Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SidCorky #150 üzenetére

    Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha már ez a PH!-n az új (?) irány, hogy mélységében nem vizsgálja az elkészült tesztfotókat, akkor érdemes lenne odatenni egy pár RAW fájlt is, hogy akit érdekel mit tudna kigyurmázni belőle, az is jóllakjon.

    Én a magam részéről már nem is nagyon szoktam gépvásárlás előtt ilyen nagyon elemzős teszteket olvasni, beszerzek egy pár RAW-t és megnézem magamnak, ezen kívül már meglévő felhasználók véleményei érdekelnek (bugok, hiányosságok, amikre egy teszt nem tér ki időhiány miatt).

    ---

    Magát az X-T100-at is véleményezve:

    Nem mai darab, de nem baj, hogy teszteltek ilyen ~1 éve piacon lévő gépeket is. Egy nyomorult dilemmát sikerült szülnie a Fujinak ezzel a vázzal, mert 200 körüli pénzből MFT vonalon gazdagabb tudású gépeket lehet összefogdosni, amikben már IBIS is van (és videóban is köröket vernek rá), de ugye ebben meg ott van egy elég jó 24 megapixeles APS-C szenzor, ami érzékenységben és dinamikában is leiskolázza ezeket a vázakat (cserébe szinte mindenben fapadosabb).

    A Jpeg hangolására voltak panaszok és ez sajnos a Fuji hozzáállásában egy negatívum, hogy a Bayer szenzoros vázaikon túl sokat nem pepecselnek ezzel a területtel, szemben az X-Trans verziókkal. Ezt tapasztaltam a saját bőrömön is, volt Bayer szenzoros Fujim (pontosabban most is megvan, pihen a fiókban nyugdíjazva). Persze így is bőven messze az átlag felett teljesít, simán egy ízlésnek megfelelő filmszimulációs móddal végig lehet kattintani egy nyaralást és a fotók piszkálás nélkül mehetnek az archívumba/nyomtatóba/albumba és még egy instás fazonírozáshoz is elég tartalék van ezekben a tömörített anyagokban is. De úgy egyébként ismerek nem egy olyan Fuji fotóst, aki kifejezetten a Bayer szenzoros gépeket szereti, mert zömmel RAW-ban fotóz mondjuk tájat és jobban elboldogul vele, mint az X-Trans-al.

    Az LCD képernyő döntögető/kihajtogató mechanizmusa pedig elképesztően jó és nem is értem a Fujit, hogy az azóta megjelent más vázain miért nem alkalmazza, fél vesémet odaadnám egy ilyenért. Tegyék rá ezt a mechanizmust a majdani X-T40-re, tegyenek mellé IBIS-t és engem megvesznek majd azzal kilóra ha semmi máshoz nem is nyúlnak. Hozzáteszem ha már a cikkben szóba került az X-T30, szerintem az a váz a felárának minden fillérjét megéri, annyi mindenben jobb, még videóban is (AF-ben meg aztán végképp). Persze érthető, ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz, de létezik még az X-T20 is, az sem elvetendő ötlet.

    +1 az X-T100 mellett: Szerintem ennek a gépnek a vonásai a legszexibbek az egész Fujifilm ökoszisztémában. :)

Új hozzászólás Aktív témák