Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jaffafa #53 üzenetére

    "Aki kevés fizetés mellett LOP, az nagy mellett is ezt teszi, csak még többet. Lásd a politikusainkat!"

    Ezt mi alapján látod így? Ebben az országban ha nincs valami különleges adottságod/tehetséged, stb, illetve nem vagy jókor jó helyen akkor 90%-ban csak ezzel lehet meggazdagodni.
    A pénzesek most is belterjesek, mint anno az arisztokraták, nehezen engednek a húsosfazék közelébe.

    Amúgy ismerek személyesen egy politikust, aki régen csóró volt, de még a zsíroskenyeret is megosztotta, most meg már meg sem akarja ismerni a régi barátokat.

    Morden24: "Amikor valaki a lopást mint pénzmegfogó lehetőséget vesz számításba, ott valóban börtön kéne, mert átnevelésre van szükség."

    Vagy pár hétre kihúzni a tévét és minden agymosó médiát és akkor talán elgondolkozna rajta, hogy miért is lopás olyasminek a beszerzése, amit
    1: Korlátlanul, ingyen lehet sokszorosítani.
    2: Ha nem lehetne, akkor nem venné meg.
    3: Ha nem lehetne, akkor nem lennének olyan multik, mint Microsoft, meg Adobe, illetve ha lennének is maximum pár nagyobb cég engedné meg magának, a többiek Linuxot, GIMP-et használnának, meg maximum ingyenes játékokkal játszanának. Méginkább elmélyülne a szakadék nyugat és kelet között.

    "A pénzt úgy kell megfogni, hogy kevesebbet vagy hatékonyabban fogyasztasz."

    Adsz kölcsön például napelemre? Miután behozta az árát visszafizetem. Vagy mit értesz hatékony fogyasztás alatt? A pénz folyamatosan megy a fizetésből egy "feneketlen kútba".

    "Feltéve, hogy a bevételi forrásod nem megváltoztatható."

    Hát nem nagyon bombáz senki politikusi, bankári és egyéb állásajánlatokkal. Pedig gyorsan tanulok és magasabb a végzettségem, mint Kulcsárnak. :D

    Egyébként mondtam már, hogy nem a magam nevében beszélek, hanem általánosságban. Én egy mocskos tolvaj vagyok, aki internetes Robin Hood-nak képzeli magát és a világnézete is torz. Én ha milliomos lennék akkor se vennék olyan multiktól, mint az MS vagy a Sony semmit, csak feltörekvő szoftverfejlesztőktől, akiknek nem annyi a bevétele, mint egy kisebb ország GDP-je.

    Viszont sok ismerősöm van, akik megveszik, ha van rá miből.

    "De egyébként Svédország pl. biztos egy roppant csóró ország, mégis mekkora kultusza van a wareznak."

    Attól, hogy ott van a TPB szervere még nem biztos, hogy onnan is látogatják a legtöbben az oldalt.

    Thome: "Pedig ott sem a leggazdagabbak az emberek. (Nagy részük a belét kidolgozza, de ott ilyen a mentalitás, tudom van néhány japán a közelemben, pontosan ilyenek... )"

    Nem véletlenül náluk a legmagasabb az öngyilkossági arány.

Új hozzászólás Aktív témák