Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    Lehet azt hajtogatni, hogy lopás... lopás... Csak épp nem sok értelme van, mert ahogyan azt már sokszor végigrágtuk ezen a fórumon, szellemi termékek illegális lemásolása nem lopás, semmilyen értelemben, sem a törvény nem tekinti annak, sem az emberek úgy általában, sem logikusan végiggondolva nem tűnik annak. Ha lemásolok valamit, attól senkinek nem lesz kevesebb, sehonnan nem tűnik el semmi, legfeljebb azt mondhatjuk, hogy szabályellenes volt másolatot készítenem (vö. "szerzői és szomszédos jogok megsértése"). Ennek végképp semmi köze az autólopáshoz.

    "Fel kellene már fogni, ahogy víznek, gáznak és a kenyérnek, úgy a szoftvernek is ára van."
    Pont hogy nincs! Vizet, gázt vagy kenyeret nem tudunk a bibliai Jézushoz hasonlóan szaporítani, és mindenki számára ingyen vagy nagyon olcsón elérhetővé tenni. Ahhoz, hogy valaki egy adag vízre, gázra vagy kenyérre tehessen szert, azt az adagot valahonnan el kell venni (pl. a boltból). A szoftvert ezzel szemben minimális költséggel korlátlanul tudjuk másolni, ezért tehát olyan értelemben, ahogyan a víznek, gáznak, kenyérnek ára van, a szoftvernek nincsen ára.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    Hallod. 70e-ből mit csináljunk? Valami nemtetszik, el lehet takarodni ok? Már amig többen vannak 70ezres fizetesert mint akik 300at kapnak... majd ha mindenki 300ból gazdálkodik (megközelítőleg ilyen árak mellett) akkor lesz létjogosultsága a véleményednek.

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jaffafa #81 üzenetére

    "Ez nem azt támasztja alá amit én írtam?"

    Nem. Te azt írtad, hogy aki kispénzű és lop az ha több pénze lesz, akkor többet lop.

    Ez pedig nem ugyanaz, mert jöhetsz itt a hasonló mentalitással, de a kiváltó ok nem ugyanaz. Ez általában azt bizonyítja, amit már mondtam, hogy szegényből gazdag lesz és gazdagból szegény. Tehát nem tudsz pontos konzekvenciát levonni belőle.

    "Neked állampolgári kötelességed meggazdagodni?"

    Nem, inkább evolúciós. Ha gazdag vagyok nagyobb esélyem van a túlélésre.

    "Ha lopsz, akkor inkább kussolj, mert egy normális társadalomban az emberek (söt még a zemberek is!!!!) nem szoktak ilyennel dicsekedni."

    Ha kinyitnád a szemed, látnád, hogy rohadtul nem élünk normális társadalomban. Ezt az illúziót keltik, de nem így van. Egy elcseszett, fenntarthatatlan társadalomban élünk és ez bizonyítást nyer az élet minden területén.

    Mellesleg ha mindenben fejet hajtok a hatalomnak, és azt hajtogatom, amit a "törvény" mond, mert az minden esetben "értelmes dolog", akkor bégető birka leszek, ebben az esetben pedig maga a társadalom is megkérdőjelezhető.

    Mellesleg amíg lopásnak tartod virtuális dolgok másolását, addig felesleges bármit mondanom, mert elbeszélünk egymás mellett.

    "Tehát, ha valaki töled ellopja az autódat, akkor ö hivatkozhat arra, hogy nyugaton több a fizetés?"

    Ha ellopja, nem lesz autóm. Ha letöltöm, akkor a Sony még ugyanúgy el tudja adni a x millió potenciális vásárlónak, amelyben én nem vagyok benne.
    Ha bemegyek valamelyik boltba és ellopom a gyári lemezt az lopás. Ha letöltöm az nem lopás.

    "Az persze szép lenne, ha otthon lehetne elkölteni a nyugati fizetést, na az királyság."

    Meg az, hogy Angliában az élelmiszer közel annyi, mint itthon. No nem a Tesco gazdaságos ipari hulladékra gondolok. Ilyen szempontból jóval jobban él egy ottani is. Az már megint más lapra tartozik, hogy nyugati országokban a magyarok azért kellenek, amiért még régen a magyar vállalkozóknak kellettek a románok, mert olyan fizetésért elvállalják a munkát, amiből itthon nem lehet megélni, de otthon császárként élhet.

    "Amíg csak a TV-böl tájékozódsz, addig el is fogod hinni, hogy kint MINDEN olcsóbb."

    Évek óta nem nézek TV-t.

    "Immáron számos országban nincs szükség munkavállalásira. GOGOGO."

    És hogy gondoltad? Majd a sarki padon fogok aludni? Vagy miből fizetem az ottani albérletet? Mert az azért nem ugyanaz.

Új hozzászólás Aktív témák