Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    botrány botrány botrány
    és mindig microsoft, felhő, microsoft, felhő, amazon, felhő, google, felhő

    még mindig van, aki hisz nekik????

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz gabor7th #2 üzenetére

    én nemrég rájöttem: jó ez a felhő, csak tudni kell használni.
    a felhős tárhelyedre a piaci versenytársadról szóló terhelő adatokat kell feltenni...

    ;]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #7 üzenetére

    "Raadasul az a trend, hogy minel nagyobb reszt felugyeljen a szolgaltato es minel kisebbet az ugyfel.": persze, mert a keletkező profitot a felügyelt részek nagyságának arányában illik elosztani, ezért minél többet felügyel a felhőszolgáltató, annál több pénzt vehet ki a zsebedből.
    egyre többet fizethetsz egyre több rettegésért :) mint egy horrormoziban...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #9 üzenetére

    én is rendszeresen hallom ezt a sületlenséget, csak nem értem.
    mi a fenétől lenne kevesebb szakember igény, mikor a céges szerverre két perc alatt felhúzok egy adatbáziskezelőt, oszt jónapot, míg a felhőben mindenféle felhős protokollokat is használni kell??? ráadásul sokkal hamarabb találsz olyan embert, olcsóbbért, aki fel tud rakni egy postgrest, mint olyat, aki pöpecül ért a felhőhöz is.

    ez egy veretes súlyos átb.szás az egész felhős miskulancia. drága, bonyolult, nagyon kevés esetben éri meg. de legalább nem biztonságos. kilószám okoz olyan gondokat, amik felhő nélkül nincsenek. ja, ezt mondtam már a windowsról is több, mint 15 éve...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    persze, csak szögezzük már le végre, hogy a felhő sem nem kevesebb munka, sem nem kevesebb szakember, sem nem kevesebb költség.
    a felhő az egy marketing átverés, illetve könyvelési "attrakció".

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    de milyen terhelést kap egy átlagos céges infrastruktúra?
    normál esetben egy kkv cuccát használja az a pár tíz ember, aki a kkv dolgozója és slussz. nincsenek több tízszeres vagy százszoros csúcsok, nem lesz hirtelen 12 dolgozó helyett 150 úgy, hogy mind a 150 azt az egy appot használja. ha meg mégis, akkor oda távközlés is kell már.

    egyetértek, trendek jönnek mennek, cloud jön, majd megy.
    nem kell ide egyedi mérlegelés, a magyar cégek elsöprő többségének nincs szüksége publikus felhőre. másik jelentős részének meg esélye sincs használni.

    ráadásul minél nagyobb erőkkel rombolja a céges hírnevét a felhőszolgáltató, annál inkább megy a levesbe a történet.

    a cloud elsősorban azoknál a cégeknél éri meg, ahol bizonyos könyvelési mutatók értéke számít. tehát például számít, hogy capex ment ki vagy opex, számít, hogy az árbevételt vagy nyereséget hány dolgozóval érték el, meg hasonló vicces tőzsdei hülyeségek. ott nagyon frankón mutat az éves tőzsdei jelentésben, hogy felhő, milyen modernek és frissek vagyunk, mint a tehénlepény az úton a csorda után, meg x fővel csökkent a dolgozói létszám, meg z forinttal csökkentettük a beruházásokat. és akkor a részvényesek elalélnak és maguk alá piszkolnak örömükben, és azonnal vesznek még részvényt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz gbors #16 üzenetére

    nem, nem lesz kevesebb se rövid távon, se hosszú távon, a különbség az, hogy házon belül csinálja meg vagy a felhős it embere csinálja meg.
    másrészt a felhő mindig plusz rétegeket jelent a szoftver architektúrában, amit szintén kell üzemeltetni, illetve mindig plusz hibalehetőség. jajj mit is mondok, hisze a topic posztja is arról szól, hogy milyen biztonságos a felhő.... lol :O :DD

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #19 üzenetére

    "ez viszont összességében egy jelentősebb költség lehet": nem. ez jelentősebb *beruházás*. vagyis az elején egyben kiadod és a könyvelésnek egy adott főkönyvi számláján szerepelteted, amortizálod, stb. a felhőt meg a költségek között szerepelteted oszt jónapot. de egy másodpercig ne legyen kétséges számodra, hogy a felhőszolgáltató minden költséget rádtol, plusz még egy kis nyereséget is. Amikor utoljára utánaszámoltam, az jött ki, hogy nagyjából 3 évnél van a határ, amikor a felhő és a saját cucc pont ugyanannyiba kerül, feltéve, hogy ezek a tőzsdei mutatók nem érdekelnek. Tehát ha otthon a sufniban három évnél tovább hajtod a vasat, akkor már olcsóbb a saját.

    az pedig, hogy milyen vas kell, azt a helyi igény dönti el. mi van, ha a sokkilences cloud ágyúval verébre? ha nem is kell olyan cucc a kkv-nak?

    és még mindig elfelejti mindenki, hogy ha felhő, akkor távközlés. persze, vasból kell backup. azt elfelejtik, hogy ha így gondolkodnak, akkor internet szolgáltatásból is kell backup, és az ötkilences cloudot nehogy már a tegnaptáv flip családi csomagjával hasonlítsuk össze! akkor legyen két nagyvállalati internet kapcsolat külön szolgáltatótól, apercben meg is öli a cloud, mint költségtakarékosság című mítoszt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz gbors #20 üzenetére

    tudsz példát mondani az általad említett helyzetekre, amiket magyar kkv-k valóban megélnek?
    sűrűn változó alkalmazásokat egyszerűen kihajítanak a p.ba, mert azt a dolgozók sem fogják megtanulni.

    egy kkv-nál megy az office, a könyvelés, meg azok a szoftverek, amikkel az államigazgatást elérik. ezek rendszerint letölthető szoftverek, amiből nem szokás felhő szolgáltatást csinálni. magyar könyvelés eléggé cifra ahhoz, hogy azt külföldi cég nem fogja szolgáltatni, csak magyar. akkor meg vagy megkapod, vagy van privát felhő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz gbors #23 üzenetére

    ami adatot találtam, az alapján a szamlazz.hu nem publikus cloudban van. a teamset meg a vírus miatt buherálták annyit.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #26 üzenetére

    teljesen más nézőpontból nézed, nem hiszem, hogy elfogadom.
    leírtál egy csomó költségnemet úgy, mintha azt a felhőből ingyen kapnád.
    "És ha megvették, akkor megint csak rendszeres kiadás ugye az áramszámla, a klíma, a HDD időnkénti cseréje és így tovább.": mert ezt a felhőszolgáltató nem tolja rád? de, rád tolja, ráadásul úgy, hogy még a profitját is ráteszi.
    "Szerintem itt pont magad ellen érvelsz, mert ha mondjuk felhőben vagy, akkor lokálisan nem kell semmilyen bérelt vonal": na ez az a szempont, amit másképp látsz te, mint én. nálam a kkv azért épít infrastruktúrát, hogy a saját dolgozói használják. ül x darab ember a kkv irodaházában, és használja a szervert. nem azért, hogy külsős ismeretlenek piszkálják.
    tehát nem érvelek magam ellen. az meg marhaság, hogy felhőbe telepített cucchoz mobilnet. rotfl, a mobilszolgáltatás lefedettsége és minősége piszkosul nem az a szint, amin dolgozni lehet. persze, én is ismerek embereket, akik még nem jöttek ki a körúton kívülre, nekik jó. de a települések zöme nem ilyen.

    "Ha meg on-premise minden és mondjuk a levelező szervered helyben van, na akkor valóban kell a drága internet kapcsolat meg redundancia, különben ha elhasal a neted onnantól ugye a levelezésed is ment a levesbe.": persze, csak ha felhőben van a levelezés és az hasal el (mert el szokott, gyakrabban, mint az én cuccaim), akkor a *komplett* levelezésed ment a levesbe, ha meg házon belül van, akkor csak az aktuálisan elküldött pár levelet nem látod, a többit igen, és egy korábbi történetre tudsz reagálni telefonon. akkor melyik is a jobb? hint: nem a felhő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    csak a kkv-k elsöprő többsége nem startup és nem játékfejlesztő.
    a kkv-k elsöprő többsége gizike küldd már át az excelt szintű.
    én például teljesen jól elvagyok azzal, ha azok a startupok meg játékfeljesztők (mind az öt) elkerülnek engem, mint rendszergazdát, miközben az a sok száz lehetséges kkv ügyfél meg nem.

    " Keszen kapod a globalis lefedettseget, autoskalazast, loadbalancingot": ahha, készen kapod... merugye se a szoftveredet nem kell alkalmassá tenni erre, se az infrastruktúra apit nem kell használni, semmi ilyesmiről nincs szó. következésképpen a szomszéd fia is üzemeltetni tudja a cuccot, nem kell hozzá méregdrága cloud szakértő arhitekt meg devops meg hasonló mostanában divatos marhaságok. tök ingyen készen kapsz mindent, neked semmit nem kell tenned.

    hagyjuk már ezt a hülyeséget végre.

    a bankszektornak meg tilos a publikus felhő, akár hibrid, akárhogy. pont. az ő adatkezelésükkel kapcsolatban nagyságrendekkel szigorúbb szabályok vannak, mint géza 3 fős kkv-jával szemben. pont.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    megnéztem az azúr árait, egy 2vcpu/8GB ram vm 1 éves foglalással 0,0548 dollár/óra, 3 éves foglalással 0,0369. ez, ha tudok még számolni, 30 napos hónapban 11678 és 7864 forint. ennél a rackforest olcsóbban ad privát vps-t. és akkor nincs rack, backup, ups, stb. ja, rack van a rackforestben...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #31 üzenetére

    értem, tehát amikor indulna a cége, akkor nem kell megvenni a desktop gépeket se, az azokhoz való szünetmenteseket se, merthogy a szervert nem kell megvenni. szerintem vissza kellene kanyarodnod a valódi életből vett példákra.
    és nem kell foglalkoznia a gariztatással, üzemeltetéssel, stb. cserébe rászakadt a gdpr meg az adatfeldolgozó kérdéskör... sokkal olcsóbb... ja :P

    "mondjuk egy OneDrive-al simán kiváltasz egy egyszerűbb fájlszervert, akkor máris nincs sávszélesség para. ": amikor ezt leírod, odafigyelsz arra, hogy mit írsz, vagy csak írod az ms marketing bullshitet ész nélkül?? ha az adatodat kiraktad a házból, akkor számít a sávszélesség. Ha a meghajtód a felhőben van amerikában, és fel akarsz rá tölteni a saját irodádból egy gigás fájlt, hogy megoszd, a szomszéd kollégád meg le akarja tölteni, akkor qvára számít az, hogy mobilneten töltöd fel meg le amcsiba, vagy réz etherneten a lépcső alatti szerverre. kanyarodjunk már vissza ahhoz, amit mondtam: a kkv az infrastruktúrát zömében MAGÁNAK építi, nem külsősnek.

    az meg, hogy emailen nem lehet könyvelésbe adatot küldeni, nevetséges. ftp szervert tudott üzemeltetni, email szervert meg nem? miért nem kért meg engem? én be tudom állítani a postfixet úgy is, hogy 128k-s levelet se fogadjon el, meg úgy is, hogy egy gigásat is elfogadjon. és a spamfilterét is be tudom állítani.

    ja, a háztáji szervered biztosan fog állni egy napot, ha tönkremegy benne valami, mert arra nem lehet szerviz szolgáltatást kötni vagy tartalékot képezni úgy, mint ahogy a felhőben csinálják. de legalább a felhő soha sem romlik el, hiszen a bgp-t se lehet félrekonfigurálni, hogy megálljon a fél világon az internet. rotfl. és akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy olyan topikban tolod a felhő reklámot, ami arról szól, hogy biztonság szempontjából ez a konkrét felhő lyukas. meg tegnap is az volt. meg tegnap előtt is. és hetente jönnek cikkek, hogy a felhő mindig lyukas volt. és az is marad örökre.

    a magam részéről akkor fogom elhinni, hogy a publikus felhő jó megoldás, ha valaki megmondja, hogy mire, és az nem bullshit. hogy bulvárosan fogalmazzak: izgatottan várom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Protezis #33 üzenetére

    nem is tudtam, hogy lett egy önéletrajz íróm, aki pontosan tudja, hogy mit csináltam eddigi karrierem során...

    tehát globális szolgáltatást csak publikus cloudban vagy saját telephelyen lehet csinálni? nincs más lehetőség? hint: van.

    a biztonságról meg annyit, hogy amit én rakok össze, abban harmadannyi szoftverkomponens sincs, vagyis harmadannyi hibalehetőség se.

    szerk: most attól a résztől tekintsünk el, hogy nem kell tojást tojnom ahhoz, hogy tudjam, hogy valamelyik záp.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #38 üzenetére

    "egy ilyen plusz költség akár megduplázhatja az induló kadásokat.": mert ez érvelés? akár? ez bulvár, mint egy avon reklám. de megvárom, amíg bizonyítod.

    ezt azért írtam: "amikor ezt leírod..." mert többedjére is az onedrive + mobilnet kombóval jöttél elő, amiről megírtam, hogy marhaság, mégis előveszed újra meg újra. nem lehetne megérteni az én érveimet?

    "nem csak a te oldalad létezik": azt a harcot, hogy a saját it-je a saját üzleti érdekeit szolgálja ki, neki kell megvívnia, nem nekem. ha mégse hajlandó, akkor majd használja az én levelezőszerveremet. ha nem vagy tisztában vele, hogy hogyan, kérdezd meg, megírom.

    hogy nekem mi bajom? ahhoz képest, hogy te folyton olyan állítások felé tereled a vitát, amiről már bebizonyítottam, hogy téves, hogy itt van az önjelölt önéletrajz íróm, aki jobban tudja, hogy harminc éves karrierem alatt mit csináltam, mint én? a többi topicban szereplő tévedéseket most nem hozom fel. egyébként pedig keresd fel a logouton ezt: [link] ott szépen leírtam, hogy mi miért van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #41 üzenetére

    "Mármint azt bizonyítsam be, hogy X db PC ára az kevesebb mint X db PC + szerver + szünetmentes + mentés + rack szekrény + stb.": nem ez volt az állításod, már megint terelsz. és ha az ilyen terelésekért beszólok, akkor megalázlak meg hasonlók.

    ez volt az állításod: "Egyáltalán nem mindegy, hogy csak a desktop gépeket kell megvennie induláskor (mert azt így is úgy is meg kell vennie) vagy ezeken felül még plusz a szervert és tartozékait is." és "egy ilyen plusz költség akár megduplázhatja az induló kadásokat."

    tehát bizonyítsd be, hogy egy kkv számára a szükséges és elégséges szerver megduplázza a kiadásokat.

    a felhővel kapcsolatban meg mindig azt látom, hogy a felhő díját veszitek figyelembe, a szükséges "tartozékokat" (ahogy a saját szervernél fogalmaztál) meg nem. Tehát szándékos csalás, amire már ezerszer felhívtam a figyelmeteket, és csak azt tudom elképzelni indoknak, hogy ha valós költségbecslést csinálnátok, úgy borulna fel a költségalapú érvelés, mint a huzat. plusz mindig elfelejtődik, hogy a felhő mekkora biztonsági kockázat, amit illene forintosítani.

    megkérdezhetném azt is, hogy milyen házi infrastruktúrát nem bír el az a cég, amelyik lazán kifizeti a gdpr-ban előirányzott 20 millió eurós díjat? vagy ha nem akarunk rögtön ennyivel takarózni, milyen szerver futja ki azokból a büntetésekből, amiket a magyar hatóság mostanában két kézzel szór ki?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hcl #42 üzenetére

    "ilyen lófing kis cégek kreálnak olyan alkalmazásokat, amiket utána milliós userbázis használ,": én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt.
    azok a cégek, akik nem ilyenek, azok majd keresnek engem és nekem lesz elég munkám.

    jelenleg olyan cégekkel dolgozom, ahol van egy irodaház, abban dolgozik pár ember és el akarják érni a saját adataikat. olyan fajta adatelérés, hogy világvégén valaki meg akarjon nézni valamit, nagyjából nulla, és az sem érdekel senkit, ha nem sikerül kívülről megnézni. sok olyan céget is ismerek, amelyik nem tud tisztességes internet kijáratot venni, mert nincs a környéken. ezeknél a cégeknél az a megoldás, hogy kapnak egy szervert, én távmenedzselem, és helyi hálózaton elérik. a rendelkezésre állásra meg az a megoldás, hogy ÉN tartok itthon egyen-pótalkatrészt, és ha gond van, megyek és megjavítom. ennek olyan minimális a költsége számomra, hogy azzal, hogy cserébe javul a jó hírem, sokkal többet nyerek.

    és teljesen biztos vagyok benne, hogy a kkv-k zöme ez a szint. a kkv-k zöme nem megy felhőbe, mert drága, mert nagyon drága kifizetni az adatvédelmi papírgyártást a külföldi felhőhöz, mert nagyon drága a büntetés, ha lebuknak, és mert drága a távközlés (vagy nincs).

    "Illetve Postgres szerver - az Azure": az azúrban, tudomásom szerint nincs postrgres szerver, mint szolgáltatás, valamilyen adatbáziskezelő van, amiről azt állítják, hogy postgres kompatibilis, de legalább méregdrága. az azúrban az adatbázis [link] eszerint és a legkisebbet választva 108 EZER forint/hó. az 1.3 misi/év. ebből milyen szervert lehetne építeni?

    "Ha szolgáltatást nyújtasz, akkor még ha te magad nem is éred el a felhős cuccod, attól még az ott megy, és a userek (akik fizetnek) tudják használni.": értem, csak az a gond, hogy nincs user. ezt is írtam már, hogy nem külsősöknek építik az infrastruktúrát, hanem maguknak. Tegyük fel, hogy van egy fájlszerviz meg egy adatbázis szerviz. az összes user bent ül egy irodaházban, ahol nincs rendes internet. hova tegyem a szervert? a nincs rendes internet távoli végére vagy be a házba az user mellé?

    a multik meg valószínűleg maguk oldják meg a problémáikat, úgyhogy azzal nem foglalkozom mostanában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz emvy #44 üzenetére

    írd át a feltételes módot kijelentő módra.és ha angolul írtad volna, akkor azt is mondanám, hogy folyamatos igeidőre.

    szerk: mondjuk szoftver fejlesztéshez issue trackert hosztolni... az kérdéses :P

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz emvy #47 üzenetére

    ezt a kérdést nem értem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #48 üzenetére

    a legolcsóbb összerakott pc mostanában az iponnál 150 rugó. plusz monitor, plusz windows plusz office, úgy számolom, nagyjából 320 rugó per munkahely.

    pentium procis hp microserver 212 rugó, xeonnal 284. diszk terája normális időszakban 2*10 rugó körül van.

    tehát egy szervert két terányi diszkkel ki lehet hozni egy munkahely árából. ami 25%, nem "akár duplája". ha nasos mentést akarsz (nem hiszem, hogy kell), akkor a legolcsóbb synology nas 39 rugó, két lemezzel 80k körül kellene, hogy legyen. vagy pedig mented hálózaton.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #48 üzenetére

    a gdpr-os témára tök egyszerű a válasz: az ms semmiféle hihető valós vállalást nem tesz a gdpr-ral kapcsolatban. és nem csak azért, mert ez a topic is arról szól, hogy mekkora böhöm lyukak vannak a felhőjében.
    ezt én is simán túlszárnyalom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hcl #52 üzenetére

    kreatív idézés érvelési hiba.
    az eredeti szövegben az volt, hogy: ""ilyen lófing kis cégek kreálnak olyan alkalmazásokat, amiket utána milliós userbázis használ,": én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt."
    én nem hiszem, hogy a magyar kkv-k között olyan sok olyan cég lenne, amelyik milliós userbázist építenek. van ilyen, ezt nem vitatom, de teljesen biztos vagyok benne, hogy én egészen jól elvagyok nélkülük.

    ne viccelj már, 1.3 misiből egy komplett intel szerver kijön, nem egy systemx. de 1.3 misiből simán kijön egy combos szerver 16 magos ryzennel. tudom, mert építettem már ilyet.

    "Az ilyen "egy irodaházban elférünk" cégeknél": de ez a magyar rögvalóság, főleg vidéken. igen, van egy lakossági előfizetése, nem egyszer nem kétszer azért, mert nincs más. azoknak a távközlési szolgáltatóknak, amelyeket nem én csinálom ( ;] ) és nem én jelentek be nekik hibákat, van, hogy egy isdn telefonvonal megjavítása három hét. ilyenkor hol legyen a fájlszerver? házon belül?

    persze, ha megszakad a net, akkor lehetnek problémák. pl. valódi kártyával kell pasziánszozni :P de akkor is, előbbre van, hogy ki tud tölteni ilyenolyan jelentéseket, űrlapokat még akkor is, ha nem tudja beküldeni, mert amikor megjavul a netje, beküldi egyben.

    az tény, hogy idiótákat lehet látni ilyen cégeknél. én például láttam olyat, ahol az irodaházi okostojás vetetett magának lakossági internetet. és amikor megkérdeztem, hogy a nagyvállalati bérelt vonal, amiből ide is jut, miért nem jó, akkor hebegés-habogás van...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz emvy #54 üzenetére

    jelenleg 3-5 független szerverszobában van szerverem, attól függően, hogy a függetlennek mi a meghatározása.
    mindegyik szerverre fel tudok tenni git repót, nulla további költséggel. sávszélesség is van, diszk is van.
    nem tudom, ez mit jelent a kérdésed szempontjából. gitet nem használok, subversion van pár, mindegyik alkalmazásszintű realtime replikációval és mentéssel. van ups, van generátor. múlt héten volt villanyóra csere, csomagvesztés nélkül megúsztuk.

    tehát mit szeretnél még tudni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hcl #58 üzenetére

    "Ki beszélt magyarról?": én, végig.
    "Nem mellesleg aki irodaházat üzemeltet 2021-ben, annak alap lenne, hogy ott rendes háló van.": lyalyly, hogy mennyire nem bírsz elvonatkoztatni a nagy multis melódtól :P az az irodaház, amiről beszéltem, az nem olyan, mint pesten a kőőőrúúúton (sic!) huszonharminconezer négyzetméter, három parkolóval, meg 450 bérlővel meg frissen vakolt 90-60-90 szíkjúritivel :P . Amiről én beszéltem az a cég saját "irodaháza", jobb esetben egy 30 négyzetméteres faház a csetresz szélén az erdőtől balra, rosszabb esetben egy lerakott konténer a bánya mellett és hasonlók.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hcl #61 üzenetére

    "Rajtad kívül meg senki.": aki az én nevemben megjelent hsz-re válasz gombot nyom, az velem beszél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák