Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Rickazoid #22 üzenetére

    Na akkor a tv-ben lévő Józsi bácsi gondolom beleesik a 99,99%-ba, mert kacsa az egész, nem is ő volt, az áram magától került a kerítésbe, aki pedig megfogta, azt sem tudta, mit fog meg, nem Józsibácsi volt. Értem én.

    Növelni kéne a közterületre és egyéb privát birtokokra kihelyezett biztonsági kamerák felbontását, minimum 8K-ra, hogy erős digitális zoom esetén is látszódjon a másik arca. De lehet még ez sem elég, mert simán elmaszkírozhatja magát. Hmm hmm, találni kéne valami DNS alapú dolgot..

    Szóval nem mondtam, hogy ártatlanokra kell lőni. Ott kell ilyet alkalmazni, ahol 100% bizonyítható, kész.
    Nem 99,99% az az arány...

    De .. amúgy nekem mindegy, sztem a mai civilizáció halálra van ítélve.

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Rickazoid #24 üzenetére

    Itt nem arról van szó, hogy én mit tudok :) Hanem hogy más mit TUD - a jog csak hab a tortán, mert a bírói döntés után is van tévedésre lehetőség, még úgy is, ha már fellebbezni nem lehet. Hiszen a jog jogot szolgáltat, nem igazságot, kinyírni valakit büntetésből viszont csak akkor lenne szabad, ha IGAZSÁGOS a megölése - mert ugye ez ellen hápog minden "állatvédő, hogy ártatlan csúszhat a gépezetbe - azaz: 100% bizonyítható a tett. Na ezt meg nem a bíró mondja ki (illetve igen, sajnos). Szerk.: második részével (is, tulajdonképpen) egyetértek.. egy új kezdet lesz, még pár évtized, jó (rossz) esetben évszázad és itt az Equilibrium, amikor egy központi szervezet az álbiztonság égisze alatt megtesz bármit a birkahaddal - aztán az is összeomlik. Fejlődnie kéne az emberiségnek, a tömegeknek szociálisan, IQ-ban is és EQ-ban is. De Győzikét és az Éjjel Nappal Budapest-et elnézve sírva fakadnék.

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz Rickazoid #42 üzenetére

    Azért elég nagy csúsztatásokat hordasz itt össze:

    Ma is vannak szabad emberek és rabszolgák is, csak előbbieket vezető politikusoknak, cégvezetőknek, gyárigazgatóknak vagy nemeseknek hívják, utóbbiakra a segédmunkás vagy betanított munkás kifejezés a használatos (bár sokan vannak egyéb címek alatt is, még vezető címmel is, mint művezető egy bárgyártó cégnél - pont ahogy voltak az ókorban is a társaiknál jelentősen jobban élő rabszolgák)
    Nem látok rabláncon ténfergő korbácsolt embereket. Te igen? Érdekes te a vezetőket hasonlítod a "római polgárhoz" a dolgozót pedig a "rabszolgához". 2 dolog: a vezető nem véletlenül vezető. Azért mert okosabb, talpraesettebb, jobb valamivel a társainál. Azok akik a betanított munkások azok ezt az életet ŐK MAGUK választották, akkor amikor megalkudtak a sorssal és elfogadták létüket. Olyan ugyanis nincs, hogy nem lehet vagy nem tellik rá, csak lusta megalkuvó ember.

    ma csak azért nem kell "begyűjteni" és láncon fogvatartani őket (minket), mert annyira nincs más lehetőség az életbenmaradásra, hogy önként vállalják az emberek, hogy csak azért dolgozzanak, hogy másnap is mehessenek dolgozni. Jellemzően ők a többség azok közül is, akik az USA-ba mennek jobb élet reményében. Ők ráadásul nem csak önkéntesek, de vakok is, ha ezt nem tudják.
    Magyarországon lehet, hogy így van de most az Államokról van szó. Egyébként is ha ez a véleményed az ország helyzetéről miért vagy még Magyarországon? Az államokban egy takarítónő vagy nanny (jellemzően ezt végzik mexikóiak) családtól függően $1500-2500 között keres. Én ezt nem látom annyira éhbérnek. Ez a magyar átlagbér 4-5x-öse, és az árak általában 1.5x-2x-esek ott. Ez azt jelenti, hogy egy átlag magyar 2x vagy 3x rosszabbul él mint egy mexikói bevándorló.

    Bár vannak láncok ma is, hitelnek hívják, ami manapság gyakran életre szól, csak a hitelező jogutódja változik időnként.
    Ki vette fel a hitelt? A hitelezett, és nem a hitelező. Nem volt kötelező felvenni. Saját felelősségére önszántából vette fel a hitelt a jóember, aztán most sír, hogy erős a rabiga? Fel kéne nőni és tudni, hogy mire telik, és meghúzni a határt.

    Hogy újra van definiálva minden nem jelenti azt, hogy ne ugyanaz lenne a helyzet: a (nem etnikai értelemben vett) kisebbség él meg nagyon jól a többség munkájából, akik nélkülöznek.
    A Római Birodalommal ellentétben itt nincs kőbe vésve a határ kisebbség és többség között, a te szemléletedben haszonélvezők és kihasználtak között. Szorgalommal, kitartással és tudással igenis fel lehet kerülni, ha nekem sikerült, akkor nem igaz az állítás, hogy ki van zsákmányolva a többség, maximum lusta / buta / tehetetlen ahhoz, hogy változtasson a sorsán.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Rickazoid #46 üzenetére

    Bocsáss meg a szemellenzős ember nem én vagyok. Ha az állam, a környezet, a helyzet nem teremt valakinek élhető világot, az pedig megalkuszik a helyzettel és nem vált / lép le / tesz valamit, NA AZ a szemellenzős ember.
    Igenis elmulasztott lehetőség minden olyan alkalom amikor nem tanulsz, képzed magad, építesz kapcsolatokat, vagy szocializálódsz. A hozzád hasonlóknak fel kéne fognia hogy véget ért a szocializmus, és az állam bácsi nem gondoskodik rólad, nem oldja meg a problémáidat, és nem segít rajtad. Egy valaki segít rajtad, vagy oldja meg a problémáidat, és gondoskodik rólad: TE MAGAD.
    Ha te ezt nem látod, akkor sajnállak.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz Rickazoid #51 üzenetére

    Saját magad írod:
    "Egyszerűen egy rosszul elosztott erőforrásokkal gazdálkodó világban nem mindenki kapja meg, amit akar, csak pár szerencsés éri el, aki jókor van jó helyen."

    Nem, nem szerencse kérdése, hanem kitartásé, tanulásé, és kemény munka eredménye. Amíg azt hiszed hogy ez szerencse kérdése tévúton jársz, adja Isten, hogy öregkorod előtt ébredj rá, hogy ez NEM SZERENCSE KÉRDÉSE. Az allegóriáddal élve, akik a csónakban vannak, netán a jachton okkal vannak ott. Biztosan van egy-két potyautas, de alapvetően a természetes szelekció jól működik ebben az esetben is.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák