Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    Ez gondolom nekem szólt. :)
    Ha olvastad a kommentemet én is "lentről" kezdtem egyáltalán nem tehetős sorból származom - ellentétben azzal ahogy gondolod - és kaviárt 22 évesen ettem először.
    2 dolgot mondanék:
    - Amikor életed végén lehunyod a pilládat: senkit sem érdekel, hogy milyen körülmények között éltél, csak az, hogy hogyan emlékeznek rád, hogy mit tudtál letenni az asztalra.
    - Egész életemben azok az emberek akik szerinted "gyerekkorukban aranykanállal ették a kaviárt" motiváltak arra, hogy minél előbb kilépjek az önsajnálók, - lordfreyr szerint - "rabszolgák" sorából. Sikerült, ez az én érdemem, és anyámé aki 3 éves koromtól egyedül nevelt és embert faragott belőlem, nem pedig egy "megmondót" aki rögtön reflektál egy kommentből a másik anyagi, szociális és társadalmi helyzetére.

    Természetesen gondolj amit akarsz rólam, vagy arról aki éppen a szomszédban él és jobban megy neki, de véletlenül se menj oda hozzá és óvakodj attól hogy megkérdezd, hé szomszéd ezt hogy csinálta. Inkább mondd neki hogy milyen egy ócska alak, és könnyű neki hisz "gyerekkorában aranykanállal ette a kaviárt"! :)

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    Hatalmas +1! Bizony ez a hozzáállás az, amivel semmit nem lehet kezdeni, mert válaszra sem érdemes egy hasonló gondolkodású, hihetetlenül szemellenzős ember, aki mintha nem is ebben a világban élne, akkora bődületes marhaságokat képes nyilatkozni elmulasztott lehetőségekről és emberi választásokról.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • MageRG

    addikt

    válasz Diopapa #44 üzenetére

    "Meg [...] emberek, akik magas lóról osztják, hogy kinek mit lehetett volna kezdeni az életével..."

    Meg vannak emberek, akik 200 másikat kizsákmányoló, munka nélkül gazdagodó, zsugori pénzeszsáknak tartják.
    Más emberek meg olyan embert látnak aki 200 másiknak ad munkát és megélhetést (vagyonát kockáztatva!), közben ezernyi másiknak teszi jobbá és kényelmesebbé az életét.
    Nézőpont kérdése.

    Nálam sokkal okosabbak már rég megmondták: a munkaerőpiacon annyit érsz, amennyit a munkád.
    Ez rólad, mint ember, nem feltétlen mond bármit is, de megsértődni meg lehet rajta.
    Sokaknak egyszerűbb megsértődni.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák