Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Speciel ismerek olyat, aki bőven megengedhetné magának az eredeti játékokat, mégis chipelt konzolon tört játékokkal játszik, szóval nem csak pénztelenségről van szó, de akkor sem kéne mindenkinek beszólni, hogy különbnek érezhesse magát.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Peat;)

    veterán

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    "Majd ha a magyarok olyan magas fizetéseket kapnak, mint nyugatabbra és csak annyit adóznak belőle, mint nyugatabbra, és nem fizetnek horribilis "védelmipénzt" a warezmaffiának (aka. Artisjus, BSA, ASVA és társai), akkor majd ők is átveszik ezt a "nyugati kultúrát", amíg ez nem így van, addig sajnos mi már csak ilyen mocskos tolvajok maradunk... ;]"

    Ezt ki kéne rakni valami címlapra a mai tudatlanság állapota címmel. A lényeg hogy ha valaki afrikai szegény országban él az akkor már téged is leszúrhat egy ezresért mert ő szegény és kész? Primitív :) Mi ez hogy Nyugat bakker miért nem Kelettel hasonlítgatsz? Pl. Kína. Miért nem? Az nem ország és ott nem olyan emberek élnek mint te? Te nyugatinak érzed magad? Kína lesz a gazdasági hatalom akkor nosza.

    Úgy gondolod csak itthon van Artisjus és társai?

    Úgy gondolod nyugatabbra nem kell dolgozni és töredékét fizetik be a közösbe adók címszaván?

    Erre: akkor mi a fenéért vagy itt? Jobb kinnt szerintem? Sok helyen jobb. Többet keresel jobban élhetsz? Ja! Mégis miért van ennyi ország és nemzet és nem csak az a pár darab életminőségben (gazdaságilag éppen csúsznak vissza) magas, miért nem oda megy mindenki? Tudod hogy világviszonylatban, életminőségben hol helyezkedik el Magyarország az összes országhoz képest?

    Kívánom hogy teljesüljenek az álmaid itthon is, de előbb keltess ki magadban egy kis racionalitást. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Aki kevés fizetés mellett LOP, az nagy mellett is ezt teszi, csak még többet. Lásd a politikusainkat! :Y Én külföldön adózok és hidd el, itt is rengeteget vonnak le a Brutto-ból. Az is igaz, hogy itt nincs ingyen felsöoktatás, nyugdíjas utaztatás meg a habokra élés okkantnyugdíjasként. De ez otthon nem is fog változni, amíg a magadfajta gondolkodásúak vannak többségben.

    [ Szerkesztve ]

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Majd ha a magyarok olyan magas fizetéseket kapnak, mint nyugatabbra

    Akkor majd lopják a szórakoztatómédiát tovább. A szórakoztató szoftverek és tartalmak lopása nem fizetés, hanem lehetőség kérdése.
    A professzionális szoftverek lopása, na az már anyagi kérdés (általában).

    Akkor melyik oldalon célszerűbb megfogni a pénzt?

    Amikor valaki a lopást mint pénzmegfogó lehetőséget vesz számításba, ott valóban börtön kéne, mert átnevelésre van szükség.
    A pénzt úgy kell megfogni, hogy kevesebbet vagy hatékonyabban fogyasztasz. Feltéve, hogy a bevételi forrásod nem megváltoztatható.

    És csakis a pénztelenség, mert ha megnézed minél gazdagabb egy ország, annál alacsonyabb a warezolás minden téren.

    Statisztikák?
    De egyébként Svédország pl. biztos egy roppant csóró ország, mégis mekkora kultusza van a wareznak.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Penge_4 #76 üzenetére

    "Amúgy ismerek személyesen egy politikust, aki régen csóró volt, de még a zsíroskenyeret is megosztotta, most meg már meg sem akarja ismerni a régi barátokat."

    Ez nem azt támasztja alá amit én írtam? :W

    "Ebben az országban ha nincs valami különleges adottságod/tehetséged, stb, illetve nem vagy jókor jó helyen akkor 90%-ban csak ezzel lehet meggazdagodni."

    Neked állampolgári kötelességed meggazdagodni? Talán LOPNI is?
    Ha lopsz, akkor inkább kussolj, mert egy normális társadalomban az emberek (söt még a zemberek is!!!!) nem szoktak ilyennel dicsekedni. A kevés fizetésre fogni a lopást elég együgyüségre vall. Tehát, ha valaki töled ellopja az autódat, akkor ö hivatkozhat arra, hogy nyugaton több a fizetés? :(((
    Fel kellene már fogni, ahogy víznek, gáznak és a kenyérnek, úgy a szoftvernek is ára van. Ha szükséged van rá megveszed, ha nincs, nem. De az nem megoldás, hogy te AZÈRT lopod el, mert te az árát irreálisan magasnak tartod. Abszurd, nem? Az meg végképp, hogy ennek a mentalitásnak sajnos túl sok követöje van Magyarországon.

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #98 üzenetére

    Egy elcseszett, fenntarthatatlan társadalomban élünk és ez bizonyítást nyer az élet minden területén.

    Aminek - ha így van - nem pár mágnás az oka, hanem a már sokszor tárgyalt és előhozott mentalitásbeli problémák.

    akkor bégető birka leszek

    A szabadság illúziója mellett már csak a lázadás illúziója a mosolyra fakasztóbb...

    amelyben én nem vagyok benne

    Ha te nem vagy benne a potenciális felhasználók csoportjában, akkor mégis, miért használod a terméket?
    Keveritek a szezont a fazonnal gyerekek.
    Aki lewarezolja a terméket, az felhasználó, akár tetszik, akár nem. Mivel nem lehet sem az anyagi helyzetét, sem a "mi lenne, ha" kretén dilemmázást tényként kezelni, ezért teljesen logikus, hogy ilyenkor bevételkieséssel kell számolni. Miért? Mert egy valós igényt (a termék használata) illegális beszerzéssel elégítesz ki.

    És hogy gondoltad? Majd a sarki padon fogok aludni? Vagy miből fizetem az ottani albérletet? Mert az azért nem ugyanaz.

    Kifogások mindig vannak. Egyik kollégám haverja pár hónapja ment ki UK-ba. Egy ismerősénél lakik, és takarításból él meg.
    Jobban, mint ahogyan itthon tette.
    Szóval nem pofázni kell, meg a nagy warezolás közben azt várni, hogy én adjak kölcsön napelemre (:D), hanem tevékenyen tenni a dolog érdekében.
    Ja tudom, ez nem olyan egyszerű. Tényleg tudom.
    Viszont folyamatosan csak sajnálkozni meg világfájdalmat az ablakba teregetni, na az viszont tényleg könnyű.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák