Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    Sok ilyen cikket olvastam már, és régebben még én is együtt hőzöngtem a többiekkel ezeken, de ma már máshogy látom a dolgot. Hozzá kell tenni, hogy én abszolút érintett vagyok a dologban, mert 4 évig úgy jártam szakközépiskolába, hogy azt hittem, a végére fogok tudni valamit. Aztán a +2 éves specializálódás alatt, amikor már külső cégnél gyakorlatoztam, rájöttem, hogy kb. 80%-át elölről kell kezdenem a szakmának. Viszont úgy gondolom, hogy az IT világban és környékén végzett szakmákat egyszerűen lehetetlen korszerűen oktatni állami intézményben. Ha a szándék meg is lenne, még akkor is csak erőlködve lehetne loholni a dolgok után, mert méreténél fogva nem tud megfelelő gyorsasággal reagálni egy ilyen rendszer ennek a világnak a villámgyors változásaira. Persze, javítani volna mit, de az szerintem ésszerűtlen elvárás, hogy az ember kijön az egyetemről / szakiskolából és mindent tud. És nem is annyira pénzkérdés, mert még eszközhiány esetén is lehet úgy oktatni, hogy ne legyél fogalmatlan a trendekkel kapcsolatban.
    Egy működő módszer, aminek az előnyeit a saját bőrömön tapasztaltam: rendszeres időközönként előadókat hívni az adott szakma élesben tevékenykedő tagjai közül. Nálunk is voltak ilyenek, és többet értek, mint egy-két átlébecolt hónap a szakiskolában.
    Szerintem mindenki szívesen venné, ha egy-két tapasztaltabb IT szakember (olyanok, akik a gyalázatos állapotról felméréseket készítenek) felajánjla az oktatási intézményeknek, hogy saját idejéből, ingyen elmegy és előadást tart, felzárkóztat, stb. Arról aztán lehetne felmérést készíteni, hogy hány önkéntes felajánlást utasítottak vissza az intézmények és milyen okból. Ezt felülvizsgálva akár felelősségre is lehetne vonni egy-két ostoba őskövületet (mint amilyenek nálunk is voltak), hogy milyen alapon gátolja a fejlődést. Ha nem megfelelő az indoklása, akkor szakmai alapon akár el is lehetne távolítani a posztjáról. És ha egy élesben dolgozó szakember egyre többet jár előadást tartani >>> és ilyen emberből egyre több van, akkor valóban elkezd közeledni a szakma és az oktatás.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák