Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dagonya

    aktív tag

    válasz SidCorky #61 üzenetére

    ne viccelj már! egy fényképezőgépnél fontosabb a kezelhetőség annál hogy milyen képeket lő?

  • NandorHUN

    addikt

    válasz SidCorky #61 üzenetére

    Ok értem én, hogy ha valaki nem profi lehet nem is számít erre annyira de azért ... Már ránézésre látszik például egy Fuji meg egy A6000 között, hogy melyik hogy bánik a színekkel jpg-ben. Vagy Canon és Sony között.
    Vagy az, hogy Canon és Sony közül melyiknek milyen a dinamikatartománya (Canon gyengéje).

    Tehát az azért nem igaz, hogy mindkettő APSC oszt's akkor ugyanazt tudja az összes.

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • dagonya

    aktív tag

    válasz SidCorky #98 üzenetére

    ezt már elsőre is fel tudtam fogni, csak érteni nem értem. egy fényképezőgépnek szerintem abszolút elsődleges funkciója a fényképkészítés. olyan, mintha autót tesztelnél, de csak arra fókuszálnál, hogy hány görögdinnye fér el a hátsó ülésen, mert az összes többi paraméter úgyis ott van más tesztekben leírva. oké, csak akkor ez nem teszt, nem tudtuk meg hogyan teljesít az az eszköz abban amire eredetileg szánták. na mindegy nem ragozom, csak kicsit értetlenkedtem. bocs.

  • aginor

    addikt

    válasz SidCorky #107 üzenetére

    Ha kell, m43-as cuccokat tudok hozzá kölcsönözni nektek. ;)

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • simongab

    senior tag

    válasz SidCorky #107 üzenetére

    Én már próbáltam...kitobi...Mindkét kép nyers és processzált változatban. A telefon normál fényviszonyok között még vonalélességben is hasonlítható

  • Mercutio_

    félisten

    válasz SidCorky #98 üzenetére

    Az rendben van, hogy laikus szemszögből készül egy teszt :K Ami nincs rendben, (mert félrevezető és esetleg pont attól veszi el a kedvét az olvasónak, hogy szakportálok tesztjét is megnézze,) ha egy ki tudja hogyan ütött-vágott, mikori firmware-rel rendelkező vázon minimális tájékozódás nélkül történik ez a tesztelés.

    Ha én a piacon megvehető cuccot tesztelek, akkor - mivel majd más is újonnan veszi - alap, hogy újat (vagy legalább újszerűt) használok.

    Ahogy IT-s cuccoknál, úgy itt is alap, a firmware frissítése (váz és obi), és ahogy értelmes vásárló tájékozódik vásárlás előtt, úgy itt is érdemes legalább a Ph szaktopicjában egy "vannak-e ajánlott beállítások a rendszerben/a konkrét váznak, és az obinak spéci funkciói, amiről jó ha tudok" kérdést feltenni.
    És persze ahogy azt minden kezdő felhasználónak javasolni szokták: Nem árt a vázhoz adott kézikönyvet végigolvasni...

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • dagonya

    aktív tag

    válasz SidCorky #150 üzenetére

    tényleg nem kötekedni szeretnék, csak mindahányszor leírod mindig megakad rajta a szemem. ha nem fotós szakmai oldal vagytok, akkor nem kell fényképezőgépet "tesztelni", akkor elég egy logout firkantás, hogy tetszett-e a masina menüje, meg a színe, meg a boboza és kész. még akkor is ha hozzátok vágnak egy reklámterméket. tudom, hogy önmagamat ismétlem, de fényképezőt tesztelni a fotók minőségét figyelmen kívül hagyva egyszerűen nevetséges. akkor is, ha az átlagemberek 99%-a ... blablabla. ez logoutba való. a fényképezőgép által készített képek minősége szerintem nem pixelpeepelés kérdése, az a gép eredendő funkciója, ha azt figyelmen kívül hagyjuk, akkor nem fényképezőgépet tesztelünk, akkor egy bébiőrt is elemezhetnél ami mellesleg készít képeket is, de az úgyse érdekes, mert az átlagemberek 99%-a ...

  • aginor

    addikt

    válasz SidCorky #150 üzenetére

    Hááát azért ez erősen függ attól is, hogy ki mit tekint pixelbuzulásnak. Szerintem pl a dinamikatartományt, a jpg motort, követő fókuszt, af segédeket, a gép minden extra funkcióját érdemes lehet tesztelni. A tesztekhez mindenképpen ajánlott lehet a forgalmazótól egy komolyabb objektívet is kérni, hogy ne a kitobjektív legyen a szűk keretsztetszet. Ugyanakkor az sem lehet hátrány, ha minél nagyobb számú képet tesztek a cikkbe, mert abból már lehet következtetni az általános képminőségre, ahogy egy iso tesztsor sem ördögtől való és gyorsan kivitelezhető.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SidCorky #150 üzenetére

    Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha már ez a PH!-n az új (?) irány, hogy mélységében nem vizsgálja az elkészült tesztfotókat, akkor érdemes lenne odatenni egy pár RAW fájlt is, hogy akit érdekel mit tudna kigyurmázni belőle, az is jóllakjon.

    Én a magam részéről már nem is nagyon szoktam gépvásárlás előtt ilyen nagyon elemzős teszteket olvasni, beszerzek egy pár RAW-t és megnézem magamnak, ezen kívül már meglévő felhasználók véleményei érdekelnek (bugok, hiányosságok, amikre egy teszt nem tér ki időhiány miatt).

    ---

    Magát az X-T100-at is véleményezve:

    Nem mai darab, de nem baj, hogy teszteltek ilyen ~1 éve piacon lévő gépeket is. Egy nyomorult dilemmát sikerült szülnie a Fujinak ezzel a vázzal, mert 200 körüli pénzből MFT vonalon gazdagabb tudású gépeket lehet összefogdosni, amikben már IBIS is van (és videóban is köröket vernek rá), de ugye ebben meg ott van egy elég jó 24 megapixeles APS-C szenzor, ami érzékenységben és dinamikában is leiskolázza ezeket a vázakat (cserébe szinte mindenben fapadosabb).

    A Jpeg hangolására voltak panaszok és ez sajnos a Fuji hozzáállásában egy negatívum, hogy a Bayer szenzoros vázaikon túl sokat nem pepecselnek ezzel a területtel, szemben az X-Trans verziókkal. Ezt tapasztaltam a saját bőrömön is, volt Bayer szenzoros Fujim (pontosabban most is megvan, pihen a fiókban nyugdíjazva). Persze így is bőven messze az átlag felett teljesít, simán egy ízlésnek megfelelő filmszimulációs móddal végig lehet kattintani egy nyaralást és a fotók piszkálás nélkül mehetnek az archívumba/nyomtatóba/albumba és még egy instás fazonírozáshoz is elég tartalék van ezekben a tömörített anyagokban is. De úgy egyébként ismerek nem egy olyan Fuji fotóst, aki kifejezetten a Bayer szenzoros gépeket szereti, mert zömmel RAW-ban fotóz mondjuk tájat és jobban elboldogul vele, mint az X-Trans-al.

    Az LCD képernyő döntögető/kihajtogató mechanizmusa pedig elképesztően jó és nem is értem a Fujit, hogy az azóta megjelent más vázain miért nem alkalmazza, fél vesémet odaadnám egy ilyenért. Tegyék rá ezt a mechanizmust a majdani X-T40-re, tegyenek mellé IBIS-t és engem megvesznek majd azzal kilóra ha semmi máshoz nem is nyúlnak. Hozzáteszem ha már a cikkben szóba került az X-T30, szerintem az a váz a felárának minden fillérjét megéri, annyi mindenben jobb, még videóban is (AF-ben meg aztán végképp). Persze érthető, ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz, de létezik még az X-T20 is, az sem elvetendő ötlet.

    +1 az X-T100 mellett: Szerintem ennek a gépnek a vonásai a legszexibbek az egész Fujifilm ökoszisztémában. :)

Új hozzászólás Aktív témák