Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz Rayyy #25 üzenetére

    "Szerintem mindenki szívesen venné, ha egy-két tapasztaltabb IT szakember (olyanok, akik a gyalázatos állapotról felméréseket készítenek) felajánjla az oktatási intézményeknek, hogy saját idejéből, ingyen elmegy és előadást tart, felzárkóztat, stb. Arról aztán lehetne felmérést készíteni, hogy hány önkéntes felajánlást utasítottak vissza az intézmények és milyen okból."

    A SZÁMALK-on a windows szerver telepítése és konfigurálást egy külsős vállalkozó oktatta (asszem még most is), aki nem az oktatásból élt meg, hanem a vállalkozásából. Konkrétan erről van szó:
    http://www.csinfo.hu/csinfo/
    Tar György István volt a tanárom egyébként, szvsz jól is csinálta. Sajnos az időbeli lehetőségek korlátokat szabtak, de azt fentebb már kifejtettem miért. Nemcsak üzemeltetést, de szemléletmódot is oktatott.

  • bambano

    titán

    válasz Rayyy #25 üzenetére

    "Egy működő módszer, aminek az előnyeit a saját bőrömön tapasztaltam: rendszeres időközönként előadókat hívni az adott szakma élesben tevékenykedő tagjai közül.": szerintem egy működő módszer van: éles, jól fizető projekteket kell az egyetemekre vinni, amiben az oktató dolgozhat, fejlődhet, és diákokat is bevonhat.

    persze az egész kóceráj vége úgyis az, hogy túlterhelt az egyetemi oktató. vagyis a kiindulási pénz a probléma.

    a másik alapprobléma, hogy a magyar felsőoktatásban az elismerés egy életre szól. ha 25 évesen valaki írt egy jó cikket matekból, akkor még 70 évesen is azzal kapaszkodik a székébe, hogy anno volt egy jó cikke. így vén ágybavizelősök határozzák meg az oktatást (is), nem olyanok, akik értenek is hozzá. Azt is bevezetném, hogy minden értékelhető produktum x évig érvényes, utána nulla. Akinek nem volt az utóbbi időben értékelhető eredménye, az lecsúszik a ranglétrán a tanársegéd szintjére, és nem tud beleszólni a döntésekbe.

    (#42) Balu77 : a szaktemetők meg a harmadik... nem akarták felszámolni a hasznavehetetlen egyetemeket, karokat, szakokat, így elkezdtek valamihasznavehetetlen informatikust képezni. tipikus példa: nehézipari műszaki egyetem bányamérnök informatikus. mer' olyan bazi sok bányánk van...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák