Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Ez egy teljesen logikus és korrekt ötlet az üzemeltetőktől, más kérdés, hogy semmire nem fognak vele menni.

    Azoknak az ostobáknak, akik több év itcafe-n meg egyéb helyen lefolytatott vita után is még mindig azt hiszik, hogy x megabit folyamatosan kihasznált sávszélességre fizettek elő, üzenem, hogy nézzék meg a hóvégi számlát, majd rájönnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #19 üzenetére

    Ha én folyamatosan kipadlóznám a 80 megás digimet, 30 nappal számolva havi 25.3 terrát tudnék letölteni.

    Ezt vesd össze a 300 gigáddal.

    Meg azt is vesd össze, hogy vásárolok nagyvállalati internetet egy munkahelyemen, 50 megáért 200+tréfát fizetek. És ez még nem garantált 100%-ban. Tehát ha te 2-3-4 ezer forintokat fizetsz a 10-20-30 megádért és nem 250-et, akkor te nem arra a szolgáltatásra fizettél elő, amire szeretnéd hinni, hogy előfizettél.

    Az álmok és a szerződéses paraméterek nem mindig egyeznek. És továbbra is fenntartom, hogy a szolgáltatóknak alapvetően igaza van, más kérdés, hogy látom, ezt nem fogják tudni keresztülverni a guglin. A gugli egy mocsok cég, mindenhonnan mindent összegereblyéz, utána meg halom pénzért visszaadja azokat a dolgokat, amiket valójában nem is ő állított elő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #22 üzenetére

    helytelen elképzelés. A 300 gigás korlát nem arról szól, hogy ha törik, ha szakad, neked 300 gigát le kell töltened, hanem arról, hogy aki kirívóan túlzottan használja a hálózatot, azt legyen jogalap korlátozni és ezt a jogalapot teremti meg a 300 giga.

    Ideje lenne elfogadnia a kedves usereknek, hogy a youtube meg a p2p teljesem más jellegű hálózathasználati szokásokra vezette rá az ügyfeleket, mint előtte, ami teljesen más hálózatot igényelne. Ennek pedig költsége van, azt pedig nem akarják úgy kifizetni a szolgáltatók, hogy a rajta várható nyereség meg a guglinál csapódik le. ebben teljesen igazuk van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #25 üzenetére

    Nem, nem ezt jelenti. Azt jelenti, hogy normális, ésszel történő hálózathasználatra fizettél elő, és ha ezt nem vagy hajlandó elfogadni, akkor egy határon túl baj lesz. A határ a 300 giga.

    "A szolgáltatónál jelentkező költségeket mindig is a felhasználón verték le,itt most arról van szó,hogy vérszemet kaptak és még többet akarnak!": szeretnéd, ha az összes hálózatfejlesztési költséget rajtad, mint felhasználón vernék le, vagy inkább te is azt támogatod, hogy fizesse meg más azt, hogy neked jobb lesz a hálózat? Ugye, ha végre rendesen végiggondolnád a hírt, rájönnél te is, mennyire ostoba itt sok hsz, köztük a tied is???

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #23 üzenetére

    Neked is mondom: a hálózatok jelentős része arra lett kitalálva, hogy időben ritkán jelentkező kérést gyorsan, nagy sebességgel teljesítsen. Ebbe tojt bele nagyon a gugli, amikor ezt időben folyamatos stílusúvá tette. Ehhez a hálózatokat bővíteni kell, mert nem erre lettek tervezve. Ennek a bővítésnek költsége van. Akarsz ezzel vitatkozni, hogy a bővítés sokba kerül??

    A kérdés az, hogy ki fizesse a cehhet:
    1. a szolgáltató nyelje le, változatlan bevételi források mellett? ez vagy megy, vagy nem, sok szolgáltató ezt nem tudja megfinanszírozni, legfeljebb egy-két nagy, akik örököltek nagy hálózatokat.
    2. te akarod kifizetni? emelje meg a szolgáltató az előfizetési díjadat, mert neked kell a vastag cső a jutúbhoz? évek óta nem lehet előfizetési díjat emelni, évek óta csökkenő tendenciát mutatnak a díjak, a költségek meg folyamatosan nőnek.
    3. találjanak valaki mást, aki kifizeti helyetted? na erről szól a cikk.

    biztos, hogy a te szempontodból nézve rossz ötlet? lehetséges válaszok:
    a. nem, hanem jó ötlet
    b. igen, rossz ötlet, többet akarok fizetni az internetemért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #30 üzenetére

    Ez egy szép, korrekt hsz volt, egy apró prücökkel: a valósághoz nagyjából semmi köze.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #33 üzenetére

    "A cehh ki van fizetve.": nincs kifizetve, mert nem mindegy, hogy pl. docsis 2-es hálózaton 20-30 megabit gerinchálózati linkkel szolgálsz ki egy kisebb települést, vagy fejlesztened kell 20-30 misiért fejállomást és 100-150 megás linket kell venned. Soha nem térül meg.

    "A szolgáltató szolgáltasson a szerződéses feltételeknek megfelelően, ami ugye nem csak az előfizetőt köti, hanem a céget is. Ez az amit hajlamosak elfelejteni.": a kedves ügyfelek azt hajlamosak elfelejteni, hogy a szerződéses feltételekben benne van, amiről én beszélek, csak nem akarjátok tudomásul venni. Te *NEM* időben 100%-ra kisámfázott internet kapcsolatra fizetsz elő. Te *OTTHONI* internetre fizetsz elő, csak több torernthuszárnál is láttam már, hogy igen szelektíven tud olvasni, ami nem felel meg neki, afölött átsiklik.

    "Ehhez képest a távközlési cégek részvénypapírjai évtizedek óta növekedést produkálnak". ekkora ostobaságot rég olvastam. Számold már össze, hogy hány távközlési cég van a tőzsdén és hány távközlési cég van az országban? Segítek, nagyjából az arányok kedvéért: van tudtommal 1 távközlési cég a magyar tőzsdén, mint nyílt rt, meg van vagy 4-5, amiről tudjuk, hogy zrt. meg van még másik körülbelül 1500, aki szolgáltat. Dereng már? A részvények nem azért mennek, mert javul az árrés, hanem azért, mert növekedési lehetőséget látnak a piaci koncentrációban. magyarul a nagyobb hal sorban felvásárolja a kisebbeket, és ha ez véget ér, akkor rátok, előfizetőkre, sötét világ jön.

    "Ugyanez vana távközlésben is: ma feleanyniba kerül átvinni 10GB-ot mint 2 évvel ezelőtt, így ugyanazért az 5000 Forintért gyorsabb csomagot tudok adni,": ez egy jó elmélet, a gerinchálózati piacon sajnos nem sikerül érvényesíteni. A last mile meg last mile, Shannon törvénye rá is érvényes, ha 8Mhz-en 55 megabitet lehet átvinni, akkor annyit lehet. A last mile kapacitását nem lehet a végtelenségig bővíteni, mert a fizika nem engedi. Ez alól az ftth a kivétel, de az meg annyiba kerül. Az "annyiba kerül"-t te akarod kifizetni, vagy jó neked, ha a gugli kifizeti?

    "Ez a három szolgáltató - és ahogy látom te is - azt próbáljátok bebizonyítani, hogy az interneten olyan forgalmak generálódnak, amiért senki nem fizet. Na ilyen nincs.": én legfeljebb csak azt tudom bebizonyítani, hogy nemcsak hogy fogalmad sincs az internet gazdasági oldaláról, hanem nem is érdekel. Itt egy szó nem volt arról, hogy olyan forgalom generálódik, ami nincs kifizetve, itt folyamatosan arról van szó, hogy nő a forgalom, nőnek a költségek és ez nem tetszik a szolgáltatóknak. Ugyanis a szolgáltató költségei és kiadásai nőnek és egy tőlük független másik gazdasági szervezet bevételei nőnek meg, a saját költségeik változása nélkül. Erről szól a történet, ez egy közgazdasági nonszensz, ami itt most van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #34 üzenetére

    "Most komolyan,téged a szolgáltatók pénzelnek?": semmi speciálisat nem fizetnek nekem a szolgáltatók, fizetésért dolgozom isp-nél. Attól, hogy kicsit más szemszögből nézem a dolgokat, mint a mezei userek, még nem muszáj elutasítani a józan ész dolgait az user oldalon is.

    "Én tőlem levarrják a havidíjat,amiért eleve nem azt kapom,amiért fizetek (szerinted miért volt szükség a garantált minimum sebesség bevezetésére?hogy a szolgáltatók ne tudjanak mindenkit továbbra is átverni!).": szerintem meg megkapod azt, amiért fizetsz. Ha nem kapnád meg, már régen rommá perelték volna az elégedetlen előfizetők hadai a szolgáltatókat. És hidd el, voltak ilyen perek.

    Hogy mi szükség volt a garantált minimum sebesség fogalom bevezetésére? Figyelembe véve, hogy ennek a fogalomnak *SEMMI* értelme, csak arra tudok gondolni, hogy vannak hivatalok, abban emberek, íróasztalok, akik indokolni akarták létezésük értelmét.

    "igenis adjanak azt amiért fizettem": megkapod azt, amiért fizettél. Otthoni netet fizettél ki, azt kapod. Mi ebben a probléma? Nem fizettél elő arra, hogy az x megabited napi 14400 másodpercben rendelkezésre áll számodra. Ergo ha nem kapod meg, nincs okod panaszra.

    "fizessen a google és a többi tartalomszolgáltató,cserébe még több hirdetést kapunk majd,sőt,lehet hogy bizonyos szolgáltatások fizetősek lesznek,de te bezzeg fizesd továbbra is az előfizetési díjadat..: én korábban is írtam, én sem látom kivitelezhetőnek ezt a szándékot attól függetlenül, hogy az okokat értem. De nyilván nem szerencsés, ha olyan részeket is elolvasol a hozzászólásomból, ami nem illik bele a beszélgetés általad elképzelt folyamatába.

    "Mindjárt egyébként sajnálni fogom a szolgáltatókat,akik a maximális,ki tudja hányszor 100%-os profit mellett nem tudnak hálózatot bővíteni és sír a szájuk..": ha ki tudja, akkor te nyilván nem tudod. Vagyis olyan vélelmezett paraméterek alapján téped itt a szád, amiről bevallod, hogy fogalmad sincs. Szép... kell ennél többet mondanom?

    Azt már csak csendben teszem hozzá, és kivételesen a kötözködés nyílt, publikus szándékával, hogy a profit soha nem lehet több, mint 100%. Matematikailag és közgazdaságilag lehetetlen. A profit a bevétel százaléka, ergo soha nem lehet több, mint a bevétel. Ha nulla kiadással termeltél bevételt, akkor 100% a profit és ez az elvi maximum.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #35 üzenetére

    oldja meg az user, hogy arra és úgy használja a hálózatot, amire és ahogy előfizetett.

    ha nem, majd a szolgáltató megoldja. Az a fajta garantált sávszélesség, amiről te beszélsz, nincs benne egyik szolgáltató szabályzataiban vagy szerződéseiben sem. Álmodozni máshol kell.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #42 üzenetére

    Te most azért kampányolsz, hogy ne a guglit sarcolja meg a szolgáltató, hanem a te pénztárcádat? Hogy egy kabaréklasszikust idézzek: nooooormáááális???

    A szolgáltatásnak nem csak sebesség korláta van vagy nincs (x mega a maximum), meg nem csak időbeli korláta van vagy nincs (havi 5 nap, napi 5 órát lehetsz csatlakozva), hanem olyan korláta is van, hogy dedikáltan vagy osztottan használod a kapacitásokat. Aki otthoni internetre szerződött, az osztott használatra szerződött, aki nagyvállalati internetre, az meg dedikáltra. A díjak meg egyéb paraméterek ennek megfelelően lettek kikalkulálva.

    Nem ő szab utólag feltételeket, az ügyfelek nem akarják elfogadni, hogy ezek a feltételek mindig is léteztek az ősidők óta.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #44 üzenetére

    Olvasgass utána, hogy mit jelent a garantált minimum, majd rájössz, hogy semmi valós életbeli jelentése nincs. Hint: a te internet szolgáltatód nem fogja tudni, akarni garantálni, hogy pl. az itcafe szervere soha nem lesz leterhelve, az itcafe internet kapcsolata soha nem lesz kisámfázva. A játékosok sem azon szoktak rugózni, hogy a modemje meg a kábeltv-s fejállomás között mennyi a ping, hanem azon, hogy a pc-je meg az amcsiba telepített játékszervere között mennyi a ping.

    Az amcsi játékszerverrel kapcsolatban meg senki nem garantál neked semmit. Pontosan ugyanennyit, semmit ér a garantált minimális sávszélesség neked, mint előfizetőnek.

    A profitos képleted meg messzebb áll a valóságtól, mint a garantált sávszélességről alkotott fogalmaid.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz azbest #47 üzenetére

    a te látásmódodat se homályosítsák el a hozzászólásaim azon részei, amik nem illenek a prekoncepciódba...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #46 üzenetére

    szerintem nem jó az analógiád, mondok jobbat: tömegközlekedés.
    tegyük fel, hogy van egy mindenki számára elfogadható tömegközlekedés (legyen a fikció része a dolognak az, hogy Pesten:P). adott jegy és bérletárakkal, adott költségszinten (adott mennyiségű busszal, sofőrrel, ellenőrrel, javítóbázissal, üzemanyaggal, vezetett órával, stb) ellátják a feladatot.

    Az utasok napi átlag kétszer ülnek buszra, reggel melóba, este haza. Ez van a bérlet árába kalkulálva.

    Jön valaki, szervez pl. egy sziget fesztivált. A fesztivál miatt a hajógyári sziget környékén nagyságrendekkel megnő a forgalom. Aki továbbra is munkába járásra szeretné használni, az nem tudja, mert tele van rokkerekkel a busz, nem fér fel rá. Ő akkor nem kapja meg azt, amit kifizetett a bérletben. Ilyenkor a bkv járatsűrítéssel reagál, aminek többletköltsége van.

    Ezt bizonyos határok között lehet a meglévő infrastruktúrával üzemeltetni, túlóráztatni a sofőröket, stb. Azt gondolom mindenki tudja, hogy ilyenkor a kultúrális vagy sportesemény szervezője *SZERZŐDÉST* köt a bkv-val a megnövekedett szállítási igényekre.

    Egy határon túl meg nem működik, hanem fejleszteni kell. Ezt ki fizesse? Ha a sziget 10 nap helyett 365 napos lesz, akkor azt a szigetesek fogják kifizetni, mint ahogy eddig is a rendezvény szervezői fizetik ki a plusz költségeket.

    A kérdés az: ha a tömegközlekedésben most a rendező fizet, az interneten miért is nem lehet ugyanazt az elvet követni???

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #50 üzenetére

    jól láthatóan válaszoltál:P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz antikomcsi #53 üzenetére

    amennyiben te csak annyit csinálsz, hogy néha lehívsz egy gugli oldalt, akkor veled nem is lesz baj. tényleg csak annyit csinálsz?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz azbest #57 üzenetére

    ha a cég érdekei egybe esnek a józan ésszel, akkor miért ne? én úgy fogalmaznék, hogy a józan ésszel azonosulok. elég kis csoport van ebben a kasztban itt...

    "Egyszerűen vérszemet kaptak, hogy valakinek jól megy az it üzlet, s keresik a lehetőséget arra, hogy pénzt zsaroljanak ki tőle.": rotfl. elmondom, hogy zajlott:
    - elindult a szolgáltatás, mindenki boldog.
    - majd jönnek a sokkal nagyobb sávszélességet igénylő szolgáltatások, először a torrent. egyre többen cuppannak rá, mint a speedre, elharapódzik a gyűjtési mánia
    - szolgáltatói hálózat lassul, ügyfelek rapliznak
    - szolgáltató fejleszt
    - még több szélessávú cuccot csinálnak, pl jutub
    - még több ügyfél kezdi el mániákusan használni a cuccot, még jobban bedugul
    - a szolgáltató egy ideig fejleszt, majd egy idő után rádöbben, hogy miből is finanszírozza ezt, ha az ügyfélre nem lehet ráterhelni?

    Nem a szolgáltató kapott vérszemet, hanem az ügyfél, a szolgáltató meg kínlódik, hogy miből... A sulyokvetés meg ott van, hogy a szolgáltató kötött egy szerződést az ügyféllel, amiben világosan leírta, hogy mi merre meddig hány méter. De nem állt le ezt folyamatosan ellenőrizni, mert úgy gondolta, hogy az ügyfelek jóhiszeműen be fogják tartani. Az ügyfelek zöme így is tesz, egy kisebb része viszont elkezdte megszegni a szerződését, a szolgáltatók meg elkezdték műszakilag visszatolni az ügyfeleket a szerződés keretei közé. Ennyi.

    Az pedig a közgazdaságtan egyik alaptétele (kellene, hogy legyen), hogy ahol az érték és a bevétel képződik, ott képződjön a kiadás is.

    "Ez a verseny, nem pedig jótékonysági intézmény.": helyes, végre valamiben egyetértünk. de ez a verseny jelenleg úgy néz ki, mintha a ferrarinak a mclaren boxában kellene járni kereket cserélni...

    A kábeltv-s műsorjelelosztás, mint üzlet, azon alapszik (mint minden normális üzlet), hogy a szolgáltatásban résztvevő minden szolgáltató az általa hozzáadott érték szerint részesedik a nagy bevételből. A kábeltv szolgáltató fizet a műsorgyártónak azért, hogy a drótra tehesse a műsorát, ehhez a díjhoz hozzáteszi a saját költségét, hasznát és ezt szedi be az előfizetőtől. Nem látok ebben semmi problémát.

    Akkor beszélj a rendezvényre szóló kedvezményes utazási lehetőségekről is...

    Az ügyfelek meg ne játszanak már arra, hogy lehetőség van megszegni a szerződést...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #59 üzenetére

    "Eztel ismét csak azt mondod, hogy az elmúlt 20 évben azzal, hogy eljutottunk a 56k-tól a 20-30 megabitig, minden fejlesztés veszteséges volt, nem térült meg, ergó a távközlési szolgáltatók húsz éve jótékonykodnak, adakoznak. Na ez a közgazdasági nonszensz.": nem, semmi ilyesmit nem mondok. egy kis gondolkodással ez be is látható.

    8 év alatt nem fizettél ki több millió forintot egy adsl kapcsolatért... Amennyiben feltételezzük, hogy a több az két misi, 96 hónap alatt átlagosan 20 eforint fölött egy kicsivel kellett volna ehhez fizetned... Nekem a 2 misi még nem több millió.

    Van konkrét tudomásod arról, hogy mibe fektette a pénzt a szolgáltatód? Nem hiszem. Ergo megint legendák alapján érvelsz. pl. ahol én melózom, ott 4 generáció informatikai cucc, 3 generáció fejállomási cucc meg egy halom hálózatkarbantartás és egyéb dolog fordult elő. Elvben semmi akadálya, hogy arról vitatkozzak veled, hogy te mit hiszel, meg mit feltételezel azzal szemben, hogy én milyen számlákat meg teljesítési igazolásokat írtam alá, csak nincs értelme. Hol van a te befizetésed? Másik faluban.

    Tessék. Ez lassan minden magyar isp ászf-jében szerepel.

    "Shannon törvénye nem azt mondja ki, hogy 8MHz-en 55megabtiet lehet átvinni, mert az többek között a moduláció milyenségétől is erősen függ": nyugodj meg, tudom, mit mond ki Shanon törvénye. Viszont a jelenleg piacról beszerezhető technológiák gyakorlatilag minden paramétert determinálnak, ami Shanon törvényéhez kell.

    "a kábelnetnél már az access jelentős része is üvegszál - , akkor meg miről beszélünk?" a kábelnetnél ki mit hív accessnek, a last mile gyakorlatilag mindenhol koax. a magasabb szintű gerinc az üveg, de ennek sok értelme nincs, mert ugyanaz a jel megy rajta, mint a koaxon.

    "Ezt soha nem fogja a google, sem senki más kifizetni, ": ezt már én is mondtam 20-30 hsz-szel ezelőtt. Ettől még a felvetésnek van jogosultsága.

    "ami azt jelenti, hogy ennek az idő közel 100%-ában rendelekzésre kell állnia.": ez a te értelmezésed. a szolgáltatók értelmezése meg más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #62 üzenetére

    tehát mégegyszer tisztán és érthetően: NINCS a szerződésben az idő 100%-ára szóló garantált szolgáltatás, sehol.

    Az isp-k pedig azért nézik látszólag, ismétlem, látszólag fordítva a netet, mert gyakorlatilag egy olyan szolgáltató van, akinél erős túlhasználat van, ez a jutúb. Mindenki más úgy használja a netet, ahogy azt érdemes. (ok, ide kellene még sorolni egy-két hasonló helyet is, mint videa meg indavideo, de ennyi).

    Engem, mint szolgáltatót, hagy ne hasson már meg, hogy te mást képzelsz bele a szerződésbe, mint ami benne van.

    Egyébként meg annyit tudok mondani: a pudling próbája az evés. Ha nem kaptad meg, amire szerződtél, pereld be az isp-det. Szerintem bukni fogod a peredet, de majd illetékesek ezt alátámasztják vagy cáfolják.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz azbest #72 üzenetére

    "senki sem beszél arról a 100%-ről amiről te ...": lásd 59-es hsz.

    Az, hogy a forgalom 90%-a a jutúbra megy, valóban irreleváns. Az is, hogy 1000 féle vagy 1 szolgáltatást használnak. Az a piszkosul nem mindegy, hogy jutúb nélkül 500 felhasználóra elég lenne 20 megabit, jutúbbal meg kellene 700. És ekkora különbséget senki más nem okoz, csak a jutúb, tehát nem minden alap nélküli, hogy a jutúbbal kezdtek foglalkozni.

    Azt nem árt, ha tudod, hogy a teljes magyar szabályozás és felügyeleti rendszer abszolút isp ellenes. Ha egy fikarcnyi lehetőség is van rá, hogy az isp-t megbüntessék, akkor megbüntetik.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #74 üzenetére

    Idézet az általad linkelt dokumentumból:

    "Hálózaton belül az előfizetői hozzáférési pontokon garantált le és feltöltési sebesség: az az átlagos le és feltöltési sebesség, amelyet a szolgáltató az előfizetői számára a szolgáltatás igénybevétele esetén a vizsgált esetek 80%-ában garantál."

    Vagyis nem a naptári időszak 80%-ában, hanem a vizsgált esetekben garantálja. Az nhh-nál (engedd meg, hogy ne keressem elő) van egy mérési metodika doksi, abban le van írva, hogy a szolgáltatás minőségtanúsításához az előfizetők darabszámával arányosan mikor és hogyan kell teszt-méréseket végezni. Ez a tesztmérés felel meg a fenti idézetben a vizsgált esetnek. A tesztmérés sem arról szól, hogy egy nap 86400 másodpercig mérnek és közben meg kell lenni a garantáltnak. Tehát ebben nincs olyan kitétel vagy elvárás, hogy akkor is mindig megvan mindenkinek a garantált, ha az isp minden előfizetője az utolsó bitig mindent kicsavar a hálózatból.

    Ebben meg a többi dokumentumban az van leírva, hogyha normál otthoni felhasználásnak megfelelően használja a hálózatot az előfizetők elsöprő többsége, akkor megfelelő metodikával elvégzett tesztmérések 80%-ában megvan a garantált sávszélesség. Ezt rúgja fel totálisan az, ha valakinél 7x24-ben torrent megy, vagy valaki este -tól éjfélig egyhuzamban jutúbozik.

    Köszönöm, hogy alátámasztottad az érvelésem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Loha #75 üzenetére

    mint ahogy a 71-es hsz-ben ezt én is megjegyeztem.

    Ha sokat fogok fórumozni, elmegyek egy olyan helyre lakni, ahol én vagyok az isp és akkor a saját fenekemet egyszerű logisztikával porolhatom ki... :D

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz PhoenixK #79 üzenetére

    Azért, mert arra adnak el 80/25-öt, hogy megnézz egy teljes filmet egy nap, nem arra, hogy letölts 40-et. A torrenthuszárok olyan mennyiségű adatot töltenek le és fel, amennyit fizikailag lehetetlen megnézni, felhasználni, archiválni, tehát értelmetlen is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz azbest #80 üzenetére

    Két hozzászólásod között 31 perc telt el, ha jól számolom. Klikkeltél, lejött az oldal, elolvasgattad, klikkeltél, írtál választ, majd mégegyszer ugyanezt. Ez azt jelenti, hogy 31 perc alatt négy alkalommal, darabonként 0.1-0.2 másodpercre igénybevetted a teljes sávszélességet.

    Nyilván nem várja el senki, hogy fél óránként kétszer merjél csak klikkelni, de ez a példa jól érzékelteti az osztott hálózat használatát.

    Ehhez képest a torrent meg folyamatosan önti a csövön a biteket mindkét irányban, megállás nélkül. A torrent nem 7-8 percenként 0.2 sec-ig sámfáz, hanem állandóan, 8 percenként 480 sec-ig.

    És a videomegosztók is ebbe az irányba viszik a felhasználást, csak valamivel szolidabban, mint a torrent.

    Teljesen nyugodtan írd meg annyiszor, ahányszor csak akarod. A legyek ebédje óta tudjuk, hogy ettől még nem lesz általánosan elfogadott a dolog.

    én azzal büntetném a torrentezőket, hogy kötelezném őket, hogy minden filmet nézzenek végig, amit letöltöttek, minden zenét hallgassanak végig, amit leszedtek és minden játékkal játszanak legalább 2-3 órát, amit leszedtek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz PhoenixK #82 üzenetére

    te lehet, hogy erről beszéltél, de nem is értettem vele egyet.. nem a lehetetlent adják el, hanem ezt adják el, amiről én beszéltem, az userek meg azt hiszik, hogy többre szerződtek, pedig nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz lapa #83 üzenetére

    van mondjuk 20 ezer site, amit néznek az userek (hasraütéssel, a példa kedvéért). Ebből a 20 ezer site-ból egy felelős a forgalom 95%-áért, a maradék 19999 az 5%-ért. Ha az ügyféllel fizetteted meg, akkor minden szájtot büntetsz valahol, mert kevesebb ügyfél fogja nézni a magasabb díjak miatt. Ha azzal az egyel fizetteted meg, az szerintem igazságosabb megoldás.

    pl. környezetszennyezésben sem azt büntetik, aki felszedi a szemetet, hanem azt, aki kibocsátja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #94 üzenetére

    ezt mondtad:
    "Eztel ismét csak azt mondod, hogy az elmúlt 20 évben azzal, hogy eljutottunk a 56k-tól a 20-30 megabitig, minden fejlesztés veszteséges volt, nem térült meg, ergó a távközlési szolgáltatók húsz éve jótékonykodnak, adakoznak. Na ez a közgazdasági nonszensz."

    egyrészt ilyet nem mondtam. másrészt szerintem el lehet fogadni, hogy attól, hogy valami 20 évvel ezelőtt nyerességes volt, mára nem biztos, hogy az lett, mert pl. sokkal többe kerül a vas, a hozzá tartozó élő munka, stb. stb. Tehát csökkenő fajlagos bevételek és növekvő fajlagos kiadások mellett van egy pont, amikor már nem éri meg. Parancsolj, itt vannak az érvek.

    Szerintem a hozzád tartozó hálózati részen is volt fejlesztés, az a forgalom, ami hozzád megy, már nem ugyanazokon az eszközökön jut el hozzád, ebben szinte biztos vagyok.

    A koax freki sávja valóban nem 1x8 mega, viszont nem is internet szolgáltatás zajlik csak rajta. Másrészt meg nem is az nx8 megával van a baj, hanem a zx3.2 megával, a vissziránnyal. de ebbe ne menjünk bele 30. alkalommal.

    Egy koaxon akkor lehet több gigabitet áttolni, ha vagy 1xsokmegának tekinted, vagy sokszor 8 megának. De mivel kábeltv-nek is lenni kell rajta, ezért a koaxot internet szempontjából néhányszor 8 megának tekintheted, amit pár user képes felzabálni.

    Neked mi az access? Továbbra is állítom, még nem láttam last mile optikás kábeltv-t, a ma gyakori kábeltv építési szokások szerint a legfelsőbb szintű gerinc az optika, a második és a harmadik szint gyakrabban koax, mint üveg. És igen, vannak az optikának jó tulajdonságai, különben nem használná senki. Sávszélesség szempontjából meg ugyanaz a jel megy az optikán, mint a koaxon, mert a koaxon bejövő jelet a fejállomásban egy analóg lézerrel szélessávú analóg optikai jellé alakítják, a node-ban meg vissza, tehát nincs átkódolás, tömörítés vagy digitalizálás, hanem sávszélesség szempontjából azonos jel megy át rajta. Akkor lenne alapvetően más jel az optikán, ha mondjuk nem analóg tv-t raknál rá hanem egy 256qam edge modulátort...

    Ha nem a felvetést tartod nonszensznek, hanem a megvalósítás esélyeit, akkor nincs miről vitáznunk:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz REDeath #104 üzenetére

    a p2p usereket egyre sikeresebben tolják be a sávszélesség precedenciák mögé... tehát ott egyre jobban sikerül szolgáltatói erőszakkal közelíteni a díjakat az igénybe vett szolgáltatáshoz...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dkekesi #171 üzenetére

    Ha meg tudod magyarázni, hogy a hsz-ed végén hogy sikerült átugrani a szolgáltatás minőség kifejezésről informatikai biztonságra, akkor nem fogom gigantikus marhaságnak nevezni ezt a hsz-t.

    Tisztára olyan feelingem van, mintha egy bokszolónak úgy kellene címmeccset vívnia, hogy az ellenfelet minden menetben cserélik. Elvitatkozgatunk itt egy fél napot, akivel vitáztam, elmegy, jön helyette másik, aki nagy ívben tesz arra, hogy már volt 170 hsz, elkezdi előröl nulláról ugyanazt az imamalmot hajtani, indul előröl ugyanaz a mantra. Gyakorlatilag nulláról.

    nekem jogom van torrentezni, úgy sem venném meg, én garantált sávszélességre fizettem elő, az nekem jár, stb.stb. és kezdődik minden előröl minden topicban átlag 4 óránként.

    Ilyen paraméterek között vitatkozzon veletek a hóhér, üljetek le szépen, veregessétek egymás vállát, hogy te sem értettél vele egyet, én sem, stb. legyetek elégedettek. És nagyon vigyázzatok arra, hogy a tények ne árnyékolják be a véleményeket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zolás #179 üzenetére

    ti az álmaitok alapján vitatkoztok, én meg belemászok a routerbe, fejállomásba, adatbázisba, nhh-s állásfoglalásokba, stb. stb és megnézem, hogy mi a valós helyzet. ez a fő különbség.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz t72killer #183 üzenetére

    nem egyszer, nem kétszer leírtam már, mik a valós teljesítménylehetőségek egy hálózatban. De leírom neked mégegyszer, utoljára.

    A docsis 2.0 max. 51 Mbps-t tud letöltési irányban egy csatornán, és max. 15Mbps-t tud feltöltési irányban egy csatornán. 10-20-30-40 Mbps-es előfizetéssel szerinted hány ügyfél lenne képes kisámfázni egy fejállomási berendezést, ha azt feltételezzük, hogy az ügyfél stabilan kisámfázza a számára szerződéses maximumként megállapított sávszélességet?

    El tudsz osztani 51-et ilyen számokkal, hogy 10,20,30,40? nyilván el. Gondolom 1-5 közötti eredményekre jutottál te is. Szerinted 5 azaz ötös darab előfizetőre vesznek egy darab kábeltv-s fejállomást a kábeltv szolgáltatók? Szerinted az upc-nek 300 ezer ügyfélhez van 60 ezer darab fejállomása?

    Aki azt hitte, hogy a 20 Mbps-es szerződése az idő 100%ában igénybe vehető sávszélességéről szólt, az annyira nem áll a földön, hogy beszélni sem érdemes róla. Van ember, akiben ez komolyan felmerült, nem csak az álmaiban? gondolkodjatok már egy kicsit... És komolyan azt hiszitek, hogy a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál nem tudják elvégezni ugyanezt az osztást, hanem ezeknek az álmodozásoknak ad igazat? Az a tény, hogy még nem zártak be egyetlen kábeltv-s internet szolgáltatót sem ilyenért, azt mutatja, hogy a hatóság nem osztja a ti szerződésértelmezéseteket.

    Ja, és jó lenne végre nem csak egy pillanatnyi sebességről beszélni, hanem a sebesség idő szerinti függvényéről. MINDIG MINDEN szolgáltató több pillanatnyi kapacitást ad el, mint amennyi van neki, más kérdés, hogy normálisabb szolgáltatók az eladott és igénybevett kapacitások idő szerinti integráljával a tényleges kereteken belül vannak.

    Ugyanúgy, ahogy a bkv bérletnél sem készül fel arra a bkv, hogy minden bérletes minden buszjáratra felül egyszerre. Ott sincs annyi hely, ahány bérletet eladnak, és ott sem használod az összes lehetőséget normális esetben. ezért kerül a bérlet annyiba a saját buszhoz képest.

    a 3-as docsis 4 előreirányú csatornát tud összefogni, azon elgurul 200Mbps. Ezt kell osztani 120 megával. A végeredmény érdemben, ezen vita tárgyának szempontjából tekintve, nem különbözik.

    Jóreggelt elvtársak, ébresztő föl!

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zolás #184 üzenetére

    A cikkben említett témával kapcsolatban az én állításom az volt, hogy van alapja a gondolatnak, de úgysem fogják tudni megvalósítani. Ezzel a kijelentéssel próbálj meg vitatkozni.

    Ezen kívül előkerült még egy csomó más állítás is, az meg a valóság. De nyugodtan vitasd meg.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz t72killer #182 üzenetére

    Az nhh nem jogalkotó szerv. Olyan egy van az országban, mkogy.hu.

    Az nhh feladata, hogy a vonatkozó jogszabályok megtartását felügyelje. Ehhez mérési metodikát adnak ki, amely szerint mérni kell a hálózat minőségét és azt tanúsítani kell. Fel kell tételeznünk, hogy a mérési metodika azt és úgy méri, ahogy az nhh elképzeli a hálózat felhasználását és minőségét. A mérési metodika nem támasztja alá az általatok tett szerződés értelmezéseket.

    q.e.d.

    bármennyire is sérelmes számodra, nem 100%-os rendelkezésre állású hálózatot vásároltál. Ha az nhh-nak leadott ászfben leírt éves rendelkezésre állást teljesíti a cég, márpedig heti két óra az évi 100 óra, nagyjából ilyen méretben mozgó számokat szokás vállalni, akkor a heti két óra megfelelő minőségű teljesítés.

    Ma Magyarországon nem tudsz 100%-os rendelkezésre állású hálózati szolgáltatást vásárolni, értelme se sok van, hogy megtedd.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz auth.gabor #189 üzenetére

    te viszont nem tudod, melyik cég routereibe mászom bele, tehát semmiféle jogalapod sincs stratégiát, fejlesztést, egyebeket minősíteni. miből gondolod, hogy nem az a cég a legjobb internet szolgáltató a saját területén?

    "amelyet _be_ _kell_ _tartani_. Ha én betartom a rám érvényes pontokat,": de az itt elhangzott vélemények azt támasztják alá, hogy az ügyfél nem tartja meg a rá érvényes pontokat. nincs miről tovább vitázni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz t72killer #190 üzenetére

    erre már csak annyit mondok: marhaság.
    az a tény, hogy a sávszélesség nem egy szám, hanem az idő függvénye, úgy pattan le rólatok, mint vakolat a falról. statisztikus sávszélesség? igénybe vett kapacitások idő szerinti integrálja? ilyenek nem lépik át az ingerküszöböt?

    Hány megabites kapcsolatod van? ha éppen mind az 500 user egyszerre akarja használni, akkor egy sem. Ha meg egyedül akarod használni, akkor meg 20. És közötte vannak átmenetek. Erre fizettél elő, akárhogy csűröd-csavarod, nem másra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #199 üzenetére

    Hmm. ha azt mondja az upc, hogy 300 gigánál korlátoz, akkor vajon nem azt mondja, amire rákérdezel?

    Ha azt mondja a tékom a vállalati ügyfeleinek, hogy aszongya idézem:
    "A szolgáltatás felhasználója igénye szerinti sávszélességben általános TCP/IP hozzáférést bérel a szolgáltatótól. Az igényelt sávszélesség legalább 64 kbit/s, illetve annak kétszeres szorzó szerinti többszöröse lehet. A szolgáltató routere a bejövő forgalmat adott sávszélességben a nemzetközi, illetve a hazai gerinchálózatra irányítja. A szolgáltató vállalja, hogy amennyiben a router-t a gerinchálózatokkal összekötő vonalakon az átlagos kihasználtság meghaladja a 65%-ot, úgy bővítést hajt végre. Ekkor a kimenő sávszélesség lényegesen kisebb lehet a bemenő (eladott) sávszélességek összegénél, azonban viszonylag
    egyenletes kihasználtság, illetve kezdeti kisebb forgalom esetén így is kielégítő válaszidők biztosíthatók. Az előfizető telephelyén felállított router a szolgáltató adott telephelyén felállított router megfelelő portjához bérelt adatátviteli szolgáltatáson keresztül csatlakozik."

    Nevezzük nevén ezt a dolgot: overbook.

    Mekkora az esélye annak, hogyha a nagyvállalati ügyfeleknek szánt szolgáltatás esetén ezt le merik írni, akkor otthoni ügyféllel nem húzzák meg ugyanezt?

    Kétségtelen tény, hogy nem találtam meg az otthoni adsl-re szóló ászf-üket, nekem ennél bonyolultabb ez a tré web, de nem nagyon hiszem, hogy amit leírtak az egyik ügyfélcsoportnak, az ne lenne igaz a másikra is értelemszerűen.

    Most kapásból csak a két legnagyobb isp-ről mutattam be, hogy rend van a portáján. Mit is mondtál, mit csináljanak az isp-k? Mondhatom ugyanezt az userekre?

    Még mindig hangsúlyozom, abban a vállalásban, amit te kaptál aláírva, fentiek alapján nincs benne az, amit hiszel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz deusrache #197 üzenetére

    tömegközlekedés megvan? soroljam még?

    #196: rendkívüli módon sajnálni fogják az isp-k, hogy a diák lekéste a jelentkezést, a másik meg lecsúszott a tőzsdéről. és ez nem lesz szerződésszegés.

    #195: lássuk csak, a mobilnet nem fluktuál az állításod szerint... melyik hálózat is az, ahol a kábeltv-nél meg az adslnél sokkal jobban irtják a p2p-t meg a túlhasználatot? csak nem a mobilnet... azzal, hogy gyakorlatilag nincs korlátlan mobilnet szolgáltatás (talán még hirdetve sem) vagy azzal, hogy a pannon is külön csomagban árul p2p-re szolgáló mobil internetet, amiben nagyon erősen szabályozva vannak a torrentezés szabályai, azzal azt érték el, hogy az indokolatlan túlhasználat nagyon kevés a rendszerben, vagyis az osztott erőforrásból mindenkinek jut. Mert annyi van, hogy értelmesen használják, annyi nincs, hogy agyatlanul.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz deusrache #205 üzenetére

    piros 107-es? intercity?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz torreadorz #204 üzenetére

    Az éttermes példád majdnem jó, csak kicsit át kell fogalmazni:
    ha bemegyek az étterembe, amire ki van írva, hogy meglepi kaja, és én ezt előre tudom, akkor az éttermen nincs mit számonkérni.
    de az elgondolásodra egyébként van létező példa, úgy hívják, hogy lottó meg kaparós sorsjegy.A lottónál megmondják előre, hogy 1 a bazinagyszámhoz az esélyed arra, hogy nyerj. Vesznek lottót? vesznek. Pedig tudják, hogy nem fognak nyerni, megkapták a tájékoztatást, elfogadták a feltételeket, és játszanak.

    Ugyanez van az internetnél is. Kapott az ügyfél megfelelő tájékoztatást? Ha azt nézem, mennyit irkáltatok, azt kell hogy mondjam: nem. Ha azt nézem, hogy én megtaláltam azt az információt, aminek a létét tagadtátok, akkor azt kell hogy mondjam: *IGEN*. Az ügyfél kapott megfelelő tájékoztatást, ezek után aláírta a szerződést. Az ügyfél innen kezdve magára vethet csak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz deusrache #207 üzenetére

    a vita nem azon ment, hogy miért kapod eltérő árakon a nem garantált szolgáltatást, hanem azon, hogy jogilag korrekt-e a korlátlan fogalom ezen értelmezése.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz torreadorz #209 üzenetére

    rossz példa. a repülés nem folyamatos szolgáltatás.

    #207-re is:

    másik példa: vízellátás. ott sem úgy van méretezve a hálózat, hogy amenyi cső bemegy pl. egy 10 emeletes panelházban a lakásokba, annak az összege megy be az épületbe. Mégsem háborog senki. Használod a vizet, amikor akarod, és elzárod, amikor nem kell. és ott is van olyan, nyáron, aszály idején, hogy korlátozás van, vagy reggel, amikor csúcsrajáratják, akkor nincs akkora nyomás.

    ott miért nem teszel kifogást? annyiban más példa, hogy ott használat arányosan fizetsz, tehát erősen izgat a takarékosság kérdése. Interneten nem, tehát ott pazarolsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz _Voyage_ #215 üzenetére

    Akkó' trollkoggyunk... ha már ez az összes érv ellenem...

    Ott is benne van a minőségi paraméterek között, hogy milyen nyomással, stb. hogyan kell érkeznie a víznek a csapodhoz.

    #216: "Hogy jogilag korrekt-e a fogalom értelmezése: nem tudom. ": szerinted nem perelték volna szét az összes isp-t, ha nem lenne korrekt az ászf? Az nhh azonnal megbüntet mindenkit, amikor bármi apró lehetőséget lát erre... Kicsit-nagyot egyformán.

    "De erős a gyanúm hogy ha a szerződésbe ütköző lenne az hogy éjjel nappal P2P-zik": volt egy időszak, amikor fel is szólították és szerződést is bontottak velük. Manapság meg priorizálnak.

    Az isp-k értékesítési modellje válságban lenne?? A kábeltv-s piac a válság ellenére is jól megy, az adsl stagnál, a mobilinternet meg csúcsokat döntöget... nem nevezném válságnak.

    #217: ez remek érvelés, megjegyzem. gyakorlatilag annyit mondtál, hogy hülye vagyok, ha nem fogadom el a véleményed. rotfl.

    A hsz-ed többi részével egy apró probléma van: amit a szerződésekről írtál, azt *soha* *senki* nem vitatta.

    #219: isp-k elveszítenek két előfizetőt, vagyis azok átmennek máshova? erre a magyar viszonyok ismeretében egy kifejezést tudok mondani: cseberből vederbe.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz h_143570 #223 üzenetére

    nem, nem gyorsabb az eurodocsis.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz h_143570 #226 üzenetére

    Nem. Az az állítás igaz, hogy az eurodocsis gyorsabb, mint a docsis, az az állítás nem igaz, hogy az eurodocsis gyorsabb, mint az általam megadott paraméterek.

    Figyelmedbe ajánlom a táblázat fölötti sort az általad közölt linkben: "Maximum raw throughput including overhead (maximum usable throughput without overhead)" és az adat 55 (50) Mbps.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz auth.gabor #235 üzenetére

    "A BKV nem garantál semmit. Az ISP igen. Lásd szerződésed és az ÁSZF. QED.": fail. paraméterkönyvről hallottál-e?

    A többit hagyjuk, többször volt már szó róla.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz P100 #238 üzenetére

    google és az internet szabadsága? én másik googlet ismerek?
    azt meg továbbra sem értem, ti mindannyian ennyire a saját zsebetek ellenségei vagytok? neked az a fontosabb, hogy mit tett a google egy több ezer kilométerre levő országért, mint az, hogy mennyi az internet előfizetési díjad?

    erre az, hogy nem életszerű hozzáállás, elég finom megfogalmazás. az ostobaság jelző sokkal jobban passzol rá.

    másik hsz-re: azt ne vegyük már vitaalapnak, hogy rosszulképzett telefonemelgető droid mit javasolt neked egy kötelezően végrehajtandó előre leírt fordulatokat tartalmazó beszélgetésben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz auth.gabor #242 üzenetére

    Nem szoktam felhasználói szerződéseket olvasni a szó hagyományos értelmében. Írni szoktam őket, ugyanez igaz az ászf-re is.

    Maradjunk annyiban, hogy azt, hogy a szerződéses minimum sebesség az idő 100%-ában rendelkezésre álljon, fizikailag lehetetlen megoldani. Tehát ilyen irányú fejlesztés nem lesz, mert amit nem lehet, azért kár kapálózni.

    Az, hogy az isp nem nyomul olyan irányba, ami fizikailag lehetetlen, nem hibás döntés, hanem életszerű. Szerintem meg két dolog történhet: 1. marad minden így, ahogy van (erre látok legnagyobb esélyt), 2. isp nyilvánvalóvá teszi, hogy az itt felmerült felhasználói elvárások soha nem képezték és ezentúl sem fogják képezni a szerződés tárgyát.

    Ez utóbbi nyilvánvalóvá tétel egyes isp-knél megvolt és megvan, másoknál volt, nem tudom, van-e, legfeljebb mindenki ki fogja jelenteni. Az, hogy az upcnál közismert 300 giga van meg közismert priorizálás van, az konkrétan ezt jelenti, hogy nem arra fizettél elő, hogy az idő 100%-ában padlógázon toljad a hálózatot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz auth.gabor #246 üzenetére

    Ok, akkor pontosítok. A szolgáltatásnak az idő 95%-ában rendelkezésre kell állnia 5% vagy annál kisebb idejű leállás elfogadható. Ez az a 95% amiről te beszélsz.

    Amikor a szolgáltatás rendelkezésre állna és használni is akarod, akkor ezen időszak 100%-áról beszélek én. Ami végülis a 95% 100%-a. de hasogasd csak a szórszálat tovább.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák