hát csak a sajátjukat tolják. :DDD Voltam trainingen, de nem figyeltem, onnantól kezdve, hogy MS.

    "az 1.3 misi/év. ebből milyen szervert lehetne építeni?"
    Ebből egy normális System X épphogy kijön. Egy, egy telephelyen. (De ha veszel két ST550-et mondjuk vagy annak megfelelőjét 2021-re, akkor se nagyon sok.) Másik 1.3M az mondjuk 2-3 havi fizetése annak, aki üzemelteti.

    "ert nagyon drága kifizetni az adatvédelmi papírgyártást a külföldi felhőhöz, "
    Európában asszem van AWS is. De mindegy is, ezt az adott cégnek kell megszülnie. Ezek a KKV-k fognak valahol virtuális szervert bérelni, ami megint csak felfogható felhőnek. Vagy helyben üzemeltetni egyet, ami meg sajnos általában spórolós, és jó lyukas lesz.

    "a multik meg valószínűleg maguk oldják meg a problémáikat,"
    Ja, csak sajnos ott is az van, hogy tolják public felhőbe, pedig ott aztán van pénz arra, hogy saját felhőjük legyen, rendes szekuval, ami nem térdel le sem a felhőszolgáltató bugjától, sem attól, hogy valahol kiesik egy vonal, vagy egy DC. (Pedig LOL, még nálunk is van olyan cucc, amit fél EU-ban használnak, és 2db Power vason megy egy telephelyen, de hát ehhez már retednak kell lenni :D )

    "ezt is írtam már, hogy nem külsősöknek építik az infrastruktúrát, hanem maguknak."
    Az ilyen "egy irodaházban elférünk" cégeknél (ne röhögtess már, láttam olyat, hogy egy irodába volt 3 cég bejelentve, és ugyanaz a 3 ember volt ott, de ez a magyar pályázatvadász mutyikáefték szintje :D ) általában tényleg szükség sincs felhőre. De ettől még van egy rakat olyan eset, ahol igencsak jól jön egy felhős szolgáltatás.
    BTW a legtöbb esetben sem csak a belsős adataikkal dolgoznak, hanem valakivel kommunikálnak kifelé is, szóval ha kiesik a vonal, akkor gáz van mindenhogyan.
    Nem mellesleg pont ezek a sóher bandák szoktak egy lakossági előfizetésen lógni, mert nem akarják kifizetni a cégest :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz hcl #52 üzenetére

    kreatív idézés érvelési hiba.
    az eredeti szövegben az volt, hogy: ""ilyen lófing kis cégek kreálnak olyan alkalmazásokat, amiket utána milliós userbázis használ,": én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt."
    én nem hiszem, hogy a magyar kkv-k között olyan sok olyan cég lenne, amelyik milliós userbázist építenek. van ilyen, ezt nem vitatom, de teljesen biztos vagyok benne, hogy én egészen jól elvagyok nélkülük.

    ne viccelj már, 1.3 misiből egy komplett intel szerver kijön, nem egy systemx. de 1.3 misiből simán kijön egy combos szerver 16 magos ryzennel. tudom, mert építettem már ilyet.

    "Az ilyen "egy irodaházban elférünk" cégeknél": de ez a magyar rögvalóság, főleg vidéken. igen, van egy lakossági előfizetése, nem egyszer nem kétszer azért, mert nincs más. azoknak a távközlési szolgáltatóknak, amelyeket nem én csinálom ( ;] ) és nem én jelentek be nekik hibákat, van, hogy egy isdn telefonvonal megjavítása három hét. ilyenkor hol legyen a fájlszerver? házon belül?

    persze, ha megszakad a net, akkor lehetnek problémák. pl. valódi kártyával kell pasziánszozni :P de akkor is, előbbre van, hogy ki tud tölteni ilyenolyan jelentéseket, űrlapokat még akkor is, ha nem tudja beküldeni, mert amikor megjavul a netje, beküldi egyben.

    az tény, hogy idiótákat lehet látni ilyen cégeknél. én például láttam olyat, ahol az irodaházi okostojás vetetett magának lakossági internetet. és amikor megkérdeztem, hogy a nagyvállalati bérelt vonal, amiből ide is jut, miért nem jó, akkor hebegés-habogás van...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #50 üzenetére

    > pentium procis hp microserver 212 rugó

    Topic zárható :DDD

    while (!sleep) sheep++;

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #50 üzenetére

    "tehát egy szervert két terányi diszkkel ki lehet hozni egy munkahely árából. ami 25%, nem "akár duplája". ha nasos mentést akarsz (nem hiszem, hogy kell), akkor a legolcsóbb synology nas 39 rugó, két lemezzel 80k körül kellene, hogy legyen. vagy pedig mented hálózaton."

    Akár NAS-ra mentesz, akár másra, akkor is kell hozzá eszköz, ez is pénz. Meg egy szünetmentes is mellé, meg el is kell helyezni... és még ez a lowend cucc, amiről beszélünk még így is plusz költség. Ha meg nem trógerul akarod összerakni, hanem korrektebbül, akkor meg sokkal többe kerül.

    És most csak egy mezei fájlszerverről beszélünk (amire egy szimpla NAS is megfelelő lehet akár). De ha már adatbázis vagy alkalmazás kiszolgáló is (mondjuk fut rajta egy Kulcs-Soft, Revolution vagy akármilyen egyéb könyvelő program, vagy egy raktárkészlet kezelő), akkor pedig egyáltalán nem biztos, hogy elég ennyi.

    De teljesen elfogadom, hogy a te ügyfeleidnél semmi szükség felhőre. Ez simán lehet. De úgy általánosságban kijelentened azt, hogy senkinek nincs rá szüksége - mert szerinted hülyeség -, az elég erős. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • bambano

    titán

    válasz emvy #54 üzenetére

    jelenleg 3-5 független szerverszobában van szerverem, attól függően, hogy a függetlennek mi a meghatározása.
    mindegyik szerverre fel tudok tenni git repót, nulla további költséggel. sávszélesség is van, diszk is van.
    nem tudom, ez mit jelent a kérdésed szempontjából. gitet nem használok, subversion van pár, mindegyik alkalmazásszintű realtime replikációval és mentéssel. van ups, van generátor. múlt héten volt villanyóra csere, csomagvesztés nélkül megúsztuk.

    tehát mit szeretnél még tudni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #53 üzenetére

    "én nem hiszem, hogy a magyar kkv-k között "
    Ki beszélt magyarról? :D
    BTW a magyar kis cégek között is vannak ilyesmik
    (nem pont jó példa, csak hasonló).

    "1.3 misiből simán kijön egy combos szerver 16 magos ryzennel"
    Amit mi most vettünk, abból 1db volt valami két milla, mondjuk az nem 16 mag, hanem 32, és 256GB RAM.

    "de ez a magyar rögvalóság, főleg vidéken. igen, van egy lakossági előfizetése, nem egyszer nem kétszer azért, mert nincs más"
    Pécsett haveréknál meg azért volt lakossági, mert jóvanazúgy. Lett volna ott karácsonyfa is, csak nem akartak költeni rá. Végülis csak abból éltek, hogy netet adtak vendégeknek :D
    Nem melesleg aki irodaházat üzemeltet 2021-ben, annak alap lenne, hogy ott rendes háló van. Ennyi erővel minek béreljen ott az ügyfél?
    Illetve! Egy átlag irodaházban vagy van szerverszoba, vagy nincs. Inkább nincs. Az se két fillér, hogy legyen.

    "de akkor is, előbbre van, hogy ki tud tölteni ilyenolyan jelentéseket, űrlapokat "
    Azokra azért szokott lenni megoldás, meg net nélkül kitölteni se szokta tudni.
    Illetve, ilyenkor backupnak akármi jó, akár mobilnet is (bár az is pénzbe kerül, de egy routerbe dugott stick is elég).

    Szal az egy dolog, hogy itt a Magyarország nevű balkán-külsőn mi van, meg az egy másik, hogy a világ nagy részén azért megoldott, hogy van háló.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #57 üzenetére

    Csak azt, hogy mindenestol mennyiert vallalnal el egy georedundans verziokezelo + issue tracker uzemeltetest 10 fos csapat szamara, evente, hardverrel, stb. egyutt. (Vagy szerinted mennyi ennek a normalis ara.)

    while (!sleep) sheep++;

  • bambano

    titán

    válasz hcl #58 üzenetére

    "Ki beszélt magyarról?": én, végig.
    "Nem mellesleg aki irodaházat üzemeltet 2021-ben, annak alap lenne, hogy ott rendes háló van.": lyalyly, hogy mennyire nem bírsz elvonatkoztatni a nagy multis melódtól :P az az irodaház, amiről beszéltem, az nem olyan, mint pesten a kőőőrúúúton (sic!) huszonharminconezer négyzetméter, három parkolóval, meg 450 bérlővel meg frissen vakolt 90-60-90 szíkjúritivel :P . Amiről én beszéltem az a cég saját "irodaháza", jobb esetben egy 30 négyzetméteres faház a csetresz szélén az erdőtől balra, rosszabb esetben egy lerakott konténer a bánya mellett és hasonlók.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #60 üzenetére

    "Amiről én beszéltem az a cég saját "irodaháza", "
    Akkor meg mit hívod irodaháznak? Csetresbe meg nem kell olyan céget vinni, ami szerverektől, stb. függ. Értem, hogy megcsinálja valaki, de abba kódolva van a szopás. (Aztán csodálkoznak, hogy nincs rendes infra.)
    Nekünk is vannak orosz bedolgozóink, kint laknak a tajgán, de hogy melyik HR-es agyalágyult vette fel ezeket?

    "rosszabb esetben egy lerakott konténer a bánya mellett "
    Az mondjuk egy cég kihelyezett valamije. De ilyen helyeken már tényleg 2 mobilnet stick is jó tud lenni :D

    ""Ki beszélt magyarról?": én, végig."
    Rajtad kívül meg senki.

    "az az irodaház, amiről beszéltem, az nem olyan, mint pesten "
    Nekünk pl. a pécsiben volt 2 külön vonal, 2 nyomvonalon (mondjuk az egyik mikró volt, de volt). 2 betáp, szünetmentes. Pedig az se a legjobban ellátott hely volt. (Amúgy mikrohullámon se lehet semmit vinni az ilyenjeidre?)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    válasz hcl #61 üzenetére

    "Rajtad kívül meg senki.": aki az én nevemben megjelent hsz-re válasz gombot nyom, az velem beszél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz bambano #62 üzenetére

    Veled, de nem biztos, hogy arról, amit te gondolsz :) Ilyen minicégeknek meg mindig minden problémás.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák