Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #17 üzenetére

    Előnye olyankor van, amikor vannak csúcsok, stb. Ilyen lófing kis cégek kreálnak olyan alkalmazásokat, amiket utána milliós userbázis használ, olyankor azért előfordul, hogy olyan hirtelen terhelések vannak, amiket saját infrával nem nagyon védesz ki, pláne nem értelmes sebességgel.
    Ugyanilyen méretű cégeknek okoz gondot az is, hogy pl. a világ nagyobb régióiban legyen egyáltalán szerver, ami értelmes válaszidőt tud.
    De ezeket felhőn kívül is ki lehet védeni, elég sokféle megoldás lehetne erre. Meg a public felhőn kívül is vannak cloud megoldások, de mindenki ezer a sz*ron pörög.

    Illetve Postgres szerver - az Azure meg a többi cloud is tud olyat, hogy nem virtuálgépet bérelsz, hanem helyből adatbázist kapsz. Replikálva, backupolva, mindenelve.

    A másik bajom, hogy elég sok ilyen bugja van a mikroszoftnak, az AWS, Google kevesebbet szerepel ilyen hírekben. Lehet, hogy azok értelmesebben vannak összerakva... :F

    " az ötkilences cloudot nehogy már a tegnaptáv flip családi csomagjával hasonlítsuk össze!"
    Nem jó irányból nézed. Ha szolgáltatást nyújtasz, akkor még ha te magad nem is éred el a felhős cuccod, attól még az ott megy, és a userek (akik fizetnek) tudják használni.
    Egy olyan cég meg, akinek helyben van az infrája, és onnan szolgáltat, meg helyből tart backup vonalat. Ráadásul multik telephelyein alapból sem van ott minden infra; mondjuk van országosan egy DC, az országban meg 5-sok telephely, ott minden telephelyen ott van a backup vonal is.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #45 üzenetére

    "én hajlandó vagyok megegyezni arról, hogy ezek a cégek menjenek a felhőbe, de nélkülem. mint a három. vagy öt."
    Jelenleg az IT cégek egyre nagyobb része ilyen, nem 3 vagy 5 :) . Az ilyesmihez kell valami felhőre hajazó dolog. A kérdés csak az, hogy pontosan mennyire public, mennyire privát felhő, milyen korlátokkal. Az tutira marhaság, amit most a MS csinál, de nem feltétlenül az az egész cloud.

    "valamilyen adatbáziskezelő van, amiről azt állítják, hogy"
    MS SQL gondolom, hát csak a sajátjukat tolják. :DDD Voltam trainingen, de nem figyeltem, onnantól kezdve, hogy MS.

    "az 1.3 misi/év. ebből milyen szervert lehetne építeni?"
    Ebből egy normális System X épphogy kijön. Egy, egy telephelyen. (De ha veszel két ST550-et mondjuk vagy annak megfelelőjét 2021-re, akkor se nagyon sok.) Másik 1.3M az mondjuk 2-3 havi fizetése annak, aki üzemelteti.

    "ert nagyon drága kifizetni az adatvédelmi papírgyártást a külföldi felhőhöz, "
    Európában asszem van AWS is. De mindegy is, ezt az adott cégnek kell megszülnie. Ezek a KKV-k fognak valahol virtuális szervert bérelni, ami megint csak felfogható felhőnek. Vagy helyben üzemeltetni egyet, ami meg sajnos általában spórolós, és jó lyukas lesz.

    "a multik meg valószínűleg maguk oldják meg a problémáikat,"
    Ja, csak sajnos ott is az van, hogy tolják public felhőbe, pedig ott aztán van pénz arra, hogy saját felhőjük legyen, rendes szekuval, ami nem térdel le sem a felhőszolgáltató bugjától, sem attól, hogy valahol kiesik egy vonal, vagy egy DC. (Pedig LOL, még nálunk is van olyan cucc, amit fél EU-ban használnak, és 2db Power vason megy egy telephelyen, de hát ehhez már retednak kell lenni :D )

    "ezt is írtam már, hogy nem külsősöknek építik az infrastruktúrát, hanem maguknak."
    Az ilyen "egy irodaházban elférünk" cégeknél (ne röhögtess már, láttam olyat, hogy egy irodába volt 3 cég bejelentve, és ugyanaz a 3 ember volt ott, de ez a magyar pályázatvadász mutyikáefték szintje :D ) általában tényleg szükség sincs felhőre. De ettől még van egy rakat olyan eset, ahol igencsak jól jön egy felhős szolgáltatás.
    BTW a legtöbb esetben sem csak a belsős adataikkal dolgoznak, hanem valakivel kommunikálnak kifelé is, szóval ha kiesik a vonal, akkor gáz van mindenhogyan.
    Nem mellesleg pont ezek a sóher bandák szoktak egy lakossági előfizetésen lógni, mert nem akarják kifizetni a cégest :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #53 üzenetére

    "én nem hiszem, hogy a magyar kkv-k között "
    Ki beszélt magyarról? :D
    BTW a magyar kis cégek között is vannak ilyesmik
    (nem pont jó példa, csak hasonló).

    "1.3 misiből simán kijön egy combos szerver 16 magos ryzennel"
    Amit mi most vettünk, abból 1db volt valami két milla, mondjuk az nem 16 mag, hanem 32, és 256GB RAM.

    "de ez a magyar rögvalóság, főleg vidéken. igen, van egy lakossági előfizetése, nem egyszer nem kétszer azért, mert nincs más"
    Pécsett haveréknál meg azért volt lakossági, mert jóvanazúgy. Lett volna ott karácsonyfa is, csak nem akartak költeni rá. Végülis csak abból éltek, hogy netet adtak vendégeknek :D
    Nem melesleg aki irodaházat üzemeltet 2021-ben, annak alap lenne, hogy ott rendes háló van. Ennyi erővel minek béreljen ott az ügyfél?
    Illetve! Egy átlag irodaházban vagy van szerverszoba, vagy nincs. Inkább nincs. Az se két fillér, hogy legyen.

    "de akkor is, előbbre van, hogy ki tud tölteni ilyenolyan jelentéseket, űrlapokat "
    Azokra azért szokott lenni megoldás, meg net nélkül kitölteni se szokta tudni.
    Illetve, ilyenkor backupnak akármi jó, akár mobilnet is (bár az is pénzbe kerül, de egy routerbe dugott stick is elég).

    Szal az egy dolog, hogy itt a Magyarország nevű balkán-külsőn mi van, meg az egy másik, hogy a világ nagy részén azért megoldott, hogy van háló.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #60 üzenetére

    "Amiről én beszéltem az a cég saját "irodaháza", "
    Akkor meg mit hívod irodaháznak? Csetresbe meg nem kell olyan céget vinni, ami szerverektől, stb. függ. Értem, hogy megcsinálja valaki, de abba kódolva van a szopás. (Aztán csodálkoznak, hogy nincs rendes infra.)
    Nekünk is vannak orosz bedolgozóink, kint laknak a tajgán, de hogy melyik HR-es agyalágyult vette fel ezeket?

    "rosszabb esetben egy lerakott konténer a bánya mellett "
    Az mondjuk egy cég kihelyezett valamije. De ilyen helyeken már tényleg 2 mobilnet stick is jó tud lenni :D

    ""Ki beszélt magyarról?": én, végig."
    Rajtad kívül meg senki.

    "az az irodaház, amiről beszéltem, az nem olyan, mint pesten "
    Nekünk pl. a pécsiben volt 2 külön vonal, 2 nyomvonalon (mondjuk az egyik mikró volt, de volt). 2 betáp, szünetmentes. Pedig az se a legjobban ellátott hely volt. (Amúgy mikrohullámon se lehet semmit vinni az ilyenjeidre?)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #62 üzenetére

    Veled, de nem biztos, hogy arról, amit te gondolsz :) Ilyen minicégeknek meg mindig minden problémás.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák