Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Peat;) #49 üzenetére

    Steamen 3 csoportra vannak osztva az árak, Magyarország a középsőben van. De nem az a baj hanem, hogy az infantilis barmok szerint 1$=1euro. Ezért némelyik játék irreálisan magas és jóval olcsóbb boltban, dobozosan beszerezni. Pl. a februárban megjelenő Aliens vs Predator 12-13ezer Ft(mióta néztem azóta gyengült a forint) ez akkor is rohadt drága ha csorog rá a nyálam és nagyon szeretném megvenni és nem vigasztal az, hogy adnak hozzá egy régi, ma már halott(nincs multiplayer, nincs support) játékot ingyen(Universe at War).
    9900Ft asszem cd galaxisban, ez is drága a magyar fizetésekhez szerintem, de jóval olcsóbb és kapod hozzá a szép dobozt, kézikönyvet, DVD-t.(Annyira engem nem érdekelnek a dobozok, de érdekes, hogy a dobozos olcsóbb a digitálisnál még akkor is ha Steam ráteszi a saját hasznát az árra.)

    Thanos was right.

  • harry

    veterán

    válasz Steven #20 üzenetére

    "eddig senki nem foglalkozott vele"
    :DDD Ezt te sem gondolhatod komolyan...

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Aki kevés fizetés mellett LOP, az nagy mellett is ezt teszi, csak még többet. Lásd a politikusainkat! :Y Én külföldön adózok és hidd el, itt is rengeteget vonnak le a Brutto-ból. Az is igaz, hogy itt nincs ingyen felsöoktatás, nyugdíjas utaztatás meg a habokra élés okkantnyugdíjasként. De ez otthon nem is fog változni, amíg a magadfajta gondolkodásúak vannak többségben.

    [ Szerkesztve ]

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Majd ha a magyarok olyan magas fizetéseket kapnak, mint nyugatabbra

    Akkor majd lopják a szórakoztatómédiát tovább. A szórakoztató szoftverek és tartalmak lopása nem fizetés, hanem lehetőség kérdése.
    A professzionális szoftverek lopása, na az már anyagi kérdés (általában).

    Akkor melyik oldalon célszerűbb megfogni a pénzt?

    Amikor valaki a lopást mint pénzmegfogó lehetőséget vesz számításba, ott valóban börtön kéne, mert átnevelésre van szükség.
    A pénzt úgy kell megfogni, hogy kevesebbet vagy hatékonyabban fogyasztasz. Feltéve, hogy a bevételi forrásod nem megváltoztatható.

    És csakis a pénztelenség, mert ha megnézed minél gazdagabb egy ország, annál alacsonyabb a warezolás minden téren.

    Statisztikák?
    De egyébként Svédország pl. biztos egy roppant csóró ország, mégis mekkora kultusza van a wareznak.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Thome

    addikt

    válasz Morden24 #54 üzenetére

    Nagy részben befolyásolja a mentalitás, szerintem.

    Nézzük a Japánokat. Elenyésző a warezkodás. :K
    És nézzük a keleti blokkot... :(

    Ez teljesen szubjektív vélemény.
    Ezt nem kimondottan neked szántam, csak tőled lehetett továbbvezetni a saját gondolatmenetem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Thome #55 üzenetére

    Egyetértek :K

    Ahogyan Jaffala-val is az 53-as kommentben. A politikusokról is annyit, hogy az általános vélekedéssel ellentétben nem laborban nevelik őket idegen génekből, hanem pontosan abból az istenadta népből származnak, amelyiket meglopják. Valljuk be, elég jól reprezentálják a megfelelő embertípusokat.

    (#57) Narxis: De hozzáférhető mind a PC, mind az internet, mind a warez. Akkor a lehetőség adott, tehát visszatérünk oda, hogy mentalitás kérdése :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Thome #55 üzenetére

    Japánban már alig jelenik meg PC-re játék, konzolon meg valahogy kisebb mértékű a warez.

    Thanos was right.

  • Thome

    addikt

    válasz Narxis #57 üzenetére

    Valóban, de a pc-s korszakban sem öltött nagy méreteket a warez japánban. Pedig ott sem a leggazdagabbak az emberek. (Nagy részük a belét kidolgozza, de ott ilyen a mentalitás, tudom van néhány japán a közelemben, pontosan ilyenek... :) )

  • GegeWarrior

    senior tag

    Ha lenne eszük felvennék a Sonyhoz:) Durva a gyerek:)

    REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

  • luw2win

    őstag

    válasz bartucc #1 üzenetére

    Az ilyen embert felkarolni kellene...nem pedig megbüntetni, aki 17-évesen ilyen dolgokat csinálni az mire lesz képes 10 év mulva?

    .“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

  • raver

    aktív tag

    válasz Peat;) #48 üzenetére

    Azt hiszem valami elkerülte a figyelmed. Magasról teszek arra, hogy ki honnan szerzi be a játékait. Nem látok én szart semmiben hidd el.

    Az afrikai példádra azért reagáltam, mert teljesen mindegy, hogy egy ezresért, vagy 2millióért szúrnak le. Legalábbis a te szemszögedből. A koporsóban mindkét összegnek ugyanannyi hasznát veszed. De ettől a szúrás még szúrás marad.

    A lopás is lopás marad. tök mind1, hogy professzionális, vagy szórakoztató szoftvert lopsz. (nem feltétlenül neked szántam)

    Mint írtam, minden jót. Ha mindenben a szart látjátok szó szerint(te magad írtad hogy külföldről olcsóbb...magad ismered el hogy ez a jelenség=nem probléma) ez nehéz lesz.
    Ezt meg csak úgy simán nem értem :DDD Miben láttam és a szart? Mi lesz nehéz?

    [ Szerkesztve ]

  • Hunter2

    addikt

    Azért gondolom itt hardveres módosításról is van szó nem sak szoftveresről. Szóval nem eszik olyan forón....

  • Dicsérni kellene nem bűntetni? Miért? Valami hasznosat tett vele?
    Egyébként meg gondolom akik leírták a magyarokat azok nem tartoznak abba a népcsoportba... Miért bántjátok a honfitársaimat? Menjetek nyugodtan vissza Afrikába vagy keletre, ahonnan jöttetek... :P
    Csak úgy mellékesen, én is szoktam letölteni játékot, de azoknak a felét sose telepítettem fel, a részéből meg azt ami nem tetszett azt töröltem is. Ellenben amelyeken már évek óta nyomulok azokat leárasítva megvettem és érdekes, hogy még ígyis a letöltött verziót telepítem, a dobozzal meg csak a polcomat díszítem... ;) Megkárosítottam őket, mert nem 10.000-ért hanem csak 1990-ért vettem meg a boltban? Lehet, de csak erre tellett, miközben 2 szülő dolgozik, tesóm dolgozik én meg diákmunkán vagyok és ugyebár az akinek dolgoznak a szülei akármilyen keveset is kapnak az nem kap támogatást. Jó azért az ösztöndíj az megvan. Egyébként meg hazánkban a kevés dolgozó ember tartja el az egyre növekvő nyugdíjas réteget, az egyre növekvő munkanélkülieket és az egyre inkább többségbe kerülő kisebbség nagyobb hányadát...
    Az életszínvonal meg nem valamilyen statisztikus által való besorolás kérdése, menj falura dolgozni, meglátod mi az hogy munka, meg életszínvonal! Aztán mondd azt, ez csak mentalitás kérdése, mert simán meg lehetne venni. Nem tudjátok milyen zavaró az, hogy a városi egy kis semmittevés miatt nyavajog, ejj már milyen nehéz munkája van. No meg van Budapest = Magyarország, meg van vidék az előbbi tartománya...

    "Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Morden24 #54 üzenetére

    Lekéne állni wazeg. Mi adjunk statisztikát, hogy kisebb a warez ha nagyobb a fizu?? Mocskos tolvajnak nézel minden magyar honfitársadat, aki lopna akkor is, ha megtehetné hogy megveszi?

    Tudod nem ez a cigánymódi a menő, vannak akiknél igen, de azok azok. Ha meg vannak fizetve az emberek, nem kell a napi betevőt számolni, ha értelmes árakon adják a szoftvereket, akkor bizony qrvára meg lesz véve. A környezetemben is, tapasztalat.

    Sőt. Egy szoftver (Cfos) karácsonyra akciós volt, potom 1490ft az öröklicensz. Mit ad isten, miutan torrentoldalon benyögtem egy feltöltött cfosnál, hogy ennyi meg itt és itt lehet megvenni, többen jeleztek vissza, hogy Köszi! Ez a program tényleg megér ennyit, most utaltam!

    De mig ilyen , hozzád hasonló gondolkodásmódú begyöpösödött emberek lesznek felelős helyeken, addig ez nem fog változni.

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Morden24

    nagyúr

    válasz wwenigma #64 üzenetére

    Mocskos tolvajnak nézel minden magyar honfitársadat, aki lopna akkor is, ha megtehetné hogy megveszi?

    Ki beszélt pusztán a magyarokról? Pont arról szólt a kommentem, hogy nem egyértelmű a korreláció a fizetés és a warezolás között, amivel arra kívántam reflektálni, hogy "lekéne állni wazeg" ezzel az ócska csórókwarezolnakpénzesekvásárolnak dumával, mert nem igaz.

    De ha te úgy gondolod, hogy konkrétan a fizetések emelkedésére ill. az árak csökkenésére van szükség ahhoz, hogy a warez eltűnjön, akkor légyszíves határozd meg, hogy egy ember mennyit akar szórakozásra költeni.
    Mert tisztázzuk: itt nem azokról az emberekről van szó, akinek egy darab 5 éves játék is drága 990Huf-ért, és nem is a mágnásról, akinek semmi nem drága.
    Itt a legnagyobb köztes halmazról van szó, akik úgy gondolkodnak, hogy a hűtöszekrényre már kifizették a nagy összeget, a kaja már ingyen terem benne.

    ha értelmes árakon adják a szoftvereket, akkor bizony qrvára meg lesz véve

    Aha, csak ahhoz tájékozódni kell, nem csak felmenni a warezsite-ra. Én meg tapasztalatból mondom, hogy legalább tucat felsőoktatási tanulót világosítottam már fel arról, hogy jár neki a legális oprendszer és irodai programcsomag - mivel ilyennek utána sem néz, a lopás a reflex.

    Mellesleg ha nem árulják értelmes áron a szoftvert, akkor qrvára nem kell megvenni. De nem is kell letölteni.

    De mig ilyen , hozzád hasonló gondolkodásmódú begyöpösödött emberek lesznek felelős helyeken, addig ez nem fog változni.

    Ja, szerintem is szégyenteljes, hogy vannak emberek, akik úgy gondolják, hogy ha valamiért pénzt kérnek, akkor vagy kifizetem, vagy nem kérem.

    Sokkal jobb mentalitás a "csökkentsünk költséget" lopással, és persze csak azért ne a kenyeret lopjuk, mert a warez könnyebb.

    Köszi! Ez a program tényleg megér ennyit, most utaltam!

    Csak kitérő, de ha a cég tökéletesen és boldogan megél abból, hogy mondjuk 5000-ért adja a portékáját, ami neked csak 1490 forintot ér meg, akkor tulajdonképpen miért is kéne árat csökkentenie?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Morden24 #65 üzenetére

    Az Hát igen, végül is havi 300000-ből is ki lehet fizetni az oprencert, jatekokat, napi programokat meg 70000-ből is.... Vagy nem... Gondolom még így sem világos.

    Cfos meg alapból 3990. Annyit is megér, mert az a pénz ráfordítható 70e-ből is ilyenre...

    Meg lehet élni mind a kettő összegből (300 vs. 70) meg mindemellett lehet ágálni, ha én megveszem, akkor te kis nyominger minimálbéres paraszt miért nem? Beztos akkor is lopnál ha 300at kapnál.

    Na jóéjt. Ezt értelmesebben nem lehet elmagyarázni, itt lent aki van, megérti, fentről meg lesz..jak. Nem épp Te. Sokan, mások. Is. :/

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Morden24

    nagyúr

    válasz wwenigma #66 üzenetére

    havi 300000-ből is ki lehet fizetni az oprencert, jatekokat, napi programokat meg 70000-ből is...

    Nézd, amikor minden példában az a hülyeség megy, hogy egy játék 12K, akkor már nem tudok mit mondani. Ez egy hazugság, egy játék nem 12K.
    Egy új játék 12K.

    Meg lehet oldani 70.000-ból is a játékokat, oprendszert, napi programokat és a konkrét hardvert meg az internetelőfizetést is. Csak nem azt, amit 300.000-ből. Erre van egy szép magyar mondás, miszerint addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.

    Most odáig el sem akarok menni, hogy ez a napi programok dolog is olyan, hogy a sok reflexből warezoló miatt van tele minden gép wiwrarral, nero-val, nod32-vel, o&o defraggal meg a p_csa se tudja, még mivel.
    Pedig van ezekre egytől egyig ingyenes alternatíva (én sem azért ugatolok, mert olyan kemény vagyok, hogy mindent megveszek - hanem azért, mert tudom, hogy mit érdemes megvenni, illetve mire tudok pénzt kiadni; amire nem érdemes vagy nem tudok, azt nem veszem meg, de nem is használom... és tök érdekes, nem nehéz. Nem bőgök, amiért nincsen heti 5 játékom, néztem meg a legújabb film kamerás felvételét, vagy töltöttem le 3 féle grafikus tervező programot csak azért, hogy a haverom részegedős fotóját összefirkáljam).

    Aztán itt van ez a warezolós kérdés. Itt, a PH!-n nem egyszer jelennek meg olyan arcok (pl. tanácsot kérni), akiknek olyan konfigjuk van, hogy más abból kocsit venne, felújítaná a lakást és még maradna egy kis horvát nyaralásra is. Ennek ellenére figyel nála a krekkelt Windows és minden rohadt program meg játék éppen feltört friss változata. Na azt ne mondd már nekem, hogy ez nem egy ingyenélő, gusztustalan hozzáállás. Ja, nyilván a konfigot vagontakarításból spórolta össze, a 20 megabites netet a segélyből fizeti, a villanyszámlát meg a helyi jótékonysági szervezet állja, úgyhogy nem maradt támogató egy szaros játékra.

    És ne beszéljünk már úgy a warezról állandóan, mintha csak Magyarország vagy a balkán pocsolya problémája lenne egyedül. Ha csak mi warezolnánk, akkor a kiadók részéről akár meg is rohadhatnánk a párezres meg 10ezres felvevőiacunkkal ott, ahol vagyunk.
    A warez ott is probléma, ahol a magyar átlagjózsi szerint kolbászból van a kerítés. Ami momentán még nyugat, de már komp jár át...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #67 üzenetére

    Azért ez sem ilyen egyszerű. A szellemi termékek sokszorosítása elhanyagolható anyagi ráfordítást igényel, éppenséggel lenne tere némi méltányosságnak az árképzésben.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • WN31RD

    addikt

    válasz VaniliásRönk #68 üzenetére

    Pontosan, és amíg az a nonszensz helyzet áll fenn, hogy ennyire elképesztően nagy az eltérés az információ sokszorosításának valós költsége és aközött, hogy mennyiért akarják azt eladni, mindig meglesz az igény és motiváció arra, hogy ezt a gazdasági rést valaki áthidalja. Az elektronikus információfeldolgozás világa nem ugyanúgy működik, mint amikor az információ még lényegében elválaszthatatlan volt az adathordozótól (ld. könyv), und das ist auch gut so. :)

    A hacker srácnak elismerésem! Ügyes.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • bob011

    tag

    Ettől a sok warez dumátol komolyan megfájdul a fejem.

    A srác feltörte a PS3 védelmét; 17 évesen pedig az iPhone-t!
    Az hogy ez most hack vagy crack abba fölösleges belemenni.
    Akárhogy is de nem kis teljesítmény. :C

  • moha21

    addikt

    Látom átment warez vs nem warez témába a topic. Részemről annyit ezzel kapcsolatban, legyen az : film, zene, játék általában olvasok róla eleget, másnál látom stb.. és ha tetszik megvárom amíg számomra megfizethető kategóriába esik és megveszem. Most lehet röhögni, de én a mai napig sok olyan játékkal játszom, ami lassan már ingyenes pl: Settlers 1 filmnél ugyanez a helyzet: nyilván nem akkor veszem meg amikor épp megjelenik, hanem megnézem moziba, esetleg havernál és ha tuti film akkor megveszem.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #68 üzenetére

    Ebben nyilván van igazság, de ettől függetlenül az alkotónak/jogtulajdonosnak joga van a szabad árképzéshez.
    Te ezt egyetlen kényszerítő erővel tudod befolyásolni: a termék meg nem vásárlásával. Annak viszont az a hátránya (feléd), hogy nincs terméked/helyettesítőt kell keresned.

    A warez ezzel szemben egyoldalú.

    Ilyen szempontból moha21 hozzáállása a követendő és normális.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • _Scythe_

    aktív tag

    válasz Alvin_ti4200 #17 üzenetére

    de szerencsére itt vagy te.... :W

    Amúgy vette valaki a fáradtságot, hogy elolvassa a blogját? Abból elég sok kérdésre választ kaphatnának az itt kommentelők..

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #72 üzenetére

    Elég nyilvánvaló, hogy az árak nem megfelelőek, ezt ennél egyértelműbben nem lehetne a tudtukra adni (vagyis hogy nem csak a szegényebb országokban komoly probléma a warez), ráadásul árverseny sincs a jogtulajdonosok között, szerintem ez is elég egyoldalú.

    #73 _Scythe_: A blog a kisember valóságshow-ja, ahogy azokat sem néztem, előbbiek is kívül esnek az érdeklődési körömön. :))

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Thome #58 üzenetére

    Tudom, a világon ott a legmagasabb a szívroham általi halálok száma.

    Az öngyilkosságok száma is kimagasló náluk...

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jaffafa #53 üzenetére

    "Aki kevés fizetés mellett LOP, az nagy mellett is ezt teszi, csak még többet. Lásd a politikusainkat!"

    Ezt mi alapján látod így? Ebben az országban ha nincs valami különleges adottságod/tehetséged, stb, illetve nem vagy jókor jó helyen akkor 90%-ban csak ezzel lehet meggazdagodni.
    A pénzesek most is belterjesek, mint anno az arisztokraták, nehezen engednek a húsosfazék közelébe.

    Amúgy ismerek személyesen egy politikust, aki régen csóró volt, de még a zsíroskenyeret is megosztotta, most meg már meg sem akarja ismerni a régi barátokat.

    Morden24: "Amikor valaki a lopást mint pénzmegfogó lehetőséget vesz számításba, ott valóban börtön kéne, mert átnevelésre van szükség."

    Vagy pár hétre kihúzni a tévét és minden agymosó médiát és akkor talán elgondolkozna rajta, hogy miért is lopás olyasminek a beszerzése, amit
    1: Korlátlanul, ingyen lehet sokszorosítani.
    2: Ha nem lehetne, akkor nem venné meg.
    3: Ha nem lehetne, akkor nem lennének olyan multik, mint Microsoft, meg Adobe, illetve ha lennének is maximum pár nagyobb cég engedné meg magának, a többiek Linuxot, GIMP-et használnának, meg maximum ingyenes játékokkal játszanának. Méginkább elmélyülne a szakadék nyugat és kelet között.

    "A pénzt úgy kell megfogni, hogy kevesebbet vagy hatékonyabban fogyasztasz."

    Adsz kölcsön például napelemre? Miután behozta az árát visszafizetem. Vagy mit értesz hatékony fogyasztás alatt? A pénz folyamatosan megy a fizetésből egy "feneketlen kútba".

    "Feltéve, hogy a bevételi forrásod nem megváltoztatható."

    Hát nem nagyon bombáz senki politikusi, bankári és egyéb állásajánlatokkal. Pedig gyorsan tanulok és magasabb a végzettségem, mint Kulcsárnak. :D

    Egyébként mondtam már, hogy nem a magam nevében beszélek, hanem általánosságban. Én egy mocskos tolvaj vagyok, aki internetes Robin Hood-nak képzeli magát és a világnézete is torz. Én ha milliomos lennék akkor se vennék olyan multiktól, mint az MS vagy a Sony semmit, csak feltörekvő szoftverfejlesztőktől, akiknek nem annyi a bevétele, mint egy kisebb ország GDP-je.

    Viszont sok ismerősöm van, akik megveszik, ha van rá miből.

    "De egyébként Svédország pl. biztos egy roppant csóró ország, mégis mekkora kultusza van a wareznak."

    Attól, hogy ott van a TPB szervere még nem biztos, hogy onnan is látogatják a legtöbben az oldalt.

    Thome: "Pedig ott sem a leggazdagabbak az emberek. (Nagy részük a belét kidolgozza, de ott ilyen a mentalitás, tudom van néhány japán a közelemben, pontosan ilyenek... )"

    Nem véletlenül náluk a legmagasabb az öngyilkossági arány.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #74 üzenetére

    Ezt nagyon egyszerűen fel lehet fogni: a 0-day cuccok esetén a magas összeg felár. Aki az első árszakaszban akar vásárolni, annak megfizeti az árát. Erre való a szelekció: el kell dönteni, hogy mi az az egy-két játék, amivel az ember nem hajlandó várni, és mi az, aminél megvárja az áresést/akciókat.
    Megjegyzem, ez a legtöbb termék/szolgáltatás esetén pontosan így működik, csak azoknál nem áll fenn a jogtalan használat lehetősége.

    Ezt figyelembe véve elég nehéz, azaz konkrétan lehetetlen egyértelműen eldönteni, hogy a warez legnagyobb generálója az árazás vagy a lehetőség.

    Az én magánvéleményem az, hogy ha olyan lebukási esélyek és energiabefektetés mellett lehetne autót lopni, mint mondjuk játékszoftvert, akkor megtennék.

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    Csakhogy amíg egy valós, fizikai termék esetében a 0-day sokszor csak pár hét, max. néhány hónap, addig szellemi termékek esetében ez éveket is jelenthet, és míg előbbiek esetében ennek a szakasznak a hosszát a kereslet határozza meg, addig utóbbiak esetében megint semmi köze nincs ennek az időnek a vevők magatartásához, csakis a jogtulajdonosok önkénye szabja meg a hosszát.

    Persze, és ha semmi következménye nem lenne, akkor meg halomra is gyilkolnák egymást az emberek.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #78 üzenetére

    Azért a professzionális szoftverek kivételével ez nem túl jellemző.

    Tegük hozzá, hogy az már a magyar kiskerek sara, hogy ha valami jól fogy itthon, akkor csüngenek rajta, mint majom az anyján. Külföldön, nagyobb és kevésbé egysíkú piacokon gyorsabb az áresés. Ezért nem veszek semmit itthon.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Siera

    senior tag

    Amúgy ,ha jól értem,az exploit csak a fat gépeken megy,mert kell hozzá linux is,tehát nem valószínű,hogy a slimek eladása fellendül... :U

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Penge_4 #76 üzenetére

    "Amúgy ismerek személyesen egy politikust, aki régen csóró volt, de még a zsíroskenyeret is megosztotta, most meg már meg sem akarja ismerni a régi barátokat."

    Ez nem azt támasztja alá amit én írtam? :W

    "Ebben az országban ha nincs valami különleges adottságod/tehetséged, stb, illetve nem vagy jókor jó helyen akkor 90%-ban csak ezzel lehet meggazdagodni."

    Neked állampolgári kötelességed meggazdagodni? Talán LOPNI is?
    Ha lopsz, akkor inkább kussolj, mert egy normális társadalomban az emberek (söt még a zemberek is!!!!) nem szoktak ilyennel dicsekedni. A kevés fizetésre fogni a lopást elég együgyüségre vall. Tehát, ha valaki töled ellopja az autódat, akkor ö hivatkozhat arra, hogy nyugaton több a fizetés? :(((
    Fel kellene már fogni, ahogy víznek, gáznak és a kenyérnek, úgy a szoftvernek is ára van. Ha szükséged van rá megveszed, ha nincs, nem. De az nem megoldás, hogy te AZÈRT lopod el, mert te az árát irreálisan magasnak tartod. Abszurd, nem? Az meg végképp, hogy ennek a mentalitásnak sajnos túl sok követöje van Magyarországon.

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Duree

    veterán

    Nagyon helyes.
    Tiszta szívböl örülök ennek a hirnek.
    Ez a srác egy zseni lehet

    duree54

  • WN31RD

    addikt

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    Lehet azt hajtogatni, hogy lopás... lopás... Csak épp nem sok értelme van, mert ahogyan azt már sokszor végigrágtuk ezen a fórumon, szellemi termékek illegális lemásolása nem lopás, semmilyen értelemben, sem a törvény nem tekinti annak, sem az emberek úgy általában, sem logikusan végiggondolva nem tűnik annak. Ha lemásolok valamit, attól senkinek nem lesz kevesebb, sehonnan nem tűnik el semmi, legfeljebb azt mondhatjuk, hogy szabályellenes volt másolatot készítenem (vö. "szerzői és szomszédos jogok megsértése"). Ennek végképp semmi köze az autólopáshoz.

    "Fel kellene már fogni, ahogy víznek, gáznak és a kenyérnek, úgy a szoftvernek is ára van."
    Pont hogy nincs! Vizet, gázt vagy kenyeret nem tudunk a bibliai Jézushoz hasonlóan szaporítani, és mindenki számára ingyen vagy nagyon olcsón elérhetővé tenni. Ahhoz, hogy valaki egy adag vízre, gázra vagy kenyérre tehessen szert, azt az adagot valahonnan el kell venni (pl. a boltból). A szoftvert ezzel szemben minimális költséggel korlátlanul tudjuk másolni, ezért tehát olyan értelemben, ahogyan a víznek, gáznak, kenyérnek ára van, a szoftvernek nincsen ára.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    Hallod. 70e-ből mit csináljunk? Valami nemtetszik, el lehet takarodni ok? Már amig többen vannak 70ezres fizetesert mint akik 300at kapnak... majd ha mindenki 300ból gazdálkodik (megközelítőleg ilyen árak mellett) akkor lesz létjogosultsága a véleményednek.

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • shev7

    veterán

    válasz WN31RD #83 üzenetére

    tehat akkor a munkaltatom nyugodtan mondhatja azt, hogy mivel a szoftvernek nincs ara ezert en nem allitottam elo semmilyen eladhato termeket ergo nem kapok fizetest? Vagy mivel a sokszorositas kvazi ingyen van, ezert az elso eladott termek ara meg jar nekem... koszi

    [ Szerkesztve ]

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • shev7

    veterán

    válasz wwenigma #84 üzenetére

    70 ezerbol konzolra futotta?

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz shev7 #86 üzenetére

    Most nem kifejezetten a konzolról van szó. Amugy meg nekem nem futi.

    Ha a konzolnal maradunk, eleg sokan nagymama-nagypapa-szulok sporolasabol kapnak dragabb cuccokat... ettől függetlenül irreálisak a magyar árak, kezdve az 1$=1€ hozzáállástól a nyugati árak - keleti fizetések dologig....

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • WN31RD

    addikt

    válasz shev7 #85 üzenetére

    Hogy a te munkáltatód milyen gazdasági modell szerint kívánja vagy tudja értékesíteni a termékeit és szolgáltatásait, vagy hogy a te munkád mennyit ér neki, azt én nem tudhatom.

    Én arról beszélek, hogy a fizikai valóság adta lehetőségek szabnak kőkemény keretet annak, hogy kinek adhatunk (és közvetetten annak is, hogy mennyiért) vizet, gázt vagy kenyeret. Ha akarnánk sem tudnánk csodát tenni, és X mennyiségű kenyér helyett X+Y mennyiségű kenyeret teremteni. Ezzel szemben a szoftverek világában ilyen külső korlát nincsen, az első példány elkészítése kerül csak erőfeszítésbe, és attól kezdve a további másolatok lényegében ingyen vannak, akkor is, ha két másolat készül, és akkor is, ha két millió. Az csak egy általunk kitalált játékszabály, hogy minden egyes másolatát annak a szoftvernek olyan áron kívánjuk eladni, mintha valamilyen valós munka lenne azon konkrét példány elkészítése mögött, és megtiltjuk, hogy az emberek annyiért adják a másolatot, amennyibe annak a másolatnak az elkészítése valójában kerül.

    Megszervezhetnénk ezt a dolgot teljesen másképp is, ez csakis megegyezés kérdése, ellentétben a víz, gáz, kenyér esetével, ahol a fizika szól közbe.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Morden24

    nagyúr

    válasz WN31RD #83 üzenetére

    Pont hogy nincs! Vizet, gázt vagy kenyeret nem tudunk a bibliai Jézushoz hasonlóan szaporítani, és mindenki számára ingyen vagy nagyon olcsón elérhetővé tenni.

    Ezzel az a baj, hogy
    1. a szellemi terméknek van előállítási költsége
    2. a szoftverek esetén nem feltétlenül áll meg a tudomány magánál az applikációnál, mert ott van még a folyamatos fejélesztés, a support is.

    Másrészt meg, mi az, hogy mindenki számára ingyen?
    Akkor ki téríti meg a fejlesztési/elkészítési/terjsztési/reklámozási/fenntartási költségeket? Erre ki lett találva az a rendszer, hogy az outdated termék olcsóbbá válik, ami a legtöbb esetben (újfent: kivételt képeznek a professzionális szoftverek túlnyomó többsége) működik is.
    Ha meg senki nem akarja megtéríteni az említett költségeket, akkor hogy lesz termék? Ha nem lesz termék, akkor mit fognak majd a bibliai Jézushoz hasonlóan szaporítani?
    Fairségről beszélünk, mert a "szegényebb" nem veheti meg azt, amit a "gazdagabb"... de miért lenne fair, hogy én fizetek azért, amiért mások nem, ráadásul velem fizettetik meg az ellene való harcot, hiszen a védelem fejlesztése nem grátisz, ha meg csökken a bevétel és ezzel a minőség, vagy bezár a cég, akkor mindenki rosszul jár.

    a szoftvernek nincsen ára

    Viszont azt azért lássuk be, hogy minden vállalkozónak joga van annyiért árulni a termékét, amennyiért azt jónak látja (most tekintsünk el a piaci szabályozásoktól, nyilván törvényes keretekre gondolok).
    Ezt felülbírálni arra hivatkozva, hogy neki ez pénzébe nem kerül, ízléstelenség - mint ahogyan az is az lenne, ha én beülnék a nappalidba kérdés nélkül, amikor tévézel; pedig neked pénzbe ez nem kerül. Nincsen jogom hozzá; viszont annál bosszantóbb, ha lehetőségem lenne rá.

    Egy szó, mint száz: sem az emberek, sem a lehetőségeik nem egyenlőek, egyformák.

    Sectumsempra - For Enemies

  • WN31RD

    addikt

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    Sok dolog szóba került ebben a topicban, gondolom, nem kifejezetten csak nekem válaszoltál, én pl. nem említettem gazdagokat vagy szegényeket, nem írtam arról, hogy szerintem mi "fair".

    Nyilvánvalóan igazad van abban, hogy a vállalkozónak a törvény szerint joga van annyiért adni a termékeinek a másolatait, amennyiért csak szeretné, nem hiszem, hogy ezzel a triviálisan ellenőrizhető állítással bárki vitatkozna, tényleg ez áll a törvényekben. Én viszont erre azt válaszolom, hogy maga a törvényi szabályozás az, ami jelenlegi formájában erkölcstelen, életszerűtlen, rossz. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz wwenigma #84 üzenetére

    ROFL ember. Ezért tart ma itt Magyarország. Kifogás mindenre van. Adócsalásra, szoftverlopásra és minden egyébre. Tudod, nyugaton DOLGOZNI kell azért a pénzért amit ott megkeresnek. Tudod ott NINCS a lakosság 85% SAJÀT LAKÀSA, jó ha eléri az 50-et ez a szám. Ha utánaszámolsz, egy 1200€ netto fizetés, ami mondjuk átlagos a szomszédos Ausztriában, az nagyjából 120-140ezer Ft-nak felel meg itthon, ha összehasonlíjuk az árakat. Az persze szép lenne, ha otthon lehetne elkölteni a nyugati fizetést, na az királyság. A soproniaknak ilyen szempontból jó .Amíg csak a TV-böl tájékozódsz, addig el is fogod hinni, hogy kint MINDEN olcsóbb. Egy nagy büdös lófaszt. Az élet sokkal-sokkal drágább, mint amennyivel többet keresel. Külföldön is csak az gyarapszik akinek esze van, tanult és HAJLANDÒ dolgozni. Összehasonlításképp, amit te Magyarországon 8 óra alatt elvégzel, azt 6 óra alatt csinálják meg Ny-Európában. Egy szaros Lidl-ben 3-an vannak és a 8 órából 0 perc szabadidejük van beszélgetni, cigizni, enni, ráadásul kapnak vagy 900€-t vagy max 1000€-t. Egyébként nem azt kell mondani, hogy majd akkor, ha itt is annyi lesz a fizetés, hanem szó szerint meg lehet mutatni mt tudsz. Immáron számos országban nincs szükség munkavállalásira. GOGOGO.

    Amíg meg maradsz inkább az adócsalásnál, szoftverlopásnál etc, addig, hogy várod, hogy jobb legyen? A politikusaink pont olyanok, mint amilyenek mi vagyunk. Már csak azért is, mert mi választjuk meg öket, hogy képviseljenek minket és az érdekeinket.
    A 70 ezres kereseted miatt nem vagy véletlenül jogosult egy Bentley-re esetleg? Amit ellopsz szoftvert azt ugyanúgy emberek fejlesztik, akár több 10.000 órán át és vajon te mennyire örülnél, ha a munkád gyümölcsét valaki ellopná azzal az indokkal, hogy ö csak 70ezret keres? Szánalmasak vagytok. :W
    Nem is azzal van a gond, hogy ezt teszed, mert a jelenséget teljesen kiirtani nem lehet, de hogy még ezt büszkén hirdeted is és ha valaki felszólal ellene, akkor elküldöd a sunyiba, na ez az, ami nem normális.

    [ Szerkesztve ]

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz WN31RD #90 üzenetére

    Szerinted hatósági árak kellenének??????

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    "1. a szellemi terméknek van előállítási költsége"

    Előállítási költsége van, tehát ára is kell, hogy legyen. A "gyártása" viszont gyakorlatilag nem kerül pénzbe. És software-ek esetében a fejlesztési költségeknek is igen jelentős részét teszi ki mások szellemi tulajdonának megvásárlása. Egyesek sokszorosan keresik hülyére magukat pusztán egy-egy ötlettel, amit néha meg sem valósítanak, csak kisajátítanak, aztán várják, hogy valaki megvalósítsa, hogy egy kövér pert akaszthassanak a nyakába.

    "2. a szoftverek esetén nem feltétlenül áll meg a tudomány magánál az applikációnál, mert ott van még a folyamatos fejélesztés, a support is."

    A folyamatos fejlesztést nyugodtan lehet finanszírozni a termékek eladásából (ennek jelentős része úgyis hibajavítás, pedig ha egy fizikai terméket dobsz piacra hibásan, akkor nem lehet ~0 költséggel kipostázni a javított alkatrészt, hogy nesze, szereld be magad), a support meg olyan dolog, amivel a magánszemélyek a legritkább esetben élnek, a cégek pedig igen vaskos összegeket fizetnek ki érte.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Jaffafa #91 üzenetére

    A leirt adatokat nem zsigerelném most ki béltépővel, csak annyit mondok, sajat lakasa krva keves embernek van, leginkabb banki lakasok amiben még bennelaknak...
    Meg ausztriaban 1100€ a MINiMÁLBÉR nálunk 250€. Erről ennyit.

    A szánalmas TE vagy. Mint többen irtak mar, szellemi és fizikai dolgokat nem lehet igy összehasonlitani mint ahogy TE teszed. Főképp azért mert azt kifogásolod, hogy néhány ember még felszólal azok ellen az állapotok ellen, amibe bele van kényszerítve. Abba, hogy havi 70ből kicentizze a megélhetés és a magáncsőd közötti igencsak vékony mezsgyét.

    mod: off.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz wwenigma #94 üzenetére

    "Meg ausztriaban 1100€ a MINiMÁLBÉR nálunk 250€. Erről ennyit"

    1200€ egész pontosan, bruttóban, amiböl 1000-et kapsz kézhez. Egy lakás bérlése 600€ alatt (nem garzon) nincs meg. 250 Gr kenyér 2€, egy zsömle 32cent és még sorolhatnám. Van persze sok minden, ami esetleg olcsóbb (ezt szeretik mutogatni az RTL klubon meg a TV2-ben), de összességében nagyon drágaság van. 22€ a TV adó, ha van tévéd. Nem kábel TV, ez csak az ORF-nek megy, de nem tudsz kibújni alóla, mert bemennek a kéródba, ha nem fizetsz. A szolgáltatás meg ötször drágább. Sima ffi hajvágás, mosás nélkül 18€. Otthon 50 ezer Ft-ot fizettem a kocsim biztosítására, itt 990€ egy évre. De tudod mit? Dubai-ban az ottani állampolgároknak nem kell dolgozniuk, mert az állam minden férfinak biztosít asszem 250-300 dolcsit minden hónapban, csak úgy. Akkor ott mégjobb? Ha valakivel példálózni akarsz, akkor mutogass a szomszédainkra, a volt szoci országokra és ne azokra, akik fényévekkel vannak elöttünk. Ök pont azért vannak elörébb, mert nem feltétlenül szocializmusban gondolkodnak, mint nálunk sokan.

    Tehát nem lehet szellemit fizikaival összehasonlítani?
    Maradjunk az autónál. Azt szerinted nem tervezik, nem építik, nem tesztelik? Jéé, majdnem pont úgy, mint egy szoftvert, nem? Te szoktál a Bentley-nél is rinyálni, hogy miért 100 millió egy olyan autó? A szoftverek közt is van ingyenes, használd azt, ha nem tetszik, hogy valaki a munkájáért pénzt szeretne kapni.

    [ Szerkesztve ]

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Peat;)

    veterán

    válasz wwenigma #94 üzenetére

    Emeld fel a minimálbéret itthon és mond meg a sok vidéki alkalmazottnak hogy bocsánat, hogy a munkanélküli ráta 50% lesz és mehetnek a nádasba lakni, a foglalkoztatottnak meg azt hogy bocsánat hogy az átlagkereset bár nő de abból 90%-at adóra fizeti be és a munkáltató meg még 70%-ot utána. Így is olyan alacsonyak az adóink, mert 1,7 millióan fizetnek annyit amennyi a törvényben áll.
    A külföldi multiknak is mond meg hogy bocsánat, de itt ennyi a minimálbér szóval húzzanak ki az országból. (így is olyan sokan jönnek)
    A termékek árait mivel csak pár ember tudja majd megvenni, szorozd be egy ezressel, majd két hét után marad a kenyér rendelés online Ausztriádból.

    Végtelenségig lehetne így folytatni a lényeg, hogy lenne itt szép minimálbér boldog élettel. Pár hét után meg nézhetnéd végig páholyból egy ország összeomlását.
    Remek ötlet.

    A szemed elöl néha letehetnéd a mekis (szigorúan ingyenes) szívószálat.

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Jaffafa #95 üzenetére

    Ferdítesz te is mint egy közlekedési tükör, senki sem ingyen software-t akar, csak méltányos árakat, egy átlag software-nek semmi köze egy Bentley-hez, egy átlag software tömegcikk, még sokkal inkább mint a legtöbb fizikai termék. Nem jó a jelenlegi állapot senkinek, ezt kéne végre észrevenni. Alacsonyabb árak mellett nagyságrendekkel nőhetnének meg az eladások. Persze nem azonnal, kéne némi idő a szemléletmód megváltozásához, intelligens kampányok is kellenének, nem pedig ilyen "a lopás bűn" szintű irritáló hulladék, ami egyszerűen tolvajnak titulál mindenkit. Jelenleg a jogtulajdonosok csak a ropogós bankókat látják, és azt hiszik, hogy annyi pénzt nyúzhatnak le az emberekről, amennyit csak akarnak. A kalózpártok előretörése szerintem egyértelműen jelzi, hogy a kapzsiságukkal saját maguk alatt vágják a fát.

    Szerk.: Egyébként meg ha annyira rossz odaát, akkor miért nem jössz vissza? ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    "Ez nem azt támasztja alá amit én írtam?"

    Nem. Te azt írtad, hogy aki kispénzű és lop az ha több pénze lesz, akkor többet lop.

    Ez pedig nem ugyanaz, mert jöhetsz itt a hasonló mentalitással, de a kiváltó ok nem ugyanaz. Ez általában azt bizonyítja, amit már mondtam, hogy szegényből gazdag lesz és gazdagból szegény. Tehát nem tudsz pontos konzekvenciát levonni belőle.

    "Neked állampolgári kötelességed meggazdagodni?"

    Nem, inkább evolúciós. Ha gazdag vagyok nagyobb esélyem van a túlélésre.

    "Ha lopsz, akkor inkább kussolj, mert egy normális társadalomban az emberek (söt még a zemberek is!!!!) nem szoktak ilyennel dicsekedni."

    Ha kinyitnád a szemed, látnád, hogy rohadtul nem élünk normális társadalomban. Ezt az illúziót keltik, de nem így van. Egy elcseszett, fenntarthatatlan társadalomban élünk és ez bizonyítást nyer az élet minden területén.

    Mellesleg ha mindenben fejet hajtok a hatalomnak, és azt hajtogatom, amit a "törvény" mond, mert az minden esetben "értelmes dolog", akkor bégető birka leszek, ebben az esetben pedig maga a társadalom is megkérdőjelezhető.

    Mellesleg amíg lopásnak tartod virtuális dolgok másolását, addig felesleges bármit mondanom, mert elbeszélünk egymás mellett.

    "Tehát, ha valaki töled ellopja az autódat, akkor ö hivatkozhat arra, hogy nyugaton több a fizetés?"

    Ha ellopja, nem lesz autóm. Ha letöltöm, akkor a Sony még ugyanúgy el tudja adni a x millió potenciális vásárlónak, amelyben én nem vagyok benne.
    Ha bemegyek valamelyik boltba és ellopom a gyári lemezt az lopás. Ha letöltöm az nem lopás.

    "Az persze szép lenne, ha otthon lehetne elkölteni a nyugati fizetést, na az királyság."

    Meg az, hogy Angliában az élelmiszer közel annyi, mint itthon. No nem a Tesco gazdaságos ipari hulladékra gondolok. Ilyen szempontból jóval jobban él egy ottani is. Az már megint más lapra tartozik, hogy nyugati országokban a magyarok azért kellenek, amiért még régen a magyar vállalkozóknak kellettek a románok, mert olyan fizetésért elvállalják a munkát, amiből itthon nem lehet megélni, de otthon császárként élhet.

    "Amíg csak a TV-böl tájékozódsz, addig el is fogod hinni, hogy kint MINDEN olcsóbb."

    Évek óta nem nézek TV-t.

    "Immáron számos országban nincs szükség munkavállalásira. GOGOGO."

    És hogy gondoltad? Majd a sarki padon fogok aludni? Vagy miből fizetem az ottani albérletet? Mert az azért nem ugyanaz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jaffafa #95 üzenetére

    "Tudod ott NINCS a lakosság 85% SAJÀT LAKÀSA, jó ha eléri az 50-et ez a szám."

    Tudod, itt meg a 85%-nak van valamilyen jelzálog, vagy tökömtudja mi a lakásán/autóján...stb

    "ez csak az ORF-nek megy, de nem tudsz kibújni alóla, mert bemennek a kéródba, ha nem fizetsz."

    Jöjjenek, aztán nézzék meg, hogy nincs tévé. Legalábbis olyan nem, amit keresnek. :)
    Egyébként meg 100%-ban kiváltja a net, az meg kint szintén olcsóbb és magasabb a sávszélesség is. :DDD

  • Morden24

    nagyúr

    válasz WN31RD #90 üzenetére

    maga a törvényi szabályozás az, ami jelenlegi formájában erkölcstelen, életszerűtlen, rossz.

    Én meg azt, hogy a dolog kétkomponensű.

    Szóval egyrészről való igaz, hogy az árazás lehetne korrektebb (amivel olyan szempontból viszont vitatkozom, hogy a magyar helyzet globálisan nem vetíthető le: itt a lehetőségek is szarabbak, és ezzel együtt az árak is arányosan magasabbak, nem is beszélve a lassú csökkenésről), viszont az emberek hozzáállása (warez) meg valahol szánalmas.

    Az egyetlen probléma, hogy az egyik megváltozása nem hozza feltétlen eredményként magával a másikat, tehát az árcsökkentés nem jelenti a warez feladását, ahogyan a warez feladása sem jelentené az árképzés megváltoztatását.
    Ergo két paradigmaváltás szükséges, egy a piac, egy a piacozó részéről, amit egymástól függetlenül kell/kéne meglépni.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák