Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Diopapa #18 üzenetére

    Üzenem Hofinak, hogy feleannyi nyomorékot kellene etetni-itatni, mint amennyi most a börtönökbe ül, várja a kis idejét, aztán kiszabadul és kezdi újra. Nem beszélve a még szabadon lévőkkel, akikre nem tudtak bizonyítani semmit. De lehet feleannyit sem. Mert azért az a pár hónap-év szabadságvesztés, na bumm. Leülhető, meleg van, etetnek-itatnak. De egy végtag hiánya élete végéig kíséri és tartja szégyenben azt, aki így vesztette el. Meggondolnák utána erősebben - már a tett előtt, a leendő bűnösök - csinálják-e. Amúgy ősi civilizációk módszere ez, és bár ők is rohadtak, majd összeomlottak - más miatt - rend volt. Nem a meglopottnak kellett még magyarázkodnia hevesen, miért van áram a kerítésben, vagy fagyálló a borban.

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    Ez gondolom nekem szólt. :)
    Ha olvastad a kommentemet én is "lentről" kezdtem egyáltalán nem tehetős sorból származom - ellentétben azzal ahogy gondolod - és kaviárt 22 évesen ettem először.
    2 dolgot mondanék:
    - Amikor életed végén lehunyod a pilládat: senkit sem érdekel, hogy milyen körülmények között éltél, csak az, hogy hogyan emlékeznek rád, hogy mit tudtál letenni az asztalra.
    - Egész életemben azok az emberek akik szerinted "gyerekkorukban aranykanállal ették a kaviárt" motiváltak arra, hogy minél előbb kilépjek az önsajnálók, - lordfreyr szerint - "rabszolgák" sorából. Sikerült, ez az én érdemem, és anyámé aki 3 éves koromtól egyedül nevelt és embert faragott belőlem, nem pedig egy "megmondót" aki rögtön reflektál egy kommentből a másik anyagi, szociális és társadalmi helyzetére.

    Természetesen gondolj amit akarsz rólam, vagy arról aki éppen a szomszédban él és jobban megy neki, de véletlenül se menj oda hozzá és óvakodj attól hogy megkérdezd, hé szomszéd ezt hogy csinálta. Inkább mondd neki hogy milyen egy ócska alak, és könnyű neki hisz "gyerekkorában aranykanállal ette a kaviárt"! :)

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    Hatalmas +1! Bizony ez a hozzáállás az, amivel semmit nem lehet kezdeni, mert válaszra sem érdemes egy hasonló gondolkodású, hihetetlenül szemellenzős ember, aki mintha nem is ebben a világban élne, akkora bődületes marhaságokat képes nyilatkozni elmulasztott lehetőségekről és emberi választásokról.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • MageRG

    addikt

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    "Meg [...] emberek, akik magas lóról osztják, hogy kinek mit lehetett volna kezdeni az életével..."

    Meg vannak emberek, akik 200 másikat kizsákmányoló, munka nélkül gazdagodó, zsugori pénzeszsáknak tartják.
    Más emberek meg olyan embert látnak aki 200 másiknak ad munkát és megélhetést (vagyonát kockáztatva!), közben ezernyi másiknak teszi jobbá és kényelmesebbé az életét.
    Nézőpont kérdése.

    Nálam sokkal okosabbak már rég megmondták: a munkaerőpiacon annyit érsz, amennyit a munkád.
    Ez rólad, mint ember, nem feltétlen mond bármit is, de megsértődni meg lehet rajta.
    Sokaknak egyszerűbb megsértődni.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #48 üzenetére

    Nem vagyok szociálisan érzéketlen.
    Bejött az élet, de úgy gondolod véletlenül? Az a szó hogy véletlen nem létezik a való életben, a dolgok az emberrel okkal történnek. Van akinél ez várat magára, de alapvetően aki odateszi magát, kilép a szürkeségből. Okkal léptetik elő a munkahelyén azt aki 2 nyelvet beszél, azzal szemben mint aki nem tud nyelveket, okkal fog könnyen munkát találni az aki jó kapcsolatot ápol más emberekkel, azzal szemben aki egész szabadidejét a diszkóban vagy a kocsmában tölti.
    Empátiáról: empátia van akkor amikor valaki a helyzet áldozata, de akkor nincs amikor a saját lustasága / alul-képzetlensége / megalkuvásának áldozata.
    Léptem nyomon az hallottam / hallom a dolgozóktól, hogy "keveset keresek".
    Amikor azt tanácsoltam, hogy menjenek:
    - vállaljanak hétvégi munkát,
    - tanuljanak nyelveket,
    - keressenek máshol (akár külföldön) állást,
    azok a válaszok jöttek, hogy:
    - én szombaton meg vasárnap nem dolgozok, mikor fogok pihenni akkor??? ,
    - én 35 éves vagyok, nem fogok visszaülni az iskolapadba,
    - én nem megyek el idegen országba, hogy aztán én legyek a rabszolga.

    Nézz szét magad körül, kérdezd meg az embereket igen hasonló válaszokat fognak adni.
    Pedig, nem kell életed végéig hétvégi munkát vállalnod, nem kell évekig nyelvet tanulnod, és 2-3 év alatt külföldön is megveti magát az ember és nem kell szar munkát csináljon ha van már hely~ / emberismerete.

    Ezek után kérdem én mire kellene empátiával lennem? Arra aki lusta, nem tanul, és beletörődik? Elhiszem, hogy akad egy-két kivétel, de 100 átlag magyarból aki siránkozik, hogy keveset keres / szar az élet 92-93 biztosan ilyesmi válaszokat ad.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • MageRG

    addikt

    válasz Diopapa #49 üzenetére

    Igen, társadalmi igazságtalanság már más tészta.
    De ha ezek az emberek és szószólóik tüntetni mennek mégsem azt látom a transzparenseken, hogy:
    "Nagyobb társadalmi mobilitást!" meg "Jobb szociális ösztöndíjrendszert!".

    Hanem valami ilyesmit: "Fizessenek a gazdagok!" és "Magasabb minimálbért!" (röhej!).
    És mindig arra szavaznak, aki ezt ígéri. A nyomor meg marad.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #56 üzenetére

    Alapvetően igazad van, de valljuk be az emberek nagy része aki egyik napról a másikra él, nem azért van ilyen helyzetben, mert 6 testvérével együtt elverte őket minden nap az apjuk gyerekkorukban.
    A helyzet viszont nem ez, hanem az, hogy az átlag 20-25 évesek, - mint lordfreyr is - a rendszert teszik felelőssé a sorsuk miatt, a helyett, hogy lépnének valamit. A legrosszabb, hogy az ilyen emberek gyerekei is úgy nőnek fel, hogy azt látják a szüleiktől, hogy mindenki a rendszer áldozata.... ez egy öngerjesztő folyamat, amit nem is tudom, hogy mi tudna megszakítani az egyén felismerésén és tettén kívül.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #78 üzenetére

    10 éve "estem ki" az egyetemről és noha multinál kezdtem, és - ellentétben ahogy panderson gondolja - 2 éve a nem kell félnem a főnöktől hogy visszanyal a fagyi, ha érted mire gondolok... :)

    ... nem nem vagyok munkanélküli

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák